استارت آپ ها همیشه در تلاشند تا از فناوری بلاکچین برای بهبود و برهم زدن صنایع سنتی استفاده کنند. در این حالت ، آن صنعت بیمه است. مستقر در سنگاپور ، PolicyPal بخشی از زمینه های نوظهور ‘insurtech‘ این شرکت به دنبال فناوری بلاکچین برای بهبود و نوآوری در ارائه های بیمه سنتی است.

قبل از اینکه ICO خود را در مارس 2018 راه اندازی کند ، بیایید نگاهی بیندازیم که این پروژه در مورد چه چیزی است.

تاریخچه PolicyPal و تیم پشت آن

پالیسی پال در سال 2016 پس از بنیانگذار و مدیرعامل آن تاسیس شد ، وال یاپ چندین فاجعه شخصی را تجربه کرد که باعث ایجاد شکاف در بازار بیمه سنتی شد. مهمترین آنها عدم کارایی در مراحل اسناد بود. بعد از اینکه ادعای بیمه مادرش تشخیص پس از سرطان رد شد ، خانواده او مجبور شدند مقدار زیادی از اسناد را غربال کنند تا دلیل آن را بفهمند. معلوم شد که یک لغو ساده که آنها از آن بی اطلاع بودند باعث باطل شدن این سیاست شده است.

دومین فاجعه شخصی درگذشت پدرش بود. باز هم ، او مجبور شد یک فرایند خسته کننده و ناخوشایند را برای بازدید از دفاتر فیزیکی شعب بیمه گر متعدد طی کند تا از جزئیات مربوط به بیمه نامه مربوطه مطلع شود.

او فرصتی را در این ناکارآمدی ها دید و PolicyPal را تأسیس کرد. در حال حاضر ، تیم کوچک سنگاپوری 14 نفره او شامل پیشکسوتانی از صنعت بیمه و همچنین صحنه راه اندازی محلی است.

اهداف PolicyPal و وضعیت فعلی صنعت بیمه

اهداف PolicyPal دو برابر است. اولین مورد افزایش دسترسی به بیمه ، به ویژه برای طبقات غیر بانکی و پایین در اقتصادهای نوظهور است. مطابق با گزارش سال 2017 آلیانز, رشد در بازارهای در حال ظهور در مقایسه با کشورهای پیشرفته با چین به عنوان شتاب دهنده اصلی در سطح بسیار بالاتری باقی خواهد ماند.

گروه مشاوره بوستون تخمین می زند یک نرخ رشد سالانه مرکب برای بیمه زندگی از 8 تا 13 درصد تا سال 2020 در جنوب شرقی آسیا ، جایی که PolicyPal در حال حاضر هدف قرار داده است. در بخش بیمه های غیر زندگی ، نرخ رشد 7 تا 11 درصد را تخمین می زند. دلیل این امر آن است که آسیا همچنان بیمه زیادی ندارد و insurtech می تواند یکی از ملفه های اصلی اصلاح این مسئله باشد. گزارش سال 2017 UBS ، با عنوان titتغییر آسیا، می گوید که insurtech می تواند موجب صرفه جویی در هزینه حدود 300 میلیارد دلار در سال در سال 2025 در بازار بیمه آسیا با نفوذ کم شود.

نکته اساسی این است که وقتی صحبت از بیمه می شود ، آسیا پیشتاز رشد آینده است و شرکت های insurtech این اتهامات را رهبری می کنند. فرصت بازار PolicyPal وجود دارد ، گرچه باید دید آیا آنها می توانند با موفقیت از آن استفاده کنند. این نکته اشاره می کند که فناوری بلاکچین دو مزیت برای صنعت بیمه به همراه دارد. اولین مورد تغییرناپذیری آن است که اسناد را بهبود می بخشد و تقلب را کاهش می دهد. مورد دوم قراردادهای هوشمند است که ادعاهای سیاست گذاری خودکار ، کاهش هزینه ها و افزایش کارایی را امکان پذیر می کند.

هدف دوم PolicyPal ارائه بیمه ارزهای رمزپایه است. با اندازه بازار ارزهای رمزنگاری شده امروز ، همراه با تعداد هک های با مشخصات بالا در صرافی های رمزنگاری ، یک نیاز آشکار به بازار وجود دارد. با این حال ، PolicyPal اولین کسی نیست که به این فکر می کند. بیمه های اصلی مانند XL Catlin ، Chubb و Mitsui Sumitomo بیمه هستند قبلاً چنین بیمه ای را فروخته اید.

اکوسیستم PolicyPal

PolicyPal مانند بسیاری دیگر از پروژه های بلاکچین استفاده از شبکه Ethereum را برای توسعه محصولات خود ترجیح داده است. با این حال ، همانطور که در مقاله سفید آن ذکر شده است ، در نهایت قصد دارد به دلیل شناخته شده بودن مقیاس پذیری و سرعت در شبکه Ethereum ، به سراغ بلاک چین خود برود..

