OpenVPN چیست؟ بررسی و راهنمای 2020

هنگام خواندن بررسی های VPN ما ، یکی از مواردی که احتمالاً اغلب با آن روبرو می شوید OpenVPN است. OpenVPN یک است پروتکل رمزگذاری که منبع باز است. OpenVPN مورد اعتماد بسیاری از محصولات VPN دیگر است و این دلیل خوبی دارد.

بررسی OpenVPNبررسی OpenVPN

در بررسی OpenVPN ما که در زیر خواهید یافت ، آنچه را که واقعاً دوست داریم تجزیه و تحلیل می کنیم و همچنین آنچه را که دوست نداریم نشان خواهیم داد..

OpenVPN چیست?

تصور کنید که VPN شبکه ای از تونل های پنهان است که به داده های شما اجازه می دهد “مخفیانه” یا ایمن عبور کنند.. OpenVPN یک تونل واقعی است که VPN کاربر را به سرور VPN متصل می کند در یک کشور دیگر. OpenVPN به 256 بیت متکی است SSL را باز کنید رمزگذاری برای ایمن سازی داده های شما ، که رمزگذاری درجه نظامی است.

OpenVPN برای این کار از دو پروتکل استفاده می کند. پروتکل کنترل انتقال اطمینان حاصل می کند که تمام انتقال داده ها به درستی ارسال و دریافت می شوند. هنگامی که چیزی با استفاده از پروتکل کنترل انتقال ارسال می شود ، فرستنده رسید تأیید دریافت قبل از ارسال چیز دیگری را دریافت می کند.

پروتکل دوم پروتوکل دیتاگرام کاربر. این پروتکل سریعتر از این دو است ، اگرچه تأییدیه دریافت را ارائه نمی دهد. پروتکل کاربر دیتاگرام متداول ترین این دو مورد است ، زیرا این تنظیمات پیش فرض است که در OpenVPN استفاده می شود.

OpenVPN چیست؟OpenVPN چیست?

اگر یک پروتکل خراب شود ، OpenVPN به طور خودکار به پروتکل دیگر تغییر می کند و برای برقراری مجدد یک اتصال ایمن کار می کند. هنگامی که OpenVPN یک اتصال ایمن برقرار کرد ، داده های شما با استفاده از رمزگذاری 256 بیتی ارسال می شود. با استفاده از این نوع رمزگذاری ، فقط دو دستگاه ارسال و دریافت داده کلیدهای رمز کدگذاری را دارند. تبادل کلید با استفاده از پروتکل دست دادن SSL / TLS.

OpenVPN احتمالاً بهترین پروتکل vpn امروز است.

این یک سرویس قابل اعتماد است ، بیش از 90 درصد ارائه دهندگان VPN استفاده از OpenVPN را انتخاب کرده اند. تقریباً شش یا هفت پروتکل دیگر موجود است ، و OpenVPN به عنوان بهترین خودنمایی می کند.

ممکن است از OpenVPN به عنوان یک ارائه دهنده VPN مستقل برای لپ تاپ یا دستگاه همراه خود استفاده کنید. با این حال ، این گزینه فقط برای کسی قابل دسترسی نیست. شما نیاز به درجه دانش فنی برای انجام این کار برای یک فرد عادی ، OpenVPN در واقع به عنوان یک ارائه دهنده VPN گزینه ای نیست.

منبع باز - منبع: ShutterStock.comمنبع باز – منبع: ShutterStock.com

در آخر ، باید تأکید کرد که OpenVPN است منبع باز. این مفید است زیرا بدان معنی است که یک وجود دارد گروه پشتیبانی جهانی که به طور مداوم برای توسعه و اصلاح کد نرم افزار کار می کند. وقتی کد است متن باز, احتمال بروز اشکالات و اشکالات به مراتب کمتر است.

یکی دیگر از مزایای OpenVPN این است که در صورت خراب شدن ، کل شبکه می تواند با آن خراب شود. از آنجا که کل سیستم پایین می آید ، وجود دارد هیچ فرصتی برای سرقت اطلاعات شما توسط هکرها وجود ندارد. این واقعیت که OpenVPN به صورت منبع آزاد است یک مزیت فوق العاده است.

