VPN ها ابزارهای قدرتمندی برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما. VPN های چند هاپ این مرحله را به مرحله بعدی می رسانند. با افزودن سرورهای VPN اضافی (یا حتی استفاده از چندین سرویس VPN با هم) ، آنها می توانند افزایش قدرت از امنیت شما و حفظ حریم خصوصی شما.

در این مقاله ، ما نگاه خواهیم کرد VPN های چند هاپ چگونه کار می کنند. ما همچنین به مزایا و معایب از دو کلاس VPN چند هاپ ، و ذکر چند سرویس که آماده استفاده از راه حل های چند هاپ هستند.

VPN چند هاپ چگونه کار می کند

در انتزاعی ترین سطح ، یک VPN چند هاپ توسط عبور ترافیک پیام خود از طریق چندین مرحله رمزگذاری, در نتیجه شکستن امنیت و نقض حریم خصوصی شما برای کسی دشوارتر می شود. از نظر عملی ، این بدان معناست که ترافیک پیام شما ایجاد خواهد شد حداقل از دو سرور VPN عبور کنید به جای یکی مانند VPN معمولی.

ما می توانیم در مورد نحوه دقیق کار با جزئیات بیشتر توضیح دهیم ، اما قبل از انجام این کار ، باید در مورد دو نوع VPN چند هاپ.

انواع VPN چند هاپ

از آنجا که VPN چند هاپ شامل استفاده از بیش از یک سرور VPN است ، برای پیاده سازی آنها دو روش وجود دارد. یک روش استفاده از a است سرویس تک VPN که از مسیریابی ترافیک پیام شما از طریق پشتیبانی می کند دو یا چند سرور VPN خاص خود. رویکرد دیگر استفاده از آن است دو یا چند سرویس VPN و ترافیک پیام خود را به ترتیب از طریق آنها عبور دهید.

در دو بخش بعدی ، ما به عمق بیشتری در مورد این دو کلاس VPN چند هاپ خواهیم پرداخت. این کار فهمیدن جوانب مثبت و منفی هر یک را بسیار ساده تر می کند.

یک سرویس VPN ، دو یا چند سرور VPN

یک سرویس VPN منفرد که ترافیک پیام شما را از طریق دو یا چند سرور VPN خاص خود منتقل می کند رایج ترین راه برای اجرای VPN چند هاپ. این نوع VPN چند هاپ گاهی با عنوان “آبشار“یا”اتصال آبشار.”

در یک VPN معمولی ، پیام های رایانه شما به این صورت می روند:

 • مرحله 1: پیام توسط نرم افزار VPN در رایانه شما رمزگذاری می شود ، سپس به یک سرور VPN منتقل می شود.
 • گام 2: سرور VPN سند را به حالت اولیه خود باز می گرداند اما آدرس IP را تغییر می دهد. به جای آدرس IP رایانه شما ، پیام آدرس IP سرور VPN را دریافت می کند.
 • مرحله 3: سرور VPN پیام را به مقصد نهایی خود می فرستد. به فرم اصلی خود می رسد با این تفاوت که به نظر می رسد از سرور VPN به جای رایانه شما نشات گرفته باشد.

به سبک اتصال آبشار VPN, دو مرحله اول یکسان است, اما سپس پیام دوباره رمزگذاری می شود و به سرور VPN دیگری ارسال می شود. در آنجا رمزگشایی می شود ، آدرس IP به آدرس سرور VPN دوم تغییر می یابد و از آنجا به مقصد منتقل می شود. بیایید اولین سرور VPN را در زنجیره بنامیم سرور ورود و آخرین سرور VPN در زنجیره خروج از سرور.

یک سرویس VPN ، دو یا چند سرور VPN

در اینجا مثالی از روند کامل فقط با استفاده از دو سرور VPN:

 • مرحله 1: نرم افزار VPN در رایانه شما پیام را رمزگذاری می کند ، سپس آن را به سرور ورودی منتقل می کند.
 • گام 2: سرور ورودی سند را به حالت اولیه خود باز می گرداند اما آدرس IP را تغییر می دهد. به جای آدرس IP رایانه شما ، پیام آدرس IP سرور ورودی را دریافت می کند.
 • مرحله 3: سرور ورودی پیام (از جمله آدرس IP جدید آن) را دوباره رمزگذاری کرده و به سرور خروج می فرستد.
 • مرحله 4: Exit Server سند را به حالت اولیه باز می گرداند اما آدرس IP را تغییر می دهد. به جای آدرس IP سرور ورودی ، پیام آدرس IP سرور خروجی را دریافت می کند.
 • مرحله 5: در آنجا پیام رمزگشایی شده و با محتوای اصلی و آدرس IP سرور خروج به مقصد نهایی خود ارسال می شود.

