فناوری توزیع شده لجر (DLT) چیست؟ یک راهنمای مفید

تعریف دیکشنری دفتر کلمه “حساب یا مجموعه حساب یا حساب های مالی دیگر.”قبل از ظهور ذخیره سازی الکترونیکی ، م institutionsسسات مالی و دولتی سوابق خود را در دفترهای کاغذ ذخیره می کردند.

در حالی که فکر کتاب های کاغذی به سبک قدیمی پر از سوابق دست نویس تا حدودی جذاب است ، داده های ذخیره شده در این دفترهای کاغذی بسیار عالی بودند آسیب پذیر به… خوب ، همه مواردی که کاغذ به آنها حساس است –خسارت ناشی از آتش, آسیب به آب, حتی فقط گرفتن کم شده.

وقتی امکان پذیر شد ذخیره داده ها به صورت دیجیتالی, همچنین بسیار آسان تر شد تکرار داده ها. آنچه در گذشته باید به صورت دستی کپی می شد اکنون می تواند با فشار دادن یک دکمه کپی شود و اگر سروری از بین برود ، احتمال موجود نسخه پشتیبان بسیار افزایش یافته بود.

با این حال ، حتی با نسخه های پشتیبان, داده های دیجیتالی که به هر شکل متمرکز ذخیره می شوند ، هنوز هم در برابر بسیاری از عوامل آسیب پذیر هستند. نسخه های پشتیبان باید به روز باشند ، زیرا در صورت عدم وجود داده های جدید ، ممکن است از بین بروند.

سرورهای متمرکز در برابر هک شدن آسیب پذیر هستند

علاوه بر این ، سرور مرکزی یا نسخه پشتیبان آن می تواند باشد در معرض هک شدن. هر هکی که از طریق سرور اصلی یا هر نسخه از آن به داده ها دسترسی پیدا کند ، این هکرها را خواهد داشت دسترسی به تمام داده های ذخیره شده در آنجا. به عنوان مثال ، هكری كه به سرور خصوصی بانك دسترسی پیدا كرده می تواند به اطلاعات شخصی مربوط به هزاران حساب دسترسی داشته باشد.

امروزه ، بیشتر اطلاعات شخصی ما در سرورهای متمرکز یا در بعضی موارد روی کاغذ ذخیره می شود. حساب های بانکی ، گواهی های ازدواج و قراردادهای رهنی ما در فرم ها و مکانهایی وجود دارد که آنها را ترک می کند در برابر عوامل مختلف آسیب پذیر است.

ظهور دفتر اسناد غیرمتمرکز

در سال های اخیر ، یک روش غیر متمرکز و مبتنی بر رمزنگاری برای معامله و ذخیره داده ها شکل گرفته است. این فناوری به نام aدفتر توزیع شده ، اغلب به enedDLT,data داده ها را به روشی ذخیره می کند که عملاً باشد غیرقابل نفوذ در برابر هک شدن یا در واقع هر چیز دیگری که می تواند ایمنی یا دوام آن را به خطر بیاندازد.

بلاکچین

بلاکچین نوعی دفاتر توزیع شده است که مبنایی است که ارزهای رمزپایه بر اساس آن شکل می گیرد ، اما کاربردهای بلاکچین بسیار فراتر از رمزپایه ها است.

یک دفتر توزیع شده است ذخیره نشده است در هر مکان متمرکز. درعوض ، در صدها یا هزاران مکان در شبکه رایانه اجرا می شود. به همین دلیل ، در برابر هک یا سایر مشکلات احتمالی که داده های ذخیره شده در یک سرور متمرکز را به خطر می اندازد ، آسیب پذیر نیست. ماهیت غیرمتمرکز یک بلاکچین آن را عملاً می کند غیرقابل نفوذ در برابر هک شدن, دستکاری, یا هر نوع دیگری از تخریب داده ها.

رایانه هایی که شبکه دفاتر توزیع شده را پشتیبانی می کنند ، نامیده می شوند گره ها. گره ها همچنین وظایف لازم برای تأیید تراکنش های شبکه را انجام می دهند. فرایندی که توسط آن این وظایف انجام می شود نامیده می شود معدن. در ازای کار آنها به عنوان استخراج کننده ، به گره ها پاداش می دهیم رمزهای رمزگذاری شده.

51٪ حمله

برای هک شدن یک دفتر توزیع شده یا در غیر این صورت آسیب دیده ، بیش از نیمی از گره ها باید به نوعی باشد در معرض خطر. از آنجا که شبکه های مبتنی بر بلاک چین اغلب صدها یا حتی هزاران گره دارند ، وجود دارد فرصت کم که این ممکن است هرگز اتفاق بیفتد.

در حالی که هویت کاربران با استفاده از روشهای مختلف محافظت می شود ، دفتر عمومی است. این تضمین می کند که معاملات که در شبکه اتفاق می افتد معتبر و هستند تکرار نشده, فقط به این دلیل که همه می توانند ببینند چه اتفاقی می افتد.

چرا دفترهای توزیع شده را “بی اعتماد” می نامند?

شبکه های دفتر توزیع شده هستند بی اعتماد. وقتی خوانندگان برای اولین بار با این اصطلاح روبرو می شوند ، ممکن است منفی به نظر برسد – کمبود اعتماد یک چیز بد نیست?

با این حال ، در این سناریو ، عدم اعتماد به معنای استفاده کنندگان از سیستم است مجبور نیستند به هیچ نهادی متمرکز اعتماد کنند (مانند یک شرکت کارت اعتباری یا بانک) برای اطمینان از معتبر بودن معاملات آنها. با تکنولوژی دفتر توزیع شده ، این است جعل معامله غیرممکن است.

