Cryptocurrency ، پاسخ ونزوئلا به نابودی اقتصادی؟

در حالی که مردم ونزوئلا بیشتر در یأس مالی قرار می گیرند ، دولت مادورو در تلاش است تا با شکستن پترو ، “ارز رمزنگاری شده با نفت” ، بولیوار ، اقتصاد شکسته را احیا کند..

در حالی که اعتبار پترو زیر سوال است ، اما یک جنبش رو به رشد در جامعه ونزوئلا وجود دارد: ارز رمزنگاری شده واقعی فرزندخواندگی این ارزهای دیجیتال مانند Dash و Bitcoin شروع به راه اندازی در زندگی روزمره ونزوئلایی های مبارز می کنند.

ونزوئلا لرزیده است

اقتصاد در ونزوئلا در حال نابودی است. با تورم بیش از یک میلیون درصدی ، ونزوئلایی ها در حال فرار از کشور خود هستند در تلاش برای یافتن ایمنی اقتصادی و انسانی در خارج از مرز است. بسیاری از آنها گرسنه هستند و بولیوار چنان سریع فرو می ریزد که قیمت یک فنجان قهوه بین چک های هفتگی دو برابر می شود.

ونزوئلا: مرد فقیری که در خیابان مرکز شهر کاراکاس با نقاشی های دیواری از سیمون بولیوار خوابیده است. منبع: shutterstock.comونزوئلا: مرد فقیری در خیابان مرکز شهر کاراکاس با نقاشی های دیواری سیمون بولیوار خوابیده است. منبع: shutterstock.com

آ یک بار ثروتمند اکنون ملت بدترین رتبه در جهان را دارد ، و کره شمالی را در این کشور قرار داده است شاخص آزادی اقتصادی برای سال 2018. مایر میزراچی ، مدیر عامل شرکت متن متن, معتقد است که ما هنوز شاهد بدترین فاجعه اقتصادی در ونزوئلا نیستیم. او به ما گفت:

“ناامیدی اقتصادی ونزوئلا فقط قبل از بهتر شدن بدتر خواهد شد. تا زمانی که مادورو و خدمه اش مسئولیت آن را بر عهده دارند ، کشور ناگزیر در مارپیچ سریعی رو به پایین که از زمان آغاز به کار وی در سال 2013 اتفاق افتاده است ، ادامه خواهد یافت. پترو فریاد کمک است ، یک طرح صرف برای آوردن پول به کشور بدون تغییر سیاستهای خودکامه دولت. واقعیت این است ، مشکل ونزوئلا مسئله ای نیست که رمزنگاری حل کند. Crypto به دنبال بهبود آینده اقتصاد جهانی است و ونزوئلا در سیستم گذشته گیر کرده است که تنها با اراده انسان قابل حل است. در اینجا نیازی به بیت یا بایت نیست – فقط یک سیاست عمومی کاملاً منطقی است. “

پترو راه حل نیست

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، دو هفته پیش از تصمیم برای “تبدیل پترو به مرجعی که کل تحرکات اقتصادی را نشان می دهد” خبر داد. این پترو که در اوایل سال به بازار عرضه شد ، به عنوان ابزاری ساخته شد که صرفاً برای دور زدن تحریم های اقتصادی ایجاد شده است.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که یک پترو در دست دارد. منبع: shutterstock.comنیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که یک پترو در دست دارد. منبع: shutterstock.com

جونها ریچمن یک نفوذ برجسته در فضای بلاکچین و شریک سرمایه گذاری در آن است جی ریچمن, یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی متخصص در سرمایه گذاری در دارایی های متنوع در سراسر جهان ، از جمله ارزهای رمزپایه. او در صحبت با [blokt] گفت:

“این کشور در بدهی شنا می کند و پترو آخرین تلاش آن است که کشور را به هرج و مرج مالی کامل تبدیل نکند.”

کایل آسمان ، شریک و بنیانگذار شرکت مشاوره تجارت بلاکچین سرمایه BX3 به ما گفت که او معتقد است “اگر دارندگان توکن حق داشتن ذخایر نفت را داشته باشند که در صورت خرابی از آن حمایت می کنند ، پترو می تواند به اقتصاد کمک قابل توجهی کند.” مسئله این است که احتمالاً اینطور نیست. آسمان ادامه داد:

وی گفت: “ارز با پشتوانه دارایی همیشه ارزش ذاتی ایجاد می کند ، اما اعتماد به نفس اینکه پترو واقعاً توسط نفت پشتیبانی می شود سخت است. “

برخی از کارشناسان معتقدند که این حرکت جسورانه مادورو با شکست کامل به پایان خواهد رسید. آلبرت گلدسون ، مدیر اجرایی هندو-برزیل همکاران LLC, معتقد است که “هنوز یک ابزار مالی رسمی پذیرفته شده جهانی” که به عنوان ابزاری برای جلوگیری از سقوط اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد ، کنایه آمیز است. گلدسون معتقد است که بولیوار جدید پترو پیچی “صرفاً یک تاکتیک برای خریدن مدتی است زیرا سایر راه های تسکین اقتصادی یا قطع شده اند یا بسیار محدود شده اند.”

