مونرو در آوریل 2014 راه اندازی شد ، یک ارز دیجیتالی است که خصوصی ، امن ، غیرقابل ردیابی و قابل استفاده است. اگرچه Monero در حال حاضر در میان 5 ارز رمزپایه برتر برای سرمایه گذاری نیست ، اما به عنوان دهمین ارز رمزپایه بزرگ با بیش از 1.8 میلیارد دلار سقف بازار قرار دارد و “سکه حریم خصوصی” پیشرو در نظر گرفته می شود. وب سایت Monero بیان می کند که “چیزی فراتر از یک فناوری است” و ارزشهایی که فناوری آن برای آنها برجسته است نیز مهم هستند. این ارزشهای اصلی راهنما شامل امنیت ، حریم خصوصی و عدم تمرکز است. 

Monero به دلیل ویژگی های خصوصی و خصوصی بودن ، مطبوعات منفی دریافت کرده و ادعا می کند که به مجرمان اجازه می دهد پول شویی کنند. با این حال ، طرفداران مونرو اظهار داشتند که این در مقایسه با پولشویی که از طریق دلار آمریکا انجام می شود ، کم رنگ است. در واقع ، آنها می گویند:

“تنها چیزی مطبوعات منفی ثابت می کنند که حریم خصوصی و قابلیت لذت Monero مناسب است. این ویژگی اصلی است که Monero را جایگزین پول نقد در آینده دیجیتال سیاره ما می کند. “

Blokt.com تماس گرفت جاستین ارهنهوفر برگزار کننده گروه کاری Monero Community برای بحث در مورد این سکه رازداری. مصاحبه به شرح زیر بود:

Contents

آیا می توانید خود را معرفی کنید و در مورد نقش خود به عنوان سازمان دهنده کار گروه اجتماعی Monero به ما بگویید?

من سازمان دهنده گروه کاری جامعه و چند نفر دیگر هستم. مونرو یک کارگروه Outreach دارد که توسط افراد دیگر سازمان یافته است. من و دوستم این کارگروه را برای گسترش بهتر کلمه Monero از طریق منابع آموزشی با کیفیت تحت عنوان “کارگروه بازاریابی Monero” شروع کردیم. پس از چند ماه کار ، سایر گروه های کاری بالغ شدند و ما تمرکز خود را به ایجاد مکانی مشترک برای اشتراک ایده ها و همکاری گروه های کاری دیگر در جامعه معطوف کردیم. ما میزبان جلسات جامعه دو هفته ای هستیم که آخرین به روزرسانی های سیستم بودجه انجمن (FFS) ، به روزرسانی های گروه کاری و بحث های مهم را پوشش می دهد. ما در پایان جلسه وقت خود را برای ایده های آزاد می گذاریم. ما همچنین ماهانه یک قهوه چت میزبانی می کنیم. یک مکالمه گاه به گاه متمرکز بر انسان سازی همکاران و با هدف تازه واردان بود.

آیا می توانید طی چند جمله به ما بگویید که مونرو چیست?

Monero یک ارز رمزپایه غیرمتمرکز است که تمرکز زیادی بر حفظ حریم خصوصی ، قابلیت استفاده و امنیت دارد. مونرو به مردم امکان می دهد در یک اقتصاد دیجیتال با مزایای مشابه پول نقد ، از جمله صفاتی مانند قابلیت استفاده که اکثر مردم آن را مسلم می دانند ، تعامل داشته باشند. این پروتکل کاملاً متن باز است و کاربران کنترل کامل حریم خصوصی و امنیت خود را دارند.

چرا داشتن سکه های حریم خصوصی مانند مونرو مهم است?

حریم خصوصی یکی از حقوق اساسی بشر است و ما نباید هنگام انتقال به سیستم دیجیتال این حق را از دست بدهیم. وقتی به شخصی برای یک کالا یا خدمات پول پرداخت می کنید ، او نباید موجودی کیف پول شما ، منبع وجوه شما را بیاموزد و بتواند فعالیت را در آن حساب به طور نامحدود ردیابی کند. به همین ترتیب ، بازرگانان نمی خواهند به طور تصادفی سکه های “آلوده” مرتبط با فعالیت منفی قبلی را دریافت کنند. ویژگی های حفظ حریم خصوصی مونرو به افراد امکان می دهد بدون نگرانی از ارزش مونرو بیشتر یا کمتر از ارزش دیگری ، معاملات دیجیتالی داشته باشند یا مونرو منجر به تحقیق یا بسته شدن حساب آنها خواهد شد.

Monero 10 رمزپایه برتر بازار است و برترین سکه حفظ حریم خصوصی محسوب می شود. فکر می کنید چرا اینطور است?

Monero مقدار قابل توجهی از حریم خصوصی را برای همه معاملات فراهم می کند و رویکردی محترمانه در تصمیم گیری دارد. این یک سکه منصفانه و غیرمتمرکز است مانند بیت کوین. با این حال ، این مزایای حریم خصوصی و امنیتی قابل توجهی نسبت به ارزهای رمزپایه دیگر دارد. سیستم های موجود در Monero می توانند بدون نگرانی در مورد درز فراداده مهم معامله از جمله مقدار ، که تقریباً غیرممکن است تکرار روی سیستمی که به طور پیش فرض شفاف است ، تعامل داشته باشد.