با استفاده از این روش ، وب سایت مقصد پیام های شما را به صورت زیر می بیند در سرور خروج. و سرور خروجی دارد هیچ راهی برای دانستن اینکه شما کی هستید. هنگامی که پیام را رمزگشایی می کند ، متن اصلی شما و آدرس IP سرور ورودی را می بیند.

حتی اگر کسی کنترل کاملی بر سرور خروج داشته باشد ، نمی تواند آدرس IP واقعی شما را دریابد. سرور ورودی هنوز از شما محافظت می کند.

چندین سرویس معروف VPN ارتباطات آبشار را با یک نام یا نام دیگر ارائه می دهند. بعداً در این مقاله به تعدادی از آنها خواهیم پرداخت.

دو سرویس VPN

در حالی که تنظیم استاندارد VPN چند هاپ به طور قطع امنیت و حریم خصوصی شما را افزایش می دهد, هنوزم هسست از لحاظ نظری آسیب پذیر است. از آنجا که هر اتفاقی که می افتد تحت کنترل یک سرویس VPN منفرد است ، شخصی که کنترل سرویس را بدست می آورد ممکن است بتواند تمام حفاظت ها را قطع کند که فراهم می کند.

برای دور زدن این مسئله ، می توانید با استفاده از اتصال چند هاپی ایجاد کنید دو سرویس VPN مختلف. به این ترتیب ، یک مهاجم باید این کار را انجام دهد هر دو سرویس VPN را به خطر بیندازید برای دسترسی کامل به ترافیک پیام خود بروید. ما از این به عنوان اتصال یا راه حل چند VPN یاد خواهیم کرد.

نمودار VPN های متعدد

ما از این قبیل شبکه های چند VPN موجود در بازار اطلاع نداریم. اگر این نوع محافظت را می خواهید, شما باید خودتان آن را بسازید. بدون ورود به جزئیات فنی ، در اینجا چند روش برای ایجاد یک اتصال زنجیره ای تو در تو وجود دارد:

 • یک مارک VPN را روی یک روتر و یک مارک دیگر را در هر دستگاهی که می خواهید محافظت کنید نصب کنید. هر زمان VPN دستگاه فعال باشد ، از هرگونه ترافیک پیام از دستگاه توسط هر دو VPN محافظت می شود.
 • یک مارک VPN را روی یک دستگاه و پسوند مرورگر را برای یک مارک دیگر در مرورگر وب نصب کنید. هر زمان که هر دو VPN فعال باشند ، از ترافیک پیام توسط مرورگر توسط هر دو VPN محافظت می شود.
 • یک مارک VPN را روی دستگاه نصب کنید و مارک دیگری را در یک ماشین مجازی (VM) که روی دستگاه اجرا می شود نصب کنید. می توانید از رایگان استفاده کنید مجازی سازی راه حل مانند VirtualBox برای این. هرگونه ترافیک پیام از برنامه های درحال اجرا در VM هر زمان فعال باشند توسط هر دو VPN محافظت می شود.

آیا این همه گزینه است?

نه ، اینها همه گزینه ها نیستند. برخی از VPN ها به شما اجازه می دهند آبشار 3 ، حتی 4 سرور VPN قبل از اینکه پیام ها از شبکه VPN خارج شوند. و این امکان وجود دارد که بیش از 2 سرویس VPN را با هم زنجیره کنید. احتمالاً حتی می توانید سیستمی را تنظیم کنید که به طور خودکار سرورها را در شبکه VPN جابجا کند (شبیه روشی که Tor هر چند دقیقه تغییر می کند).

اما برای اهداف این مقاله ، ما فقط باید دو کلاس VPN چند هاپ را در نظر بگیریم: اتصالات آبشار (چند سرور در یک VPN) و اتصالات چند VPN.