گلدسون فکر می کند احیای ونزوئلا به خاطر دور بودن مادورو است. او به [blokt] گفت:

“تغییر مثبت تنها در صورت کودتای نظامی داخلی است که مادورو را برکنار کند و متعاقب آن یک حکومت نظامی ایجاد شود. سپس حکومت نظامی روابط دوستانه خود را با ایالات متحده و همسایگان آمریکای جنوبی برقرار کرد و آنها را قادر به کمک و کمک موفقیت آمیز صندوق بین المللی پول برای جلوگیری از بدترین بحران اقتصادی و انسانی در نیمکره غربی کرد. “

ایلند گلاور, کووالا مدیر عامل ، گفت:

“اجرای پترو آخرین تلاش رژیم مادورو برای حفظ کنترل بر اقتصاد است و موفق نخواهد شد. رمزنگاری های تحت حمایت دارایی در حال حاضر با مشکلات اعتماد روبرو هستند ، حتی زمانی که دارایی آنها در اقتصادهای بازار آزاد وجود داشته باشد. رمزنگاری شده با دارایی که در یک اقتصاد ملی عمل می کند ، بدون هیچ گونه پاسخگویی خارجی ، هرگز اعتماد مورد نیاز برای جلب کاربران را تأمین نخواهد کرد. “

یک راه حل ، در حال حاضر: ارزهای رمزپایه

گزینه های جامعه ونزوئلا در حال اتمام است. در حالی که ارزهای رمزنگاری شده تاکنون بسیار مشهور هستند – مردم در ونزوئلا آنها را در آغوش می کشند. ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین, خط تیره, Litecoin و بیت کوین کش به عنوان “ذخیره ارزش” استفاده می شود و واسطه های انتقال آن توسط مردم و مشاغل کوچک در ونزوئلا است.

شاید این ارزهای دیجیتال یک پناهگاه امن غیرمعمول برای سرمایه به نظر برسد ، اما در مقایسه با کاهش ارزش اجتناب ناپذیر و به ظاهر پایان ناپذیر بولیوار ، ممکن است انتخاب انتقال ثروت به یک قالب دیجیتال چندان پوچ نباشد..

ریچمن ، که پیگیر استفاده از ارزهای رمزپایه واقعی در ونزوئلا بوده است ، به ما گفت:

“ونزوئلایی ها که توسط دولت خود شکست خورده اند ، ناامید شده اند و اکنون به مایکروسافت ، DASH یا حتی Litecoin روی آورده اند تا زندگی خود را تأمین کنند و مایحتاج مورد نیاز خود را خریداری کنند زیرا ارز و م institutionسسه مورد اعتماد آنها نتوانسته است پاسخگوی نیازهای آنها باشد.”

جفری تاکر یک بشارت دهنده بیت کوین و نویسنده رساله بیت کوین است “ذره ذره.”او همچنین به عنوان مدیر تحریریه اتاق فکر آزادیخواهان موسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا (AIER) وی معتقد است که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در ونزوئلا برای ادامه کار است. تاکر به [blokt] گفت ::

“هیچ چیز مانع استفاده از رمزنگاری در ونزوئلا نمی شود. متوقف نمی شود و نخواهد شد. معدن کاران آنجا هستند و مصرف کنندگان آن را دوست دارند. این ریاضی است شما نمی توانید ریاضی را لغو کنید. شما می توانید تلاش کنید و می توانید مردم را کتک بزنید اما مانع آن نمی شود. “

در حالی که ارزهای رمزنگاری شده مختلف در ونزوئلا در حال استفاده هستند ، به ویژه یکی از این موارد افزایش چشمگیری در ثبت نام تجاری و بارگیری کیف پول داشته است: خط تیره.

Dash: ابتکارات محلی با حمایت مالی شبکه ، تصویب را افزایش می دهد

گزارش ها و عکس های زیادی در مورد تصویب Dash توسط تجار و مصرف کنندگان در سراسر ونزوئلا در رسانه های اجتماعی منتشر شده است. پذیرش تاجر Dash در ونزوئلا است گزارش شده تا از همه ارزهای رمزپایه دیگر با هم فراتر رود.

