در یک حمله؟ اعداد و حقایق سریع را در 30 ثانیه بررسی کنید:

 • سایت اینترنتی: enigma.co
 • ICO: تکمیل شده در سپتامبر 2017. معادل 45 میلیون دلار آمریکا جمع آوری شده (منبع ؛ tokendata)
 • نشانه: رمز ENG $ ، که در ابتدا با قیمت 0.6 دلار آمریکا فروخته می شود. از زمان پرس با قیمت 1.21 دلار معامله کنید (منبع: Coinmarketcap)
 • به طور خلاصه: Catalyst یک برنامه سرمایه گذاری مبتنی بر داده و مبتنی بر ماشین است که بر روی پلت فرم Enigma ساخته شده و برای تجارت خودکار دارایی های رمزنگاری ساخته شده است..

من یک نام برای تجارت در ارزهای رمزنگاری شده دارم: این تجارت با غلتک است. منظورم این است که همه ما به نوعی آنجا بوده ایم. سرمایه گذاری در یک سکه محبوب با امیدها و آرزوهای زیاد ، فقط برای شروع سفر هیجان انگیز پاداش و پشیمانی. با وجود گاوها ، خرس ها ، و نهنگ ها که روی زمین ایستاده اند ، یک چیز کاملاً مشخص است: بازار رمزنگاری در حال رشد همچنان مانند گذشته بی ثبات است. و هر بار که در یک معامله برنده می شویم ، شخصی در جایی ناخن های خود را از دست دادن آن می جوید. اما ، اگر الگوریتم ها و ماشین آلات برای راهنمایی ما توزین داشته باشند ، چه می کنیم؟ اگر بستری وجود داشته باشد که از داده های تاریخی و درس های سخت آموخته شده در استراتژی های معاملات خودکار استفاده کند ، چه می کنید؟ این ایده پشت پروژه ای است به نام کاتالیست Enigma. بیایید به عمق این جهان پر از وعده ها و پتانسیل ها بپردازیم.

معما / کاتالیزور در یک نگاه

به زبان ساده ، Enigma یک پروتکل غیرمتمرکز است که برای حل معایب حریم خصوصی مقیاس پذیر Blockchain طراحی شده است. و Catalyst پلتفرم یا برنامه غیرمتمرکز (DAPP) است که معامله گران را قادر می سازد استراتژی های معاملاتی برنامه ای را ایجاد کنند. تصور کنید که این یک بلومبرگ غیرمتمرکز برای دارایی های رمزنگاری است که روی Enigma کار می کنند.

سکوی مستقر در سان فرانسویکو ابتکاری است که توسط تیمی از فارغ التحصیلان MIT ارائه شده است. آنها ادعا می کنند که “اولین بستر سرمایه گذاری متمرکز بر ایجاد امکان توسعه دهندگان برای ساخت ، ارسال متن و استفاده از سرمایه های خرد رمزی” ایجاد شده است.

چگونه کار می کند?

در حالی که Enigma قصد دارد یک بازار داده جهانی شناخته شده باشد ، Catalyst برنامه ای است که معامله گران را قادر می سازد استراتژی های خود را اجرا کرده و اهداف سرمایه گذاری خود را برآورده کنند. برای این ، از قابلیت های متصدی متغیر متغیر کیفیت داده ها و تجارت الگوریتمی استفاده می کند.

از این رو ، اکوسیستم Enigma شامل سرمایه گذاران ارز ، معامله گران و متصدیان داده است.

بنابراین ، Enigma به معامله گران اجازه می دهد صندوق های تامینی شخصی خود را در Catalyst ایجاد کنند. و سرمایه گذاران رمزنگاری ، نقدینگی خود را به سودآورترین و موفق ترین صندوق های سرمایه گذاری تامینی در سیستم عامل تبدیل می کنند. بازار غیرمتمرکز داده ها از نظر طراحی انقلابی است: هیچ مرجعی فراتر از ذینفعان. و هیچ معامله ای با داده های با کیفیت انجام نمی شود. کافی نیست که تامسون رویترز منسوخ شود ، اینطور نیست?

