META: Nazvan najbržim i najdužim blockchainom, DigiByte se predstavlja kao kriptovaluta budućnosti, nudeći brzinu i skalabilnost.

Što je DigiByte?

Pokušat ćemo pružiti sveobuhvatne informacije u našem pregledu kovanica DigiByte.

DigiByte, brza, okretna i povjerljiva kripto imovina koja koristi pet zasebnih algoritama za rudarenje kako bi postigla najveću decentralizaciju i sigurnost. DigiByte je digitalno sredstvo usmjereno na postizanje malih svakodnevnih transakcija. S ukupnom opskrbom od 21 milijarde kovanica DigiByte, točno 1.000 puta većom od ponude Bitcoina, ovaj se kripto novčić pozicionira kao mali pandan vodećem novčiću.

Digibyte pregled

DigiByte je relativno stariji novčić, službeno lansiran 10. siječnja 2014. Godinama nakon lansiranja, DigiByte je trgovao u rasponu od 0,0001 USD. Od ljeta 2017. nadalje, cijena je postavila niz rekorda, čak 12 centi. Nakon toga DigiByte je opet potonuo na stopu od 0,002 dolara, i dalje znatno veću u odnosu na početnu cijenu.

DigiByte ima 50 tržišta prisutnih na raznim burzama u parovima s Bitcoinom, Ethereumom, Litecoinom, kao i dolarima, eurima i Tetherom, digitalnom imovinom s fiksnom cijenom vezanom za američki dolar.

Krajem kolovoza 2018. DigiByte je objavio svoju najnoviju verziju. DigiByte je priopćio putem tvita:

#DigiByte #Blockchain core v6.16.4 je službeno objavljen! Svi rudarski bazeni, mjenjačnice, pružatelji infrastrukture i korisnici s punim čvorovima trebali bi se nadograditi što je brže moguće! https://t.co/Ta0w4VJw3T

– DigiByte (@DigiByteCoin) 26. kolovoza 2018

Infrastruktura, koja se sastoji od rudara i pokretača čvorova, trenutno ažurira novu verziju.

U lipnju je DigiByte također imao važno ažuriranje u obliku hard forka. Hard fork, koji je samo ažurirao mrežu, ali nije podijelio novčiće, imao je za cilj osigurati da mreža DigiByte bude dostupna rudarima GPU-a i da je ASIC rudari neće preuzeti. Hard fork uključivao je promjene dva algoritma rudarstva, kako bi se obeshrabrilo stvaranje i lansiranje specijaliziranih platformi.

Za što se koristi DigiByte?

DigiByte želi služiti kao valuta, odnosno međunarodno sredstvo za brza i jeftina, nepovjerljiva plaćanja. DigiByte je predstavljen kao brza digitalna valuta za svakodnevno plaćanje. Međutim, dugoročniji izgledi za DigiByte je nadmetanje kao sredstvo koje odražava aktivnosti i veze u ekonomiji Interneta stvari. Uz to, budućnost DigiByte-a uključuje i to sredstvo plaćanja u sustavima umjetne inteligencije.

Pregledajte novčić DigiByte

Platforma DigiByte stvorena je s ciljem cyber sigurnosti, kako bi se spriječila krađa podataka prilikom slanja sigurnih transakcija. Stoga se DigiByte rudarstvo koristi multi-algoritamski pristup, zapravo sprečavajući napad na mrežu preuzimanjem jednog algoritma.

DigiByte se također koristi kao Internet novac, slično PayPalu. Međutim, sustav je puno slobodniji i potpuno je bez granica. Budući da je Internet međunarodna mreža, plaćanja se često suočavaju s prekograničnim ograničenjima i kašnjenjima. DigiByte je potencijalno koristan za brze međunarodne transakcije, bez dodatnih naknada ili postupka provjere.

Grube procjene pokazuju kako se DigiByte širi na 100 000 uređaja širom svijeta: računala ili pametni telefoni s DigiByte novčanicima, čvorovi, rudarske platforme i GPU rudari.

Koja je svrha DigiBytea?

DigiByte je stvoren tijekom širenja altcoin-a 2014. Tada je Bitcoin već imao pet godina, a mreža je imala nekoliko problema, uključujući brzinu, zagušenja i naknade za transakcije. Dio ideje za DigiByte bio je stvoriti bržu, ali i sigurniju mrežu, nadmašujući Bitcoin.

DigiByte ovdje prihvaćen

Druga svrha bila je imati novčić koji bi mogli vaditi različiti sudionici, postajući decentraliziraniji. DigiByte je stvoren u trenutku kad je Bitcoin vidio prvi veliki val rudarenja, poznat i kao ASIC. Za DigiByte, alternativni oblici rudarstva kroz njegovih pet različitih algoritama omogućuju šire distribuiranu mrežu s manjim sudionicima.