روندهای Google نشان می دهد که ونزوئلا در جستجوی کلمه کلیدی “Dash” تنها بعد از ایالات متحده است:

ما با رایان تیلور ، مدیر عامل شرکت تماس گرفتیم Dash Core Group Inc. برای بحث در مورد افزایش فعلی فرزندخواندگی در منطقه.

گرگ آدامز: آیا توجه به افزایش پذیرش Dash در ونزوئلا را مشاهده کرده اید?

رایان تیلور: ما از دو طرف شاهد افزایش پذیرش Dash در ونزوئلا هستیم. تعداد بیشتری از کاربران برای به دست آوردن و خرج کردن Dash خود و همچنین مشاغل بیشتری که Dash را به عنوان یک روش پرداخت دیگر می پذیرند. در حالی که نوسانات قیمت ارزهای رمزنگاری انگیزه ای برای استفاده از ارز رمزنگاری شده برای مردم در اکثر کشورها است ، اما در مکان هایی مانند ونزوئلا ، این فیات در واقع نوسان بیشتری دارد. این به طور طبیعی منجر به این می شود که افرادی به دنبال گزینه های جایگزین مانند Dash باشند.

GA: آیا آماری را مشاهده کرده اید که تاحدی را تأیید کند?

RT: ما شاهد یک شتاب شدید در پذیرش Dash هستیم. این کار از اواخر سال گذشته آغاز شد ، جایی که دیدیم ونزوئلا به دومین بازار بزرگ ما در ترافیک وب به Dash.org تبدیل شده است. در زمین ، فرزندخواندگی به طور چشمگیری افزایش یافته است: در آوریل سال جاری ، ما حدود 116 کارخانه پذیرش Dash در ونزوئلا داشتیم. در اوایل ژوئیه ، ما به 400 رسیده ایم. از هفته گذشته ، ما بیش از 1000 مشاغل پذیرش پذیر داریم كه شامل زنجیره های محلی و متداول مانند Subway و Calvin Klein هستند. ما این را به جامعه قوی خود در زمین نسبت می دهیم ، ابتکارات بودجه ای که توسط این شبکه تأمین می شود و منجر به این می شود که تیم Dash Merchants به عنوان یک نیروی فروش مستقیم اقدام به ثبت نام در مشاغل کند و همچنین Dash Help Me ، میز راهنمایی ایجاد شده برای کمک به کاربران در جهت تعامل و آشنایی بیشتر. خودشان در استفاده از Dash.

GA: چرا ونزوئلایی ها Dash را انتخاب می کنند?

RT: چند متغیر وجود دارد که منجر به رشد فرزندخواندگی ما می شود:

  1. داش به عنوان یک محصول ؛ ما به سادگی روش بهتری برای پرداخت و پرداخت پول ارائه می دهیم. ویژگی InstantSend ما ، با سرعت تأیید معامله Visa ، تجارت را در نقطه فروش فیزیکی ، برخلاف اکثر ارزهای رمزپایه ، امکان پذیر می کند..
  2. این گواهی بر تعهد و تمرکز جامعه Dash ما در ونزوئلا است. چه کسی ، از طریق ابتکارات بودجه ای تحت شبکه ، قادر به ایجاد تیم اختصاصی بازرگانان خود برای ثبت نام تجارت جدید برای پذیرش Dash و همچنین کنفرانس های منظمی بود که یک م educationalلفه آموزشی برای مبتدی و همچنین متخصص ارائه می دهد. . علاوه بر این ، آنها یک میز راهنما برای کمک به کاربران جدید در آشنایی با همه جنبه های Dash ایجاد کرده اند. از راه اندازی کیف پول و گرفتن اولین Dash آنها ، تا روند پرداخت واقعی و شرایط امنیتی. ما مانند بسیاری از رقبای خود قطره های هوایی را انجام نمی دهیم ، بلکه در حال ساخت یک اکوسیستم کاربردی هستیم تا مستقیماً نیازهای کاربران خود را برطرف کند.

سکه تند در مقابل پرچم ونزوئلا. منبع: shutterstock.comسکه تند در مقابل پرچم ونزوئلا. منبع: shutterstock.com

GA: من خوانده ام که شما با آن همکاری می کنید موبایل کریپتو. این چگونه می تواند کمک کند?