با مرور وب سایت ، نمی توان تمرکز حاد را در “بازار غیرمتمرکز داده” درک کرد. به عبارت دیگر ، پلت فرم Enigma طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهد ، از جمله Catalyst-cryptto-trading الگوریتمی. و این داده ها به عنوان یک معمای رسمی از اهمیت بالاتری برخوردارند وبلاگ پست می خواند:

علی رغم نقش چشمگیر آن در اقتصاد ما ، داده ها در اختیار چند سازمان بزرگ باقی مانده است. برای هر کس به جز آن نهادها ، قابل معامله و خرید و فروش نیست. […] ما یک هدف واحد برای شکستن سیلوهای داده و فعال کردن اشتراک داده ها در نظر گرفته ایم. ما معتقدیم که برای رسیدن به این هدف ، یک پروتکل منبع باز واحد برای یک بازار غیرمتمرکز داده ها باید وجود داشته باشد.

بنابراین به جای نشستن در آنجا ، طراوت بخشیدن به نمودار شمعدان ، تلاش خود را برای عدم استفاده از FOMO ، می توانید بر اساس داده های دقیق ، ربات های تجاری ایجاد کنید تا اهداف خود را برآورده کنید. درست است ، چه کسی به Yoddle احتیاج دارد وقتی بتوانید صندوق هجینگ خود را راه اندازی کنید!

از این زمان ، Catalyst را می توان در مبادلات رمزنگاری مانند Bitfinex ، Bittrex و Poloniex پیاده سازی کرد. این دارای برخی از ویژگی های امیدوار کننده است:

 • سهولت استفاده و پیاده سازی (آموزش های ویدئویی دقیق ارائه شده است اینجا)
 • امنیت: با توجه به اینکه از کلیدهای API مبادله خود نهایت دقت را می کنید
 • امکان آزمایش مجدد هر استراتژی معاملاتی بر روی داده های تاریخی مربوطه برای اطمینان از دوام آن قبل از اجرا.
 • مبادلات اتمی Cross-Chain ، برای مبادله فوری و غیر قابل اعتماد دارایی های رمزنگاری شده بین هر تعداد شبکه پرداخت خارج از زنجیره.
 • تسویه های فوری پرداخت های خارج از زنجیره ای برای سرعت معاملات بالا و نقدینگی بازار بهینه شده.

کاغذهای سفید

تیم دو تصویر سفید برای Enigma و Catalyst ارائه داده است. نویسندگان اسناد بی عیب و نقصی ارائه دادند که سر و شانه های آنها بالاتر از اکثر ICO ها قرار دارد و من فرصتی برای مرور آنها داشتم. در واقع ، این امر بلافاصله شفافیت و سبک کاغذ سفید معروف بدنبال Satoshi Nakamoto را به ذهن متبادر می کند. و خواننده احساس می کند که این افراد در حال انجام یک کار بزرگ هستند.

هر دو سند (14 و هشت صفحه) که برای بارگیری در وب سایت موجود است ، راه را برای یک ICO بسیار موفق هموار می کند. یا این بود?

رویداد ICO

همه چیز برای پروژه شروع شد ، با یک رویداد پیش فروش توکن “کاملاً رزرو شده”. 23 اوت با 20 میلیون دلار چشمگیر بسته شد. مدیر عامل شرکت گای زیسکیند اظهار داشت:

“پیش فروش ما به طور قابل توجهی بیش از مشترک بود ، و ما مجبور شدیم برای اطمینان از مشارکت کامل جامعه خود ، علاقه اضافی را رد کنیم.”

ICO ، در 11 سپتامبر 2017 ، با یک غافلگیری تکان دهنده می آید. به دنبال یک مصالحه امنیتی ، اتر به ارزش 500000 دلار آمریکا از بین رفته است.

عاملان این امر توانستند دامنه وب سایت پروژه را تحت کنترل خود درآورند و برای “پیش فروش” ICO نشانه هایی را درخواست کنند. در حالی که این حادثه نقص شدید امنیتی را مشخص می کرد ، اما با واکنش سریع و ارتباط مداوم همه اعضای تیم را به ستایش واداشت. لازم به ذکر است که Enigma هر مشارکت کننده ای را که قربانی کلاهبرداری شده است بازپرداخت می کند و ICO را با سقف سخت 45 میلیون دلار از سر می گیرد..

