Poduzetničke poslovne mreže

Poduzeća surađuju s mnogim članovima ekosustava. Ti članovi uključuju poslovne partnere, distributere, kanale, dobavljače i kupce. Kombinirani doprinos svih članova u ekosustavu stvara vrijednost i nagrade daleko veće od onoga što bi bilo moguće postići samo na tržištu.

Stoga poduzeća moraju biti u mogućnosti surađivati ​​sa svojim partnerima kako bi maksimalizirala uspjeh. Problem je u tome što im trenutni sustavi koji se koriste za interakciju poslovne mreže i dijeljenje podataka mogu nanijeti štetu. To je mač s dvije oštrice.

Međutim, jedna tvrtka danas nastoji riješiti ovaj problem i transformirati način na koji poduzeća komuniciraju sa svojim partnerima. Da bi se to dogodilo, jesu koristeći snagu blockchaina.

Izazovi s kojima se suočavaju poslovne mreže

Prvo, pogledajmo poslovni ekosustav na djelu kako bismo dobili primjer kako može funkcionirati: Imate proizvodnu tvrtku koja proizvodi niz elektroničkih uređaja; kako bi pomogli u izradi krajnjeg proizvoda, oni nabavljaju niz komponenata od diskretnog proizvođača, logistička tvrtka upravlja isporukom proizvoda na različita odredišta, a distributeri izvode krajnji proizvod na tržište. Svaka je tvrtka značajan dio ekosustava i doprinosi ukupnom lancu vrijednosti.

Što se tiče poduzeća, njihove su mreže obično decentralizirane i globalno distribuirane. Tipične aplikacije koje bi koristili za upravljanje globalnim interakcijama uključuju e-poštu, ERP (planiranje resursa u poduzeću), CRM (upravljanje odnosima s kupcima), SCM (upravljanje lancem opskrbe) i drugi softver za poduzeća. Ovo ih je napustilo ranjiva na curenje podataka, krađu IP-a, sporove oko ugovora, ograničeno upravljanje i neučinkovite procese. Milijarde interakcija događaju se svakodnevno putem tih arhaičnih sustava.

I ne samo to, postoje troškovi povezani s postavljanjem ovih sustava koji ne rješavaju probleme. Istraživanje Statiste prikazuje količinu operativnih poremećaja uzrokovanih poduzećima tijekom provedbe ERP projekata tijekom 2015/16.

Izvor: Statista.com

Šteta uzrokovana curenjem podataka

Posljednjih je godina bilo mnogo istaknutih i štetnih slučajeva curenja podataka, što se pokazalo velikim problemom i za organizacije i za pojedince. Zdnet to procjenjuje kršenja podataka koštat će globalno gospodarstvo 2 bilijuna dolara do 2019. Istraživanje Procjenjuje Institut Ponemon da je prosječni trošak povrede podataka u 2017. bio 3,6 milijuna dolara te da američke tvrtke imaju a 27% vjerojatnosti iskustva kršenja unutar sljedećeg 24 mjeseca.

Potrošnja na informacijsku sigurnost povećavala se uzastopno iz godine u godinu u posljednjih 7 godina i predviđa se nastavak. Predviđeni prihodi za tržište proizvoda i usluga informacijske sigurnosti u 2018. godini jesu 96,3 milijarde dolara!

Izvor: Statista.com

Kada dođe do curenja podataka, to može biti skupo za tvrtke na brojne načine, uključujući troškovi sanacije, gubitak kupaca, prekid poslovanja, regulatorne novčane kazne, pravni troškovi, odnosi s javnošću, prekršena evidencija klijenta, izravni financijski gubitak, troškovi obavijesti, ponovna izdavanja kreditnih kartica i popravak krađe identiteta. Složeni učinak ovih problema može biti poražavajući.

Izvor: Statista.com

Ove statistike pokazuju sve veću potražnju za rješenjima i veliku tržišnu priliku. Mnoga poduzeća nisu bila svjesna rizika u prošlosti, no čini se da se to promijenilo, posebno među velikim poduzećima. Iako interakcije unutar poslovnih mreža nisu jedini način na koji poduzeća mogu sebe učiniti ranjivima, rješenje ovdje još uvijek uklanja masivnu slabu točku.

