در سال گذشته ، بیت کوین با افزایش شهابی ارزش خود روبرو شده است ، از حدود 700 دلار در سال گذشته تا ارزیابی فعلی خود بالای 4000 دلار. برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که ارزش یک بیت کوین روزی بیش از 500000 دلار آمریکا خواهد بود. بیت کوین به عنوان یکی از داغترین دارایی های بازار به سرعت در حال افزایش است.

شاید شما علاقه مند به خرید بیت کوین برای نگهداری به عنوان سرمایه گذاری طولانی مدت یا راهی برای سرمایه گذاری در به اصطلاح “altcoins” دیگری باشید که فقط با بیت کوین قابل خرید است. از نظر تاریخی ، فرآیند به دست آوردن بیت کوین به برخی دانش فنی نیاز داشت ، شکافی که به طور سنتی بسیاری از علاقه مندان را از سرمایه گذاری در بیت کوین باز می داشت. با افزایش محبوبیت ارز رمزنگاری شده ، بسیاری از گزینه های معتبر و کاربرپسند برای خرید و ذخیره بیت کوین به صحنه آمده اند.

بیت کوین را نمی توان در بانک ذخیره کرد (به استثنای Revolut) و در نهایت ایمنی آن به دست کاربر نگهدارنده آن است. بنابراین ، ضروری است که در مورد ابزارهایی که برای تعامل با بیت کوین های خود استفاده می کنید ، تحقیق کنید تا امنیت آنها را تأمین کنید. در این پست ، ما در مورد روش های مختلفی که می توان برای خرید ، فروش و ذخیره ایمن بیت کوین استفاده کرد ، بحث خواهیم کرد. اگر در انگلستان زندگی می کنید ، راهنمای مخصوص انگلیس ما را اینجا بخوانید.

روش اول: خرید یا فروش بیت کوین در صرافی آنلاین

خرید یا فروش بیت کوین از طریق صرافی آنلاین ساده ترین و محبوب ترین راه تجارت آنهاست. هنگام انتخاب صرافی ، مهم است که چند نکته را در ذهن داشته باشید. صرافی چه نوع شهرتی دارد؟ چه مدت این مبادله با موفقیت کار می کند؟ این تبادل از چه نوع امنیتی برای محافظت از اطلاعات و دارایی های شخصی کاربران استفاده می کند و این امنیت تاکنون خراب شده است?

صرافی بیت کوین

در حالی که تمام این صرافی ها قابلیت ذخیره بیت کوین را دارند ، اما همین امر است توصیه نمیشود برای نگه داشتن بیت کوین (یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر) برای مدت طولانی در بورس. برای ذخیره ایمن ارز رمزنگاری شده خود به راهنمای دقیق ما مراجعه کنید.

Coinbase

Coinbase یک گزینه بسیار کاربرپسند برای تازه واردین ارز رمزنگاری شده است. این کیف پول هم تبادل است و هم یک کیف پول همه کاره که دارای رابط های آنلاین ، موبایل و دسکتاپ است. در حال حاضر ، از Coinbase می توان برای خرید ، فروش و ذخیره Bitcoin ، Ethereum و Litecoin استفاده کرد. این از پرداخت از طریق انتقال بانکی یا کارت اعتباری / بدهی پشتیبانی می کند. برای تبدیل شدن به یک کاربر ثبت شده Coinbase باید شناسه عکس ارائه شود.

در حالی که Coinbase گزینه بسیار مناسبی است ، باید گفت که بسیاری از کاربران با پشتیبانی مشتری Coinbase تجربیات ضعیفی داشته اند. علاوه بر این ، هزینه های Coinbase کمی بالاتر از متوسط ​​صنعت است.

کراکن

Kraken یک مبادله مستقر در اروپا است که اجازه می دهد بیت کوین با دلار ، JPY ، EUR و GBP معامله شود. Kraken هزینه های معاملاتی کمی دارد ، اما فرآیند تأیید مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک کاربر فعال ممکن است چندین هفته طول بکشد. Kraken با شناسایی 2 عاملی و رمزگذاری PGP از حساب کاربران خود محافظت می کند.

تغییر

Changelly یک تبادل آنلاین است که به دلیل کاربرپسندی نیز مورد توجه قرار گرفته است. بر خلاف Coinbase ، Changelly کیف پول موبایل یا دسک تاپ ارائه نمی دهد ، اما بیت کوین می تواند ذخیره شود. Changelly از استفاده از کارت های بانکی برای خرید بیت کوین با USD پشتیبانی می کند. Changelly در پایان معاملات متوسط ​​صنعت ، برای هر معامله در شبکه خود 0.5٪ کارمزد می گیرد.