در حالی که فناوری دفت توزیع شده و ارز رمزنگاری شده هنوز در مراحل اولیه خود هستند ، بسیاری از آنها موارد استفاده جدید زیرا این فناوری ها در حال انجام هستند مفهوم سازی شده و اجرا شده هر روز ، از جمله:

  • ایجاد هویت دیجیتالی از طریق استفاده از آدرس های رمزنگاری عمومی و خصوصی
  • ذخیره سوابق ، از جمله ذخیره اسناد قانونی (به عنوان مثال ، سند ازدواج و قرارداد رهن) ؛ داده ها می توانند رمزگذاری و یا هش شوند
  • به عنوان یک لایه تسویه حساب برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز عمل می کند
  • خدمت به عنوان بستری برای ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند

در حالی که انواع جدیدی از ارزهای رمزپایه وجود دارد که مبتنی بر انواع جدیدی از فناوری دفتر کل توزیع شده هستند (به عنوان مثال ، “Tangle” IOTA), بیشتر ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر فناوری بلاکچین.

چگونه بلاک چین کار می کند?

اگر بیش از چند ثانیه درگیر انجمن رمزنگاری شده باشید ، احتمالاً قبلاً کلمه blockchain را شنیده اید یا خوانده اید. با این حال, واقعاً بلاکچین چیست?

در اصل ، کاملاً ساده است: یک بلاکچین نوعی است دفتر توزیع شده که داده های تمام معاملات را نگهداری می کند که اتفاق می افتد در یک نظیر به نظیر شبکه. به عبارت دیگر ، این یک ثبت عمومی از همه معاملات انجام شده در یک شبکه غیرمتمرکز. هیچ شخص ثالثی مالک یا اداره کننده شبکه نیست.

دفتر توزیع شده که در یک شبکه نظیر به نظیر کار می کند

بیایید این را کمی بیشتر با یک بررسی کنیم مقایسه با یک شرکت کارت اعتباری. جانی با استفاده از کارت اعتباری خود یک قهوه 5 دلاری از اشلی خریداری می کند. دستگاه کارت اعتباری سیگنالی را به شرکت ارسال می کند که باید 5 دلار از حساب جانی برداشته شود و در حساب اشلی قرار گیرد. همه ی داده های مربوط به این معامله در یک سرور متمرکز ذخیره می شوند که توسط شرکت کارت اعتباری به صورت خصوصی متعلق و اداره می شود.

شرکت کارت اعتباری به این نیاز دارد سخت افزار لازم و نرم افزار برای انجام معامله و ثبت سوابق آن. به کارمندان نیاز دارد برای حفظ سیستم خصوصی خود ، ساختمانهای محل کار ، یک تیم بازاریابی ، یک تیم حقوقی – این تصویر را می گیرید. شرکت کارت اعتباری نیز مایل است سود کسب کند. بر این اساس ، شرکت کارت اعتباری کاربران خود را برای استفاده از کارت خود شارژ می کند.

تمرکز – منبع: Shutterstock.com

از آنجا که شرکت کارت اعتباری تمام داده های معاملاتی خود (و اطلاعات شخصی کاربران خود) را در یک سرور متمرکز ذخیره می کند ، هک موفقیت آمیز حمله به همه چیز را مصالحه کنید ذخیره شده در سرور. اگرچه احتمال آن کمتر است ، اما ممکن است به دلیل آسیب فیزیکی (به عنوان مثال آتش سوزی یا آب) سرورها به خطر بیفتند..

اکنون ، بیایید این معامله را دوباره تصور کنیم گویی که در یک شبکه غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین اتفاق افتاده است. معامله توسط مرکز تأیید نشده و ذخیره نمی شود, شرکت شخص ثالث؛ در عوض ، خواهد بود توسط رایانه های دیگر تأیید شده است در شبکه و در گروهی از داده ها به نام a ذخیره می شود مسدود کردن. هنگامی که یک بلوک “پر” است ، به صورت خطی به بلوک هایی که قبل از آن آمده اند ، اضافه می شود و “زنجیره ای” از داده ها را تشکیل می دهد. بنابراین ، نام: “بلاکچین.”

پیمایش در دنیای بلاکچین

ارز رمزنگاری شده به سرعت محبوبیت زیادی پیدا می کند, و بسیاری از اخبار مربوط به صنعت ارز رمزنگاری شده وجود دارد که می تواند “صحبت رسانه” را از ماده واقعی مرتب کند.

با اينكه بلاکچین ها نوعی دفتر توزیع شده هستند, دفترهای توزیع شده همیشه بلاکچین نیستند. دفترهای توزیع شده ممکن است در داخل یک تجارت داخلی باشند ، بدون اینکه یک دفتر عمومی باشند ، در این صورت کاملاً به تعریف “بلاکچین” پایبند نیست.

دفتر توزیع شده – منبع: Shutterstock.com

برای درک بیشتر راهنما و اطلاعات که شما را در لبه برش دنیای رمزنگاری و فناوری دفتر کل توزیع خواهد کرد ، به ما مراجعه کنید بخش راهنماها برای یادگیری بیشتر.

نظر شما درباره آینده فناوری دفتر توزیع شده چیست؟ ما خیلی دوست داریم حرفهای شما را بشنویم – در زیر نظر بگذارید.

منابع

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map