آیا نگرانی هایی وجود دارد که مقررات XMR را از مبادلات مجبور کنند؟ در این صورت مونرو می تواند از طریق معاملات P2P رونق بگیرد?

من اعتقاد ندارم که مونرو در اکثر کشورها خارج از مبادلات تنظیم شود. جامعه Monero باید ادامه دهد که Monero ابزاری است که عملکردهای لازم پول را فراهم می کند. Monero در حال حاضر در مبادلات P2P مانند Bisq رونق می گیرد ، جایی که به طور مداوم بیشترین سکه را معامله می کند.

ممکن است در مورد ارتقا upcoming آینده 18 اکتبر برای ما بگویید?

ارتقا 18 18 اکتبر یکی از نسخه های معمولی است که هر سال دو بار انجام می شود. این ارتقا سه ویژگی عمده را به همراه دارد: 1) بهبود قابل توجه کارایی با ضد گلوله برای کاهش اندازه معامله ، زمان تأیید و هزینه ها تقریباً به میزان 80٪ ، 2) تغییر اندازه اجباری 11 ، بهبود بیشتر حریم خصوصی و 3) اثبات جدید کار ( PoW) الگوریتمی که با سخت افزار استخراج اختصاصی احتمالی سازگار نیست. به طور خلاصه ، این ارتقا یک پیروزی عظیم برای کارآیی ، مقیاس پذیری ، حریم خصوصی ، امنیت و تمرکززدایی است.

مونرو مطبوعات منفی زیادی دریافت کرده است و ادعا می کند مونرو مجرمان را قادر به پولشویی می کند. آیا می خواهید در این مورد نظر دهید?

Monero ابزاری است که بسیاری از آن برای اهداف غیرقانونی از جمله پولشویی ، استخراج ناخواسته و باج افزار استفاده می کنند. البته ، جامعه گسترده Monero این استفاده ها را تقبیح می کند. خوشبختانه ، این تراکنش ها بخش فوق العاده کمی از فعالیت شبکه را تشکیل می دهند و با استفاده از Monero برای استفاده های اصلی بیشتر ، این نسبت کاهش می یابد. من معتقدم که انتقال مشابه بیت کوین را شاهد خواهیم بود: مردم در ابتدا به آن به عنوان یک ارز darknet نگاه می کردند ، اما اکنون این ارتباط بیشتر شکسته شده است زیرا سایر کاربردها تقویت شده است. مونرو باید از همان الگوی اساسی پیروی کند.

آیا مونرو مشارکت جالبی دارد که در یک صف قرار بگیرد?

مونرو یک شرکت نیست. ما همیشه مردم را تشویق می کنیم که در بالای Monero نرم افزاری بسازند. تسلط بر مونرو, کتابی که بسیاری از موضوعات مهم را به خوانندگان علاقه مند معرفی می کند ، باید خیلی زود منتشر شود. این یک ابتکار عمل جامعه است که از طریق سیستم تأمین مالی تالار گفتمان (FFS) تأمین می شود.

آیا برنامه های آینده مهیج دیگری وجود دارد که بتوانید با ما در میان بگذارید?

انتظار می رود اجرای کووری در مونرو در اواخر سال جاری انجام شود. با این کار کاربران می توانند فراداده آدرس IP خود را که به گره های شبکه ارسال می کنند ، راحت تر پنهان کنند. انتظار می رود Kasisto ، پردازنده پرداخت نقطه فروش Monero ، در پایان ماه نوامبر به بتا دوم برسد.

بزرگترین چالش شما تاکنون کار به عنوان همکار مونرو چه بوده است?

“مدیریت” یک جامعه غیرمتمرکز کاملاً دشوار است. اخبار ، توسعه ، تحقیقات و ابتکارات Monero در ده ها کارگروه و صدها نفر از فعالان فعال پخش شده است. اغلب به سختی می توان از آخرین تغییرات مطلع شد و به خاطر آورد که چه کسی داوطلب چه پروژه ای است. این یکی از محورهای کارگروه جامعه Monero است: گردهم آوردن این افراد بدون از دست دادن هیچ مزیتی از تمرکززدایی. صادقانه بگویم ، این اغلب یک کار غیرممکن به نظر می رسد.

مونرو را در عرض 5 سال کجا می بینید?

امیدوارم ، Monero از بسیاری از ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی اضافی برای دفاع بیشتر از موقعیت خود به عنوان “ارز رمزنگاری سوسک” استفاده کند. با افزایش محبوبیت زنجیره های جانبی و دارایی های دیجیتالی ، Monero باید یک پروژه ایده آل برای ارتباط با آن باشد. شما می توانید بدون نگرانی در مورد نشت فراداده بین سیستم خود و سایر سیستم ها ، به راحتی برنامه هایی را ایجاد کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me