زن استرالیایی 450 هزار دلار ارزش ریپل می دزد [XRP]

یک زن 23 ساله استرالیایی به سرقت ریپل (XRP) به ارزش 450 هزار دلار متهم شد. بر اساس مقاله Business Insider Australia در تاریخ 25 اکتبر 2018 ، ریپل سرقت شده یکی از بزرگترین سرقت های ارز رمزنگاری شده در استرالیا محسوب می شود.

بازداشت به دنبال تحقیقات نه ماهه است

Business Insider استرالیا گزارش شده که ، در تاریخ 25 اکتبر 2018 ، پلیس NSW این زن را در ساعت 8 صبح در خانه اش در Epping ، سیدنی در شمال غربی دستگیر کرد. در طی حکم جستجو ، پلیس NSW کامپیوترها ، دیسک های سخت ، اسناد و تلفن های همراه را ضبط کرد. این زن دستگیر و به ایستگاه پلیس راید منتقل شد و در آنجا متهم به “برخورد آگاهانه با عواید جنایت” شد.

پلیس NSW و کارآگاهان گروه جرایم رایانه ای فرماندهی جنایات دولتی بیش از 9 ماه از زمان ناپدید شدن آن از کیف پول قربانی در ژانویه 2018 در حال تحقیق در مورد Ripple (XRP) به سرقت رفته هستند. این زن در حال حاضر تحت وثیقه مشروط سخت است. در تاریخ 29 نوامبر 2018 ، وی در دادگاه محلی Burwood حاضر می شود. با این حال پلیس اشاره کرد که تحقیقات ادامه دارد.

در طول ژانویه 2018 ، ارزش توکن های Ripple XRP در 3.18 دلار بود. متأسفانه ، در طول نه ماه ، این توکن تقریباً 90 درصد ارزش خود را از دست داده است در حالی که در اوج قیمت خود در ژانویه با قیمت 3.39 دلار مقایسه می شود. 100،000 رمز XRP گمشده در حال حاضر 65،000 دلار برآورد می شود در حالی که ارزش آنها در ژانویه 450،000 بود. در حالی که ارزش XRP به طور قابل توجهی کاهش یافت, با توجه به مسکوک, با این وجود Ripple (XRP) محبوبیت خود را به عنوان سومین رمز محبوب ترین ارز رمزنگاری شده با سرمایه بازار 18،36 میلیارد دلار حفظ کرده است..

اهمیت محافظت از اطلاعات شخصی

قربانی 56 ساله به پلیس و محققان NSW اشاره کرد که ممکن است کسی هنگام هک کردن ایمیل وی اطلاعات شخصی وی را به سرقت برده باشد. قربانی سپس در اواسط ژانویه به مدت دو روز از حساب خود قفل شد. وقتی دوباره دسترسی پیدا کرد ، تقریباً همه نشانه های ارز رمزنگاری شده خود را از دست داده بود.

گروه پلیس و جرایم رایانه ای دولت بر این باورند که این زن با تغییر رمز ورود و فعال کردن یک دستگاه احراز هویت دو عاملی جدید مانند یک شماره موبایل جدید ، حساب مرد را هک و به خطر انداخت و او را قفل کرد. زن با بازیابی اطلاعات از کیف پول ارز رمزنگاری شده خود ، از موقعیت استفاده کرد. وی سپس 100000 نشانه ریپل (XRP) را از حساب وی به صرافی رمزنگاری چینی منتقل کرد و ریپل (XRP) را به بیت کوین تبدیل کرد..

به گفته آرتور کاتسوگیانیس ، ناظر کارآگاه و فرمانده جوخه اینترنتی ، همه باید احراز هویت چند عاملی را در چندین حساب فعال کنند تا از آنها در برابر هکرها و کلاهبرداران محافظت کند. کاتسوگیانیس گفت: “یک حساب ایمیل از آنچه مردم می دانند ارزشمندتر است – کلاهبرداران به طور فزاینده ای ایمیل ها را هدف قرار می دهند زیرا افراد را به حساب های مالی و سایر اطلاعات شخصی متصل می کنند.”.

“اغلب اطلاعات ارزشمندی در موارد ارسال شده یا سطل زباله ذخیره می شود و کلاهبرداران به دنبال هر چیزی هستند که به شما کمک کند هویت شما را بدست آورد یا به منابع مالی شما دسترسی پیدا کند.”

کاتسوگیانیس اضافه کرد که دستیابی به ایمیل یک فرد معادل امروزی معاشرت در زباله های خانه شخصی یا سرقت نامه وی است. از آنجا که ما اسناد خود را خرد می کنیم ، همین کار باید با حساب های ایمیل انجام شود. سرپرست هشدار داد که هر ایمیل حاوی اطلاعات شخصی و مالی باید حداقل دارای یک احراز هویت دو عاملی باشد. از آنجا که اطلاعات شخصی برای مجرمان بسیار ارزشمند است ، همانطور که با پول نقد رفتار می کنیم ، ضروری است که با اطلاعات شخصی نیز رفتار کنیم.

رمز ارزهای رمزپایه در حال افزایش با مبادلات

متأسفانه ، با وجود شکاف های نظارتی و سطح ناکافی دفاعی ، هک های ارزهای رمزپایه در حال افزایش است. حتی اگر افراد حساب و اطلاعات شخصی خود را ایمن کنند ، اگر رمز ارزهای خود را در کیف پول داغ در صرافی آنلاین نگه دارند ، هنوز در معرض خطر هستند. با توجه به مجله ی وال استریت, هکرهایی که موفق می شوند به صرافی های ارز رمزنگاری دسترسی پیدا کنند ، به هزاران حساب و رمز دسترسی پیدا می کنند.

برخلاف بورس های سهام که روند معاملات را تسهیل می کنند اما اوراق بهادار سرمایه گذاران را در اختیار ندارند ، صرافی های ارز رمزپایه برای تجارت و ذخیره ارزهای رمزپایه هزینه می گیرند. رابرت استاتیکا ، رئیس BLAKEX ، یک شرکت امنیت سایبری مستقر در نیویورک ، گفت ، امروز ارزهای رمزپایه “آسان است ، با حداقل تلاش و هزینه از جانب مهاجم و با حداکثر بازده سرمایه گذاری”..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map