Contents

TRON چیست?

TRON یک پروژه بسیار بلند پروازانه است که هدف آن ایجاد یک اینترنت واقعاً غیرمتمرکز است. اگر فکر می کنید که این شامل چه چیزی است یا به سادگی “Tron چیست؟” پس از آنکه این راهنما پر از اطلاعات مفید است ، به مکان درست آمده اید.

پروتکل TRON از بزرگترین سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین در سراسر جهان است ، بسیار مقیاس پذیر است ، توان عملیاتی بالایی دارد و می تواند طیف گسترده ای از برنامه های غیرمتمرکز را در اکوسیستم خود پشتیبانی کند..

TRON همچنین BitTorrent را در ژوئیه 2018 خریداری کرد تا مأموریت خود را در ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز پیش ببرد.

رمز TRX بومی TRX در حال حاضر دهمین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان با سقف بازار بیش از 1.5 میلیارد دلار است (از 10 مارس 2019).

TRX چیست?

HODL TRX – منبع: Shutterstock.com

Tronix یا TRX واحد پول دیجیتال بلاک چین Tron است. این اولین بار وقتی ترون موفق به راه اندازی ICO شد که بیش از 70 میلیون دلار در سپتامبر 2017 جمع آوری کرد ، به وجود آمد.

در آن زمان ، TRX نشانه ای بود که روی پروتکل ERC20 طراحی شده بود. با بلوغ زنجیره بلوک Tron ، رمز TRX نیز رشد کرد. کمتر از یک سال پس از ICO خود ، Tron شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد که منجر به انتقال رمز از رمز ERC20 TRX به سکه اصلی TRX شبکه اصلی شد.

Tron هنوز در حال جمع آوری نشانه های ERC20 و سوزاندن آنها است تا درنهایت تنها نشانه های TRX موجود نسخه اصلی شبکه باشد.

نشانه های TRC-10 و TRC-20 چیست?

ترون در وب سایت خود عنوان کرده است:

“TRC-10 یک استاندارد رمز فنی است که توسط بلاک چین TRON به طور طبیعی و بدون ماشین مجازی TRON (TVM) پشتیبانی می شود. TRC‌-20 یک استاندارد فنی است که برای قراردادهای هوشمند در زنجیره بلوک TRON برای اجرای توکن ها با ماشین مجازی TRON (TVM) استفاده می شود. با ERC‌-20 کاملا سازگار است. “

سفارشی TRC-10 با هزینه 1024 توکن TRX می توان از طریق شبکه TRON توکن تهیه و صادر کرد. سازندگان به هیچ گونه دانش برنامه نویسی نیاز ندارند و تکمیل کل فرآیند بسیار آسان است.

یک مثال شناخته شده از توکن TRC-10 می تواند رمز BitTorrent (BTT) باشد.

TRC-20 توکن ها می توانند با استفاده از ماشین مجازی Tron (TVM) از اجرای قرارداد هوشمند پشتیبانی کنند. این کاملاً با نشانه های ERC-20 سازگار است و بنابراین توسعه دهندگان را قادر می سازد قراردادهای Ethereum خود را به Tron منتقل کنند.

قراردادهای هوشمند امکانات نامحدودی را ارائه می دهند و نشانه های TRC-20 قادر به اجرای منطق اضافی هستند که با توکن های TRC-10 امکان پذیر نیست. با این حال ، تنظیم نشانه های TRC-20 پیچیده تر از نشانه های TRC-10 است.

یک نمونه مشهور از رمز TRC-20 می تواند ANTE باشد که در سیستم عامل محبوب TRONbet مورد استفاده قرار می گیرد (بررسی TRONbet ما را اینجا ببینید).

ویژگی های رمز TRC-10 و TRC-20 – منبع: developers.tron.network

TRX چگونه کار می کند?

TRX مخفف Tronix است و رمز ارز رسمی بومی TRON است.

TRX به چندین روش کار می کند. به عنوان رمز واقعی اقتصاد ترون ، می توان از آن به عنوان وسیله مبادله ، سرمایه گذاری و پل ارتباطی بین سیستم عامل های مختلف و سایر نشانه های ترون استفاده کرد..

TRX از فناوری بلاکچین استفاده می کند و معاملات از طریق همتا انجام می شود. معاملات TRX سریع بوده و کارمزد کمی دارند.

این مورد را می توان در صرافی های مختلف یافت که در زیر به طور مفصل در مورد آن بحث شده است و در حال حاضر دهمین رمز ارز بزرگ در سراسر جهان است.

عملکردهای اصلی TRX و موارد استفاده از آن چیست?

در حالی که Tron به اندازه سایر ارزهای رمزپایه برتر در بازار انعطاف پذیر است ، در اینجا برخی از مهمترین عملکردهای TRX آورده شده است:

 •   ارز دیجیتال / متوسط ​​مبادله

TRX واسطه اصلی مبادله در اکوسیستم ترون است. این شامل پرداخت یا درآمد از 100 برنامه غیرمتمرکز مستقر در Tron (DApps) است. TRX توسط هر کسی که کیف پول Tron در هر جای دنیا دارد ارسال یا دریافت می شود. همچنین می تواند برای پرداخت کالاها و خدمات به عنوان نوعی پول نقد دیجیتال مانند بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد.

