بسیاری از پروژه های بلاکچین بلندپروازانه هستند ، اما شما به سختی می توانید یک پروژه جاه طلبانه Dfinity را پیدا کنید. هدف Dfinity ایجاد یک ابر هوشمند و غیرمتمرکز ، یک کامپیوتر بزرگ بلاکچین است که از سیستم های فناوری اطلاعات شرکت پشتیبانی خواهد کرد.

امروزه این یک چالش مستقیم برای خدمات سنتی رایانش ابری متمرکز مانند خدمات وب آمازون است. Dfinity در مقایسه با خدمات متمرکز مقرون به صرفه تر خواهد بود. در حالی که هزینه های محاسبات بیشتر خواهد بود ، با تعمیر و نگهداری سیستم پایین تر و R بیش از حد متعادل خواهد بود&هزینه های D (هزینه های سرمایه انسانی). Dfinity انتظار دارد که پس انداز 80٪ یا بیشتر باشد.

Dfinity پیش بینی می کند که پروژه جاه طلبانه حتی بیشتر از سیستم های IT سازمانی مقیاس بندی شود. این شرکت به دنبال استفاده از شبکه خود برای تمرکززدایی از امور مالی تا سیستم های واسطه ای مانند ایمیل ، رسانه های اجتماعی و حتی موتورهای جستجو است..

Dfinity چگونه کار می کند?

توجه داشته باشید: در زیر توضیح ساده نحوه کار Dfinity آورده شده است. برای توضیح دقیق و کامل Dfinity ، باید به آن مراجعه کنید اسناد ارسال شده و س FAالات متداول. س Theالات متداول خود بسیار روشنگری است و به همان اندازه اطلاعات برخی از تصاویر سفید ICO موجود در آن را شامل می شود.

Dfinity برای تأمین انرژی رایانه غیرمتمرکز جهانی خود به ظرفیت محاسباتی و ذخیره سازی استخراج کنندگان متکی است. برای استخراج رمزهای Dfinity که Dfinities نامیده می شوند ، ماینرها مجبورند نمونه هایی از نرم افزار مشتری ماینینگ را اجرا کنند. هر مشتری استخراج همچنین باید مقدار کمی محاسبات و ظرفیت ذخیره سازی را به شبکه Dfinity ارائه دهد.

این اطمینان می دهد که مدل تقاضا و عرضه Dfinity کشسان است. با افزایش تقاضا ، تعداد بیشتری از ماینرها می خواهند Dfinities را استخراج کنند و بنابراین ظرفیت شبکه را افزایش دهند. به همین ترتیب ، در صورت کاهش ، با انتقال ماینرها به جای دیگر ، ظرفیت شبکه کاهش می یابد. این مدل الاستیک به حداکثر رساندن بازده شبکه کمک می کند.

این بخشی از نحوه کار شبکه Dfinity است. دو جنبه منحصر به فرد از Dfinity وجود دارد که باید آنها را بدانید ، Threshold Relay و Blockchain Nervous System.

رله آستانه

رله Dfinity’s Threshold ، راه حل آن برای سرعت و امنیت است. این سیستم از روش های رمزنگاری برای تولید تصادفی در صورت تقاضا استفاده می کند. Dfinity ادعا می کند که تقریباً فساد ناپذیر ، غیرقابل کنترل و غیرقابل پیش بینی است. هر شرکت کننده در شبکه یک عملکرد قطعی تولید می کند ، معروف به عملکرد تصادفی قابل تأیید که پردازش و سازماندهی شبکه را تأمین می کند.

سیستم عصبی Blockchain و سلول های عصبی

Blockchain Nervous System پروتکل منحصر به فرد حاکمیت Dfinity است. این می تواند قرارداد های هوشمند موجود در شبکه را مسدود ، لغو مسدود و اصلاح کند و همچنین با ارتقا them آنها به آخرین نسخه پروتکل شبکه ، نرم افزار سرویس گیرنده را پیکربندی کند.

Dfinity برای توصیف سیستم عصبی Blockchain از یک تشبیه AI استفاده می کند ، اما فی نفسه یک شبکه عصبی واقعی نیست. مطمئناً ، شبکه Dfinity دارای “نورون” است ، اما این شبکه ها توسط انسان کنترل می شوند. یک شخص مالک هر نورون است و دارای قدرت رأی گیری متناسب با مقدار Dfinities قفل شده در داخل آن است (برای ایجاد یک نورون باید Dfinities را واریز کنید).

دارندگان نورون می توانند هر طور که دوست دارند رأی دهند یا انتخاب کنند که سلولهای عصبی خود را برای پیروی از الگوی رأی گیری سایر نورونهای انتخاب شده پیکربندی کنند. همه این اقدامات به عنوان “استخراج فکر” شناخته می شوند و صاحبان نورون را به Dfinities می رسانند. ایده این است که دارندگان نورون به طور طبیعی انگیزه می گیرند تا مقدار Dfinities را به حداکثر برسانند و بنابراین به روشی رأی می دهند که عملکرد شبکه موثر و پذیرش انبوه را هدایت کند..

یک نکته جالب این است که این سیستم رأی گیری مات است ، به این معنی که نمی توان ردیابی کرد که کدام نورون نقطه عطف یا کاتالیزور یک تصمیم خاص بوده است (زیرا نورون ها را می توان برای دنبال کردن سایر نورونها پیکربندی کرد ، برخی از نورون ها بسیار بیشتر خواهند بود) با نفوذتر از دیگران). این حالت ناشناس ماندن است و از فشار خارجی صاحبان نورون جلوگیری می کند. از این رو ، سیستم عصبی Blockchain یک “جعبه سیاه” است و صاحبان نورون نمی دانند که این سیستم در نهایت چگونه تصمیم خود را گرفته است.