روش دوم: تجارت بدون نسخه

فرابورس تجارت راهی برای خرید یا فروش بیت کوین بدون گذر از صرافی است. در عوض ، معاملات بیت کوین بر اساس نظیر به نظیر انجام می شود. مزیت این کار این است که هیچ هزینه ای توسط شخص ثالث دریافت نمی شود.

البته ، در معاملات فرابورس یک مقدار خطر وجود دارد ، زیرا شما باید اطمینان داشته باشید شخصی که بیت کوین را به شما می فروشد ، آنها را برای شما ارسال خواهد کرد. برای اطمینان از قابل اعتماد بودن شخصی که با او معامله می کنید ، از بستری مانند استفاده کنید LocalBitcoins.com, که نمرات قابل اعتماد بودن را در اختیار کاربران قرار می دهد.

ذخیره Bitcoins شما با خیال راحت: چه کسی کلیدهای خصوصی شما را در اختیار دارد?

اگرچه بیت کوین به دارایی کاملاً با ارزشی تبدیل شده است ، اما اساساً یک انتزاع است – شما نمی توانید بیت کوین فیزیکی را ببینید ، بو کنید ، لمس کنید ، مزه کنید یا صاحب آن شوید. برای داشتن بیت کوین ، باید کلید خصوصی آن سکه را در اختیار داشته باشید.

کلید خصوصی مجموعه ای از اعداد است که امکان ارسال بیت کوین را فراهم می کند. اگر کلید خصوصی بیت کوین را در اختیار داشته باشید ، توانایی خرج کردن (یا بستن به آن) بیت کوین را نیز دارید. کلیدهای خصوصی مواردی هستند که دسترسی به انتقال بیت کوین از کیف پول بیت کوین را امکان پذیر می کنند. کلیدهای خصوصی همیشه با شماره پنج شروع می شوند ، و شکل آنها به این شکل است:

5Kb8kLf9zgWQnogidDA76MzPL6TsZZY36hWXMssSzNydYXYB9KF

کلیدهای خصوصی نباید با کلیدهای عمومی اشتباه گرفته شوند ، همچنین به عنوان آدرس های عمومی شناخته می شوند – کلید عمومی آدرسی است که برای دریافت بیت کوین استفاده می شود. کلیدهای عمومی همیشه با شماره یک شروع می شوند و به این شکل هستند:

1EHNa6Q4Jz2uvNExL497mE43ikXhwF6kZm

وقتی صحبت از کلیدهای خصوصی می شود ، کیف پول های مختلف مسئولیت ایمن نگه داشتن آنها را به روش های مختلف توزیع می کنند. برخی کیف پول ها مانند Coinbase و Exodus کلیدهای خصوصی شما را برای شما نگه می دارند. شما هرگز به آنها دسترسی نخواهید داشت. در عوض ، آنها در سرور خصوصی کیف پول ذخیره می شوند.

اگرچه این (از لحاظ تئوری) ممکن است استرس شخصی نگرانی در مورد ایمن نگه داشتن کلیدهای خصوصی شما را کاهش دهد ، اما انتخاب این نوع کیف پول همچنین به این معنی است که Bitcoins خود را به مراقبت شخص دیگری می سپارید. اگر آن سرور خصوصی هک شود یا در غیر اینصورت به خطر بیفتد ، بیت کوین شما از بین می رود. در حالی که احتمالاً امیدوار به جبران خسارت هستید اما احتمالاً خوش شانس نخواهید بود.

انواع دیگر کیف پول ها ، مانند کیف پول های کاغذی ، مسئولیت کلیدهای خصوصی شما را بر عهده شما قرار می دهند. این بدان معنی است که شما تنها مسئول سرنوشت بیت کوین خود هستید. اگر دسترسی به کلیدهای خصوصی را از دست دهید ، دسترسی به Bitcoins را از دست می دهید.

