TheKey 2018 سال خوبی را تجربه نکرده است. ICO آن ، که از 15 ژانویه 2018 آغاز شد ، در عرض یک ساعت به حد مجاز خود رسید. با این حال ، بسیاری از جامعه رمزنگاری از TheKey عصبانی هستند و برخی ICO آن را “بدترین ICO 2018” می نامند..

اشتباهاتی صورت گرفت. در این مقاله ، قصد داریم نگاهی بیندازیم به TheKey در مورد همه چیز ، چگونگی بسته شدن ICO خود و موارد بعدی.

TheKey چیست?

TheKey یک سیستم تأیید هویت مبتنی بر بلاکچین (“IDV”) است که در چین راه اندازی می شود. این سیستم عامل بر روی پلتفرم NEO ساخته شده است که برخی از آن با عنوان “Ethereum of China” یاد می کنند.

ایده موجود در آن تهیه یک بستر IDV است که به ارائه دهندگان خدمات امکان دسترسی و تأیید هویت کاربر (با اجازه کاربر) و ارائه خدمات مربوطه بر اساس آن را می دهد. TheKey همچنین با نهادهای دولتی که قبلاً بیشتر اطلاعات مربوط به شناسایی شخصی (“PII”) را در اختیار دارند ، در ارتباط است..

اکوسیستم TheKey چگونه کار می کند

ابتدا ، بیایید به سه نقش اصلی در اکوسیستم TheKey نگاهی بیندازیم: کاربران ، ارائه دهندگان خدمات و اعتبار سنج ها و همچنین نقش رمز TheKey. در اینجا می توانید به مقاله سفید TheKey مراجعه کنید.

ارائه دهندگان خدمات

ارائه دهندگان خدمات مشاغلی هستند که برای ارائه خدمات خاص به PII کاربر نیاز دارند. به عنوان مثال ، یک شرکت بیمه احتیاج به احراز هویت از جمله سابقه پزشکی دارد. از طرف دیگر ، یک هتل فقط ممکن است نیاز به تأیید هویت ساده داشته باشد. ارائه دهندگان خدمات آغازگر درخواست های IDV از TheKey هستند.

کاربران

کاربران افرادی هستند که برای تأیید هویت خود برای دریافت خدمات مختلف از TheKey استفاده می کنند. در حال حاضر ، همه اینها از شهروندان چینی تشکیل شده است. وقتی ارائه دهندگان خدمات درخواست IDV را شروع می کنند ، کاربران باید رضایت دهند.

اعتبارسنج

اعتبارسنج ها ستون فقرات اکوسیستم TheKey هستند. آنها کسانی هستند که درخواست IDV را پردازش می کنند (پس از کسب رضایت کاربر) و نتیجه را ایجاد می کنند. اعتبارسنجها ممکن است شامل TheKey ، نهادهای دولتی ، شرکتهای خدمات سودمند و موسسات مالی باشند. اعتبارسنج ها کسانی هستند که تمام PII کاربران را در اختیار دارند.

در اکوسیستم TheKey ، کاربران PII خود را در شبکه بارگذاری نمی کنند. اطلاعات هویتی از “منابع معتمد” مانند نهادهای دولتی بدست می آید. این امر به منظور جلوگیری از مسائل کلاهبرداری و معرفی نادرست است.

رمز TheKey (“TKY”)

نشانه های TKY اکوسیستم TheKey هستند. هر بار که یک تراکنش در شبکه TheKey رخ می دهد ، توکن های TKY پرداخت یا دریافت می شوند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک ارائه دهنده خدمات خدماتی را به کاربر ارائه می دهد ، کاربر پول را با نشانه های TKY پرداخت می کند. به همین ترتیب ، کاربر هنگام تأیید درخواست IDV و از ارائه دهنده خدمات در صورت استفاده از PII کاربر ، رمزهای TKY را از اعتبار سنج دریافت می کند..

مورد مورد استفاده

برای درک بهتر نحوه عملکرد اکوسیستم TheKey ، بیایید به یک نمونه مورد استفاده نگاه کنیم. در این مثال ، یک کاربر ساکن پکن می خواهد بیمه پزشکی را در سنگاپور خریداری کند. در اینجا نحوه کار با استفاده از TheKey آورده شده است.

  1. شرکت بیمه درخواست IDV را ارسال می کند که شامل سابقه پزشکی کاربر است.
  2. کاربر با استفاده از داده های بیومتریک (اثر انگشت یا حتی تشخیص چهره) درخواست را تأیید می کند و در قرارداد هوشمند ثبت نام می کند.
  3. TheKey درخواست را بررسی می کند و آن را با سیاست KYC صنعت مقایسه می کند. به عنوان مثال ، اگر هتلی درخواست مشابهی از جمله سابقه پزشکی ارسال می کرد ، رد می شد.
  4. TheKey داده های بیومتریک امضا شده توسط کاربر و PII تأیید شده توسط دولت را مقایسه می کند.
  5. پس از تکمیل اعتبار سنجی داده ها ، تأیید بر روی بلاکچین مهر می شود و شرکت بیمه اکنون می تواند از داده ها استفاده کند.

