صنعت موسیقی از زمان ظهور عصر ضبط تاکنون یکی از متمرکزترین بخشهای تجاری باقی مانده است. گروههای موسیقی نسبت به سالنها یا نمایندگان بسیار بیشتر است و نوازندگان با استعدادی که از منابع مالی مناسبی برای بازاریابی مناسب خود برخوردار نیستند ، غالباً کوتاه مدت اجرای ضعیف ، عدم دسترسی به عوامل رزرو معتبر و “سخت” شدن را تجربه می کنند.

پلت فرم جدید Viberate امیدوار است که بتواند آن را تغییر دهد. شبکه غیرمتمرکز ، نوازندگان ، طرفداران و متخصصان صنعت موسیقی را به یکدیگر متصل می کند ، و به عنوان “یک پلت فرم خواستگاری” عمل می کند که به هنرمندان با استعدادی که قبلاً به نمایندگی دسترسی نداشتند ، توانمند می شود..

پلت فرم Viberate بر اساس بلاکچین اتریوم و از قراردادهای هوشمند برای رزرو نوازندگان ، فروش بلیط رویداد و اتصال طرفداران بدون واسطه شخص ثالث استفاده می کند. بیش از 130،000 نوازنده تاکنون در سیستم عامل فهرست شده اند و هر روز تعداد بیشتری به آنها اضافه می شود.

پذیرش قبل از بلاکچین ، Viberate بسیاری از اهداف مشابهی را دنبال می کند که امروز انجام می دهد. تفاوت اصلی این است که از سیستم درآمد کسب شده است. اکنون ، هر کاربر در پلتفرم Viberate – اعم از نوازنده ، طرفدار ، نمایندگی رزرو ، برگزارکننده رویداد یا صاحب مکان ، از نظر مالی مشارکت در سیستم را دارند.

برای هواداران

قبل از اینکه Viberate به یک بستر مبتنی بر بلاکچین تبدیل شود ، یک جامعه فعال از طرفداران Viberate صرفاً به دلیل علاقه و علاقه شخصی به محتوای مربوط به نوازندگان مورد علاقه خود کمک می کنند. اکنون ، طرفداران مشارکت جوایز نقدی خود را به صورت Vibe tokens (VIB) کسب خواهند کرد. از VIB می توان برای خرید بلیط و کالا از بستر Viberate استفاده کرد یا در بسیاری از صرافی های خارجی قابل معامله است.

Vasja Veber ، COO ، و بنیانگذار Viberate در ماه دسامبر گفت,

“بهترین مشارکت کننده [Viberate] بیش از 42،000 VIB کسب کرده است که به برنامه ترجمه می شود. 7000 دلار در زمان مطبوعات – تقریباً برای یک ماه کار بد نیست. “

وبر می گوید که هواداران مشارکت در Viberate “بخشی از تیم” مهم هستند. به گزارش وبر ، ویبره

“اعتقاد بر این است که هر علاقه مند باید بتواند در شکل گیری آینده صنعت موسیقی مشارکت کند.”

همچنین به دلیل عضویت در شبکه و همچنین تبلیغ Viberate در شبکه های اجتماعی ، به کاربران جدیدی که به سیستم عامل Viberate اعطا می شوند ، پاداش داده می شود..

برای نوازندگان و حرفه ای های صنعت

علاوه بر این ، به نوازندگان می توان از طریق قراردادهای هوشمند در بستر Viberate پول پرداخت کرد – Viberate حتی مشوقی برای انجام این کار ایجاد می کند (اگرچه هنوز مشخص نیست که این انگیزه چیست). Viberate 10-15٪ از هزینه های رزرو پرداخت شده به نوازندگان را در سیستم عامل جمع می کند.

برنامه ریزان رویداد و نمایندگان رزرو می توانند از پلت فرم برای فروش مستقیم بلیط به طرفداران بدون نیاز به خدمات پرداخت شخص ثالث مانند TicketMaster استفاده کنند. عملاً ، این هزینه استفاده از چنین خدماتی را کاهش می دهد ، بیشتر سود را به هنرمندان ، بوکرها و مکانهایی که در یک رویداد شرکت می کنند هدایت می کند..

Viberate همچنین این امکان را برای گروه هایی که ممکن است به آژانس های رزرو و سیستم عامل های فروش بلیط در مقیاس بزرگ دسترسی نداشته باشند ، بیشتر در معرض دید قرار می دهد. Viberate در واقع برنامه هایی برای همکاری با آژانس های رزرو و سیستم عامل های فروش بلیط در آینده دارد ، اما یکی از اهداف اصلی این پلتفرم این است که به عنوان یک پایگاه داده برای هنرمندانی که نمایندگی ندارند ، عمل کند..

برای کاهش هرزنامه در پلت فرم Viberate ، کاربران باید هزینه کمی را در نشانه های VIB پرداخت کنند تا برای هر کاربر دیگری پیام ارسال کنند.

ICO Viberate

با همه حساب ها ، Viberate ICO ، که در سپتامبر سال 2017 برگزار شد ، یک موفقیت غریب بود. فروش ، که با پخش مستقیم مجموعه ای از بنیانگذاران Viberate و سفیر مشهور DJ Umek تبلیغ شد ، تنها در مدت پنج دقیقه تقریبا 11 میلیون دلار درآمد داشت.