دارندگان نورون با چیزی به نام Dfinity Constitution كه اهداف سیستم را لیست می كند ، هدایت می شوند. سه هدف اصلی عبارتند از:

  • هک های معکوس و تخفیف
  • برنامه ریزی برای ارتقا پروتکل مناسب
  • انجماد انواع سیستم های ممنوع

هدف سوم تا حدودی ذهنی است و باید توازن وجود داشته باشد که چه نوع کسب و کارهایی در شبکه مجاز هستند. با این حال ، قانون اساسی Dfinity می تواند از طریق پیشنهادات ارائه شده به سیستم عصبی Blockchain اصلاح شود. این اطمینان می دهد که سیستم عصبی Blockchain به دیکتاتور شبکه تبدیل نمی شود. بعلاوه ، همچنین هرگز چیزی را پاک نمی کند. یک سیستم منجمد می تواند بعداً یخ زده شود.

Dfinity در مقابل Ethereum

Dfinity به صراحت بیان می کند که این یک رقیب برای Ethereum نیست بلکه یک گسترش از اکوسیستم Ethereum یا یک “شبکه خواهر” است. با این حال ، کاملاً واضح است که Dfinity خود را یک راه حل برتر برای Ethereum می داند ، اگرچه تیم تکرار می کند که آنها تمام تلاش خود را برای حفظ حداکثر سازگاری بین Dfinity و Ethereum خواهند کرد.

تیم Dfinity اطمینان دارد که شبکه Dfinity بسیار سریعتر از Ethereum خواهد بود. آنها اظهار کرده اند که میانگین زمان بلوک آنها حدود 5 ثانیه با واریانس کم و زمان تأیید بیشتر به طور متوسط ​​7.5 ثانیه خواهد بود. برای مقایسه ، اتریوم حدود 17 ثانیه طول می کشد. در مورد گاز موجود ، آنها تخمین می زنند که روش Threshold Relay به این معنی است که شبکه Dfinity بیش از 50 برابر بیشتر از Ethereum گاز خواهد داشت.

وضعیت توسعه Dfinity و نقشه راه

Dfinity نقشه راه خود را به سه مرحله با نام مستعار مس ، روی و تنگستن تقسیم کرده است. این در حال حاضر در مرحله مس قرار دارد و تمرکز آن بر تکمیل Threshold Relay و Blockchain Nervous System است. با این حال ، Dfinity تاکنون هیچ جدول زمانی متناسب با هر مرحله ارائه نکرده است.

تیم پشت Dfinity

پروژه Dfinity توسط بنیادی غیرانتفاعی مستقر در سوئیس به نام DFINITY Stiftung پشتیبانی می شود. به دلیل ماهیت بسیار بالای پروژه ، تقریباً تمام کارکنان متشکل از دانشمندان و مهندسان هستند. اگرچه این یک چیز خوب است ، اگر Dfinity می خواهد به دنبال بودجه عمومی باشد ، باید حداقل یک تیم کوچک بازاریابی اضافه کند.

Dfinity ICO – لیست سفید و جزئیات بیشتر به زودی اعلام می شود

برخلاف اکثر پروژه های بلاکچین موجود ، به نظر نمی رسد تیم Dfinity عجله ای برای برگزاری فروش رمز برای جمع آوری کمک مالی داشته باشد. در subreddit Dfinity ، یکی از اعضای تیم اظهار داشت که برنامه جمع آوری کمک مالی و دستورالعمل های مشارکت در فوریه 2018 اعلام می شود.

یکی از دلایل صبر و شکیبایی Dfinity در برگزاری فروش توکن این است که از قبل بودجه خوبی داشته است. در فوریه 2017 ، یک ICO دانه داشت و 3.9 میلیون CHF جمع آوری کرد. در آن زمان ، ETH حدود 10 دلار بود ، بنابراین با در نظر گرفتن قدردانی گسترده آن از آن زمان (حتی فاکتور در آخرین تصادف) و شما مبلغی نزدیک به 200 میلیون دلار را دنبال می کنید.

پتانسیل های کوتاه مدت و بلند مدت Dfinity چیست؟?

بدون دانستن جزئیات فروش توکن ، سخت است که بگوییم پتانسیل کوتاه مدت رمز Dfinity چیست. با این حال ، این یک نوع پروژه “رویایی” است ، با اهداف بزرگ برای تغییر چشم انداز بلاکچین فعلی. در نهایت ، موفقیت یا شکست Dfinity به فناوری آن بستگی دارد. اگر Dfinity موفق شود ، بزرگ موفق خواهد شد ، اما اگر شکست بخورد ، بزرگ نیز شکست خواهد خورد. این یکی از آن ICO ها است که فقط درصورت اعتماد واقعی به فناوری و چشم انداز اساسی باید سرمایه گذاری کنید ، نه به دلیل هرگونه هیاهوی تبلیغاتی یا انتظار سود کوتاه مدت.

نظر شما در مورد Dfinity چیست؟ آیا فرصتی برای پیگیری چشم انداز بلند پروازانه خود برای ساخت یک رایانه غیرمتمرکز جهانی وجود دارد؟ نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me