علامت $ ENG

ENG دلار یک رمز ERC-20 است که 100 میلیون منبع ثابت دارد. به سرمایه گذاران امکان دسترسی به منابع داده در بازار غیرمتمرکز را از طریق اشتراک می دهد. این به عنوان انگیزه ای برای رشد و ایجاد ثبات در شبکه و افزایش ارزش رمزگذاری و نقدینگی عمل می کند. به زبان ساده ، با این ماموریت ها طراحی شده است:

 • برای پاداش دادن به موفق ترین معامله گران Enigma Catalyst
 • برای خرید داده های سخت از منابع داده
 • برای سرمایه گذاری در صندوق هدیج کسی در این سیستم عامل

از آنجا که Enigma مبادلات غیرمتمرکز خود را خواهد داشت ، علائم ENG همچنین به عنوان پاداش برای ارائه دهندگان نقدینگی استفاده می شود

از زمان حاضر ، این توکن در درجه اول در Binance و Bittrex معامله می شود (به نام چند) ، با قیمت 1.28 دلار ، با محدودیت بازار 95 میلیون دلار..

نحوه کارکرد توکن تاکنون این است:

نمودار قیمت Enigma و marketcap ، منبع: coinmarketcap

تیم انیگما

تیم Enigma ، منبع: Enigma’s Website

تیمی بسیار ماهر و امیدوار کننده پشت پروژه ایستاده اند و از پشتیبان نخبگان صنعت و بودجه VC لذت می برند.

تیم اصلی اجرایی متشکل از فارغ التحصیلان MIT گای زیسکیند (بنیانگذار و مدیر عامل) ، Can Kisagun (بنیانگذار و CPO) و Tor Bair (رشد و بازاریابی) است..

هیئت مشاوره فوق العاده از اساتید الکس پنتلند (عضو هیئت مدیره Google و Telefonica) و جاستین لنت (مدیر سابق توسعه صندوق های سرمایه گذاری در Quantopian) نام می برد..

در حالی که این شرکت رقبایی (Melonport و ICONOMI) دارد ، سرمایه گذاران منحصر به فردی مانند Floodgate ، Flybridge Capital Partners ، Converge ، Digital Currency Group و البته MIT دارد..

نقاط عطف و راه پیش رو

به ندرت می توان پروژه ای را مشاهده کرد که نمونه اولیه محصول را برای سرمایه گذاران احتمالی خود قبل از ICO ارائه دهد. و وقتی این اتفاق می افتد ، یک پیام نسبتاً روشن ارسال می کند.

با دانستن اینکه ایده بازار غیرمتمرکز داده های بازار به سال 2015 برمی گردد ، به طور واضح زمان کافی (و تلاش قابل توجه) لازم بود تا در پروژه ای که امروز وجود دارد متبلور شود. نقشه راه اصلی در ابتدا به این صورت بود:

نقشه راه Enigma ، منبع: وبلاگ Enigma’s Bitcointalk

تیم Enigma با به روز نگه داشتن همه افراد در مورد پروژه کار بزرگی انجام می دهد. آنها اخیراً اعلام همکاری کردند (جدیدترین آنها Aion ، InvestFeed و Tokendata) و در وبلاگ خود نمای خارق العاده ای از بازار توزیع شده خود ارائه دادند. انیگما برای آن دسته از ما که باید امتحان کنیم و خودمان ببینیم اعلام کرد انتشار کامل Catalyst 4.0. زمان نوشتن برخی از کدها و بازپرداخت برخی از سودها است!

حرف آخر

من همیشه مجذوب معامله گران بورس سهام بوده ام. منظورم این است که تمام هیجانات ، آدرنالین ، فریاد و هوس ریسک و پاداش. متأسفانه ، یقه های سفید به خاطر منصف ترین بودن در میان ما ستایش نمی شوند. و بیشتر مردم در آرزوی یک سیستم مالی فراگیر بوده اند ، سیستمی که Blockchain برای همه ما ایجاد می کند.

با داشتن یک تیم ماهر ، و یک شبکه قوی از شرکا و سرمایه گذاران ، آینده Enigma بسیار روشن به نظر می رسد.

بنابراین بگذارید گاوها و خرس ها بیش از پاداش خود شاخ قفل کنند ، زیرا آینده تجارت رمزنگاری باید الگوریتم ها باشد. و آینده داده ها به تمرکززدایی آن متکی است. به نظر می رسد همه چیز تازه شروع شده است.

لینک های مفید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me