RT: با محبوبیت روزافزون Dash در ونزوئلا ، مشارکت با Kripto Mobile تعداد زیادی از کاربران را با دسترسی آسان به ارز رمزنگاری شده جهانی و م withثر که بسیاری از آنها با آن آشنایی دارند ، فراهم می کند. تلفنهای KRIP ، برای تمام آمریکای لاتین ، یک کیف پول کاغذی دارند که همراه با Dash از قبل بارگیری شده برای کاربران جهت اسکن و بارگذاری در کیف پول های دیجیتال Dash جدید آنها ، همراه است. از آنجا ، کاربران می توانند بدون اینکه خود را در معرض اثرات تورم بیش از حد ، نیاز به مراجعه فیزیکی به شعب بانک ها ، خطرات امنیتی حمل مقادیر زیادی پول نقد ، یا تلفن های خود قرار دهند ، سریع و آسان داش خود را ارسال کنند یا خرج کنند. هزینه های مربوط به پرداخت فیات.

GA: به جلو ، آیا شما پیش بینی ای درباره نتیجه وضعیت اقتصادی در ونزوئلا دارید?

RT: اقتصاددانان پیش بینی می کنند که تورم در ونزوئلا ممکن است قبل از پایان سال جاری به یک میلیون درصد برسد. ما مطمئنا امیدواریم که وضعیت برای مردم ونزوئلا بهتر شود ، اما از آنجا که این نیز یک بخش اصلی از استراتژی ما است ، ما به دنبال بازی در نقشی هستیم.

فرصت: آیا ارزهای رمزنگاری شده می توانند به عنوان انتقال متوسط ​​و فروشگاه های ارزش ، تصویب دائمی بدست آورند?

رنجی که مردم روزمره در ونزوئلا باید از طریق بحرانی از جمله تحمل کنند غم انگیز است. اما اگر یک مثبت بتواند از آن ناشی شود چه؟ دولت موگابه در زیمبابوه دلار آمریکا را تصویب کرد بعنوان پول قانونی پس از تجربه تورم بیش از حد مشابه با ونزوئلا. اما اکنون ، این فقط ارز فیات نیست که روی میز است. وقتی دود از بین می رود ، شاید فرصتی برای تصویب دائمی ارزهای رمزپایه وجود داشته باشد ، فارغ از دستکاری دولت.

میزراچی معتقد است که ارز رمزنگاری شده بخشی از سیستم مالی ونزوئلا در سال های آینده خواهد بود:

وی افزود: “وقتی ونزوئلا بهبود یابد (و سرانجام بهبود خواهد یافت) ، آنها به جای ممنوعیت ، برای آینده آینده ای رمزگشایی خواهند بود كه بخشی از سیستم های مالی این كشور است با رمزنگاری هایی كه از آن استقبال می كنند. من بسیار خوش بین هستم که ونزوئلا پیشگام ابزار رمزنگاری در جهان خواهد بود زیرا آنها واقعاً به آن نیاز داشته اند. این امر آنها را در موقعیتی مناسب برای نوآوری در این زمینه در آینده قرار می دهد. “

تیلور همچنین به آینده ارزهای رمزپایه ، به ویژه Dash ، در ونزوئلا خوش بین است:

“شاخص های اولیه مطمئناً تصویب گسترده Dash را به عنوان یک احتمال واقعی نشان می دهند. ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی و به طور خاص Dash مزایای متعددی را به کاربران ارائه می دهند ، اما امنیت همچنین یک ملفه اصلی است. صرف نگه داشتن مقادیر گسترده پول نقد مورد نیاز برای خریدهای کوچک در ونزوئلا خطر سرقت یا آسیب دیدگی یا گم شدن آن به طریقی را ایجاد می کند. وقتی این را با نوسانات پایین تر ، سرعت معامله بالا و هزینه کم که در آن Dash می تواند به عنوان نوعی پرداخت استفاده شود ، ترکیب کنید ، این یک دلیل قانع کننده است که چرا کاربران روزمره به دنبال Dash به عنوان یک روش بهتر برای پرداخت و پرداخت هستند . دولت ها قطعاً می توانند زندگی را برای یک کاربر متوسط ​​ارز رمزنگاری شده دشوارتر کنند ، اما ما امیدواریم که این فناوری به جای تهدید ، راهی برای بهبود و تقویت اقتصاد تلقی شود. در نهایت ، من فکر می کنم اعتماد به پول محلی به شدت آسیب دیده است ، بنابراین من گمان می کنم یک فرصت واقعی برای ایجاد ثبات در این محیط وجود دارد. “

ونزوئلا کار خود را برای این امر قطع کرده است ، که احتمالاً بهبودی آهسته از فروپاشی اقتصادی است. بعید به نظر می رسد که پترو در این بهبود کمک کند ، اما شاید ارزهای رمزنگاری شده دیگر بتوانند در ماه های تاریک پیش رو به ونزوئلایی ها استراحت دهند. و شاید این ارزهای رمزپایه پس از بهبود اقتصاد در زندگی روزمره وجود داشته باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map