طرفداران

دلیلی وجود دارد که بسیاری از ارائه دهندگان VPN ترجیح می دهند از OpenVPN به عنوان پروتکل اصلی خدمات خود استفاده کنند. در زیر ، یک نمای کلی از آنچه OpenVPN را به بهترین حالت تبدیل می کند ، پیدا خواهید کرد.

امنیت

دلیل اینکه سرویس های VPN به طور مداوم به OpenVPN تبدیل می شوند به دلیل امنیت آن است. OpenVPN دارد هک نشده, این یک انتخاب فوق العاده قابل اعتماد است. با مواردی مانند رمزگذاری 256 بیتی و پروتکل دست دادن SSL / TLS ، افرادی که از این محصول استفاده می کنند می توانند با اطمینان از امنیت داده های خود خیالشان راحت باشد.

جوانب مثبت OpenVPNجوانب مثبت OpenVPN

اتصالات پایدار

در بخش بالا ، ما اشاره کردیم که OpenVPN می تواند در صورت قطع اتصال ، از پروتکل کاربر دیتاگرام به پروتکل کنترل انتقال تغییر کند. با این حال ، هنگام استفاده از OpenVPN به ندرت این اتفاق می افتد. یک بار OpenVPN ارتباطی بین کاربر و سرور برقرار می کند, این اتصال تمایل دارد که کاملاً محکم باشد.

اگر OpenVPN تونلی است که داده ها می توانند از آن عبور کنند, می توانید اطمینان داشته باشید که تونل ایمن و خوش ساخت است.

اتصالات پایدار - منبع: ShutterStock.comاتصالات پایدار – منبع: ShutterStock.com

علاوه بر این ، برخی از ویژگی های دیگر OpenVPN را از نظر امنیت برجسته می کند. به عنوان مثال ، این شرکت از کلیدهای از پیش مشترک استفاده می کند. این بدان معنی است که قبل از ارسال داده ها از طریق تونل ، هر دو دستگاه از قبل دارای کلید رمزگذاری هستند.

وقتی کلید و فرستنده و گیرنده از قبل کلید داشته باشند ، احتمال هک شدن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

یکی دیگر از ویژگی های امنیتی اصلی که OpenVPN از آن استفاده می کند ، مجوزهای تأیید اعتبار است. گواهینامه های احراز هویت مفید هستند زیرا مشتریان را در هنگام دست دادن SSL تأیید می کنند. گواهینامه های احراز هویت اطمینان می دهند که فقط کاربران قانونی می توانند به یک سرور دسترسی پیدا کنند. این گواهینامه ها تا حد زیادی به محافظت از اطلاعات کاربر در اینترنت کمک می کنند.

به خوبی در همه دستگاه ها کار می کند

پشتیبانی از OpenVPN Platformپشتیبانی از OpenVPN Platform

یکی دیگر از دلایل اصلی دوست داشتن ارائه دهندگان VPN برای استفاده از OpenVPN این است سازگار با مجموعه ای از دستگاه ها.

OpenVPN نه تنها روی دسک تاپ به خوبی کار می کند ، بلکه روی همه سیستم عامل های تلفن همراه نیز کار می کند ، از جمله:

  • اندروید
  • iOS
  • پنجره ها

منفی ها

هنگام انجام بازبینی OpenVPN ، مواردی وجود دارد که می تواند برای کاربران دردسر ایجاد کند. برخی از این مشکلات را در زیر شرح داده ایم.

سرعت عملکرد ضعیف

هر زمان که به VPN متصل شوید, شما مطمئناً از نظر سرعت عملکرد رنج خواهید برد. دلیل این امر پروتکل هایی مانند OpenVPN است. از آنجا که OpenVPN قبل از ارسال باید یک اتصال ایمن برقرار کرده و داده ها را رمزگذاری کند ، هنگام اتصال به VPN خود برخی از موارد تأخیر را مشاهده خواهید کرد.