 •   برای تأمین حقوق و امتیازات

داشتن نشانه های TRX حقوق و امتیازات خاصی را در اکوسیستم برای شما فراهم می کند ، خصوصاً اگر در ازای دریافت Tron Power (TP) داوطلبانه آنها را مسدود (قفل) کنید. با این کار حق رای در انتخابات ترون فعال می شود. اگر TRX از حالت انجماد خارج شود ، آرا تا زمانی که مجدداً مسدود نشوند ، بی اعتبار می شوند. دارندگان TRX همچنین از Airdrop BitTorrent Token (BTT) بهره مند شدند که BTT رایگان دریافت می کردند.

 •   برای ایجاد نشانه های TRC10 و TRC20

سازندگان محتوا و توسعه دهندگان Dapp می توانند از TRX برای ایجاد توکن های اختصاصی خود در بلاک چین Tron استفاده کنند. هر بار که شخصی رمز جدید TRC10 را ایجاد و صادر می کند ، هزینه 1024 TRX را پرداخت می کند که پس از آن سوزانده می شود (برای همیشه از منبع خارج می شود). این امر به کاهش هرزنامه در شبکه کمک می کند و باعث ایجاد نشانه های با کیفیت می شود.

 •   یک سرمایه گذاری

TRX از زمان راه اندازی تاکنون از نظر ارزش بسیار چشمگیر بوده است. با این حال ، قیمت آن می تواند بسیار ناپایدار باشد که در هر دو جهت حرکت می کند ، بنابراین یک سرمایه گذاری با ریسک بالا / بازده بالا محسوب می شود. از زمان راه اندازی تا بالاترین حد خود در ژانویه 2018 ، TRX بیش از 10،000٪ افزایش یافته است. با این حال ، از آن زمان قیمت آن بیش از 90 درصد کاهش یافته است.

نقشه راه ترون

Tron در مدت زمان کوتاهی از جمله راه اندازی شبکه اصلی خود ، انتخاب نمایندگان برتر (SR) ، دستیابی به BitTorrent و راه اندازی توکن BTT ، راه اندازی Tron Arcade و جذب تعداد زیادی از Dapps به سیستم عامل خود ، به دستاوردهای زیادی رسیده است..

در مورد نقشه راه پیش رو ، تصویری که از وب سایت رسمی Tron در سال 2017 منتشر شده است به طور گسترده ای پخش شده است ، اما این سایت دیگر در دسترس نیست.

برنامه اصلی Tron برای آینده – منبع: Tron

وب سایت قدیمی Tron دارای شش مرحله ذکر شده بود که در تصویر بالا قابل مشاهده است ، و هر مرحله همچنین توصیف اهداف خود را داشت..

بیایید با جزئیات بیشتر به نقشه راه اصلی Tron نگاهی بیندازیم:

# 1 – Exodus (آگوست 2017 – دسامبر 2018)

این مرحله آغاز اکوسیستم ترون بود ، از جمله زمان آن به عنوان رمز اتریوم ERC-20. هدف این بود که به کاربران خود یک بستر رایگان و قابل اعتماد برای اشتراک و ذخیره فایل peer-to-peer (P2P) ارائه دهید ، که به دنبال آزاد سازی داده ها است.

# 2 – ادیسه (ژانویه 2019 – ژوئن 2020)

هدف این مرحله تشویق تولید محتوا از طریق مشوق های اقتصادی و توانمندسازی است. سازندگان و توسعه دهندگان محتوا بازدهی عادلانه از آنچه ایجاد می کنند و توزیع می کنند و همچنین پشتیبانی و قرار گرفتن در معرض اکوسیستم Tron را بدست می آورند. این ، به نوبه خود ، اکوسیستم ترون را توسعه ، تقویت و گسترش می دهد.

شماره 3 – سفر بزرگ (ژوئیه 2020 – ژوئیه 2021)

این مرحله بر روی قابلیتهای شخصی ICO متمرکز خواهد شد. این بخش به موضوعات مربوط به مدیریت حامیان ، پرداخت سود سهام و اندازه گیری درآمد پرداخته است.

شماره 4 – آپولو (آگوست 2021 – مارس 2023)

این مرحله بر حرکت آزاد ارزش متمرکز است. همه تولیدکنندگان محتوا قادر خواهند بود توکن های اختصاصی (توکن های TRC-20) خود را ایجاد و صادر کنند. برای فعال کردن این Tron باید یک بستر تجاری غیرمتمرکز ایجاد شود تا همه توکن های مبتنی بر Tron بتوانند آزادانه تجارت شوند و به نقدینگی دسترسی داشته باشند.

شماره 5 – پیاده روی ستاره ای (آوریل 2023 – سپتامبر 2025)

در این مرحله ، ترون قصد دارد یک پلت فرم بازی کاملاً غیرمتمرکز ایجاد کند که توسط توسعه دهندگان به صورت آزاد ساخته شود. این امر بازی کاملاً مستقل ، پیش بینی عملکردهای بازار و درآمدزایی از ترافیک را تسهیل می کند.

