Najznačajniji tehnološki napredak često je onaj koji nitko ne vidi da dolazi. Sjetite se pedesetih godina prošlog stoljeća kada su ljudi mislili da ćemo letjeti okolo automobilima i hranu dostavljati dovodnim cijevima; kada je zapravo internet od tada najviše promijenio Internet u to vrijeme. Pametni telefoni, analitika podataka i sama tehnologija blockchaina najveći su razvoj događaja u posljednje vrijeme, a donedavno se blockchain posebno nije shvaćao ozbiljno.

Poanta je toga da ponekad morate zaustaviti nevjericu kad procjenjujete izglede novog pothvata. RightMesh je definitivno jedan od takvih izgleda. Lukava je ideja zaobići glavu i ravno je izvan lijevog polja: koristeći mogućnosti mrežnih signala pametnih telefona da djeluju kao wifi odašiljači, omogućavajući korisnicima da zaobiđu potrebu za telekomunikacijskim mrežama. To prije nije bila mogućnost, ali s blockchain tehnologijom to postaje mogućnost.

Ovdje ćemo razgovarati o detaljima kako to funkcionira, izgledima ideje i poslovnom modelu te o tome od čega se sastoji operacija RightMesh i što su rekli o svojim planovima.

Izazovi decentralizirane internetske mreže

Trenutno postoji, unatoč shvaćanju u razvijenom svijetu da je doba bežičnog interneta doseglo sve dijelove svijeta, još uvijek postoje mnoga velika područja u kojima su stvari, poput preuzimanja aplikacija ili obavljanja VoIP poziva, pretjerano skupe ili spore.

Nadalje, kao što je RightMesh naglasio:

„Pristupačnost je„ izazovna “s obzirom na to da su marže na podacima već negativne u mnogim zemljama u razvoju. A to, ‘smanjenje cijena podataka uz istovremeno povećanje kapaciteta za rješavanje sve veće potražnje podataka zahtijeva modernizirane tehnologije i preispitivanje distribucije sadržaja.’ “

Dakle, ne postoji niti potrebna povezanost niti volja u nekim slučajevima dobiti velike količine svjetske populacije bez povezivanja na mreži.

Nadalje, sredstva za to nisu izvediva s konvencionalnom tehnologijom. Da bi se uspostavila decentralizirana mreža kako ju je projektirao RightMesh, mora postojati sredstvo za izravno povezivanje plaćanja s prijenosom podataka, a također i za osiguranje sigurnosti podataka. U centraliziranoj mreži to je sve gotovo nemoguće i nesumnjivo neizvedivo s obzirom na gore spomenute rubove tanke kao britva.

Rješenje RightMesh

Iako je tehnološki ambiciozno, rješenje Rightmesh lako je opisati: lokalne mogućnosti svakog pametnog telefona ili uređaja mogu se povezati za usmjeravanje velikog broja podataka s jednog uređaja na drugi, čineći ga decentraliziranom mrežom signalnih čvorova. Decentralizacija je to doslovno, što omogućuje funkcioniranje nove mreže.

Ovo je koliko god složeno i ambiciozno zvučalo. Potrebna je složena mreža tehnologija i prijedloga korisničke vrijednosti da bi se kliknulo da bi bilo profitabilno. Ali ako uspije, mogućnosti stvaranja usluge za promjenu igre na uistinu decentraliziran način impresivne su.

Stvari su ipak teže nego što zvuče. RightMesh je pojasnio da:

„Dok su drugi projekti uklonili centralizirane poslužitelje koji mogu pohranjivati ​​web stranice, aplikacije i korisničke podatke, korisnici se nemaju mogućnosti fizički povezati s drugim vršnjacima bez infrastrukture koju pružaju ISP-ovi i kontroliraju prethodno spomenuti posrednici (posebno korporacije i vlade).

Iako smo stekli sposobnost nadzora nad time tko može posjedovati naše podatke i stvaranja aplikacija koje rade bez centralizirane infrastrukture za smisleno manipuliranje tim podacima za vađenje vrijednosti, još uvijek gotovo uvijek moramo proći putem ISP-a. Drugim riječima, možemo učiniti sve što web može učiniti s decentraliziranim aplikacijama (npr. Bez Amazona, Googlea, Facebooka, PayPala, eBaya itd.), Ali to još ne možemo učiniti bez pomoći Sprint, Verizon, AT&T, China Mobile i drugi veliki pružatelji infrastrukture, čak i u našem današnjem svijetu kriptovaluta s omogućenim p2p-om. “

Što to znači? Jednom riječju, stvari nisu u potpunosti decentralizirane. Razuman je početak oslanjati se samo na nositelje signala.

Zabrinutost zbog razvoja

Nažalost, prilika za investitore već je zapela. ICO bi trebao biti u tijeku, ali tim je objavio sljedeće informacije:

“U petak, 23. ožujka 2018., kontaktirao nas je BCSC, provincijski regulator vrijednosnih papira u Kanadi. Prema BCSC-u imali su zabrinutosti da bi TGE mogao biti u nadležnosti BCSC-a, iako je sjedište RightMesh AG smješteno u Zugu u Švicarskoj. “

Rezultat? Njihov ICO odgodio se oko šest tjedana.

Investitori koji žele pratiti razvoj događaja trebali bi pogledati svoj Telegram: https://t.me/rightmesh_official

Presuda

Što se tiče ulaganja, Rightmesh je prava lutrijska karta. Mislimo da njihov plan toliko obećava da bi mogli opravdati malu investiciju, ali zabrinjavajuća je rizična i uključena priroda njihova plana.

Strateški, ovo je znak koji vrijedi kupiti rano, ako uložite. Mislimo da projekt Rightmesh dobro napreduje, a ako dobiju glavno usvajanje (veliko ako), tada bi im cijena mogla skočiti uvis. Međutim, ovo ne izgleda kao da ICO ulaganje ulaže velik dio vašeg portfelja.