جوانب مثبت و منفی اتصال زنجیره ای آبشار

VPN های چند Hop که اتصالات زنجیره ای آبشار را ارائه می دهند برای آنها عالی است محافظت بیشتر. اما مانند هر چیز دیگری ، استفاده از آنها فواید و اشکالاتی دارد.

جوانب مثبت و منفی اتصال زنجیره ای آبشار

بیایید ببینیم که چه مزایایی وجود دارد ، فقط فقط با استفاده از یک سرور ورودی و یک سرور خروج:

جوانب مثبت یک اتصال زنجیره ای آبشار

 • افزایش امنیت و حریم خصوصی در مقایسه با یک سرویس VPN معمولی. مهاجمی که فقط کنترل یک سرور در این زنجیره را داشته باشد ، قادر به دیدن پیام و آدرس IP شما نخواهد بود.
 • هر کسی اتصال اینترنت شما را کنترل می کند می تواند ببیند که شما به سرور ورودی متصل هستید در زنجیره ، اما آدرس IP سرور خروج از آنها پنهان است. این امر اجرای هر نوع حمله همبستگی ترافیکی علیه ترافیک شما را بسیار دشوارتر می کند.
 • تو می توانی انواع مختلف سانسور اینترنت را دور بزنید. بگویید ایالات متحده تصمیم دارد همه ارتباطات با روسیه را مسدود کند ، اما شما به محتوایی دسترسی دارید که فقط در روسیه در دسترس کاربران باشد. یک سرور ورودی انتخاب کنید که توسط ایالات متحده مسدود نشده باشد و یک سرور خروجی که در روسیه واقع شده است. که باید شما را در اطراف سانسور در هر دو انتهای اتصال قرار دهد.

حالا بیایید به موارد منفی نگاه کنیم.

منفی اتصال زنجیره ای آبشار

 • به قدرت پردازش بیشتری نیاز است در دستگاه شما نسبت به VPN استاندارد از آنجایی که دستگاه نیاز به رمزگذاری / رمزگشایی همه چیز دارد.
 • تأخیر اتصال احتمالاً افزایش خواهد یافت زیرا ارتباط فیزیکی اضافی بین سرورها بیشتر طول می کشد تا پیام ها پیمایش کنند.
 • با وجود سرورهای بیشتر در زنجیره ، این احتمال بیشتر است یکی اتصال را کند می کند به دلیل قدرت سرور یا تعداد زیادی از کاربران فعلی.
 • خدمات زیادی اتصال زنجیره ای آبشار را ارائه نمی دهند.
 • اگر یک مهاجم بر سرویس VPN شما کنترل داشته باشد ، می تواند نظارت بر کل اتصال و پیام های خود ، آدرس IP خود ، و سایتهایی که به آنها متصل می شوید ضبط کنید.

جوانب مثبت و منفی اتصال چند VPN

جوانب مثبت و منفی اتصال چند VPN

و اکنون برای مزایا و معایب اتصال زنجیره ای تو در تو ، با فرض اینکه آن را فقط با دو سرویس VPN ایجاد می کنید:

جوانب مثبت اتصال چند VPN

 • اگر یك مهاجم كنترل سرویس VPN دوم را در این زنجیره بدست آورد ، آنها همچنان ادامه خواهند یافت قادر به دیدن پیام ها یا آدرس IP شما نیست زیرا اولین سرویس VPN همچنان از شما محافظت می کند.
 • هر کسی اتصال اینترنت شما را کنترل می کند می توانید ببینید که به سرویس VPN دوم متصل هستید در زنجیره ای است ، اما نمی تواند ببیند که پیام های شما قبلاً از طریق اولین سرویس VPN منتقل شده است. این امر اجرای هر نوع حمله همبستگی ترافیکی علیه ترافیک شما را بسیار دشوارتر می کند.
 • هر وب سایت یا سرویسی که به آن متصل شوید می تواند ببیند که پیام های شما از طریق سرویس VPN دوم عبور می کند در زنجیره است ، اما هیچ اطلاعاتی در مورد اولین سرویس VPN نخواهد داشت. این همچنین اجرای هر نوع حمله همبستگی ترافیکی علیه ترافیک شما را بسیار دشوارتر می کند.

حالا بیایید به موارد منفی نگاه کنیم.