در حال حاضر فقط کمتر از 163 میلیون نشانه VIB در گردش است – کل عرضه هرگز از 20 میلیون دلار بیشتر نخواهد شد. پس از توزیع ، 60٪ از نشانه های VIB برای شرکت کنندگان در فروش توکن پخش شد. 25٪ به تیم Viberate ، شرکا و سرمایه گذاران داده شد ، 10٪ برای سرمایه گذاران آینده پس انداز شد و 5٪ نیز برای پاداش دادن به طرفداران کمک کننده ذخیره شده است.

طبق شرکت تحقیقاتی Crypto finance Smith + Crown ، اولین 6 میلیون دلار که در طول ICO جمع آوری شده است با درصدهای مختلف برای توسعه ، تجربه کاربر ، بازاریابی اولیه و روابط عمومی ، مدیریت ، گسترش پایگاه داده و پشتیبانی استفاده خواهد شد. باقیمانده وجوه حاصل از فروش ، که بالغ بر 12 میلیون دلار بود ، برای “بازاریابی جهانی و روابط عمومی” استفاده می شود.

در زمان نگارش ، نشانه های Viberate برای تجارت در دسترس بودند شش مبادله. از زمان راه اندازی اکتبر, نشانه های VIB از 0.28 دلار به تقریبا 0.70 دلار افزایش یافته اند که بیش از دو برابر افزایش یافته است.

نمودار ارتعاشی. منبع: coinmarketcap.com

چه کسی پشت لرزش است?

Viberate توسط سه چهره موفق در صنعت موسیقی و بازاریابی تاسیس شد. Matej Gregorčič ، مدیر عامل Viberate ، شرکت مدیریت موسیقی FM Musick را تأسیس کرد. Matej همچنین بنیانگذار و مدیر عامل Futuristcini بازاریابی است ، که طی ده سال گذشته رشد کرده و به یکی از بزرگترین آژانس های بازاریابی در اسلوونی تبدیل شده است..

COO Viberate واسجا وبر ده سال را در صنعت موسیقی گذرانده و به عنوان مدیر هنرمند و شریک FM Musick کار کرده است. وبر همچنین سومین شریک بنیانگذار Viberate ، Uroš Umek (معروف به دی جی تحسین شده بین المللی Umek) را مدیریت می کند..

CTO Bosthan Zakelj با توسعه دهنده ارشد و دانشمند داده Rok Bavec تیم توسعه Viberate را رهبری می کند. آندره پلانکار و تومیسلاو تومیسلاو موشیچ ، بنیانگذاران Creditbit نیز بخشی از تیم توسعه هستند. Rok Babic به عنوان توسعه دهنده ارشد Blockchain Viberate ذکر شده است.

Viberate نیز با کیف پول ارز رمزنگاری شده Jaxx.

همانطور که قول داده شد ، ما تازه ادغام شده ایم VIB دلار به یکی از کیف پول های برجسته جهان تبدیل شده است jaxx_io. اکنون می توانید VIB های خود را با خیال راحت ذخیره کرده و مبادله سریع ارزهای رمزنگاری شده دیگر را که در Jaxx انجام می دهند انجام دهید.

– Viberate (@ Viberate_com) 21 دسامبر 2017

ارتعاش به عنوان یک سرمایه گذاری

Viberate رقابت دارد. اسمیت + تاج شرکت های توزیع بلیط مبتنی بر بلاکچین Aventus و Blocktix را به عنوان دشمن احتمالی لیست می کند. شرکت CreativeChain مبتنی بر بلاک چین ، که برای مدیریت حقوق محتوا و توزیع دیجیتال ایجاد شده است ، همچنین می تواند برخی از رعد و برق های Viberate را بدزدد.

تفاوت Viberate با هر یک از رقبای احتمالی آن ، پایگاه کاربری آن است. Viberate مدتها قبل از تصور کردن هر یک از رقبای خود ، جامعه ای فعال داشت. جامعه طرفداران همچنین انگیزه ای برای گروهها و نمایندگان رزرو برای استفاده از این بستر است. شما باید “به جایی که پول است بروید”.

در حالی که بیش از 130،000 کاربر در پلتفرم Viberate وجود دارد ، مشخص نیست که آیا نوازندگان مشهور هرگز از این پلتفرم استفاده می کنند یا خیر. به عنوان مثال ، نوازندگانی مانند بیانسه در Viberate لیست شده اند ، اما اینکه آیا بیانسه می داند که وی در Viberate ذکر شده است یا نه ، Viberate در وهله اول وجود دارد ، داستان دیگری است. با این حال ، با استفاده از بازاریابی مناسب و استفاده از صنعت ، Viberate این امکان را دارد که توسط نام های بزرگتر صنعت پذیرفته شود.

آینده سرزنده

در این مرحله از تاریخ ، Viberate تلاش زیادی برای آن انجام داده است – یک تیم با استعداد از بازاریابان ، متخصصان صنعت موسیقی و توسعه دهندگان. جامعه ای سالم از طرفداران فعال و مجموعه ای از استعدادها در حال رشد. اگر Viberate به درستی کارت های خود را بازی کند ، می تواند به دموکراتیزه شدن صنعت موسیقی (و به نفع سرمایه گذاران) کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Viberate یا ثبت نام در سیستم عامل آنها ، اینجا را کلیک کنید.

نظر شما در مورد پلتفرم Viberate چیست؟ آیا اعتقاد دارید پلتفرم هایی مانند Viberate قدرت تغییر صنعت موسیقی را دارند؟ لطفاً نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید – ما دوست داریم از شما بشنویم.