شماره 6 – ابدیت (سپتامبر 2025 – سپتامبر 2027)

این مرحله سرمایه گذاری گسترده را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا بتوانند از توسعه بازی های خود پشتیبانی کنند. کاربران Tron می توانند در بازی های مورد علاقه خود سرمایه گذاری کرده و آنها را پس بگیرند و بنابراین بر آینده بازی تأثیر می گذارند.

آینده ترون

در رویداد اخیر Tron در NiTROn 2019 جاستین سان در سخنرانی اصلی خود و چشم انداز خود برای سال 2019 درباره آینده Tron و BitTorrent بحث کرد:

برخی از اهداف اصلی او در سخنرانی خود برای سال 2019 و بعد از آن شامل موارد زیر است:

 • بهبود عملکرد بلاکچین Tron.
 • معرفی اثبات دانش صفر برای ایجاد امنیت در شبکه و تضمین حریم خصوصی.
 • رسیدن به 10 میلیون معاملات در روز و 2000+ DApps.
 • صرافی های اصلی TRX را با رقم های اصلی قابل معامله خواهند کرد.
 • رمز BitTorrent ادغام و هم افزایی بین BitTorrent و Tron را ارتقا خواهد داد.
 • BitTorrent به جاه طلبترین Dapp در شبکه Tron تبدیل خواهد شد و باعث اتخاذ انبوه بلاکچین ها می شود.
 • ترون در جامعه Dapp سرمایه گذاری خواهد کرد و به پروژه ها امکان دسترسی به مبادلات نقدینگی ، زیرساخت ها ، بازاریابی و سایر اشکال پشتیبانی را می دهد.
 • ترون دفاتر بیشتری را در سراسر جهان افتتاح خواهد کرد.

ترون در وب سایت خود اظهار داشت که آینده این پروژه شامل توسعه اکوسیستم آن است تا همه بتوانند از آن بهره مند شوند.

Dapps در شبکه Tron راحتی بهتر در زندگی روزمره ، کاهش هزینه ها و بازده مالی را به کاربران ارائه می دهد. به همین ترتیب ، توسعه دهندگان می توانند از Tron برای تبلیغات در پروژه های خود و گسترش دامنه تجارت خود استفاده کنند.

ترون می گوید هرکسی که از رونق و ساخت اکوسیستم ترون حمایت کند ، اعم از کاربران یا توسعه دهندگان ، به خاطر تعهد خود پاداش می گیرند.

ترون داپس

Tron در مدت زمان بسیار کوتاهی به یک پلت فرم پیشرو Dapp تبدیل شده است و آرزوهایی برای تسلط بر بازار آینده و ظهور Dapp دارد..

اپلیکیشن های مختلفی را می توان در شبکه Tron یافت و اخیراً مشخص شده است که برخی از Dapps ترجیح می دهند از رقبای خود ، Ethereum و EOS به Tron مهاجرت کنند..

تصویر صفحه وب Tron Foundations DAPP HOUSE – منبع: tron.app

دسته های اصلی Tron Dapps شامل موارد زیر است: بازی هاقمار, مبادلات, کلکسیون ها, و بازارها.

برخی از محبوب ترین Tron Dapps با بیشترین حجم 7 روزه شامل موارد زیر هستند:

 • TRONbet (قمار)
 • TronTrade (مبادلات)
 • بازار TRX (مبادلات)
 • 888 ترون (قمار)
 • اژدهایان حماسی (بازی ها)

در اینجا راهنمای ما در مورد محبوب ترین Tron Dapps در حال حاضر آورده شده است: محبوب ترین داپ های TRON در سال 2019 چگونه به نظر می رسند؟ در اینجا لیستی از 10 نمونه ذکر شده است

این فقط آغاز دوره DApp در است # ترون و ما به احتمال زیاد انواع مختلف DApps مختلف را در شبکه TRON با شروع سال 2019 مشاهده خواهیم کرد. این بازی ها را تست کنید! &# 127918؛ &# 128126؛ TRX دلار # TRX https://t.co/EOkhjtNiKd

– بنیاد TRON (Tronfoundation) 4 فوریه 2019

Tron (TRX) ICO

Tron به عنوان ICO در بلاکچین Ethereum راه اندازی شد. بین 31 آگوست و 2 سپتامبر 2017 ، این پروژه موفق به انجام ICO شد.

قیمت اولیه رمز برای هر رمز Tron ERC20 در 0.0019 دلار تعیین شد و هدف اولیه بودجه 70 میلیون دلار بود.

Tron ضمن قبول سپرده گذاری در بیت کوین و Ethereum ، 100٪ از هدف مالی خود را جمع آوری کرد.

کلاهک سکه سخت برای TRX 100 میلیارد است. 40٪ از این سکه ها در هنگام عرضه عمومی شرکت توزیع شده است ، 15٪ به یک پیشنهاد خصوصی اختصاص یافته است و 35٪ به بنیاد Tron و اکوسیستم اختصاص یافته است.