در آخر ، پالیسی پال با ارائه دهندگان بیمه موجود همکاری کرده است ، که پوشش واقعی بیمه را فراهم می کند. تاکنون ، PolicyPal ادعا کرده است که با 28 شرکت بزرگ بیمه از جمله نام های بزرگی مانند AIG ، Allianz ، Zurich و AIA همکاری کرده است. PolicyPal API خود را با داده های این ارائه دهندگان شریک ادغام می کند ، به مشتریان امکان می دهد محصولات بیمه را مستقیماً از برنامه PolicyPal خریداری کنند.

خطوط تولید برنامه ریزی شده PolicyPal

در حال حاضر ، PolicyPal قبلاً API خود را با شرکای ارائه دهنده بیمه خود ادغام کرده است. طبق سفید خود ، API PolicyPal در حال جمع آوری داده های این ارائه دهندگان برای ایجاد پروفایل های سفارشی پوشش مشتری و ایجاد محصولات جدید بیمه مشترک است. برخی از نمونه محصولاتی که PolicyPal بین مشتریان توزیع کرده است ، شامل بیمه بیماری های ناشی از پشه و بیمه عمر بازنشستگی است.

برای روشن شدن ، این محصولاتی که PolicyPal بین مشتریان خود توزیع کرده هیچ ارتباطی با بلاکچین ندارد. آن قسمت هنوز در دست توسعه است. این محصولات از طریق PolicyPal’s توزیع می شوند برنامه بیمه تلفن همراه. PolicyPal ادعا می کند که از زمان راه اندازی برنامه در ژانویه 2017 ، حدود 32000 کاربر دارد.

توجه: PolicyPal از آنجا که یک کارگزار بیمه مجاز و مشاور مالی معاف شده توسط سازمان پول پولی سنگاپور (“MAS”) است ، می تواند بیمه را بفروشد. این نیز اولین فارغ التحصیل MAS ‘ ،ماسهبازی fintechبرنامه ای است که برای تشویق نوآوری و کاهش عدم اطمینان در فضای fintech طراحی شده است.

بنابراین PolicyPal قصد دارد محصولات مرتبط با بلاکچین را به بازار عرضه کند؟ PolicyPal در راستای دو هدف خود در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک محصول بیمه کمک متقابل بلاکچین و یک محصول بیمه ارز رمزنگاری شده است..

اولین محصول برنامه ریزی شده: سرویس CryptoProtect برای بازار جهانی

این بیمه ارز رمزنگاری شده است که مسئولیت نقض داده ها ، امنیت شبکه ، هزینه های ترمیم و سرقت هکرها را پوشش می دهد. پالیسی پال می گوید که در حال مذاکره با یک بیمه گر جهانی با درجه بندی “AA” به عنوان یک پذیره نویس است. سرانجام ، PolicyPal ممکن است این پوشش را گسترش دهد تا کیف پول های رمزنگاری شخصی را نیز شامل شود. همچنین در حال بررسی این است که آیا حق بیمه با ارز رمزپایه یا فیات پرداخت می شود.

محصول برنامه ریزی شده دوم: محصولات کمک متقابل P2P برای بازارهای نوظهور

بیمه P2P زمانی است که گروهی از افراد حق بیمه خود را با هم جمع می کنند. همچنین به عنوان بیمه اجتماعی شناخته می شود. این مدل به افراد امکان می دهد اعضای استخر خود را انتخاب کنند و نتیجه کم خطر را برای استخر ایجاد می کنند و در نتیجه هزینه های کمتری را در پی دارند. بعلاوه ، وجوه اضافی موجود در استخر پس از دوره پوشش به اعضا to بازپرداخت می شود.

بیمه P2P اساساً یک پلت فرم تقسیم ریسک است و اگرچه نسبتاً جدید است ، مطمئنا PolicyPal اولین کسی نیست که به آن فکر می کند. تنها تفاوت این است که PolicyPal پذیره نویسی سیاست و ادعا را از طریق بلاک چین خودکار می کند. این شرکت قصد دارد چهار نوع بیمه مختلف را تحت این مدل ارائه دهد: بیمه کشاورزی ، بیمه املاک ، بیمه حوادث شخصی و بیمه عمر.

ساختار هزینه برای این کار هزینه عضویت ماهانه است (با دلار آمریکا) ، که متناسب با حداکثر میزان پوشش (همچنین به دلار آمریکا) خواهد بود. اگر حساب یکی از اعضا تخلیه شود ، 30 روز مهلت افزایش هزینه وجود دارد که پس از آن خط مشی دیگر از بین می رود. PolicyPal درصد کمی از حق بیمه را به عنوان هزینه اداری در نظر می گیرد. این محصول در سنگاپور عرضه نمی شود ، بلکه سایر کشورهای در حال ظهور در جنوب شرقی آسیا برای شروع کار ارائه می شوند.

