Blockchain چیست و چگونه کار می کند؟ یک راهنمای مفید

هر چند سال یک بار ، انقلاب ها و پیشرفت های فن آوری جدیدی اتفاق می افتد. با این حال ، بلاکچین به طور خاص و کلاس جدید دارایی مرتبط – رمز ارز ، قرار است ایجاد شود تغییرات قابل توجه هم به کاربران سازمانی و هم به نحوه معامله و اشتراک داده ها در زندگی خصوصی ما.

در واقع ، فناوری بلاکچین به طور بالقوه آنقدر مهم است که دولت ها از کشورهای بزرگ در سراسر جهان هستند بررسی کاربردهای بالقوه آن, مانند افزایش امنیت سایبری ، ایجاد زیرساخت های مالی جدید و مدیریت داده های شخصی.

با این حال ، بسیاری از مردم هنوز درک کاملی ندارند بلاکچین چیست, و در صنعتی مملو از اصطلاحات گفتاری فناوری و اصطلاحات مالی می تواند باشد فوق العاده سخت به پین ​​کردن تعریف دقیق از “بلاکچین”. بنابراین ، این سوال مطرح می شود که بلاکچین چیست ، چرا اینقدر مهم است و چگونه کار می کند. در اینجا یک خلاصه سریع ارائه می شود تا شما را سریع تر آشنا کند.

بلاکچین چیست?

می توان فناوری بلاکچین را تصور کرد نوع پایگاه داده – یک تغییر ناپذیر دفتر کل معاملات گذشته که از زمان شروع بلاکچین روی آن رخ داده است. هر معامله ای که در بلاکچین انجام می شود ، انجام می شود ذخیره شده در “بلوک” که در اصل دورانی هستند که در آن معاملات در بلاکچین اتفاق افتاده است. 

برای بیت کوین ، یکی مسدود کردن معمولا طول می کشد دور و بر 10 دقیقه, پس از آن معتبر می شود. اعتبار سنجی زمانی اتفاق می افتد معدنچیان, وظیفه اش این است که بلوک های جدید را تأیید کنید در مورد بلاکچین بیت کوین ، در مورد یک بلاک جدید به توافق برسید. این اساساً به این معنی است که همه مرتبط هستند مهمانی دارند موافقت کرد بر روی یک نسخه واحد از بلاکچین – و پس از تصمیم گیری در مورد آن ، این امر تبدیل می شود معکوس کردن غیرممکن است.  

همانطور که نسخه هایی از بلاکچین است توزیع شده در میان بسیاری از گره های شبکه, دستکاری در هر رکوردی در بلاکچین بسیار دشوار است. یكی از تنها راههایی كه هكر می تواند در عمل این كار را انجام دهد ، به دست گرفتن كنترل بیشتر گره ها است ، به نام51٪ حمله می کند، که می تواند به آنها اجازه دهد نسخه خود را بنویسند از تاریخ از بلاکچین با این حال ، برای پروتکل های اغلب استفاده شده که به طور منظم به روز می شوند. این فوق العاده خواهد بود گران و دشوار در عمل. 

گره های Blockchain

اگر اکثر گره ها بیا به اجماع، وفاق که یک بلوک نامعتبر است یا تغییر یافته است ، این است رد شده و به آخرین نسخه بلاکچین اضافه نمی شود. بنابراین ، رسیدن به اتفاق نظر یک بخشی جدایی ناپذیر درک نحوه کار بلاکچین در یک زمینه گسترده تر.

در مقایسه با دفترهای سنتی یا پایگاه های داده ، که در آن یک حزب واحد می تواند مجموعه ای از سوابق یا سابقه معاملات را از یک نقطه ورود متمرکز تغییر دهد یا از بین ببرد ، بلاکچین نشان دهنده یک روش بسیار امن تری برای ذخیره اطلاعات و انجام معاملات.

چه تفاوتی بین بلاکچین و ارزهای رمزپایه وجود دارد?

اگر تصور کنیم بلاکچین به عنوان اینترنت, می توانی فکر کنی ارزهای رمزنگاری شده, و دیگر پروژه های غیرمتمرکز, به عنوان وب سایت ها در بالای آن ساخته شده است. فناوری بلاک چین جدایی ناپذیر در عملکرد ارزهای رمزپایه است ، اما برعکس نیست. به عنوان مثال ، شما می توانید به راحتی یک راه حل مبتنی بر بلاکچین بدون راه اندازی ارز رمزپایه همتای خود مستقر کنید.

در عوض ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم طراحی شده اند تا اهرم فناوری بلاکچین برای از بین بردن نیاز به اشخاص ثالث ، که به طور سنتی معاملات و مبادله ارزش را تسهیل و تضمین می کنند.

بلاکچین در مقابل ارزهای رمزپایه

بنابراین ، در حالی که قبلاً دولت های مرکزی یا بانک ها باید به عنوان ضامن ارزش عمل کرده و از ایجاد ارز و نقل و انتقالات ثبت نام کنند ، اکنون ارزهای رمزپایه به عنوان سیستم پولی غیرمتمرکز به این معنا که مقاوم در برابر تقلب به واسطه ماهیت آن “بی اعتماد” است – یعنی هیچ طرفی نباید کورکورانه به دیگری اعتماد کند.

راهی که این به دست می آید از طریق است رمزنگاری, علم انتقال اطلاعات رمزگذاری شده. این اجازه می دهد تا داده های ارز رمزنگاری شده باشد منحصر بفرد و امن است, استفاده از اطلاعات به عنوان رمز اصلی مبادله (به جای طلا ، غذا یا پول کاغذی با حمایت دولت).