جالب است بدانید که 10٪ از سکه ها به Peiwo Huanle (Beijing) Technology Co. Ltd. اختصاص یافته بود. توجه داشته باشید که برنامه مشابه Snapchat Peiwo اکنون از بلاکچین استفاده می کند و ریاست آن را جاستین سان بنیانگذار Tron بر عهده دارد..

بنیانگذاران ترون

Tron حاصل ایده کارآفرین جوان جاستین سان است که قبلاً در Ripple (XRP) کار می کرد. برخلاف برخی دیگر از پروژه های زنجیره بلوک ، Tron عمدتا چشم انداز Sun و علاقه او به تمرکززدایی از رسانه های دیجیتال جهانی و صنایع سرگرمی است..

تلاشهای وی توسط سایر شرکتهای بزرگ چینی در صنعت بلاکچین که با Tron مانند Bitmain و Qtum همکاری کرده اند ، پشتیبانی می شود. شرکای دیگر شامل برنامه Piewo ، Bixin و FBG Capital هستند.

دومین عضو برجسته تیم است لوسین چن, Tencent سابق ، و Alibaba فارغ التحصیل ، که بخش فنی بنیاد Tron را هدایت می کند و دارای رمزنگاری ، الگوریتم های تبلیغاتی و تجربه داده های بزرگ است.

درباره بقیه تیم Tron اطلاعات کمی در دست است. وب سایت ترون بیان کرده است که در این سایت بیش از 100 نفر مشغول به کار هستند که سابقه کار در بهشتهای چینی مانند بایدو ، تنسنت و علی بابا را دارند..

جاستین سان کیست?

جاستین سان ، بنیانگذار و مدیر عامل ترون – منبع: توییتر

جاستین سان بنیانگذار و مدیر عامل فعلی ترون است.

وی دارای مدرک لیسانس از دانشگاه پکن چین است و سپس از دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کند.

او همچنین با مدرک دانشگاه Hupan فارغ التحصیل شد ، سرمایه گذاری بنیانگذار Alibaba جک ما ، اولین هزاره ای بود که این کار را انجام داد.

فوربس این کارآفرین جوان را در لیست “2017 چین 30 زیر 30” و “2017 آسیا 30 زیر 30” قرار داده است.

سان برای ریپل کار می کرد ، به عنوان نماینده اصلی منطقه چین بزرگ فعالیت می کرد. او همچنین برنامه Peiwo را تأسیس کرد ، یک برنامه رسانه اجتماعی در چین که موسیقی را به صورت آنلاین پخش می کند و میلیون ها کاربر دارد.

معماری ترون

Tron از معماری 3 لایه ای استفاده کرده است که شامل یک لایه ذخیره سازی ، یک لایه هسته ای و یک لایه کاربردی است.

معماری 3 لایه TRON – منبع: کتاب طراحی معماری TRON

 •   لایه ذخیره سازی:

تیم فنی TRON یک پروتکل ذخیره سازی توزیع شده و منحصر به فرد طراحی کرده است که شامل ذخیره سازی حالت و ذخیره سازی بلوک است.

ایده یک پایگاه داده گرافیکی در طرح لایه ذخیره سازی معرفی شد زیرا بهتر می تواند نیازهای ذخیره سازی متنوع داده ها را در دنیای واقعی برآورده کند.

 •   لایه اصلی:

لایه اصلی دارای چندین ماژول است ، از جمله مدیریت حساب ، قراردادهای هوشمند و اجماع. یک ماشین مجازی مبتنی بر پشته نیز با استفاده از یک مجموعه دستورالعمل بهینه شده در Tron پیاده سازی می شود.

زبان قرارداد هوشمند Solidity است؛ این مورد برای خدمت بهتر به توسعه دهندگان در ایجاد Dapps انتخاب شده است. در آینده با پشتیبانی از سایر زبانهای پیشرفته دنبال خواهید شد.

سازوکار اجماع ترون از اثبات واگذار شده سهام (DPoS) استفاده می کند ، و بسیاری از نوآوری ها برای تأمین نیازهای منحصر به فرد آن اتفاق افتاده است.

 •   سطح کاربردی:

توسعه دهندگان در Tron می توانند طیف گسترده ای از کیف پول و Dapps سفارشی را ایجاد کنند. از آنجا که قراردادهای هوشمند می توانند در Tron اجرا و مستقر شوند ، این امر فرصت های نامحدودی را برای برنامه های کاربردی ایجاد می کند.

پروتکل Tron توسط Google Protocol Buffers تعریف شده است ، که خنثی از پلت فرم ، خنثی از زبان و روشی قابل توسعه برای سریال سازی داده ها است بنابراین می تواند در ذخیره سازی داده ها ، پروتکل های ارتباطی و موارد دیگر استفاده شود.

جنجال ترون

چند ماه پس از راه اندازی ICO در مورد ورق سفید آن ، اختلافاتی وجود داشت. در ژانویه 2018 ، در حالی که سکه به بالاترین حد خود رسیده بود ، سفید چاپ Tron با ترجمه انگلیسی ، اسپانیایی و روسی منتشر شد.