تیم پشت TheKey

TheKey اخیراً دفتر مرکزی خود را به سنگاپور منتقل کرده است ، با این حال ، تمام اعضای اصلی آن اتباع چین تحصیل کرده خارجی هستند. با توجه به سطح همکاری دولت برای موفقیت در اجرای این پروژه ، جای تعجب نیست که یک پروژه متمرکز در چین شامل اتباع چین باشد.

وضعیت و کلید توسعه TheKey

TheKey قبلاً راه حل “نسل اول” خود را توسعه داده است که شامل شناسایی چند بعدی پویا (“DMI”) است. راه حل “نسل دوم” همان چیزی است که در حال حاضر روی آن کار می کند ، BDMI ، که شامل ادغام DMI با فناوری بلاکچین است.

راه حل نسل اول در حال حاضر در دو شهر چین برای بیمه اجتماعی سیار در حال استفاده است ، به این معنی که کاربران می توانند بازپرداخت مستمری یا بیمه خدمات درمانی خود را دریافت کنند. تیم در حال استقرار این راه حل نسل اول در 41 شهر دیگر است که بیش از 130 میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد. برای تشکیل پایگاه داده PII ، داده های 210 میلیون نفر که شامل 66 استناد هستند نیز توسط مقامات دولتی مربوطه تأیید شده و به صورت زمان واقعی به سیستم عامل متصل می شوند و یک پایگاه محکم برای توسعه آینده تشکیل می دهند.

سرانجام ، TheKey همچنین یادآور شد که 23 حق چاپ را به دست آورده و 15 حق ثبت اختراع پذیرفته شده از اداره مالکیت معنوی دولت چین را دارد. قراردادهای تجاری منعقد شده و شش آزمایشگاه ملی با همکاری آژانس های دولتی ، بانک ها و شرکت های بیمه راه اندازی شده اند.

راه حل نسل دوم BDMI قرار است تا پایان سال به طور کامل توسعه یابد ، نسخه testnet تا ژوئن آماده شود و شبکه اصلی در دسامبر راه اندازی شود.

محدودیت های مدل تجاری TheKey

به نظر می رسد تا کنون ، مدل تجاری TheKey بسیار به دولت چین و شرکت های دولتی مرتبط باشد. این سوالاتی را به وجود می آورد که آیا TheKey می تواند در هرجای خارج از چین یا سایر کشورهای تحت مدیریت مرکزی گسترش یابد؟.

با این حال ، حتی اگر موفقیت TheKey فقط به چین محدود شود ، این به این معنی نیست که پروژه ناموفق خواهد بود. از این گذشته ، چین تقریباً 1.4 میلیارد شهروند دارد. اما حتی فقط با تمرکز بر بازار چین ، برخی از س questionsالات هنوز پاسخ داده نشده اند.

در اینجا تعداد کمی از آنها هستند.

آیا TheKey می تواند در برابر برنامه های “شهرت اجتماعی” که قبلاً توسط غول های چینی تولید شده اند ، رقابت کند?

شاید دو سال پیش اخباری راجع به China’s شنیده باشید اعتبار اجتماعی سیستم. در این مرحله ، پروژه توسط غول های چینی در حال آزمایش است – علی بابا و تنسنت. فناوری تأیید هویت یک ادغام مفید در سیستم اعتبار اجتماعی است که از سال 2020 برای شهروندان چینی اجباری می شود.

خوشبختانه ، TheKey Ant Financial ، شاخه مالی Alibaba را که در سیستم اعتباری اجتماعی فوق الذکر نیز نقش دارد ، به عنوان یکی از شرکای خود ذکر کرده است. اگر TheKey بتواند همکاری خود را با آنها حفظ کند ، این یک پیشرفت بزرگ برای پروژه خواهد بود. اما اگر این مشارکت از بین برود و TheKey مجبور باشد خودش به تنهایی در برابر غول ها رقابت کند ، آینده آن زیر سوال می رود.

آیا واقعاً می تواند حق ثبت اختراع خود را اعمال کند?

علی رغم این واقعیت که TheKey دارای 15 حق ثبت اختراع و 23 حق چاپ است ، حمایت و اجرای حقوق مالکیت معنوی مورد توجه چین نیست.

با توجه به اندازه چقدر طول می کشد تا در سراسر چین مقیاس بندی شود?

یک قسمت از پروتکل TheKey شامل استاندارد سازی داده های PII است. با توجه به مقیاس چین ، هم از نظر اندازه و هم از نظر جمعیت ، چه مدت طول می کشد تا TheKey مقیاس بندی شود?

چه اتفاقی می افتد اگر دولت چین در نحوه کار TheKey دخالت کند?