متأسفانه ، هیچ راهی واقعی در این مورد وجود ندارد – این نقطه ضعف اصلی استفاده از VPN است. با این حال ، اطمینان حاصل می کند که شما حریم خصوصی است در حالی که در اینترنت هستید محافظت می شود. ما شرط می بندیم که این معامله ای است که شما مایل به انجام آن هستید.

OpenVPN منفی هاOpenVPN منفی ها

کاملاً فنی

اگر تجربه استفاده از VPN را ندارید ، به احتمال زیاد OpenVPN را کاملاً فنی خواهید یافت. خوشبختانه ، بسیاری از ارائه دهندگان VPN آن را به عنوان پروتکل پیش فرض در نرم افزار خود قرار می دهند ، بنابراین نیازی به تغییر نیست. اکثر کاربران نیازی به نگرانی نیستند در مورد این واقعیت که OpenVPN کاملاً پیچیده است.

با این حال ، اگر لازم بود پروتکل را تنظیم کنید ، مانند تغییر روش اتصال پیش فرض, شما به تجربه فنی نیاز خواهید داشت برای انجام این کار به عنوان مثال ، این گزینه برای اتصال دستی به OpenVPN ، بدون استفاده از ارائه دهنده VPN وجود دارد. در این موارد ، می توانید به تنهایی دو دستگاه یا سرور را به هم متصل کنید.

تجربه فنی لازم استتجربه فنی لازم است

برای انجام این کار به تجربه شبکه قابل توجهی نیاز خواهید داشت و این کاری نیست که فردی با تجربه صفر بتواند انجام دهد. به دلیل فنی بودن نرم افزار, استفاده از آن به عنوان یک سرویس مستقل عملاً غیرممکن است. اما ، از آنجا که در سایر سرویس های VPN تعبیه شده است ، اکثر مردم نگران این موضوع نخواهند بود.

اگر علاقه مند به یادگیری ایجاد vpn خود هستید ، مقاله ما را در این زمینه بررسی کنید: ‘نحوه راه اندازی سرور vpn.

اطلاعات قیمت گذاری

هزینه مجوز کمی است 15 دلار برای هر مشتری برای هر اتصال برای استفاده از OpenVPN. این یکی از دلایلی است که شما باید هنگام استفاده از یکی از بهترین سرویس های VPN بپردازید. با پرداخت این هزینه صدور مجوز ، به یکی از دو نوع گزینه VPN تجاری دسترسی پیدا می کنید ، مشتری اتصال و مشتری مشتری.

پس از بارگیری سرور دسترسی منبع آزاد OpenVPN ، به این دو سرویس گیرنده دسترسی خواهید یافت. پس از بارگیری سرور دسترسی منبع آزاد ، می توانید به هر دو سرویس گیرنده متصل شوید. مشتری اتصال VPN است که شما را با سرور دسترسی OpenVPN متصل می کند. هنگام استفاده از این سرویس گیرنده ، ارتباط دیگری در دسترس نیست.

قیمت OpenVPNقیمت OpenVPN

مشتری جامعه, از طرف دیگر ، یک راه حل همه منظوره است. این نه تنها به سرویس گیرنده VPN میزبان متصل می شود ، بلکه به شما امکان می دهد به مجموعه ای از سرورهای VPN متصل شوید..

اگر می خواهید از OpenVPN برای استفاده شخصی استفاده کنید ، همچنان باید هزینه صدور مجوز 15 دلار را پرداخت کنید. در این موارد ، احتمالاً می خواهید Connect Client را بارگیری کنید. همانطور که در زیر بیشتر توضیح خواهیم داد ، استفاده از OpenVPN برای استفاده شخصی نه تنها به مهارت فنی بالایی نیاز دارد بلکه به شما امکان اتصال به سرور OpenVPN را نیز می دهد. این گزینه برای یک کاربر متوسط ​​مناسب نیست.

