راهی مستقیم برای خرید دامنه Dot Eth (.eth) که برای همه آدرسهای Ethereum کار می کند

ETHSimple جدیدترین سرویسی است که قصد دارد روند ثبت نام دامنه .eth از طریق ENS را برای یک کاربر متوسط ​​آسان کند. در حقیقت ، این راه حل جدید با مشتری روبرو می تواند از ENS از بسیاری جهات استفاده کند و می تواند مبادلات اتر را روانتر کند.

خدمات نام اتریوم ، ENS چیست و برای چه استفاده می شود?

ENS یک پروژه منبع باز است که توسط جامعه توسعه دهندگان Ethereum ارائه شده است ، با هدف ایجاد یک ثبت نام نام دامنه غیرمتمرکز برای وب غیرمتمرکز. اگرچه استاندارد اولیه برای ENS وضوح را برای آدرسهای Ethereum تعریف می کند ، طبق گزارشات ، سیستم برای حل انواع منابع بیشتر قابل توسعه است.

به زبان ساده ، ENS هدف پروژه خود را مشخص می کند برای حل نام دامنه های قابل خواندن انسان (.eth) به شناسه های قابل خواندن ماشین از جمله آدرس های Ethereum ، آدرس های قرارداد هوشمند ، IPFS یا هش های محتوای ازدحام.

امروز ما از سرویس های DNS برای حل نام دامنه های dot com (.com) خود به آدرس های IP استفاده می کنیم. با این حال ، یک رجیستری نام متمرکز مانند DNS همیشه در برابر حملات جعل و انکار سرویس آسیب پذیر است. از آنجا که ENS در بالای بلاکچین Ethereum ساخته شده است ، از نظر طراحی غیرمتمرکز است و از همان آسیب پذیری DNS رنج نخواهد برد..

تصور بر این بود که نام دامنه های ENS از ابتدای تأسیس خود در ماه مه سال 2017 ، گامی عظیم به سوی پذیرش گسترده است. دلیل این واقعیت این است که برخورد با رشته های طولانی هگزادسیمال می تواند برای یک فرد عادی دلهره آور باشد. علاوه بر این ، به راحتی نمی توان آدرس کیف پول را به خاطر آورد و از آن عبور داد.

مسئله دیگری که ENS سعی در حل آن دارد ، بحث اسکوات دامنه است. چمباتمه زمانی است که افراد دامنه را صرفاً به این دلیل خریداری می کنند که فکر می کنند این دامنه ها در آینده ارزشمند خواهند بود. اسکاتورها فقط روی دامنه می نشینند ، در واقع هیچ وقت با آن کاری نمی کنند. این یک استراتژی محبوب در دنیای DNS برای کسب درآمد آسان است.

ENS سعی می کند با برخی از تکنیک ها مانند استفاده از “حراج ویکری” برای دادن حقوق نام دامنه ، با این مسئله مقابله کند.

مزایده های ویکری برای خرید دامنه چگونه کار می کند?

ایده فرایند حراج این است که طرفی که مایل است بیشترین هزینه دامنه را بپردازد شخصی خواهد بود که منطقاً بیشترین نیاز را به آن داشته باشد. این از خرید زودهنگام نام دامنه نام تجاری دیگر و نشستن بر روی آن توسط اسکات بازها جلوگیری می کند.

با روند حراج ، نام تجاری همچنین می تواند نام دامنه را پیشنهاد دهد.

یکی از بزرگترین تفاوتهای بین ENS و DNS این است که پیشنهاد دهندگان در واقع نام دامنه را در ENS نمی خرند. آنها به راحتی Ether را در یک قرارداد هوشمند قفل می کنند که به آنها حقوق دامنه را برای مدت زمان مشخصی می دهد. هنگامی که نام دامنه را رها کردند ، اتر قفل شده آنها به آنها بازگردانده می شود. این در تضاد با نحوه کار DNS است زیرا از زمان انقضا دامنه ، مالک هیچ وجهی پس نمی گیرد.

حراج ویکرای برای خرید دامنه های جدید روشی پیچیده است. در واقع ، دامنه ها پس از طی سه مرحله اختصاص می یابند که به شرح زیر است:

1- یک کاربر برای نام دامنه ای که می خواهد بخرد حراج را باز می کند ، سپس پیشنهاد می دهد. این یک تایمر سه روزه را برای کاربران دیگر شروع می کند تا پیشنهادات خود را روی نام قرار دهند. جزئیات پیشنهادها پنهان است بنابراین هیچ کس نمی تواند دیگران را در مورد چقدر پیشنهاد دهد یا نام هایی را پیشنهاد دهد.

2- پس از پایان دوره حراج سه روزه. دو روز روند آشکار انجام می شود. هر داوطلب باید جزئیات پیشنهاد خود را فاش کند. در صورت عدم موفقیت ، کل پیشنهاد خود را از دست می دهند. علاوه بر این ، اگر پیشنهاد آنها بالاترین نباشد ، پیشنهاد آنها منهای هزینه 0.5٪ بازپرداخت می شود.

3- پس از دوره آشکار شدن دو روز ، شخصی که بالاترین پیشنهاد را اعلام کرده است برنده است و باید مبلغ پیشنهادی را توسط دومین پیشنهاد دهنده برتر پرداخت کند. برای دوره ای که برنده نام دامنه را حفظ کند ، این مبلغ در یک قرارداد هوشمند قفل شده است. برنده برای بودجه اضافی بازپرداخت می شود و کنترل دامنه را در ENS اختصاص می دهد.

راه حل ساده ETH

مطابق با یک پست متوسط ​​منتشر شده توسط ETH Simple, این سرویس با مراقبت از روند حراج ویکری که توسط ENS وضع شده است ، ثبت آدرس سفارشی خود را کمتر پیچیده می کند. در واقع ، ورود وبلاگ نشان می دهد که پیشنهاد دهندگان لازم نیست قبل از کنترل نام دامنه مورد نظر خود ، یا قبل از بازپرداخت در صورت عدم موفقیت در ارائه پیشنهاد برنده ، زمان حراج و پیشنهادات را به خاطر بسپارند ، یا با هر نوع مهلت معامله کنند..

تمام کارهایی که کاربر باید انجام دهد این است ورود به وب سایت آنها با استفاده از یک مرورگر فعال Ethereum مانند یک مرورگر Google Chrome با MetaMask پسوند نصب شده بر روی آن. سپس کاربر باید در دسترس بودن دامنه را بررسی کند ، آدرس رشته هگزادسیمال Ethereum خود را وارد کند و مبلغ پیشنهادی را تعیین کند. ETHSimple بقیه مراحل جذب دامنه ENS را کنترل می کند ، و این بسیار ساده تر است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map