بدون حمایت دولت ، کل پروژه در آب مرده است. اگر TheKey تصمیم بگیرد خط دولتی را به خصوص در مورد حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن ، که قسمت عمده ای از جذابیت های بلاکچین است ، بکشاند ، چه اتفاقی می افتد؟ آیا TheKey در نهایت به یک فناوری نظارت انبوه مبتنی بر بلاکچین تبدیل خواهد شد?

آیا هنگام استفاده از TheKey صرفه جویی در هزینه برای کاربران انجام می شود?

برای اینکه کاربران بخواهند از TheKey استفاده کنند ، باید انگیزه ای وجود داشته باشد. از هم اکنون ، مشخص نیست که آیا در نتیجه این فناوری تأیید هویت ، پس انداز هزینه ای به مشتریان انجام می شود. با توجه به تمرکز این پروژه بر چین ، اگر پروژه موفقیت آمیز باشد ، ممکن است به دلیل اجباری بودن استفاده از فناوری برای خدمات مختلف ، به ویژه خدمات مرتبط با دولت ، توسط دولت چین باشد..

اعتبار سنجها با رمزهای TKY چه خواهند کرد?

اعتبارسنج ها در اکوسیستم TheKey دولت و نهادهای بزرگ دیگر هستند. آیا این اعتبار سنجها از رمز TKY استفاده زیادی می کنند?

TheKey ICO – ظرف یک ساعت فروخته شد اما بسیاری از مردم ناراضی مانده اند

TheKey’s ICO در 15 ژانویه 2018 ، در عرض یک ساعت فروخته شد ، اما بسیاری ناامید شدند. در اینجا لیستی از دلایل این وجود دارد.

  1. قیمت پیش فروش و فروش گسترده بسیار متفاوت بود. قیمت های انبوه بیش از سه برابر قیمت پیش فروش بود. بعلاوه ، این قیمت تبدیل بالاتر تنها یک ساعت قبل از انبوه مردم اعلام شد.
  2. با تشکر از افزایش قیمت NEO ، پیش فروش به تنهایی برای تحقق اهداف جمع آوری کمک مالی TheKey کافی بود (22 میلیون دلار اما اکنون بیش از 30 میلیون دلار ارزش دارد). با این حال ، تیم تصمیم گرفت تا برای جمع آوری 10،000 NEO اضافی ، با جمعیت ادامه دهد.
  3. تقریباً 40،000 نفر آزمون KYC را برای فروش گسترده قبول کردند ، اما فقط 10،000 10،000 NEO در دسترس بود. این امر منجر به هجوم گسترده سرمایه گذاران شد زیرا آنها دریافتند که تنها درصد کمی از شرکت کنندگان در لیست سفید قادر به دریافت توکن TKY هستند.
  4. وب سایت TheKey از تمام بازدیدها خراب شد و منجر به س questionsالاتی در مورد صلاحیت تیم شد. اگر در حین فروش توکن نتوانستند وب سایتی را حفظ کنند ، آیا می توانند پروژه ای در مقیاس بزرگ را اجرا کنند?
  5. TheKey سپس اعلام كرد كه هر نوع NEO پس از نگه داشتن 10،000 درپوش NEO در هنگام انجام ممیزی ، در انبار نگهداری می شود. فقط دو هفته بعد در تاریخ 29 ژانویه بود که حسابرسی به پایان رسید و بازپرداخت ها در دسترس قرار گرفت.

توکن Tokey تاکنون چه عملکردی داشته و از کجا می توانید آن را معامله کنید?

عرضه کل توکن های TKY حدود 9.8 میلیارد است (200 میلیون TKY فروخته نشده سوخته است). میزان عرضه در حال حاضر توکن های TKY 3.63 میلیارد است و از 6 فوریه می توانید با آنها معامله کنید کوکوئین.

از زمان آغاز به کار خود در Kucoin ، قیمت حدود 4٪ افزایش یافته است. با این حال ، این هنوز 20٪ کمتر از قیمت ICO است. با توجه به تبلیغات منفی پیرامون TheKey پس از ICO ، خیلی تعجب آور نیست که توکن TKY در کوتاه مدت عملکرد کمتری داشته باشد.

پتانسیل های کوتاه مدت و بلند مدت TheKey چیست?

در کوتاه مدت ، به نظر می رسد TheKey هنوز در حال بهبودی از تبلیغات منفی ناشی از ICO بسته بندی شده خود است. با این حال ، در بلند مدت ، علی رغم برخی محدودیت ها و س questionsالاتی که مدل تجاری آن ایجاد می کند ، TheKey هنوز امیدوار کننده به نظر می رسد. کلید موفقیت آن حمایت از دولت چین و همچنین مشارکت این کشور با شرکت های بزرگ مانند Ant Financial است. تا زمانی که این پشتیبانی حفظ شود ، چشم اندازهای بلند مدت TheKey هنوز خوب به نظر می رسند.

نظر شما در مورد TheKey چیست؟ آیا سرانجام در دستور کار دولت چین قرار می گیرد یا می تواند به تنهایی برجسته شود؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me