تصویب صنعت

اگر می خواهید از OpenVPN استفاده کنید ، چند روش وجود دارد که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید. همانطور که ذکر کردیم, بسیاری از ارائه دهندگان VPN استفاده از OpenVPN را به عنوان پروتکل پیش فرض انتخاب کردند برای خدمات آنها. در این موارد ، احتمالاً به طور خودکار به OpenVPN متصل خواهید شد.

به عنوان مثال ، تصور کنید VPN را بارگیری کرده و محصول را روی لپ تاپ خود نصب کنید. با بارگیری نرم افزار ، رایانه شما شروع به نصب اجزای مختلف مورد نیاز برای اجرای صحیح VPN می کند. یکی از این عناصر OpenVPN است. بنابراین, ارائه دهنده VPN شما به طور خودکار هر آنچه را که برای اجرای OpenVPN نیاز دارید نصب می کند.

تصویب صنعتتصویب صنعت

به یاد داشته باشید که ارائه دهنده VPN شما احتمالاً OpenVPN را در پس زمینه نصب می کند. این بدان معنی است که هیچ برنامه مستقلی وجود ندارد که بتوانید برای ورود به OpenVPN روی آن کلیک کنید. هیچ نرم افزار خارجی وجود ندارد که بتوانید آن را باز کنید. در عوض ، پروتکل در نرم افزار VPN شما تعبیه شده است به عنوان یک پروتکل.

اگر ارائه دهنده VPN شما دسترسی به OpenVPN را برای شما فراهم نمی کند ، به شما توصیه می کنیم با احتیاط ادامه دهید. برخی از ارائه دهندگان VPN به شما این امکان را می دهند که از بین خودشان یکی را انتخاب کنید پروتکل رمزگذاری منبع بسته و OpenVPN. در این موارد ، ما به شدت توصیه می کنیم که از OpenVPN استفاده کنید.

کلیسای جامع و بازار

استفاده از پروتکل رمزنگاری منبع بسته نگران کننده است زیرا به معنی مخفی بودن کد نرم افزار است. از آنجا که مخفی است و شرکت میزبان VPN آن را ایجاد کرده است ، شما هیچ راهی واقعی برای دانستن عملکرد پروتکل ندارید. زیرا OpenVPN منبع باز است, شما می توانید اعتماد کنید که سرویس کار می کند. منبع باز مسئولیت پذیری را ارتقا می دهد.

کد منبع - منبع: ShutterStock.comکد منبع – منبع: ShutterStock.com

اگر ارائه دهنده VPN شما اجازه انتخاب بین پروتکل رمزنگاری منبع بسته و OpenVPN خود را نمی دهد, توصیه می کنیم سرویس VPN دیگری پیدا کنید.

راحتی در استفاده

اگرچه OpenVPN در بسیاری از VPN ها تعبیه شده است ، شما همچنین می توانید از آن برای ایجاد اتصال دستی استفاده کنید. اگر بخواهید چنین کاری انجام دهید ، به تجربه گسترده شبکه نیاز خواهید داشت. اگر نمی خواهید هزینه خدمات VPN را پرداخت کنید, وقت گذاشتن برای یادگیری نحوه راه اندازی OpenVPN به صورت دستی می تواند ارزش شما را داشته باشد.

سهولت استفاده - منبع: ShutterStock.comسهولت استفاده – منبع: ShutterStock.com

نکته منفی در این مورد این است که این فرآیند فقط در سرور OpenVPN یا سرورهایی که شما دارید کار می کند. بنابراین ، برای یک کاربر متوسط ​​خانوار, در یادگیری چگونگی راه اندازی دستی OpenVPN چیز خوبی نیست. این گزینه شما را فراهم نمی کند جعل جغرافیایی یا سایر گزینه ها هنگام استفاده از سایر ارائه دهندگان VPN دیده می شود.

گزینه های جایگزین OpenVPN

همانطور که اشاره کردیم, برخی وجود دارد جایگزین، گزینه ها به OpenVPN. اگرچه OpenVPN محبوب ترین است ، برخی دیگر پروتکل های VPN در دسترس بمانند در زیر ، برخی دیگر از مواردی را که شرکت ها تمایل به استفاده از آنها دارند ، شرح داده ایم.