Valja napomenuti da DigiByte nikada nije izdao bijelu knjigu. Zbog ovoga su mnogi na projekt gledali kao na prijevaru. U godinama nakon pokretanja, DigiByte još nije napisao bijelu knjigu. Umjesto toga, projekt se oslanja na aktivnu komunikaciju putem društvenih medija, poput Twittera i Reddita. Projekt DigiByte svoju predanost dokazuje tako što na čelu ima poznatog glavnog programera Jareda Tatea, koji je ujedno i osnivač projekta. U potpunosti je zaokupljen budućnošću DigiByte-a, kao predanog osnivača i vođe projekta.

Kao primjer visoke sigurnosti DigiBytea, tim je uvjeravao korisnike da je napad od 51% sličan napadu na Verge coin (XVG) nemoguć. Budući da DigiByte dinamički mijenja poteškoće na svakom bloku, zlonamjernom rudaru je nemoguće preuzeti mrežu s dodatnim hashrateom. S Vergeom je to bila mogućnost, jer je mreža imala dvomasovni poček za prihvaćanje blokova i nije dovoljno često preračunavala poteškoće. U svibnju je to dovelo do toga da je jedan zlonamjerni rudar stvorio milijune dodatnih XVG u jednom satu.

Istodobno, napad na mrežu DigiByte bio bi pretjerano skup.

Tehničke specifikacije DigiByte-a

Mreža DigiByte minira blok svakih 15 sekundi. Blokove proizvode različiti rudari, koristeći pet algoritama: Scrypt, SHA-256, Qubit, Skein i Groestl. Od tih algoritama, ASIC strojevi su dostupni za SHA-256 i Scrypt. Ukupni hashrate DigiBytea teško je izračunati, upravo zbog distribuirane prirode mreže.

Tehničke specifikacije DigiByte-a

Poteškoća DigiByte-a kontinuirano se neprestano izračunava, na agilni način. Za Bitcoin se poteškoća preračunava svaka dva tjedna, generirajući razdoblja kada se blokovi mogu sporije proizvoditi. To nije problem za Bitcoin mrežu, koju pokreće mnoštvo ASIC-a, pa čak i uz veliku poteškoću blokovi se mogu riješiti. Međutim, mreža DigiByte koristi amatersko rudarenje u bazenima. Stoga se s dotokom ili odljevom rudara poteškoća uvijek kalibrira na način da se omoguće brzi blokovi od 15 sekundi.

Poteškoće DigiByte-a postupno su se povećavale tijekom posljednjih mjeseci, služeći kao neizravni pokazatelj povećanog rudarstva, iako ne postoje točni podaci o hashrate-u.

Uz to, DigiByte koristi pristup SegWit za postizanje učinkovitije upotrebe blokova. SegWit ili Segregirani svjedok je tehnika razdvajanja podataka o transakcijama na način koji učinkovitije ispunjava blok. SegWit je značajka dodana na nekolicinu blockchaina i dovodi do znatno smanjenih naknada i mrežnog opterećenja, barem u slučaju Bitcoina. To pomaže da cijena transakcije DigiByte ostane još niža. Velika brzina transakcije atraktivna je značajka koja dovodi do trenutnog usvajanja DigiBytesa, što društvene mreže ubrzavaju i potiču na korištenje sredstva.

Svaki DigiByte blok dolazi s nagradom od 804 kovanice, a svaki se dan u ponudu dodaje više od 4,61 milijuna novih DigiBytea. Cirkulacijska ponuda DigiBytesa iznosi više od 10 milijardi kovanica. S tom ponudom kovanica, DigiByte je sličan IOTA-i ili Stellaru, pružajući velik broj kovanica za male transakcije.

Kako iskopati DigiByte?

Rudarstvo na mreži DigiByte postupak je izračunavanja hashova blokova, u kojem se mora generirati poseban broj bloka da bi se ispunio određeni uvjet. Poteškoća mjeri koliko je rudarstva potrebno za pronalaženje tog broja.

Kako iskopati novčić DigiByte

Za DigiByte rudare postoji nekoliko osnovnih uvodnih koraka:

  1. Odaberite koji algoritam moji. Svaki od njih ima različite poteškoće i hashrate, a također zahtijeva i drugačiji hardver. SHA-256 i Scrypt nisu prikladni za hardver niske kvalitete i dostupni su samo ASIC rudarstvu.
  2. Sigurni hardver: Skein i Groestl algoritmi prikladni su za rudarstvo pomoću grafičke kartice. NVIDIA kartice su rješenje za mnoge rudare amatere, ali i za rudarske farme. Quibit rudarstvo je dostupno svim vrstama hardvera, uključujući CPU-ove. Ova vrsta rudarenja se ne preporučuje, jer može uništiti potrošački hardver.
  3. Odaberite i postavite softver za rudarstvo. Softver za rudarstvo ovisi o algoritmu i može potrajati postavljanje odabranog uređaja, bilo da se radi o ASIC-u, NVIDIA GPU modelu ili drugom uređaju poput Raspberry Pi.
  4. Odaberite rudarski bazen. U slučaju DigiByte-a već postoje brojni rudari, pa samostalno rudarenje ili pokušaj pogađanja bloka nije izvedivo. Ono što je izvedivije jest udružiti napore s drugim rudarima u onome što je poznato kao rudarski bazen. Nagrade u rudarskom fondu proporcionalne su rudarskoj snazi ​​koja se doprinosi.

