در سال 2013 راه اندازی شد, اتریوم در حال حاضر دومین ارز رمزنگاری شده با بالاترین ارزش با ارزش بازار, از نظر ارزش گذاری و سرمایه گذاری بعد از بیت کوین دوم است. این گزینه جایگزین بیت کوین چگونه کار می کند و هنگام معامله چه خبر است?

نکته جالبی که Ethereum را از بسته متمایز می کند واقعیت موجود بودن آن است تغییر جهت پشتیبانی نه فقط معاملات به سبک پول از طریق لایه حل و فصل آن از طریق رمز بومی ETH اما برنامه های دیگر نیز هست.

برخلاف سایر پروتکل ها ، اتریوم کاملاً بوده است از ابتدا ساخته شده است, با یک پایگاه کد گسترده از ابتدا نوشته شده است. به طور کامل متن باز, هر توسعه دهنده ای می تواند ساخت و استقرار برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) ، یا قراردادهای هوشمندانه را در بلاک چین Ethereum بنویسید.

مبانی معامله Ethereum

مانند بیت کوین ، معاملات Ethereum نیز نیاز دارند آدرس ها و کلیدهای خصوصی. آدرس های عمومی ذخیره می شوند و معاملات انجام شده از و برای آنها برای دیدن همه قابل مشاهده است. از کلیدهای خصوصی برای باز کردن قفل این آدرس ها برای انجام معامله استفاده می شود. برای مشاهده معاملات خروجی و ورودی از حساب Ethereum خود می توانید استفاده کنید اترسک.

تراکنش های Ethereum را می توان در قالب های کمتری ارسال کرد 18 رقم اعشار؛ برای معتبر بودن یک معامله ، لازم نیست 1 ETH کامل ارسال کنید. توانایی ارسال معاملات کوچک است مفید برای مخاطبین هوشمند که نیاز دارد پرداخت های خرد به عنوان بخشی از عملکرد آنها.

مبانی معاملات اتریوم

معاملات Ethereum از طریق پردازش می شوند Ethereum ماشین مجازی (EVM) EVM عمدتا تعاملات قرارداد هوشمند را اجرا می کند ، جایی که هر زمان کسی با قرارداد تعامل می کند ، همه گره ها موافقت می کنند که معامله انجام شده است. در جایی که استخراج کنندگان بیت کوین بلوک ها را تأیید می کنند و مالکیت BTC را از یک کیف پول به کیف دستی دیگر ردیابی می کنند ، EVM a را اجرا می کند قرارداد از قبل برنامه ریزی شده مطابق با قوانین معامله.

اتریوم هنوز یک است ثبت کلیه معاملات گذشته دقیقاً مانند بیت کوین ، از این رو تمام تاریخچه بلاکچین ذخیره می شود و از طریق اتفاق نظر تأیید می شود. با این حال ، عملگرهای گره Ethereum نیز سابقه تعاملات قرارداد هوشمند را ثبت کنید که در شبکه Ethereum رخ داده است.

اجزای معامله

در هر معامله Ethereum ، موارد زیر است اجزاء بیا تو بازی:

  • آدرس ورودی
  • میزان
  • قیمت بنزین
  • محدودیت گاز
  • آدرس خروجی
  • کلید خصوصی

آدرس ورودی آدرسی است که تراکنش از آن ارسال می شود ، مبلغ همان مقدار در ETH است که ارسال می شود ، آدرس خروجی آدرس دریافت کننده است و کلید خصوصی توسط مالک آدرس ورودی برای امضای معامله استفاده می شود.

محدودیت گاز و قیمت گاز عادت کرده است هزینه را محاسبه کنید, که به معدنچی که معامله شما را تأیید می کند داده می شود. کیف پول یا مشتری شما باید این کار را انجام دهد مقادیر را تنظیم کنید از اینها برای شما بطور خودکار. با این حال ، همچنین بهتر است که اطلاعات زیر را در مورد انجام معاملات Ethereum بدانید.

اتریوم و قیمت گاز

بالاتر قیمت بنزین ، سریعتر تراکنش شما تأیید و ارسال می شود. اگر عجله دارید ، باید تنظیم قیمت بنزین بالاتر را در نظر بگیرید. گاز به طور معمول در omگوئی– که ممکن است در ابتدا کاربران را گیج کند. همانطور که Satoshi کوچکترین واحد از ارزش بیت کوین است ، “Gwei” همان است کوچکترین واحد از یک Ethereum. یک اتر برابر با 1،000،000،000 Gwei است ، بنابراین می توانید تصور کنید که هزینه های معامله در Ethereum به طرز باورنکردنی پایین است!

اگر عجله ندارید ، می توانید قیمت بنزین پایین را تعیین کنید و هزینه بسیار کمی را برای معامله خود پرداخت کنید. اساساً ، حد گاز کل مقدار “قدرت پردازش”شما مایل هستید که معامله خود را استفاده کنید. این حد برای بیشتر مفید است انتقال ERC20 و قراردادهای هوشمند (بعداً بحث خواهد شد) و می تواند به پایان دادن به معامله ای معیوب کمک کند که در غیر این صورت باعث می شود که بنزین بخورید.

هنگامی که یک معامله Ethereum ارسال می شود ، انجام می شود توسط معدنچیان تأیید شده است, و پس از تأیید ، تأیید خواهد شد. تأیید در مورد Ethereum معمولاً طول می کشد حدود 30 ثانیه, اما این می تواند متفاوت بسته به قیمت بنزین مورد استفاده در معامله.