انتخاب کیف پول بیت کوین

وقتی تصمیم گرفتید که آیا می خواهید کلیدهای خصوصی Bitcoins در دست شما باشد یا تحت مسئولیت یک شرکت شخص ثالث باشد ، چند نوع کیف پول بیت کوین وجود دارد:

  • کیف پول سخت افزاری (به عنوان مثال ، Trezor ، Ledger ، Keepkey)
  • کیف پول های رومیزی (به عنوان مثال ، Exodus ، Bitcoin Core ، Electrum ، Multibit ، Armory ، Coinbase)
  • کیف پول موبایل (به عنوان مثال ، Coinbase ، Mycelium ، Breadwallet ، Copay ، Airbitz)
  • کیف پول های کاغذی (می توانید در Bitcoinpaperwallet.com ایجاد کنید)
  • کیف پول آنلاین (به عنوان مثال ، GreenAddress ، SpectroCoin)

کیف پول بیت کوین

به دلیل حساسیت در برابر هک شدن ، کیف پول های آنلاین به عنوان کمترین نوع کیف پول بیت کوین در نظر گرفته می شوند. در حالی که چندین گزینه مستقل برای کیف پول آنلاین وجود دارد ، بیشتر آنها با مبادلات آنلاین مرتبط هستند (به عنوان مثال ، Poloniex ، Bittrex).

کیف پول های رومیزی قطعات نرم افزاری قابل بارگیری هستند که می توانند برای ذخیره بیت کوین استفاده شوند. کیف پول های رومیزی مختلف دارای ویژگی های مختلفی هستند. به عنوان مثال ، Bitcoin Core یک کیف پول “تمام گره ای” است که کل بلاکچین Bitcoin را ذخیره می کند ، که به شما امکان استفاده خصوصی بیشتری را می دهد. در انتهای طیف ، Exodus یک کیف پول رومیزی “سبک” است که دارای مبادله داخلی است.

کیف پول موبایل گزینه ای برای کاربرانی هستند که بدنبال کیف پولهای کاربر پسند هستند که می توانند هنگام حرکت به آنها دسترسی پیدا کنند. برخی از کیف پول های موبایل مانند Coinbase و Copay مبادلات داخلی دارند که می تواند برای خرید و فروش سریع بیت کوین و انواع دیگر ارزهای رمزپایه مورد استفاده قرار گیرد..

کیف پول های کاغذی یک گزینه عالی و کم هزینه برای نگهداری بیت کوین های خود در “سردخانه” (آفلاین) هستند. در حالی که ذخیره Bitcoins خود در کیف پول کاغذی به این معنی است که آنها در معرض هک شدن نیستند ، اما در برابر همه مواردی که کاغذ در معرض آن است آسیب پذیر هستند: آسیب آتش ، آسیب به آب ، تجزیه بیولوژیک ؛ حتی فقط گم شدن.

هنگام ایجاد کیف پول کاغذی ، اطمینان حاصل کنید که چندین نسخه را چاپ می کنید که می تواند در مکان های مختلف امن نگهداری شود. از نسخه ها با کیسه های پلاستیکی یا لمینیت محافظت کنید و از چاپگر آفلاین استفاده کنید که هنگام چاپ کیف پول کاغذی قابل هک نیست.

کیف پول سخت افزار به عنوان امن ترین نوع ذخیره سازی ارزهای رمزپایه در نظر گرفته می شوند. آنها Bitcoins را بصورت آفلاین در سردخانه ذخیره می کنند و در صورت از بین رفتن گزینه هایی برای بازسازی دارند. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شده و با سطوح مختلف امنیتی از جمله پین ​​کد ، رمز ورود و ورود به سیستم چند امضا محافظت می شوند.

تبدیل شدن به یک سرمایه گذار رمزنگاری باهوش

آنچه دنیای رمزنگاری در حال حاضر تجربه می کند ، یک زمان حیاتی در تاریخ آن است – این تازه شروع به جهش از یک جنبش “حاشیه ای” به یک جریان اصلی جریان فین تک می کند. بدون شک ، پول زیادی برای ساختن وجود دارد؛ برخی از پذیرندگان اولیه قبلاً از مزایای چشمگیر بهره مند شده اند.

متأسفانه ، به همان تعداد فرصتهای عالی رمزنگاری که تقریباً هر روز ظاهر می شوند ، تعداد زیادی “سکه کلاهبرداری” و انواع دیگری از طرحهای مربوط به رمزنگاری وجود دارد.

بنابراین ، هنگام ورود به رمزنگاری به عنوان یک سرمایه گذار برای اولین بار ، یادگیری نحوه محافظت از خود در برابر کلاهبرداران مخرب ضروری است. خبرنامه ما پر از اطلاعات مفید در مورد انتخاب عاقلانه سرمایه گذاری ، مشاوره فنی و فرصت های جدید است.

اگر دوستان ، خانواده یا همکاران شما می توانند از این اطلاعات یا هر یک از اطلاعات مفید دیگری که در سایت خود داریم استفاده کنند ، این پست را با استفاده از دکمه های شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

تجربیات شما به عنوان اولین خریدار بیت کوین چه بوده است؟ ارسال نظر – ما دوست داریم که در مورد آنها بشنویم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me