Kao što smo već spomenuli, potencijalna nagrada za iskorištavanje DigiByte-a iznosi 804 novčića po bloku, a dolazi za svakih 15 sekundi.

Trebate li ulagati u DigiByte?

Cijena DigiByte-a od kolovoza 2018. prošla je nekoliko ciklusa procvata i pada. Kao što smo već spomenuli, usvajanje DigiByte-a se poboljšava, kao i kripto usvajanje općenito.

Tržišna cijena DigiByte-a relativno je niska i iznosi 0,033 USD. U posljednja tri mjeseca, DGB oznaka oscilirala je između 2 i 4 centa, što je vrlo daleko od povrata koji su DGB izbacili iz cijena ispod penija u njegov trenutni raspon. Ispod je grafikon nedavnih kretanja cijena DGB-a:

Kolebanja cijena DigiBytea

Tržišna cijena DGB-a pokazala je značajnu volatilnost, a DGB je prilično daleko od vršnih cijena od 0,12 dolara. Valja napomenuti da DigiByte, poput ostalih kriptokovanica, može brzo dobiti i jednako brzo izgubiti vrijednost, pa profitabilnost može biti ograničena. U najgorem slučaju, cjelokupno tržište još jednom gubi 90% vrijednosti. U relativno boljem scenariju, kretanje cijena u tijesnom opsegu, slično načinu na koji je većina imovine trgovala postrance nakon 2013. godine, a samo je povremeno skočilo na više cijene.

U prošlosti su novčići poput DigiBytea lako postizali profitabilnost s povratom od 100 do 1.000 puta. No, 2018. godine tržišta su se pretvorila u pesimizam, a slični se povrati možda neće vidjeti godinama. Neki od novčića mogu ostati po trajno niskim cijenama. U tom slučaju, DGB može poslužiti kao skladište vrijednosti, alternativno skladište sredstava.

Što se tiče trgovine, DGB nudi dovoljno volatilnosti, a s pravim cijenama može dovesti do snažnih kratkoročnih dobitaka. No, najveća privlačnost DigiBytea je očekivanje širokog usvajanja, s slučajevima korištenja i kao novčić za plaćanje i kao brzo digitalno sredstvo

Zaključak

DigiByte je jedan od najbržih i najperspektivnijih blockchain projekata. Njegova se budućnost može promatrati kao nuđenje profitabilnosti u smislu tržišnih cijena i svijetla tehnološka budućnost kao digitalno sredstvo koje služi novoj infrastrukturi Interneta stvari.

DigiByte služi i kao kriptovaluta i kao sredstvo za mikrotransakcije, s potencijalom za široko prihvaćanje. Izuzetno niske naknade i brzina mreže čine DGB potencijalnim izborom za nove kriptosvojitelje. Relativno niska tržišna cijena također je atraktivna jer si gotovo svatko može priuštiti stjecanje DGB-a.

DigiByte je relativno lako nabaviti, jer je dostupan na glavnim burzama, kao što su:

  • Bittrex
  • Poloniex
  • Okex
  • Huobi

Nažalost, DigiByte još nije dostupan na Binanceu, iako je sudjelovao u prethodnim izdanjima Zajedničkog novca mjeseca.

Novčić mjeseca zajednice

Sredstvo DigiByte novčić je koji je pošteno iskopan od samog početka. Za pokretanje projekta nije koristio nijedan postupak prikupljanja sredstava, poput ICO-a, pre-kopanja, prodaje kovanica. To DigiByte čini poštenim osnovnim projektom s prostorom za rast u budućnosti.

DigiByte ima robusnu zajednicu Reddita s 19,3 tisuće pretplatnika, kao i redovitu komunikaciju putem drugih društvenih medija. To pomaže DigiByteu da proširi svoj blockchain i proširi se na širu publiku korisnika.

DigiByte je jednostavan za upotrebu zbog raznolikosti novčanika, uključujući Core novčanik koji se u potpunosti sinkronizira s blockchainom. Od travnja 2018. DigiByte podržava multivalutni novčanik Exodus. DGB novčić je također dostupan za kupnju ili zamjenu na usluzi Changelly, koja je prikladna za nove kriptosvojitelje. Alternativa je upotreba usluge Shapeshift, koja je također komponenta novčanika Exodus. Shapeshift omogućuje razmjenu malih količina kripto imovine bez registracije i uz potpunu anonimnost.

Pratite nas!

Cvrkut 

Facebook 

Telegram 

Reddit

Youtube

Obavještavat ćemo vas o najnovijim vijestima, savjetima i vodičima.