اقتصاد رمزنگاری در حال حاضر غرب وحشی است و تا رسیدن به انعکاس پیچیدگی اکوسیستم مالی مدرن “متعارف” ما فاصله زیادی دارد. آزمایشگاه های Olympus (با یک شرکت مکمل به همین نام اشتباه گرفته نشوند) به نظر می رسد همه اینها را تغییر دهد. هدف آن تبدیل شدن به یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز قطعی و جامع با استفاده از بلاکچین است.

استراتژی معاملات رمزنگاری فعلی “خرید ، نگه داشتن ، دعا کردن ، فروش” را در نظر بگیرید. این را با نوسانات بالای ذاتی ارزهای رمزپایه به علاوه ماهیت غیرمستقیم آنها ترکیب کنید و خودتان مانعی عظیم در برابر پذیرش جریان اصلی دارید..

یک بازار پیچیده تر به دارندگان ارزهای رمزپایه اجازه می دهد وام های ارزی ، بی ثباتی پرچین و ریسک نزولی بدهند و یا در معرض بازار ارزهای رمزنگاری شده قرار گیرند. این می تواند کاتالیزوری باشد که سیستم مالی رمزنگاری را به جریان اصلی وارد می کند.

با این حال ، به دلیل ساختار بلاکچین ، دارایی ارز رمزنگاری شده ، شبکه تسویه حساب و قوانین معاملات آن یک موجود واحد است. در یک ارز فیات استاندارد ، دلار فقط نمایانگر ارزش است که قوانین تسویه و معاملات توسط طرف های خارجی تعیین می شود. به عبارت دیگر ، برخلاف ارز رمزپایه ، قوانین معامله و تسویه حساب ذاتی ارز فیات نیست.

این ساختار همان چیزی است که چالش های ایجاد یک اکوسیستم مالی رمزنگاری پیچیده را ایجاد می کند. این چالش ها است که آزمایشگاه های Olympus قصد دارد آنها را حل کند.

آزمایشگاه های Olympus را بخوانید کاغذ سفید و طرح تجاری.

نحوه کار اکوسیستم رمزنگاری Olympus Labs

اولین سازه در زیرساخت های آزمایشگاه Olympus ایجاد تبادل غیرمتمرکز است. مبادلات قبلی البته مورد هک مشخصات بالا قرار گرفته اند. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که اگرچه این مبادلات ارز رمزنگاری شده بودند ، اما در واقع غیر متمرکز نبودند.

آزمایشگاه های Olympus استفاده از مدل قرارداد هوشمند را به عنوان سنگ بنای اکوسیستم خود انتخاب کرده اند. به طور خاص ، از نسخه ارتقا یافته چیزی به نام پروتکل Tier Nolan استفاده می کند که امکان تبادل بین زنجیره ای را فراهم می کند.

پروتکل آزمایشگاه های Olympus باید این مسئله را حل کند که چگونه دو طرف از بلاکچین های مختلف که به یکدیگر اعتماد ندارند می توانند یک معامله پیچیده را انجام دهند. پروتکل از یک شرایط بازخرید استفاده می کند که یک عدد تصادفی ، x تولید می کند. این عدد تصادفی را می توان در قرارداد هوشمند فاش کرد و طرف دیگر می تواند از آن برای بازخرید یک دارایی خاص استفاده کند.

بیایید از یک وام ارز رمزنگاری شده وثیقه ای به عنوان یک مثال عملی استفاده کنیم.

مثال: وام ارز رمزپایه شده وثیقه دار

جین با استفاده از BTC به عنوان وثیقه می خواهد در ETH وام دریافت کند. جان وام دهنده ETH است.

 1. جان یک عدد تصادفی x تولید می کند.
 2. او مبلغ وام ETH را با یك قرارداد هوشمند تعهد می كند. او می تواند با آشکار کردن x این پول را بیرون بکشد.
 3. جین وثیقه BTC خود را به این معامله منتقل می کند که بتواند با آشکار کردن x بازخرید شود. وی با شرط بازخرید از این معامله به صورت دیجیتال خارج می شود.
 4. هنگامی که جان مشاهده کرد که وثیقه واریز شده است ، او یک قرارداد آزاد را امضا می کند ، و ETH به آدرس Jane’s Ethereum آزاد می شود.
 5. هنگامی که جین وام ETH به علاوه سود را بازپرداخت می کند ، جان اکنون x را نشان می دهد.
 6. افشای x به جان این امکان را می دهد که اصل وام و سود را بگیرد و همچنین جین می تواند وثیقه BTC خود را بازخرید کند.

