علی رغم شهادت اخیر Bitwise به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ، که اظهار داشت که تا 95٪ از حجم معاملات بیت کوین جعلی است ، شرکت تجارت کوانتومی تحقیقات آلامدا اعتبار این ادعا را انکار کنید ، به جای اینکه استدلال کنید واقعیت کاملاً روشن نیست.

مدیریت دارایی Bitwise, یک مقام آمریکایی خودخوان در تجارت رمزنگاری و یکی از بزرگترین ارائه دهندگان صندوق های دارایی رمزنگاری شاخص و بتا ، دیدگاه خود را در گزارش طولانی, به عنوان اطلاعات پشتیبانی برای ارائه به SEC در مارس 2019 تهیه شده است.

با جمع آوری داده ها از بیش از 80 صرافی ، محققان Bitwise ادعا می کنند که از این مبادلات ، فقط 10 مورد می توانند ادعا کنند که 100٪ حجم واقعی تجارت را گزارش کرده اند. با این ده صرافی برتر فقط 5٪ از حجم معاملات بیت کوین را به طور مشترک تشکیل می دهند.

همانطور که می توان تصور کرد ، در میان 10 صرافی صادقانه ، نام های اصلی در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده وجود داشته است ، از جمله بینانس, Bittrex, کراکن و جوزا با این حال ، آیا نظر متخصص Bitwise کاملاً درست است ، یا ممکن است در مقایسه با حجم معاملات بیت کوین واقعی را نادرست ارزیابی کند?

تحقیقات آلامدا

Alameda Research ، در اکتبر 2017 در ایالات متحده تأسیس شد ، یک شرکت تجارت کوانتومی است که بیش از 100 میلیون دلار دارایی دیجیتال را مدیریت می کند و روزانه 600 تا 1.5 میلیارد دلار در سراسر هزاران جفت دارایی دیجیتال معامله می کند. به همین ترتیب ، این شرکت در حال حاضر 2 مورد از 10 مکان برتر را برای بالاترین سود در جدول رهبران BitMEX کسب می کند.

پسندیدن بیت, شرکت تحقیق و گزارش خود را در مورد وضعیت صنعت دارایی های دیجیتال تولید می کند ، از جمله مانیتور مخصوص صدا به عنوان بخشی از ارزهای رمزنگاری شده آن مبادله FTX را انجام می دهند.

Alameda’s Tops Trading حجم جعلی را گزارش کرد

بنابراین ، چرا Alameda Research اینقدر مطمئن است که ادعای Bitwise نادرست است؟ صحبت با کانال رمزگذاری YouTube سرمایه گذار سرمایه گذاری در 17 ژوئیه ، مدیر عامل و بنیانگذار تحقیقات آلامدا ، سام بانكمانفرید ، ادعا كرد كه داده های ارائه شده توسط Bitwise نمی تواند دقیق باشد.

در این مصاحبه ، بانكمنفرید توضیح داد:

“ما خودمان هر روز در برخی از این صرافی ها بیشتر از ادعای معاملات [Bitwise] معامله می کنیم”

در پاسخ به این ، مصاحبه کننده اشاره کرد که اگر اینگونه باشد ، ادعای Bitwise در گزارش خود به طور چشمگیری از حجم واقعی معاملات فاصله دارد.

بانكمنفرید در ادامه گفت كه:

“اگر واقعاً در رمزنگاری عمیق هستید و در همه این سیستم عامل ها معامله می کنید ، پاسخ آن را می دانید ، اگر در Huobi تجارت می کنید ، در OKex تجارت می کنید ، در Binance تجارت می کنید ، می دانید که حجم واقعی زیادی در آنجا وجود دارد. شما سعی می کنید بیت کوین را از طریق OKex به Tether معامله کنید ، می توانید این کار را انجام دهید – نقدینگی وجود دارد ، اندازه وجود دارد. “

بانكمانفرید معتقد است ، افرادی كه به طور منظم در مبادلات دارایی های دیجیتال تجارت می كنند ، می دانند كه حجم واقعی وجود دارد ، زیرا آنها قادر به انجام سفارشات خود هستند – اگرچه تجارت شستشو تا چه اندازه بر بازارها تأثیر می گذارد ناشناخته است.

یک رویکرد متعادل

با این حال ، بانكمنفرید اذعان كرد كه برخی مبادلات احتمالاً حجم جعلی دارند. وی با اتخاذ رویکردی متعادل ، توضیح داد که اتخاذ روایات متضاد برای دو گروه آسان است.

در یک طرف ، احزابی مانند Bitwise وجود دارند که معتقدند اکثر حجم معاملات گزارش شده جعلی است یا معامله با شستشو انجام می شود ، و در طرف دیگر کسانی هستند که به شدت هرگونه مفهوم گزارش حجم جعلی را انکار می کنند.

بنكمانفرید می گوید ، حقیقت چیزی در این بین است:

“شما به عناوین Bitwise نگاه می کنید ، و اساساً می گوید که هیچ حجم واقعی رمزنگاری در خارج از آمریکا وجود ندارد … حجم جعلی زیادی وجود دارد ، و همچنین حجم واقعی زیادی وجود دارد ، و انسانها واقعاً در بیان آن بد هستند. ناخودآگاه ، خریدن یک روایت کاملاً آسان است. “

بانكمانفرید همچنین با اشاره به تعصب جغرافیایی هنگام گزارش میزان ، اظهار داشت كه افرادی كه در ایالات متحده آمریكا یا اروپا هستند بیشتر مستعد متهم شدن جعلی بودن آسیا و بالعكس هستند. با گسترش این موضوع ، بانكمنفرید می گوید كه در واقع ، بیشتر حجم جعلی رمزنگاری احتمالاً از آسیا نشأت گرفته است ، اما برعكس بیشتر حجم واقعی نیز چنین است..

همه واقعی ، یا همه جعلی است?

شاید تصور عقیده Bitwise مبنی بر جعلی بودن اکثر حجم گزارش شده عاقلانه نباشد ، زیرا به نظر می رسد هم شواهد حکایتی و هم گزارش دارایی های دیجیتال سایر شرکت ها خلاف این را نشان می دهد. در عوض ، مانند Alameda Research ، بهتر است یک رویکرد متعادل برای حجم معاملات رمزنگاری اتخاذ کنیم.

به همین ترتیب ، هنگام ارزیابی حجم کل بازارهای دارایی دیجیتال و به طور خاص بیت کوین ، بهتر است تعصب جغرافیایی را پشت سر بگذارید ، زیرا حجم واقعی رمزنگاری از کشورهای آسیایی با وجود روایت مشهور که بسیاری از این حجم در واقع جعلی است ، می آید..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me