یک تلاش مشترک بین IBM و Maersk برای اجرای راه حل های بلاکچین در حمل و نقل تیتر زد اخیراً هنگامی که اعلام شد آزمایشات اولیه موفقیت آمیز بوده و پذیرندگان اولیه می توانند به این برنامه بپیوندند.

اما گرچه این یک گام در مسیر درست است ، اما در مورد فناوری بلاکچین مسائلی وجود دارد که ممکن است استفاده کامل را دشوار کند.

تصور بلاکچین به عنوان یک پایگاه داده نسبتاً کند و گران قیمت با محافظت عالی در برابر هک و فساد می تواند آموزنده باشد. به عنوان یک بار نوشتن ، بسیاری از سیستم های (WORM) را بخوانید ، سوابق گذشته قابل تغییر نیستند و فقط در جلو اضافه می شوند.

به صورت فرضی می توانید هر قالب داده ای را که می خواهید در بلاکچین ذخیره کنید ، اما محدودیت های عملی شدیدی وجود دارد. نمی توانید انبوهی از داده ها را ذخیره کنید ، بنابراین داده های بزرگ یا رسانه ویدیویی را فراموش کنید و احتمالاً نمی خواهید داده هایی که ممکن است مرتباً تغییر کنند.

معماری DAG می تواند Blockchain 3.0 باشد

این محدودیت ها برای بلاکچین باعث می شود که آهسته کار کند و همچنین کاملاً رایگان نیست. بلوک ها باید در چارچوب سیستم استخراج شوند ، که به طور ساده ، قدرت محاسباتی ارزشمندی را علاوه بر هزینه های معامله ، می گیرد.

یک شبکه مبتنی بر DAG فاقد بلوک و استخراج برای این موضوع است ، زیرا در عوض ، هر معامله دو لایه در درون خود دارد. در آن لایه داده و لایه تراکنش نهفته است. آنها توسط هر گره همسایه تأیید می شوند ، یکی از مواردی که قبلاً آمده و دیگری که متعاقباً دنبال می شود ، این بدان معناست که پخش تراکنش در عرض چند ثانیه کامل می شود ، با فرض اینکه تعداد کافی از کاربران شبکه وجود داشته باشد.

بنابراین قدرت واقعی معماری DAG این است که می تواند روشی تقریباً گسترده برای ذخیره سازی داده ها در رایانه ها یا دستگاه های میلیون ها کاربر را تأمین کند ، که پس از آن به دلیل فضای ذخیره سازی اهدا شده به شبکه با رمزهای رمز دریافت می شوند..

گفته می شود پایگاه های داده اگر همیشه بتوانند حسابرسی شوند ، سازگار باشند. توزیع مجموعه داده ها به این ترتیب در هر گره در شبکه ، یک بخش خصوصی که فقط توسط اشخاص مجاز کمتر از آن دسترسی ندارد ، این کار را بسیار ساده می کند.

ساختار درختی یک DAG به این معنی است که توالی معاملات آن به هر حال کم و بیش در سری خودشان تفکیک شده اند – برخلاف بیت کوین ، لازم نیست معاملات توسط کل شبکه دیده شود.

اما آیا یک راه حل مبتنی بر DAG بسیار دور است?

تقاضا برای فناوری وجود دارد که مدیریت زنجیره تأمین را با پیچیدگی هرچه بیشتر به آینده منتقل کند. آنچه که یک راه حل موثر نیاز دارد ، توانایی ورود مداوم و سریع داده های جدید ، کاهش هزینه های افزایشی در طول زنجیره و بهبود بهره وری کلی لجستیک است..

چندین استارت آپ در حال توسعه شبکه های DAG هستند ، اگرچه اکثر آنها تصمیم به اعتماد به بلاکچین های Ethereum و Bitcoin دارند ، علی رغم این واقعیت که راه حل واقعی برای مقیاس پذیری ممکن است فاصله زیادی داشته باشد..

این جایی است که سیستم عامل هایی مانند سایبر وین و IOTA وارد شوید ، با معماری DAG برای بازسازی شدید نحوه مدیریت داده ها طراحی شده است. یک زنجیره تأمین ، با تأیید و داده های بیشمار خود از کشاورز قهوه تا قفسه سوپرمارکت ، می تواند یک سری دفترچه کاملاً شفاف داشته باشد که نشان می دهد چه عواملی تغییر کرده است ، کجا و چه زمانی.

به طور خلاصه ، واسطه ها زائد می شوند و اختلاف اطلاعات بین عناصر زنجیره تامین یک شبه از بین می رود. همه افراد درگیر در این فرآیند اطلاعاتی از ترازنامه دارند و قیمت برای همه طرف ها روشن است ، هزینه های حمل و نقل نیز برای همه مشخص است. صرفه جویی گسترده ای در واسطه ها وجود دارد اما همه از معادله خارج شده اند.

CyberVein این را یک قدم جلوتر می برد. آنها قصد دارند ابزار Hadoop را پیاده سازی کنند MapReduce برای دسته بندی و تجزیه و تحلیل آسانتر ، مجموعه داده های بزرگ را به قطعات کوچکتر تبدیل کنید. این می تواند یک روش جذاب برای مدیریت داده های زنجیره تامین برای غول های بزرگ شرکتی مانند آمازون با شبکه های گسترده ای باشد که در سراسر جهان وجود دارد.

گزارش از تحقیقات بازار شفافیت درست بود که آنچه را که قرار است به بخشی جدایی ناپذیر در صنعت زنجیره تامین جهانی تبدیل شود ، برجسته کرد. در حال حاضر ، بیشتر تمرکز بر روی امکانات از طریق فناوری بلاکچین است.

اما ، با توجه به اینکه مقیاس های مقیاس پذیری به این زودی ها برطرف نمی شوند ، ممکن است بجای آن راه اندازی های راه حل مبتنی بر DAG بیشتر شروع به کار کنند. اگر ثابت شود که این فناوری جامد است ، می تواند پاسخی باشد که لجستیک جهانی به دنبال آن بوده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me