Transformiranje interakcija poslovne mreže s blockchainom

Blockchain može eliminirati mnoge probleme povezane s interakcijom poslovne mreže i donijeti značajna poboljšanja u odnosu na trenutne arhaične sustave, evo kako:

  • Usklađivanje podataka: Podaci zabilježeni na blockchainu neovlašteni su i sigurni. To olakšava rješavanje izazova koji uključuju nedosljednosti podataka, usklađivanje i umnožavanje.
  • Sigurna razmjena podataka: Podaci i digitalna sredstva mogu se poslati partnerima na kriptografski siguran način. To uključuje digitalnu imovinu poput PDF-a, video i audio datoteka koje mogu sadržavati osjetljive podatke o kupcima, ponudama ili intelektualnom vlasništvu. Ovo poboljšava suradnju stvaranjem povjerenja.
  • Sporovi oko ugovora: Jednostavna provjera podataka i nepromjenjivost pametnih ugovora pomažu smanjiti ili eliminirati potencijalne sporove s partnerima ili kupcima.
  • Učinkoviti procesi: Kombinacija pristupa pouzdanim, točnim podacima, automatiziranim pametnim ugovorima i uklanjanjem posrednika stvaraju učinkovitiju i isplativiju poslovnu mrežu.
  • Upravljanje i usklađenost: Atributi i struktura blockchaina stvaraju pouzdan i provjerljiv trag procesa. Ova točnost u kombinaciji s automatskim pametnim izvršenjem ugovora pomaže u poboljšanju usklađenosti i regulatornih izvještaja.

Prva decentralizirana platforma poslovnih mreža na svijetu

Loyakk Ltd je jedinstvena tvrtka po tome što imaju vrhunski tim koji se sastoji od stručnjaka iz obje korporativni svijet poduzeća i u blockchain tehnologiji. Ovim kombiniranim skupom vještina stvorili su blockchain platforma na čekanju patenta za poslovne poslovne mreže. Ovu platformu nazivaju Vega platforma za odnose s poduzećima.

Cilj im je spriječiti gubitak milijardi dolara u krađi IP-a, curenju podataka i sporovima oko ugovora transformiranjem načina na koji tvrtke surađuju i dijele podatke s partnerima, dobavljačima, kanalima i distributerima širom svijeta..

Loyakk ima sjedište u Silicijskoj dolini, i oni imaju potporu od tvrtka za rizični kapital, AI8 pothvati. Njihova platforma već ima neke od vrhunskih marki kao klijente, uključujući SAP, Novartis, Abbot Labs, Infosys i Mphasis.

Anthony Thomas, globalni direktor informacijske tehnologije, Nissan Motors i savjetnik Loyakka, izjavio je:

“Blockchain pokrenute poslovne mreže vrlo su uvjerljiv pojam kad uzmete u obzir potrebe poslovanja za racionalizacijom & sigurne interakcije preko mreže poslovnih partnera. Loyakkova vizija i platforma za stvaranje decentraliziranih mreža vrijednosti imaju velik potencijal. “

Imaju prodaju žetona koja započinje dana 15th Lipnja 2018. Iako su mogli prikupiti kapital drugim sredstvima, kao što su već dokazali, odlučili su napraviti ICO kako bi povećali svoju svijest u blockchain prostoru, a time i dodatno povećali pristup vrhunskim talentima. Loyakk token koristit će sve strane na Loyakk Vega platformi i omogućit će dopuštanje, dijeljenje i širenje podataka među sudionicima.

Gartnerova prognoza da će “poslovna dodana vrijednost Blockchaina rasti na više od 176 milijardi dolara do 2025. godine”, a tržišna prilika Loyakka bit će 5% od toga što je 9,2 milijarde dolara.

Loyakkov izvršni direktor i suosnivač, Salim Ali, bivši je potpredsjednik SAP. Potražio sam ga kako bih citirao kako platforma funkcionira, evo njegova odgovora:

“Sve interakcije koje se sada događaju putem e-pošte i arhaičnih sustava moći će se revidirati preko granica tvrtke. Svaka interakcija unutar Loyakk Vega platforme smatra se mikro uslugom i za svaki poziv potreban je token. Dakle, naša očekivanja su da će sve više i više poduzeća početi koristiti platformu, a kako se opseg interakcija povećava, značajna količina tokena bit će presudna jer je Vega token spremnik podataka koji – i jedno i drugo – inkapsulira podatke i pokreće interakcija.”