در مراحل بالا پایان کامل معامله ذکر شده است. قبل از اینکه جان در مرحله 4 ETH خود را برای جین منتشر کند ، هیچ یک از طرفین متعهد نیستند. در هر زمان قبلی ، جان می تواند x را فاش کند ، که به او امکان می دهد مبلغ وام خود را پس بگیرد و جین وثیقه خود را بازخرید می کند.

این یک پروتکل زیبا است ، اما هنوز به دو موضوع پرداخت نشده است: بازپرداخت جزئی و دوره وام. اگر بازپرداخت جزئی مجبور به نشان دادن x باشد ، وام دهنده در ضرر خواهد بود. به همین ترتیب ، فقدان پروتکل مهلت زمانی به معنای آن است که وام می تواند به طور نامحدود “در بلاتکلیفی” باقی بماند ، و دسترسی هیچ وجهی به وثیقه امکان پذیر نیست.

آزمایشگاه های Olympus روشن کرده است که چنین مواردی در اسناد فنی آینده برطرف خواهد شد.

نقش نشانه کوه المپ

گاز هر معامله را در صرافی آزمایشگاه Olympus تأمین می کند. برای خرید این گاز از Mount Olympus Tokens (“MOT”) استفاده خواهد شد. قیمت گاز براساس تعادل بین تعداد معاملات و منابع موجود در شبکه نوسان خواهد داشت.

محصولات برنامه ریزی شده

اولین محصولی که آزمایشگاه های Olympus راه اندازی خواهند کرد ، بستر وام و وام خواهد بود. محصول بعدی که بعد از آن برنامه ریزی خواهد شد ، وجوه شاخص ارز رمزنگاری شده است ، ایده آل برای ایجاد نمونه کارها با ارزهای رمزنگاری متنوع تر.

محصولات دیگری که آزمایشگاه های Olympus در نظر گرفته اند از جمله محصولات کوتاه کردن بازار ارزهای رمزنگاری شده (یک نیاز قابل توجه زیرا در حال حاضر راهی برای سود در بازار خرس رمزنگاری وجود ندارد) و مدیریت نوسانات و ارزش پروژه های پس از ICO.

راه اندازی برنامه بتا و نقشه راه Olympus Labs

آزمایشگاه های Olympus اخیراً فعالیت خود را آغاز کرده اند نسخه بتا از برنامه تلفن همراه آن (فقط در iOS). شما می توانید برای تست بتا ثبت نام کنید و ممکن است برنده MOT شوید. در حال حاضر ، این برنامه به شما امکان می دهد:

 • نمونه کارها ارز رمزنگاری شده خود را با یک نگاه مشاهده کنید
 • تبدیل بین ارزهای رمزنگاری شده (طراحی شده توسط تغییر شکل)
 • آربیتراژ درون بورسی (طراحی شده توسط شبکه سایبر و 0 برابر مبادلات غیرمتمرکز)
 • ارسال و دریافت ETH ، KNC ، OMG ، GNT ، ADX ، با ارزهای رمزپایه بیشتر
 • نحوه قرارگیری شاخص ها و سایر محصولات آینده در برنامه را مشاهده کنید

این برنامه تلفن همراه بتا حداقل محصول قابل تحمل Olympus Lab است. انتشار آن پایان مرحله 0 آزمایشگاه های Olympus است نقشه راه شش مرحله ای. آزمایشگاه های Olympus هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارند. پروتکل مالی آن فقط در پایان فاز 2 (Q2 2018) ، بلاکچین موجود در فاز 3 (Q3 تا Q4 2018) و محصول نهایی در هر مرحله از Q4 2018 تا Q4 2019 برنامه ریزی شده است..

تیم پشت آزمایشگاه های Olympus

در نگاه اول ، تیم پشت آزمایشگاه های Olympus به نظر می رسد از بالاترین شجره است. بسیاری از فارغ التحصیلان آیوی لیگ با تعداد زیادی شرکت معتبر در رزومه کاری خود – مک کینزی ، گوگل ، Accenture ، PIMCO ، فیس بوک ، موزیلا ، یاهو و ویچت.