در آن زمان ، این روزنامه سفید توسط برخی اسناد IFPS و Filecoin سرقت ادبی شد. حتی خالق Ethereum ، ویتالیک بوترین در مورد آن در توییتر صحبت کرد.

جاستین سان ، مدیر عامل ترون هفت دلیل بهتر بودن TRX از ETH را در یک پست توییتر ذکر کرده بود ، و باترین به او پاسخ داد و گفت:

8. قابلیت نوشتن کاغذ سفید بهتر (Ctrl + C + Ctrl + V راندمان بسیار بالاتر از صفحه کلید برای تایپ مطالب جدید)

– vitalik.eth (VitalikButerin) 6 آوریل 2018

توییت Buterin بیش از 8،000 پسندیدن دریافت کرده است ، دو برابر بیشتر از توییت اصلی Sun.

درگیری توییتر بین جاستین سان و ویتالیک بوترین

جاستین سان و ویتالیک بوترین بارها در توییتر با هم درگیر شده اند و جنبه های رقابتی یا انتقادات خود از سیستم عامل های یکدیگر را نشان داده اند.

یک مثال کلاسیک در نوامبر 2018 بود که ویتالیک گفت مصاحبه که:

“مانند اساساً موج بعدی تصویب رمزنگاری بر اساس اعتیاد به مواد مخدره ساخته نخواهد شد ، زیرا اساساً اعتیاد به مواد مخدره از قبل آمده است. این باید از برنامه های کاربردی و مفید واقع شود که ارزش را برای مردم فراهم می کند. “

سان این را فرصتی دید و در توییتر نظرات خود را در مورد گفته های ویتالیک به اشتراک گذاشت:

به دنبال این واکنش از ویتالیک:

این درگیری با توییتی از طرف سان به پایان رسید که در آن گفته شده بود:

بعد از روز می توانیم در مورد علامت دلار صحبت کنیم #Eth به 2 میلیون Txs در روز می رسد ، که فکر می کنم هرگز اتفاق نخواهد افتاد. &# 128522؛# ترون https://t.co/MnnSFBPtZx

– جاستین سان (Justinsuntron @) 3 دسامبر 2018

با این حال ، لازم به ذکر است که به نظر می رسد ویتالیک اخیراً علاقه خود را از دست داده و آنقدرها هم سرگرم کننده نیست ، در حالی که ، سان ادامه می دهد که اغلب در تویت های خود از ویتالیک نام ببرد.

این به وضوح در جدیدترین توییت Sun و پاسخی که از Vitalik دریافت کرده نشان داده شده است:

pic.twitter.com/tfog4KjxcL

– Vitalik غیر دهنده اتر (VitalikButerin) 28 فوریه 2019

مشارکت Tron با علل خوب و کمک های خیرخواهانه

Tron قبلاً به تعدادی از موسسات خیریه کمک مالی کرده است و به نظر می رسد که مشتاق ادامه حمایت و ترویج چگونگی استفاده از بلاکچین برای اهداف خوب است.

در اینجا چند مثال آورده شده است:

 • بنیاد TRON به یک کمپین آگاهی پیوست برای یافتن روش های درمانی و درمان ALS ، و جاستین سان 250،000 دلار اهدا می کند.
 • جاستین سان 3 میلیون دلار اهدا کرد به بنیاد خیریه Binance’s Blockchain که هدف آن ترویج استفاده از بلاکچین برای اهداف اجتماعی است و با برنامه توسعه سازمان ملل متحد همکاری می کند.

Tron چگونه از رقابت خود متفاوت است?

ترون قصد دارد نحوه تعامل جهان با اینترنت را تغییر دهد ، این امر در عنوان “تمرکززدایی از وب” مشهود است.

Tron در Ethereum توسعه داده شد و از آن زمان به بعد توانست ماشین مجازی Ethereum (EVM) را با ماشین مجازی Tron (TVM) و قراردادهای هوشمند خود به چالش بکشد..

TRON / TRX

اتریوم / ETH

بیت کوین / BTC

قیمت (10 مارس 2019) 0.0225 دلار 136 دلار 3،942 دلار
سرپوش بازار (10 مارس 2019) 1.5 میلیارد دلار 14.3 میلیارد دلار 69.3 میلیارد دلار
گردش در گردش 66.6 میلیارد 105 میلیون 17.5 میلیون
الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) اثبات کار (انتقال به PoS) اثبات کار (PoW)
تراکنش در ثانیه (TPS) 2000 TPS 25 TPS 3-6 TPS
زمان تولید را مسدود کنید 3 ثانیه 15 ثانیه 10 دقیقه
قراردادهای هوشمند انواع زبان های برنامه نویسی زبان جامدادی زبان برنامه نویسی
قابل استخراج نه آره آره

این چیزی است که Sun در مورد دو بلاکچین گفت:

“Ethereum مانند IBM در گذشته است و آن ابر رایانه های بزرگ را می سازد. و من نمی گویم که اتریوم فن آوری قوی ندارد ، اما من می گویم که اتریوم دقیقاً مانند IBM است. آنها فقط روی فناوری تمرکز می کنند. آنها بر روی تجربه کاربر تمرکز نمی کنند. “

Tron قصد دارد “مایکروسافت بلاکچین” باشد.