پروتکل VPN SoftEther

اگر ارائه دهندگان VPN از OpenVPN استفاده نمی کنند ، احتمال استفاده از آنها بسیار زیاد است در عوض پروتکل VPN SoftEther. مانند OpenVPN ، پروتکل با آرایه ای از سیستم عامل ها از جمله موبایل و دسک تاپ به خوبی کار می کند. SoftEther به دلیل سرعت بالا از OpenVPN متمایز است. در حین آزمایش ، متوجه شدیم که پروتکل SoftEther بود 13 برابر سریعتر از OpenVPN.

صفحه اصلی VPN SoftEtherصفحه اصلی VPN SoftEther

با این حال ، یکی از نکات منفی استفاده از SoftEther همین است نصب آن بسیار دشوار است. فرآیند نصب چالش برانگیز یکی از دلایل اصلی این است که چرا شرکت ها هنوز از OpenVPN به SoftEther تغییر سو استفاده نکرده اند. جالب خواهد بود که ببینید آیا SoftEther به منظور برهم زدن سلطه ای که OpenVPN طی دو سال گذشته نشان داده است ، مفید است یا خیر..

پروتکل VPN WireGuard

پروتکل VPN دیگری که شرکت ها ممکن است استفاده کنند این است WireGuard. این نرم افزار منبع آزاد رایگان این نرم افزار به سرعت بخار گرفت. این احتمال وجود دارد که WireGuard طی چند سال آینده به سمت عقب نشینی OpenVPN حرکت کند.

با این حال ، این تنها بر اساس وزوز اطراف آن است. اگرچه بسیاری از ارائه دهندگان VPN درباره WireGuard بحث کرده اند, هیچ یک مایل به پرش و استفاده از خدمات بوده اند.

صفحه اصلی WireGuard VPNصفحه اصلی WireGuard VPN

WireGuard به دلیل ساده بودن یک گزینه جذاب است. همچنین به دلیل سرعت بالایی که دارد ، حتی سریعتر از SoftEther نیز کارایی دارد. با این حال ، آنچه در سرعت ارائه می دهد به ضرر امنیت نیست. WireGuard به همان اندازه OpenVPN و SoftEther ایمن است.

توسعه دهندگان هنوز در حال کار بر روی اتو کردن ناهنجاری ها در کد WireGuard هستند ، این دلیل اصلی این است که هنوز هیچ ارائه دهنده VPN به سرویس دسترسی پیدا نکرده است. با این حال ، پس از تکمیل سیستم, WireGuard باید بلافاصله به گزینه ای جذاب تبدیل شود و به عنوان یک جایگزین مناسب برای محصولاتی مانند OpenVPN خدمت می کند.

خلاصه آن

هنگام کار با مرور OpenVPN ، سریعاً به ما یادآوری شد چرا این همه شرکت به OpenVPN اعتماد کنید به عنوان پروتکل تونل زنی آنها. OpenVPN نزدیک به دو دهه است که در صنعت VPN ثابت است.

اعتبار امنیتی بدون خطا

وقتی صحبت از VPN می شود ، ارائه دهندگان می خواهند از امنیت و اطمینان مشتریان اطمینان حاصل کنند. OpenVPN هر دو را فراهم می کند. از زمان معرفی شدن, OpenVPN هنوز نشت امنیتی یا نقض امنیتی ندارد. اگر فردی نگران امنیت آنلاین خود هستید و به دنبال ارائه دهنده VPN هستید ، می خواهید مطمئن شوید که ارائه دهنده از OpenVPN استفاده می کند.

ما همیشه تحت تأثیر بسیاری از ویژگی های امنیتی هستیم که OpenVPN در پروتکل خود ایجاد می کند. مواردی مانند رمزگذاری 256 بیتی و اقدامات دو پروتکل راهی طولانی برای محافظت از اطلاعات خود در اینترنت داشته باشید.