وضعیت توسعه پالسی و نقشه راه

PolicyPal نه به عنوان یک پروژه بلاکچین ، بلکه به عنوان یک پروژه insurtech شروع به کار کرد. از این رو ، نامه سفید و وب سایت آن (برای پروژه بلاکچین) فقط در ژانویه 2018 راه اندازی شد. در سه ماهه اول سال 2018 ، PolicyPal قصد دارد اثبات مفهوم بیمه CryptoProtect خود را منتشر کند و نسخه آلفای شبکه PolicyPal را در Ethereum منتشر کند. شبکه آزمایشی.

در سه ماهه دوم سال 2018 ، PolicyPal قصد دارد هر دو نسخه آزمایشی آلفا و بتا را در کشورهای جدید منتشر کند و محصول CryptoProtect خود را به طور رسمی راه اندازی کند. بلاکچین PolicyPal خود به همراه محصول بیمه کمک متقابل P2P خود فقط در سه ماهه سوم عرضه شده است. سرانجام ، در سه ماهه چهارم سال 2018 ، PolicyPal قصد دارد به سایر کشورها گسترش یابد و سایر محصولات جدید را توسعه دهد.

PolicyPal’s Planned ICO

PolicyPal’s ICO برای مارس 2018 برنامه ریزی شده است ، اگرچه هنوز تاریخ دقیق آن منتشر نشده است. از مجموع یک میلیارد توکن PYPL ، 50٪ برای فروش توکن در دسترس خواهد بود. لیست سفید 8000 محدود شد اما از آنجا که همه بررسی های لازم KYC را انجام ندادند تعداد افرادی که در فروش شرکت می کنند کمتر از 8،000 خواهد بود.

بند سخت فروش توکن 23809 ETH است که با قیمت های فعلی بازار چیزی کمتر از 21 میلیون دلار ارزش دارد. با این حال 17809 ETH (15.7 میلیون دلار پوند) قبلاً از یک پیش فروش خصوصی جمع آوری شده است و 6000 ETH برای فروش عمومی باقی مانده است. سرمایه گذاران خصوصی پیش فروش احتمالاً از دو صندوق مرتبط با بلاکچین انجام شده اند: BlockAsset و پایتخت فنبوشی (که بنیانگذار Ethereum Vitalik Buterin را به عنوان یک شریک حساب می کند).

آیا PolicyPal دارای اقتصاد نشانه مشکوک است?

PolicyPal می گوید که هر معامله در بلاکچین آن مشمول هزینه هایی می شود که در PYPL نقل شده است. مقدار کارمزد بسته به پیچیدگی معامله متفاوت خواهد بود ، مشابه نحوه کار Ethereum. با این حال ، این مدل س questionsالاتی را در مورد اقتصاد توکن PYPL ایجاد می کند.

بر اساس همه آنچه که تاکنون می دانیم ، تنها عملکرد رمز PYPL گاز به عنوان بلاکچین و به طور بالقوه برای پرداخت حق بیمه برای سرویس CryptoProtect آن است. اگر این تنها عملکرد رمز PYPL است ، پس چه انگیزه ای مردم باید آن را نگه دارند؟ تا زمانی که PolicyPal به مردم امکان پرداخت با ارز فیات را بدهد ، سوال تقاضای رمز PYPL حل نشده باقی خواهد ماند. یکی از کاربران Reddit همچنین ادعا می کند که وی به دلیل طرح چنین سوالاتی از وی اخراج شده و از گفتگوی تلگرامی PolicyPal ممنوع شده است ، اما این تایید نمی شود.

پتانسیل های کوتاه مدت و بلند مدت PolicyPal چیست؟?

گروه تلگرام PolicyPal در حال حاضر حدود 23000 عضو دارد. این نسبتاً قابل توجه است و نشان دهنده میزان مناسبی از حرکت است (اگرچه مقالات بسیار کمی در مورد آن نوشته شده است). به طور کلی این امر برای پتانسیل کوتاه مدت توکن PYPL مثبت است ، به ویژه با توجه به موفقیت در پیش فروش خصوصی آن. فروش توکن آن به احتمال زیاد به جلد سخت مورد نظر خود می رسد.

از طرف بلندمدت ، PolicyPal برای اینکه بتواند قابل دوام باشد ، باید به سوال اقتصاد رمزگذاری خود بپردازد. از آنجا که PolicyPal به عنوان یک سرمایه گذاری بلاکچین شروع به کار نکرد ، مدل تجاری فعلی آن فقط شامل ارز فیات به عنوان وسیله مبادله است. باید راهی برای ادغام رمز PYPL خود در اکوسیستم خود پیدا کند که تقاضای توکن آن را با احتمال پذیرش کاربر متعادل کند. در حال حاضر ، این سوال هنوز بی پاسخ مانده است.

نظر شما درباره PolicyPal چیست؟ آیا سرمایه گذاری آن در زمینه بلاکچین یک تصمیم تجاری محکم است یا فقط سوار بر موج اعلانات رمزنگاری است؟ نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.