این فقط نمی خواهد “کامپیوترها” را مانند IBM بسازد. این شرکت می خواهد “PC” ایجاد کند که به یک کالای موفق دیوانه تبدیل می شود و راه را برای انقلاب واقعی هموار می کند.

ترون در وب سایت خود اعلام کرده است که مزایای اصلی آن عبارتند از:

 • توان عملیاتی بالا
 • مقیاس پذیری
 • در دسترس بودن بالا
 • کم هزینه
 • کاربر پسند

آیا Tron یک چنگال Ethereum است?

نه ، Tron چنگال زنجیره بلوک Ethereum نیست. این کار به عنوان یک پروژه توسعه یافته بر روی پلت فرم Ethereum با TRX که به عنوان رمز ERC20 در طول ICO راه اندازی شد ، آغاز شد. با این حال ، پس از راه اندازی شبکه اصلی ، Tron به زنجیره بلوک منحصر به فرد خود و شبکه اصلی TRX مهاجرت کرد.

اگر Tron یک چنگال Ethereum بود ، با استفاده از نشانه های ERC20 (که اکنون توسط بنیاد Tron جمع آوری شده و سوزانده می شود تا از سردرگمی جلوگیری کند) و از ماشین مجازی Ethereum استفاده می کرد. در عوض ، Tron حاکمیت خاص خود ، مدل های اجماع ، اهداف و یک برنامه Super نمایندگی را دارد که آن را به یک بلاکچین متمایز تبدیل می کند.

جالب است بدانید که ماشین مجازی Tron (TVM) را اغلب کپی از ماشین مجازی Ethereum (EVM) می نامند. TVM با EVM سازگار است ، اما دو شباهت قابل توجه بین این دو وجود دارد.

اتریوم از گاز برای تأمین معاملات خود استفاده می کند و این بدان معناست که کاربران برای انجام معاملات مجبور به پرداخت هزینه (یا صرف سکه) هستند.

Tron روی ایده جدیدی به نام پهنای باند کار می کند که باعث می شود عملیات قرارداد هوشمند روی بلاکچین رایگان باشد. با این حال ، کاربران باید TRX را پس از انتخاب تعداد معاملات رایگان ، تعیین شده در 25 ، در معرض خطر قرار دهند.

ثانیا ، TVM دارای مقیاس پذیری مانند EVM نیست. این یک سیستم بلاک چین با فکر بالا است که می تواند هزاران معامله را در ثانیه انجام دهد.

تا آنجا که به سازگاری مربوط باشد ، TVM در آینده با سایر بلاک چین های برجسته مانند EOS سازگار خواهد شد.

مشارکت های ترون

Tron در حال حاضر تعداد زیادی مشارکت دارد و همیشه به نظر می رسد که پیشرفت ها و پروژه های جدید را برای کمک به ایجاد یک اکوسیستم غنی اعلام می کند.

ترون معمولاً مشارکت های جدید خود را از طریق وبلاگ Medium یا حساب های رسانه های اجتماعی خود اعلام می کند. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

در اینجا برخی از برجسته ترین مشارکت های ترون با جزئیات بیشتر آورده شده است:

 •   o دوچرخه:

شرکت چند ملیتی اشتراک دوچرخه با بیش از 10 میلیون کاربر با Tron برای راه اندازی ارز رمزنگاری شده “oCoin” خود با استفاده از پروتکل Tron همکاری کردند. کاربران می توانند سوار oBikes شوند و oCoins بدست آورند ، که می تواند برای هزینه های سفرهای بعدی استفاده شود.

oBikes یک برنامه وفاداری ایجاد کرده است که در آن هرچه دوچرخه بیشتر استفاده شود سکه های بیشتری به دست می آید. از oCoins می توان در اکوسیستم گسترده ترون نیز استفاده کرد.

 •   زنجیره اجتماعی جهانی (GSC):

GlobalSocialChain یکی از مهمترین مشارکتهای Tron ، یک سایت شبکه اجتماعی با بیش از 100 میلیون کاربر در سراسر جهان است. Tron GSC “از جنبه های مالی ، فناوری و زیرساخت های بزرگ پشتیبانی می کند.”

 •   گروه Baofeng:

“Netflix of China” همچنین با Tron همکاری کرده است که بیش از 200 میلیون کاربر دارد و خدمات پخش جریانی را به کاربران ارائه می دهد. هدف این همکاری گشودن “دوره جدید سرگرمی مبتنی بر بلاکچین” است.

 •   بایدو

غول جستجوگر چین Baidu ، یک شرکت داخلی چند میلیارد دلاری با ترون همکاری کرد. 

با این حال ، این مشارکت برخی بحث ها را به وجود آورد ادعا می کنند که جاستین سان معامله جدید را بیش از حد مورد استفاده قرار داده است, که فقط شامل استفاده از منابع ابری بایدو توسط Tron است و نه هر چیزی در سطح بلاکچین.

