وب سایت هیئت اوراق بهادار ایالتی تگزاس ، یک آژانس ایالتی تگزاس با مأموریت محافظت از سرمایه گذاران تگزاس. منبع: shutterstock.comوب سایت هیئت اوراق بهادار ایالتی تگزاس ، یک آژانس ایالتی تگزاس با مأموریت محافظت از سرمایه گذاران تگزاس. منبع: shutterstock.com

هیئت اوراق بهادار ایالتی تگزاس اعلام کرد در تاریخ 12 ژوئیه اقدامات فوری برای متوقف کردن مشاغل شبکه ای از شرکت ها ، ارائه خدمات و محصولات مرتبط با رمزنگاری انجام شده بود. تعداد اوراق بهادار ثبت نشده ، نقض قانون اوراق بهادار تگزاس و کلاهبرداری همگی مبنای دستور توقف و انصراف را ایجاد کردند.

در یک ایمیل به blokt.com ، جوزف روتوندا ، مدیر اجرای قانون در هیئت مدیره اوراق بهادار ایالتی تگزاس در مورد این عمل اظهار نظر کرد:

“شما دستورات قبلی را خوانده اید كه مروجین را به فروش غیرقانونی سرمایه گذاری در برنامه های استخراج ارزهای رمزپایه متهم می كردند […] مروجین به طور كلی قول میزبانی و مدیریت سخت افزار رایانه ای را می گرفتند كه ارزهای رمزپایه را استخراج می كند و به طور معمول قول پرداخت سود سرمایه گذاران را می دهند […] این مورد ، با این حال ، یک سرمایه گذاری استخراج ارز رمزنگاری شده که در آن ناشر در حال فروش سخت افزار محاسبات به سرمایه گذاران است. به جای اعتماد به مروج برای میزبانی سخت افزار رایانه ، سرمایه گذاران این سخت افزار را در اختیار می گیرند ، آن را به پریز برق متصل می کنند و کالا ، ارز رمزنگاری شده جدید کالا را از خانه خود استخراج می کنند. “.

او اضافه کرد.

“این یک چرخش جدید در مورد یک محصول جدید در یک بازار جدید است.”

یافته ها و حقایق

رگولاتور تگزاس از سه شرکت مستقر ، مستقر در یوتا ، دو شرکت هولدینگ و سه نفر در این سفارش نام برد. فروشنده سخت افزار استخراج رمزنگاری به نام Mintage Mining LLC, یک بستر پاداش مبتنی بر ارزهای رمزپایه برای کاربران معروف به سیماتری LLC, و یک شرکت بازاریابی تخصصی به نام NUI اجتماعی گفته می شود ستون های طرح سرمایه گذاری هستند.

دارن اولایان ، ویلیام داگلاس ویتسل و ویات مک کالو این شرکت ها را کنترل می کنند ، و همچنین به دلیل “پیشنهاد غیرقانونی و متقلبانه به سرمایه گذاران […] سرمایه گذاری در استخراج ارزهای رمزنگاری شده ، جایی که سرمایه گذاران دارای سخت افزار از قبل پیکربندی شده ای هستند که منفعلانه استخراج می کند ، هدف قرار گرفتند. کلا.”

Rotunda به [blokt] نشان داد:

“این پرونده شامل یک سکه اولیه سکه جدید ، یک اکوسیستم ، وعده لیست در بورس و یک شرکت بازاریابی چند سطح است که ممکن است بیش از 300000 عضو در بیش از 140 کشور داشته باشد.”

در حقیقت ، Mintage Mining LLC خود را به عنوان “یک پلت فرم استخراج رمزنگاری مشترک توصیف می کند که بیشترین سکه های موجود را در پیشرفته ترین سخت افزار استخراج می کند.” وب سایت این شرکت امکان ثبت نام در بسته های مختلف عضویت را به مخترعان ارائه می دهد. پس از راه اندازی یک حساب عضویت از طریق NUI Social ، که شریک بازاریابی چند سطحه Mining Mining است ، سرمایه گذاران می توانند یکی از دو برنامه سرمایه گذاری پیشنهادی را خریداری کنند: برنامه سرمایه گذاری واحد نرخ هش, یا برنامه سرمایه گذاری واحد پایان باز.

گفته می شود Symatri LLC حول یک اکوسیستم ساخته شده است که شامل دو سیستم عامل است ، یکی با نام CORE و دیگری با نام REACH. CORE به اعضای این امکان را می دهد تا با شرکت در انواع فعالیت های بازاریابی “ساده” و انجام آنها “امتیاز” کسب کنند.

گفته می شود اعضا می توانند “امتیاز” را با ارز رمزنگاری شده کالا مبادله کنند ، یک توکن ERC-20 که در طی ICO برگزار شده توسط Symatri از نوامبر 2017 تا مارس 2018 فروخته شد و طبق دستور اضطراری به 8.5 میلیون دلار برای 814 میلیون توکن فروخته شده کمک کرد. پس از آن اعضا می توانند به بستر REACH دسترسی پیدا کنند ، بازاری که گویا به آنها امکان می دهد کالای خود را برای کالاهای مختلف مانند iPad ، Go-Pro ، fitbits و کارت های هدیه خریداری کنند..

با مشارکت Symatri LLC ، Mintage Mining دکل های تخصصی استخراج کالا را که از قبل پیکربندی شده است تا منفعلانه ارز رمزنگاری کالا را استخراج کند ، ارائه می دهد ، در حالی که برخی از درآمد حاصل از تلاش های استخراج خود را به خریداران می دهد. در واقع ، سرمایه گذاران براساس عملکرد دکل های خود پاداش نمی گیرند. در عوض ، استخراج کالا “به طور مساوی بین سرمایه گذاران تقسیم خواهد شد” و بر اساس کل تولید معدن و ظرفیت هش مربوطه توزیع می شود.

چندین مورد نقض قانون اوراق بهادار تگزاس

تخلفاتی که توسط رگولاتور تگزاس انجام شده از این واقعیت ناشی می شود که هر دو برنامه سرمایه گذاری ارائه شده توسط Mintage Mining LLC ، همراه با طرح های سرمایه گذاری Kala Rigs ، همگی قراردادهای سرمایه گذاری هستند و هم توسط قوانین فدرال و ایالت به عنوان “اوراق بهادار” تعریف شده اند. این گزارش تأکید می کند که این قبیل اوراق بهادار باید قبل از هرگونه پیشنهاد با کمیساریار اوراق بهادار در تگزاس پاکسازی شده باشد ، نه اینکه نقض بخش 7 و 12 قانون اوراق بهادار تگزاس باشد که مربوط به پیشنهادات اوراق بهادار ثبت نشده است..

نهادهای نام برده در این دستور همچنین به منظور تقلب در ارتباط با پیشنهاد فروش اوراق بهادار و ارائه پیشنهادات حاوی اظهارات گمراه کننده و یا در غیر این صورت احتمال فریب عموم مردم را هدف قرار داده اند ، از این رو تهدید به آسیب عمومی فوری و غیر قابل جبران می شود.

به طرفین نامیده شده دستور داده شد که بلافاصله ارائه چنین اوراق بهادار را در تگزاس متوقف کرده و تا زمانی که در کمیسیونر اوراق بهادار ثبت نام نکنند ، یا از همان تنظیم کننده معافیت ثبت نام کنند.