معاملات پیشرفته – قراردادها

اگر قصد ارسال یک رمز ERC20 در بلاکچین Ethereum ، این معامله مانند معامله ETH در مشتری یا کیف پول شما رفتار خواهد کرد. شما فقط باید نام توکنی را که می خواهید منتقل کنید انتخاب کنید. روند پشت صحنه کمی متفاوت خواهد بود.

قراردادهای هوشمند Ethereum

نشانه های ERC20 با قراردادهای هوشمند اجرا می شوند. این قراردادها به طور معمول نیاز دارند قدرت محاسباتی بیشتر (گاز) برای عملکرد. محدودیت گاز احتمالاً بیشتر خواهد بود زیرا در تعامل با قرارداد خواهد بود.

اخیراً ، با کیف پول های یکپارچه وب – که در زیر بررسی خواهیم کرد – کاربران می توانند تعامل داشتن با قراردادهای Ethereum به سادگی توسط “امضا” یک معامله در این حالت ، برنامه های Dapps و Web-3 کاربران را وادار می کنند که بدون مشخص کردن آدرس یا ایجاد یک معامله به صورت دستی ، با شرایط قرارداد موافقت کنند. این نوع تعاملات قراردادی هستند رایج در مبادلات غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum, بازی های زنجیره ای, و سایر Dapps.

کیف پول Ethereum

برای انجام معاملات در شبکه Ethereum ، لازم است کیف پول ETH خود را بسازید. اگرچه خرید و معامله Ethereum بدون کیف پول از طریق خدماتی مانند این امکان پذیر است Coinbase و مبادلاتی مانند بینانس, این است غیر قابل توصیه به فروشگاه دارایی های دیجیتالی شما با ارائه دهنده شخص ثالث.

کیف پول Ethereum

در عوض ، بهتر است ETH خود را در کیف پول نگه دارید جایی که کلیدهای خصوصی را کنترل می کنید. محبوب ترین کیف پول های Ethereum کدامند؟?

MyEtherWallet

MyEtherWallet, اغلب مخفف MEW ، یکی از آنهاست رایج ترین روش های ذخیره سازی ETH. MEW که یک رابط سمت سرویس گیرنده رایگان است ، انجام معاملات با بلاکچین Ethereum را آسان تر می کند ، جایی که کاربران می توانند تولید می کنند یک کیف پول ETH, نشانه های ERC-20 را ذخیره کنید, و با قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشید. MEW منبع باز است و می توان از آن در کنار کیف پول های سخت افزاری مانند دفتر کل و ترزور, و همچنین به کاربران امکان می دهد دارایی های خود را به راحتی با ارزهای فیات مبادله کنند.

صفحه اصلی MyEtherWallet

MetaMask

آ افزونه مبتنی بر مرورگر, MetaMask در میان است ساده ترین راه ها برای ذخیره و استفاده از ارزهای رمزپایه. MetaMask را می توان در مرورگرهای Opera ، Brave و Chrome نصب کرد ، و به عنوان پلی بین وب غیرمتمرکز در حال رشد و وجوه Ethereum شما عمل می کند. به همین ترتیب ، MetaMask نیز اجازه می دهد اثر متقابل با Ethereum Dapps در مرورگر خود.

صفحه اصلی MetaMask

کیف پول اتمی

کیف پول اتمی هست یک کیف پول محبوب که هر دو نشانه ETH و ERC-20 را ذخیره می کند. همچنین امکان خرید مستقیم Ethereum را در کیف پول فراهم می کند. همانطور که از نامش پیداست ، کیف پول اتمی مبادله اتمی را امکان پذیر می کند با رمزنگاری های دیگر از رابط کیف پول شما.

صفحه اصلی کیف پول اتمی

خلاصه

روند انجام معامله Ethereum ممکن است باشد به نظر می رسد کمی پیچیده تر از معامله بیت کوین. با این حال ، بیشتر نیازهای پیچیده تر وجود دارد برای شما اداره می شود, داخل کیف پول شما.

مهمترین مواردی که هنگام انجام معامله Ethereum باید به خاطر بسپارید آدرس را درست بگیرید, به Ethereum خود را در کیف پول ذخیره کنید شما کنترل می کنید ، و بررسی کنید که چه مقدار بنزین خرج می کنید در هر معامله آدرس ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند به این صورت که اگر آدرس اشتباهی را برای دریافت وجه ارسال می کنید یا برای ارسال آنها آدرس نادرستی وارد می کنید ، ETH غیرقابل برگشت از بین خواهد رفت.

خلاصه

به همین ترتیب ، اگر مقدار زیادی ETH را به کیف پول سرد یا مکانی که می دانید قرار نیست مدتها به آن دسترسی داشته باشید یا از آن استفاده می کنید ، ارسال می کنید ، مهم است که رسیدن به آن چند ساعت طول بکشد؟ اگر نه ، در نظر بگیرید پس انداز خود را و تعیین قیمت بنزین پایین تر.

انجام معامله در Ethereum بسیار ساده است ، بدانید که چه کاری باید انجام دهید. به یاد داشته باشید به ارز رمزنگاری شده خود را ایمن کنید با ایمن نگه داشتن کلیدهای خصوصی خود و در هنگام انجام معامله آدرس دریافت را دوباره بررسی کنید و تحت پوشش قرار خواهید گرفت.

منابع

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me