 •   بیت تورنت

BitTorrent ، جواهر درخشان اکوسیستم Tron’s ، بیش از 100 میلیون کاربر دارد. اگرچه این یک “مشارکت” نیست ، بلکه یک کسب است ، اما منصفانه است که بگوییم BitTorrent نقشی اساسی در پیشبرد انبوه فناوری Tron و blockchain بازی خواهد کرد. رمز BitTorrent (BTT) توکن TRC-10 است که به کاربران امکان می دهد برای بارگیری سریعتر در پلت فرم peer-to-peer هزینه پرداخت کنند..

عرضه سکه TRX

نشانه TRX بومی Tron محدود است. برخلاف برخی از ارزهای رمزنگاری شده ، به ویژه پول های پایدار ، که کلاهک سختی ندارند ، TRX مقداری کمبود دارد.

در مجموع حدود 100 میلیارد نشانه TRX در ابتدا توسط بنیاد Tron منتشر شد.

با این حال ، بعداً ، در ژوئن 2018 ، بنیاد 1 میلیارد سکه به ارزش بیش از 50 میلیون دلار در آن زمان سوزاند و مجموع عرضه توکن های TRX را به حدود 99 میلیارد دلار کاهش داد.

در حال حاضر (مارس 2019) حدود 66.5 میلیارد میلیارد از عرضه TRX در گردش است و 33 میلیارد TRX باقیمانده توسط بنیاد تا 11 ژانویه 2020 قفل شده است.

Tron Power – آیا می توانم TRX را استخراج کنم?

Tron Power حقوق ویژه ای را در اختیار کاربران موجود در اکوسیستم قرار می دهد. تا زمانی که یک کاربر مایل باشد برخی از سکه های TRX خود را سهام کند ، مقدار معادل Tron Power به آن تعلق می گیرد.

با این حال ، نگه داشتن نشانه های Tron Power شما را به یک معدنچی تبدیل نمی کند. این فقط به شما حق رای گیری خاصی در اکوسیستم می دهد.

TRX یک ارز از پیش استخراج شده است ، به این معنی که تفاوت اساسی با بیت کوین و اتریوم دارد. با استفاده از BTC و ETH ، تولیدکنندگان یا استخراج کنندگان بلوک برای ایجاد بلوک های جدید پاداش دریافت می کنند.

با این حال ، با Tron ، تمام نشانه ها از قبل استخراج شده اند و حدود 65٪ از TRX موجود در حال حاضر به صورت آزاد در بازار آزاد مورد معامله قرار می گیرد.

TRX چقدر ارزش دارد?

TRX یک ارز رمزپایه بسیار کم قیمت است. هر TRX برای اولین بار به عنوان رمز ERC20 راه اندازی شد 0.0019 دلار ارزش داشت.

در 5 ژانویه 2019 ، TRX با بالاترین رقم 0.35 دلار و سقف بازار 16.75 میلیارد دلار به بالاترین حد خود رسید و معامله شد..

قیمت تاریخی Tron (TRX) و سقف بازار – منبع: Coinmarketcap.com

TRX در حال حاضر (5 مارس 2019) با قیمت 0.024 دلار با ارزش بازار 1.57 میلیارد دلار معامله می شود و این دهمین ارز رمزنگاری شده بزرگ است.

چگونه می توان TRX را ذخیره کرد?

Tron لیست بزرگی از کیف پولهایی که از TRX پشتیبانی می کنند را در وب سایت خود ذکر کرده است. این شامل کیف پول های توسعه یافته جامعه Tron و کیف پول های همکاری Tron-dev است.

جامعه کیف پول TRX توسعه داده است

Tron دارای 8 نسخه کیف پول توسعه یافته در جامعه است که در وب سایت خود ذکر شده است:

برنامه TronLink Android – برنامه TronLink IOS – TronLink Chrome – TronLink – TronPay Chrome – دسک تاپ کیف پول TRON – IOS کیف پول TRONTRON Wallet IOS / Android

جامعه Tron (TRX) کیف پول تولید کرد – منبع: Tron.Network

Tron-dev همکاری کیف پول TRX

Tron دارای 15 کیف پول همکاری TRON-dev در وب سایت خود است. این شامل:

اعتماد به کیف پولکیف پول HuobiIOS / Android کیف پول BitpieIOS / Android کیف پول Coboآزادگانکیف پول سخت افزاری Ledgerکیف پول اتمیکیف پول BIXINExodus WalletGate.io Walletکیف پول ریاضیکیف پول VenaPiکیف پول BitKeepهو کیف پولکیف پول Buntoy

نمونه ای از کیف پول TRX-dev همکاری TRX – منبع: Tron.Network

اکثر صرافی های ارز رمزنگاری شده که تجارت TRX را ارائه می دهند ، در آنجا کیف پول داغ TRX ساخته شده اند که اگر فعالانه معامله می کنید می توانید TRX و سایر ارزهای رمزنگاری شده را در آن ذخیره کنید..