تنها نکته نگران کننده این است که از 16 تیم عضو آن ، فقط سه نفر از آنها دارای هرگونه مهندسی نرم افزار یا زمینه توسعه هستند. بقیه همه در حوزه های تجاری و بازاریابی متمرکز هستند.

درست است که آزمایشگاه های Olympus برای مقیاس گذاری خود و خرید از سایر پروژه های بلاکچین به چنین تخصصی نیاز دارند. به عنوان مثال ، آن اخیراً همکاری کرده است با Metaps Plus, یک شرکت پیشرو کره ای fintech و توسعه دهنده پلت فرم بازاریابی موبایل. این خبر خوبی برای آزمایشگاه های Olympus است زیرا علاوه بر دسترسی به بازار سودآور کره ، امکان ادغام بالقوه با سایر سیستم عامل های شخص ثالث را نشان می دهد.

اما نمی توانید تعجب کنید ، خصوصاً در چنین مراحل اولیه توسعه ، آیا کمبود مهندس نرم افزار ممکن است بر احتمال موفقیت آنها تأثیر بگذارد.

فروش توکن عمومی آزمایشگاه های Olympus – لغو شد

فروش Olympus Labs قبل از ICO به قدری موفقیت آمیز بود که فروش عمومی را لغو کرد. دورهای خصوصی و پیش فروش برای تولید هدف 45000 ETH (60 میلیون پوند در زمان فروش اما 47 میلیون پوند با قیمت های فعلی) برای تولید آزمایشگاه های Olympus کافی بود. 40 درصد از کل توکن 100 میلیون تومانی فروخته شد. این شرکت همچنین هدف خود را برای جمع آوری سرمایه از 65،000 ETH اولیه به 45،000 ETH کاهش داد.

این یک چشم انداز مثبت برای چشم انداز شرکت است ، که بیان می کند اکنون تمرکز آن بر پیشرفت در نقشه راه توسعه فنی خود است. کاهش در هدف جمع آوری کمک مالی علامت خوبی است که تیم از میزان نیاز آنها برای تکمیل پروژه آگاه است و در جمع آوری بیش از حد سرمایه شرکت نمی کند..

از کجا می توانید نشانه های کوه المپ را معامله کنید?

OKEx اولین شریک رسمی لیست ارز Olympus Labs است و می توانید در آنجا MOT را معامله کنید.

عملکرد Mount Olympus Tokens چگونه عمل کرده است?

توکنهای Mount Olympus فقط بیش از دو هفته است که معامله می شوند. با این حال ، پس از جهش گسترده قیمت پس از اعلام لیست OKEx ، قیمت افت کرد و کمی بالاتر از قیمت ICO باقی ماند. البته این می تواند به دلیل ریزش بازار ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی باشد.

پتانسیل بلند مدت و کوتاه مدت آزمایشگاه های Olympus چیست؟?

در کوتاه مدت ، همانطور که در بالا ذکر شد ، MOT خیلی خوب کار نکرده است. اما این را می توان در مورد بازار رمزنگاری به طور کلی بیان کرد ، و هنوز برای ارزیابی پتانسیل کوتاه مدت آن خیلی زود است. در حال حاضر ، این واقعیت که فقط در یک صرافی ذکر شده است ، فاکتور محدود کننده قیمت آن است.

به نظر می رسد subreddit آزمایشگاه Olympus در تلاش است تا آن را در Cobinhood قرار دهد ، که احتمالاً قیمت آن را پشتیبانی می کند. به غیر از این ، پتانسیل کوتاه مدت آزمایشگاه Olympus با توجه به چگونگی رفع چالش های فنی در نقشه راه توسعه و مشارکت های دیگر که می تواند اعلام کند ، تعیین می شود.

برای بلند مدت ، آزمایشگاه های Olympus ، در صورت موفقیت ، یک تغییر دهنده بازی واضح برای اقتصاد رمزنگاری خواهند بود. نیاز آشکاری به سیستم مالی رمزنگاری در پیچیدگی وجود دارد و آزمایشگاه های Olympus می توانند این نیاز را برآورده کنند. اما در این مرحله اولیه از توسعه ، خیلی زود است که بگوییم موفق خواهد شد یا نه.

نظر شما در مورد چشم انداز آزمایشگاه های Olympus چیست؟ آیا می تواند اهداف بلند پروازانه خود را برای به روزرسانی کل زیرساخت های مالی رمزنگاری انجام دهد؟ نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me