رمزنگاری بسیاری از موارد استفاده برای فناوری بلاکچین را کشف کرده است ، برخی از آنها جدید و اساسی هستند. چه پروژه ای شایسته تر از این است که تاریخ جهان برای نسل های آینده از بین نرود؟ اینجاست که کاپو, یک پروژه مستقر در اروپا در دسترس است. آنها می خواهند تمام داده های جهان در مورد تاریخ و باستان شناسی را در یک بلاکچین امن قرار دهند.

این ممکن است کمی آخرالزمانی به نظر برسد ، اما این ایده توجه قابل توجه سرمایه گذاران را جلب کرده است. Kapu در حال حاضر در فروش رمز است و اهمیت اهداف آنها و چگونگی برنامه ریزی برای انجام این کار چرخاندن سر در دنیای رمزنگاری است.

نیاز به سوابق

ماهیت امکانات فناوری بلاکچین محدود به حوزه مالی نیست. ویژگی های بسیار برجسته ای مانند قراردادهای هوشمند وجود دارد ، که به راحتی در مواردی مانند بیمه قابل استفاده هستند و باعث می شود مدل های تجاری که قبلاً به فکر تکثیر نبوده باشند.

اما یک برنامه آماده تر از بلاکچین وجود دارد که اکنون مورد توجه کارآفرینان و سرمایه گذاران قرار گرفته است. راه عمیق تری که فناوری بلاکچین می تواند با فعالیت به عنوان منبع سوابق و داور مستقل حقیقت در دنیای شبکه ای ، به ارزش اقتصادی و تجاری خود بیفزاید..

این اهمیت این مورد استفاده در بسیاری از پروژه هایی که در ماه های اخیر بسیار موفق بوده اند قابل مشاهده است. از همه مهمتر ، Factom فروشگاهی از سوابق است که به مردم اجازه می دهد (به ویژه در کشورهای جهان سوم که نگهداری سوابق از امنیت کمتری برخوردار است و گران تر است) از مکانی برای ذخیره و به اشتراک گذاری سوابق مهم مانند اسناد مالکیت استفاده کنند. Factom این کار را با ریشه یابی داده های لنگر در یک بلاکچین انجام می دهد ، بنابراین آنها را در تاریخ بعد غیر قابل تغییر و قابل بازیابی می کند.

Factom سرمایه گذاری قابل توجهی را به خود جلب کرده است ، اما تنها استارت آپ بلاکچین نیست که هدف آن مخزن اطلاعات است. Kapu یک شرکت نوپای اروپایی است که قصد دارد همان کاری را که Factom برای اسناد حقوقی انجام داده است برای باستان شناسی و تاریخ انجام دهد – آنها را به طور مطمئن و ایمن حفظ کند.

این مهم از آنچه فکر می کنید مهم است و همانطور که در سایر استارت آپ های بلاکچین مشاهده شده است ، اگر بتوانید یک مورد استفاده ارزشمند ارائه دهید ، سرمایه گذاران و کاربران جلوه های شبکه ای را برای سیستم عامل شما ایجاد می کنند. اگر کاپو بتواند از علاقه خود به پروژه استفاده کند ، آنها می توانند به عنوان یک نهاد مربوطه در دانشگاه و تحقیقات شناخته شوند.

مشکل: اطلاعات در سنگ

هنگامی که شما تاریخ اخیر و نه چندان اخیر را در نظر می گیرید ، داشتن یک ذخیره سازی ضد خطر از داده های تاریخی و باستان شناسی ذخیره شده برای بشریت کاملا منطقی است. از زمان آتش سوزی که کتابخانه بزرگ اسکندریه را در دوران باستان نابود کرد ، و منجر به از دست دادن دانش بسیاری از انسان ها شد ، تمدن ها مشتاق بودند که فروشگاه های اطلاعات را ضد فاجعه و دستکاری کنند..

این ممکن است در عصر اینترنت زاید به نظر برسد. اما در حقیقت ، دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود مثل همیشه حیاتی باشد.