کدام یک بهترین کیف پول TRX است?

لجر نانو اس را می توان امن ترین کیف پول سخت افزاری TRX دانست. کیف پول سخت افزاری شبیه درایو USB است و دارای یک صفحه نمایش لمسی کوچک است.

یک انتخاب محبوب و مطمئن برای کیف پول TRX موبایل ، Trust Wallet خواهد بود. Trust Wallet کیف پول رسمی رمزنگاری Binance است. و Binance و Tron رابطه بسیار نزدیک دارند ، اغلب در پروژه ها همکاری می کنند ، بنابراین جای تعجب ندارد که TRX در اینجا پشتیبانی شود.

TronLink یک انتخاب عالی برای کیف پول مرورگر برای TRON است. این نرم افزار کاربران را قادر به دریافت و ارسال TRX و همچنین نشانه های TRC10 و TRC20 می کند. توسعه دهندگان می توانند TronLink را برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز در وب سایت های خود ادغام کنند. توسعه دهندگان می توانند تماس های قراردادی هوشمند را ادغام کنند ، که این امکان را می دهد تا از برنامه های غیرمتمرکز از داخل مرورگر استفاده کنید.

از کجا می توان TRX خریداری یا فروخت?

روش معمول خرید Tronix (TRX) از مبادلات ارز رمزنگاری شده است که TRX در آن ذکر شده است.

در اینجا برخی از بزرگترین صرافی هایی که تجارت TRX در دسترس دارند وجود دارد:

 • بینانس
 • OKEx
 • Bitfinex
 • HitBTC
 • BitForex
 • Bittrex
 • هووبی
 • بیت مارت
 • KuCoin

تصویر از معاملات TRX در Binance

TRX را می توان با یک کارت اعتباری مستقیماً از طریق CoinSwitch ، واحد مبادله ارز رمزنگاری شده و Changelly ، واسطه بین صرافی های رمزنگاری و کاربران خریداری کرد..

گزینه دیگر برای خرید Tron با ارز فیات این است که پول را به حساب Coinbase خود واریز کنید ، Bitcoin یا Ethereum بخرید ، سپس آن را به صرافی دیگری که TRX در آن ذکر شده است بفرستید و BTC یا ETH را با TRX مبادله کنید.

پیش بینی قیمت ترون 2019

تحلیلگر فنی داخلی ما معتقد است که TRX می تواند در پایان سال 2019 به 0.06 دلار برسد.

پیش بینی قیمت تروننمودار لگاریتمی هفتگی Tron / USD

تجزیه و تحلیل کامل و پیش بینی قیمت برای 10 ارز رمزپایه برتر از جمله TRON در سال 2019 را می توانید در اینجا پیدا کنید.

CoinGape فراهم می کند مجموعه ای عالی از پیش بینی قیمت ها در مقاله خود ، که به طور خلاصه پیش بینی های امسال ، سال آینده و 5 سال آینده را بیان می کند.

نتیجه

Tron قطعاً یک پروژه مبتنی بر بلاکچین است که پتانسیل زیادی دارد.

بارها و بارها ، از طریق مشارکت های متعدد و خریدهای موفق ، ثابت کرده است که چشم انداز خود را از تمرکززدایی وب و تبدیل شدن به یک بستر برای صنایع خلاق جدی می گیرد.

Tron همچنین در زمینه بازاریابی بسیار ماهر است و به طور مداوم جامعه خود را به روز نگه می دارد و یا از طریق وبلاگ بنیاد Tron و حساب های رسانه های اجتماعی یا حساب های Justin Sun با مطالب ، اخبار و اطلاعیه های تازه درگیر است..

بین آنها ، آنها میلیون ها دنبال کننده دارند:

Tron تعداد دائمی DApp را در سیستم عامل خود دارد و مطمئن باشید آنها با هدف تبدیل شدن به پلتفرم پیشرو DApp ، همچنان بر گسترش این موضوع تمرکز خواهند کرد. صنعت DApp هنوز بسیار جدید است ، اما همچنان که به توسعه و ادامه جریان خود ادامه می دهد ، این یک فرصت بزرگ برای Tron خواهد بود.

Tron همچنین صندوق بازی 100 میلیون دلاری خود را به نام Tron Arcade دارد. هدف این صندوق توانمند سازی توسعه دهندگان برای ایجاد نسل بعدی بازی های بلاکچین است. بازی در حال حاضر یک بخش داغ است و اگر Tron بتواند خود را به عنوان یک رهبر در زمینه رشد بازی های blockchain قرار دهد ، این یک فرصت عظیم و بالقوه سودآور برای Tron خواهد بود ، و امیدوارم دارندگان TRX.

جاستین سان عنوان کرده است که می خواهد TRX به عنوان یک 4 ارز برتر رمزنگاری شده در بازار 2019 شناخته شود. سان می گوید: “ترون به سمت آینده ، همیشه رو به جلو حرکت می کند” ، و اگر آنها می توانند به اهدافی که تعیین کرده اند برسند ، 2019 می تواند کاملاً سال Tron باشید.

منابع

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me