جزئیات نحوه کار این کاملاً پیچیده است ، اما اساساً شامل یک پایگاه داده غیرمتمرکز یا لیستی از تمام تراکنش های توکن ها بین کاربران ، با هر کاربر دارای آدرس عمومی است که می توان به آن نشانه ها ارسال کرد. در مورد بلاکچین ، کاربران دارای ویژگی های خاص خود هستند کلید خصوصی هنگامی که می خواهند آنها را برای شخص دیگری بفرستند ، آنها را برای باز کردن قفل نشانه هایی که در آدرس خود دارند استفاده می کنند (به عبارت دیگر صرف آنها).

پایگاه داده غیرمتمرکز – منبع: Shutterstock.com

زیرا این لیست غیرمتمرکز (یا دفتر) برای همه کاربران باید به روز باشد تا از هزینه دو برابر توکن جلوگیری کند, هر شرکت کننده کامل در شبکه ارز رمزنگاری شده دارای کپی کامل از کل دفتر در رایانه آنها. این دفتر بلاکچین است.

بلوک های جدید از داده ها هستند اضافه به این بلاکچین به عنوان نشانه های بیشتر (واحد رمزنگاری منحصر به فرد داده ها که به عنوان پول عمل می کنند) “استخراج” می شوند یا با محاسبات آزمون و خطا محاسبه می شوند. بنابراین ، همانطور که قبلاً در مورد آن بحث کردیم ، شما در آخر با یک پایگاه داده دفتر از اکوسیستم کل ارز در فرم داده های پی در پی ، که به اضافه کاری اضافه می شود. برای یک سیستم ارز دیجیتال ، داشتن یک سابقه گذشته کلیه معاملات قبلی برای فوق العاده مهم است شفافیت و انصاف.

چرا Blockchain بسیار مهم است?

دلایل زیادی دارد که بلاکچین وجود دارد در محبوبیت منفجر شد و به عنوان یک فناوری انقلابی برای کل صنایع شناخته شده است. در حالی که اجرای گسترده واقعی بلاکچین هنوز ادامه دارد ، اما موارد واضحی وجود دارد مزایای بلاکچین برای هر دو کاربران و شرکت، پروژه مشتری ها.

گذشته از عدم نیاز به واسطه های شخص ثالث ، بلاکچین و ارزهای رمزپایه یک مورد را باز می کنند طیف کاملاً جدیدی از احتمالات غیرممکن. به عنوان مثال ، به دلیل ویژگی های رمزنگاری ، می توان از ارزهای رمزپایه برای ایجاد استفاده کرد قراردادهای هوشمند, که مبتنی بر قاعده است موافقت نامه های دیجیتال که به طور خودکار شخص مربوطه را براساس برخی از رویدادها پرداخت می کند (مانند آب و هوای بد به طور خودکار پردازش پرداخت بیمه).

بلاکچین چقدر مهم است?

فناوری Blockchain نیز است رمان به این دلیل که پایگاه داده های ایمن تری را امکان پذیر می کند که نمی توان بدون جا گذاشتن ردیابی مجدد آنها را نوشت.

همچنین می توان از بلاکچین برای ساخت استفاده کرد آنالوگهای رمزنگاری شده اوراق بهادار سنتی به عنوان مثال ، بسیاری از شرکت های خدمات مالی اکنون در حال بازنمایی نمایندگی دارایی های فیزیکی هستند نشانه های مبتنی بر بلاکچین, که می تواند بصورت آنلاین تجارت و معامله شود.

رمزنگاری

این دارایی ها که اغلب به عنوان رمزهای امنیتی نامیده می شوند می توانند شامل شوند سهام, انصاف, اوراق قرضه, و بدهی؛ یا موارد فیزیکی مانند طلا ، نقره ، فلزات کمیاب خاکی یا املاک و مستغلات. پتانسیل رمزهای امنیتی بسیار زیاد است ، زیرا اساساً به معنای واقعی بودن آن است هر دارایی می تواند باشد به عنوان یک رمز دیجیتالی نشان داده شده است. این امر فرصت های تجاری بسیار بیشتری ایجاد می کند ، تجارت جهانی کالاها را افزایش می دهد و نقدینگی طیف وسیعی از دارایی ها را به شدت افزایش می دهد.

بدون ظهور فناوری بلاکچین ، نمایندگی و معامله معنی دار بسیاری از این دارایی ها بود غیرممکن, یا زمان و هزینه بر.

آیا Blockchain چهارمین انقلاب صنعتی است?

در نتیجه قدرت تحول پذیر آن در بین تعداد زیادی از صنایع ، اکنون بسیاری از آنها فناوری بلاکچین را این فناوری می دانند کاتالیزور برای ‘انقلاب چهارم صنعتی.در کنار اینترنت چیزها (اینترنت اشیا), هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) ، و فراگیری ماشین (ML) ، بلاکچین این توانایی را دارد که نحوه ذخیره دارایی ها ، به اشتراک گذاری داده ها و معاملات آنلاین را تا حد زیادی بالا ببرد.

انقلاب صنعتی چهارم – منبع: Shutterstock.com

علیرغم جلب توجه ناخواسته از طریق دوره های رونق و سقوط ارزهای رمزپایه ، که باعث شد بسیاری در دنیای مالی سنتی خواستار تنظیم مقررات سنگین برای محافظت از سرمایه گذاران خرده فروشی شوند ، فناوری زیر بلاکچین خود همچنان یک صنعت جدی که هنوز هم هست رشد سریع.

بنابراین ، به طور خلاصه ، فناوری بلاکچین یک است وسیله ایمن به انتقال داده ها و اطمینان حاصل شود شفافیت در یک سیستم غیرمتمرکز ، و این ویژگی ها طیف گسترده ای از امکانات را برای برنامه های آینده فناوری فراهم می کند.

منابع

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map