اول از همه ، وجود داشته است روند مشخص سانسور و تخریب اطلاعات در قرن گذشته از فایروال بزرگ چین گرفته تا طالبان در حال تخریب مجسمه های تاریخی ، دانش و مصنوعات هرگز از دخالت در امان نیستند.

دوم ، ماهیت شکننده دانش تاریخی است – به محض از بین رفتن ، نمی توان آن را بازیابی کرد. در طول نسل ها شانس از دست دادن دانش خاصی افزایش می یابد.

و البته ، اکنون اخبار جعلی و واقعیت ها افزایش یافته است ، و باعث می شود جمعیت ها مستعد ابتلا به اطلاعات غلط شوند.

بلایای طبیعی به میزان زیادی برای آسیب رساندن به دانش جمعی دانش ما خطرناک نیستند – ما مراکز داده زیرزمینی داریم که می توانند تقریباً در برابر هرگونه شرایط نامساعد مقاومت کنند. بنابراین برخلاف روزهای اسکندریه که فاجعه مهمترین خطر برای سوابق دانش بود ، تهدید انسان (به ویژه از طرف دولتهای سرکش) خطر واقعی است.

تمرکززدایی از تاریخ

راه حل Kapu پشتیبان گیری از سوابق تاریخی و باستان شناسی در مجموعه اطلاعات توزیع شده با بلاکچین است. این باعث می شود دانش جهان برای همه قابل دسترسی باشد اما به خصوص توسط هر بازیگر قابل تغییر نیست. تیم Kapu موارد جالب تری را برای استفاده در نظر گرفته شده است مانند نمایشگرهای سه بعدی VR از مکان های تاریخی. همانند همه سیستم عامل های بلاکچین ، در آینده نیز برنامه های جدیدی بر روی این سیستم عامل ساخته خواهد شد.

این سیستم به جای سیستم رایج تر Proof of Stake ، بر اساس یک سیستم اثبات توزیع شده سهام (DPOS) ساخته خواهد شد. DPOS به این معنی است که تصمیمات مربوط به استخراج و کنترل در دست یک گروه منتخب از نمایندگان متمرکز است. کاربران این نمایندگان را از طریق رای گیری انتخاب می کنند.

این همان مکانیزمی است که توسط اکوسیستم ARK استفاده شده و نشان داده شده است که به خوبی کار می کند. در واقع ، چندین عضو پروژه ARK همچنین مدیر یا مشاور پروژه Kapu هستند.

ماهیت گزاره ارزش Kapu بلافاصله بسیاری از مشکلات ذکر شده در مورد حفظ تاریخ را بلافاصله حل می کند. از آنجا که غیرمتمرکز است ، به راحتی توسط افرادی که انگیزه های ناموسی دارند قابل دستکاری نیست.

بعلاوه ، از آنجا که بلاکچین ها تغییرناپذیر هستند ، به راحتی قادر است اطلاعات را به روشی پیوسته حفظ کند.

به نظر می رسد تیم پشتیبان کاپو ترکیبات مناسبی برای موفقیت در پروژه دارند. جدا از درگیری تیم ARK ، کاپو اعضای تیمی با تجربه مستقیم در زمینه های مربوطه دارد.

فروش توکن آنها در حال حاضر در حال انجام است. اگر سیستم عامل بتواند محبوبیت کسب کند ، نشانه های اساسی (که برای تعامل با عملکرد سیستم عامل مورد نیاز است) در آن صورت سرمایه گذاران می توانند انتظار قدردانی قابل توجهی از ارزش رمز را داشته باشند.

این اتفاق افتاده است فاکتوم, که نشان داده است میزان افزایش مقدار رمز را می توان با ارائه راه حلی برای نیاز به ذخیره قابل اعتماد داده به دست آورد. درست مانند Factom ، Kapu قصد دارد اطلاعات را با اطمینان تر کند. اگر آنها بتوانند این را به سرمایه گذاران و کاربران ثابت کنند ، می توانند a استاندارد جدید در باستان شناسی و تاریخ.