معایب اتصال چند VPN

 • ممکن است شما نیاز داشته باشید قدرت پردازش بسیار بیشتر در دستگاه خود نسبت به یک سرویس استاندارد VPN. بدترین حالت دستگاه برای اجرای یک ماشین مجازی و دو مجموعه کامل از نرم افزار VPN است.
 • تأخیر اتصال افزایش خواهد یافت به دلیل تأخیرهای ناشی از پیمایش پیام در دو سرویس VPN کامل.
 • اگر یک مهاجم اولین سرویس VPN را کنترل کند ، آنها می توانند نظارت بر کل اتصال و پیام ها ، آدرس IP خود و سایتهایی را که به آنها متصل می شوید ضبط کنید.
 • راه اندازی اتصال چند VPN است بسیار پیچیده تر استفاده از اتصال زنجیره ای آبشار از سرویس VPN.
 • اتصال چند VPN احتمالاً وجود خواهد داشت گران تر از سایر راه حل ها ، زیرا شما باید در تمام سرویس های VPN موجود در زنجیره مشترک شوید.

برخی از VPN های محبوب با چند هاپ 700w

حالا که دیدیم VPN های چند هاپ چیست ، بگذارید چند مورد را بررسی کنیم سرویس های VPN که اتصالات چند هاپ را اجرا می کنند. اینها همه اتصالات زنجیره ای آبشار خواهد بود ، زیرا ما نمی دانیم کسی خدمات زنجیره ای تو در تو را ارائه می دهد.

نوردوپن

شاید انعطاف پذیرترین هاپ راه حل از طریق Nordvpn در دسترس است.

NordVPN یکی از این موارد است خدمات VPN پیشرو در جهان. همانطور که مناسب آن وضعیت است ، آنها نیز راه حل چند هاپ ارائه می دهند. Double VPN نامیده می شود ، ایجاد می کند زنجیره آبشار دو سرور. آنها در صفحه Double VPN خود ، اصول اولیه راه حل را پوشش می دهند و همچنین انواع کاربری را که فکر می کنند با استفاده از Double VPN سود می برند ، همراه با انواع دیگری که نباید از آن استفاده کنند ، فهرست می کنند..

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد NordVPN’s راه حل دو برابر VPN ، کلیک کنید اینجا.

NordVPN را بردارید

ما را بخوانید بررسی NordVPN اینجا.

SurfShark

SurfShark یک سرویس VPN در حال ظهور است که کمتر از دو سال از آن می گذرد. حتی در این صورت ، تعدادی ویژگی پیشرفته از جمله ویژگی های آن ارائه می شود راه حل چند هاپ, که آن را MultiHop می نامد. مانند نمونه های این مقاله, MultiHop محدود به دو سرور VPN است که به صورت دستی انتخاب شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SurfShark’s راه حل MultiHop ، کلیک کنید اینجا.

ما را بخوانید بررسی SurfShark اینجا.

SurfShark را بردارید

نتیجه

وقتی اتصال استاندارد VPN برای شما به اندازه کافی امن یا خصوصی نباشد ، وجود دارد راه حل های قوی تر ، عجیب و غریب تر می توانید امتحان کنید. اما هرچه قویتر شوید ، اشکالات بیشتر شما با این مزایا کنار می آیید به عنوان مثال ، استفاده از مرورگر Tor واقعاً می تواند گمنامی خود را تقویت کنید, اما شما را با سرعت زیاد و مشکلات ناسازگاری سنگین می کند.

نتیجه

VPN چند هاپ به شما می دهد امنیت و حریم خصوصی اضافی بدون نیاز به شما خیلی عجیب و غریب. در این مقاله ، ما در مورد صحبت کردیم VPN چند هاپ چیست ، چگونه کار می کند ، همراه با جوانب مثبت و منفی آنها. ما با یک بحث کوتاه در مورد برخی از محبوب پر کردیم خدمات VPN که این نوع راه حل را پشتیبانی می کند.

ما واقعاً توصیه می کنیم 4000 word + بهترین راهنمای vpn را برای لیستی از VPN ها بررسی کنید که واقعاً از نظر دقیق حریم خصوصی ما مطابقت دارند. اکثر آنها از چند هاپ پشتیبانی می کنند و همه آنها برخورد ستاره ای بدون ورود دارند.

اگر می خواهید VPN از معیارهای خاصی برخوردار باشد ، بهترین لیست های VPN ما را در تورنت ، بازی ، آیفون ، آندروید مشاهده کنید & نت فلیکس.

منابع