شهرت امنیتی بدون خطا - منبع: ShutterStock.comشهرت امنیتی بدون خطا – منبع: ShutterStock.com

ویژگی های دیگر مانند گواهینامه های احراز هویت و تبادل کلید همچنین ویژگی های بسیار خوبی هستند که تا حدی اطمینان حاصل می کنند که OpenVPN امن ترین و مطمئن ترین پروتکل VPN موجود است.

متاسفانه ، امنیتی که افراد هنگام استفاده از OpenVPN دریافت می کنند به هزینه سرعت تمام می شود. OpenVPN عملکرد شما را در اینترنت کاهش می دهد. با این حال ، این یک اتصال بسیار ایمن را فراهم می کند ، که احساس می کنیم بیشتر مردم از آن قدردانی خواهند کرد.

نشانه های آینده

در سال های آینده ، جالب خواهد بود که ببینید آیا سایر پروتکل های VPN برای سرقت بخشی از سهم بازار OpenVPN فشار می آورند. به عنوان مثال ، SoftEther سریعتر از OpenVPN است و WireGuard باید حتی سریعتر از SoftEther باشد. اگر کاربران بتوانند امنیت یکسانی را بدست آورند اما عملکرد بالاتری نیز داشته باشند ، به احتمال زیاد این گزینه ها را در عوض انتخاب می کنند.

منبع باز در حال برنده شدن است

اما ، در این میان OpenVPN همچنان سلطان است. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده VPN که می خواهید استفاده کنید از پروتکل OpenVPN دوباره استفاده می کند. اگر ارائه دهنده VPN شما از OpenVPN استفاده نمی کند و به جای آن از پروتکل منبع بسته خود استفاده می کند, توصیه می کنیم ارائه دهنده جدیدی پیدا کنید.

ما توصیه می کنیم Nordvpn ، Expressvpn و سایر موارد را در بهترین VPN های ما برای لیست تورنت بررسی کنید. همه آنها از openvpn استفاده می کنند.

منبع باز - منبع: ShutterStock.comمنبع باز – منبع: ShutterStock.com

یک پروتکل منبع بسته باید پرچم های قرمز را بالا ببرد زیرا هیچ راهی برای دانستن اینکه چه چیزی نرم افزار را تشکیل می دهد وجود ندارد. بعلاوه ، اگر اشکال یا نقصی داشت, شما در رحمت توسعه دهندگان نرم افزار هستید.

این تفاوت قابل توجهی با پروتکل های منبع باز مانند OpenVPN دارد. با تشکر از جامعه توسعه دهندگان, پروتکل های منبع باز معمولاً مشکلات کمتری را مشاهده می کنند. نرم افزار منبع باز معمولاً روانتر و کارآمدتر اجرا می شود.

حکم نهایی

ما لزوماً توصیه نمی کنیم از OpenVPN به عنوان یک سرویس VPN مستقل استفاده کنید. در صورت تمایل ، قبل از هر چیز به یک زمینه گسترده شبکه نیاز خواهید داشت. بسیاری از افراد به سادگی از مهارت فنی لازم برای تنظیم این امر برخوردار نیستند. ما به اکثر افراد توصیه می کنیم از بارگیری دستی صرف نظر کنند. علاوه بر این ، فقط مجاز به اتصال به سرور OpenVPN هستید.

حکم نهاییحکم نهایی

این واقعیت که فقط می توانید به سرور OpenVPN متصل شوید به شما امکان انجام کارهایی مانند جعل جغرافیایی و تورنت را نمی دهد. با این حال ، این یک اتصال ایمن را برای شما فراهم می کند. اما ، با توجه به اینکه شما فقط نگران آن هستید ، امنیت است, سرویس های VPN دیگری نیز وجود دارند که از OpenVPN بدون دردسر و درد سر استفاده می کنند.

اگر به دنبال ارائه دهنده VPN هستید که از OpenVPN استفاده می کند ، حتماً بررسی های VPN ما را بررسی کنید. در اینجا ، ما جزئیات دقیق ده ها ارائه دهنده VPN را شرح داده ایم

که شما به راحتی می توانید تعیین کنید که کدام است بهترین VPN برای شما.

منابع

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map