بایگانی Cboe Bitcoin ETF, که SEC به تازگی تصمیم در مورد تصویب آن را به تعویق انداخته است ، از زمانی که Cboe درخواست خود را ارائه داده است ، یک نقطه کلیدی در جوامع بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده است در ماه ژوئن. آخرین مهلت تصویب توسط SEC 30 سپتامبر 2018 است ، که می تواند تا فوریه سال آینده تمدید شود ، تا آن زمان پرونده باید تأیید یا رد شود.

بحث ETF

به نظر می رسد بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران بیت کوین معتقدند که تصمیم SEC در مورد این ETF می تواند بیت کوین را حداقل در کوتاه مدت ایجاد یا از بین ببرد. یک روایت معمول این است که تصویب ETF منجر به تغییر روند بیت کوین می شود ، و آن را دوباره به بازار گاو مانند آنچه در نیمه دوم سال 2017 مشاهده شده ارسال می کند. اعتقاد دیگر این است که انکار ETF منجر به افت بیشتر خواهد شد و پایین آمدن سالانه بیت کوین, با یک راه طولانی برای بهبود در پیش است.

[blokt] با برایان کورشن ، مدیرعامل شرکت گفتگو کرد مدیریت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال, که به روشن کردن ETF Cboe و ارائه انتظارات واقع بینانه از نتیجه کمک کرد. Digital Asset Investment Management یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده برای دارایی های دیجیتال است. اولین در نوع خود ، DAIM دارای مجوز مناسب برای مشاوره و مدیریت دارایی های دیجیتال مطابق با بالاترین استاندارد ، با قابلیت قرار دادن دارایی های دیجیتال در حساب های کارگزاری و بازنشستگی است. ما نکات برجسته بحث خود را با Courchesne در زیر شرح داده ایم.

Cboe ETF در دسترس اکثر سرمایه گذاران خرده فروشی نخواهد بود

وب سایت Cboe در تلفن همراه. منبع: Shutterstock.comوب سایت Cboe در تلفن همراه. منبع: Shutterstock.com

پیشنهاد Cboe ETF را نشان می دهد که هر سهم از 25 BTC با قیمت فرض شده 8000 دلار برای هر BTC ساخته شده است. این هزینه کل هر سهم را 200000 دلار اعلام می کند. ETF فقط در کل واحدها قابل خرید است و این قیمت 200 هزار دلاری را از دسترس اکثر سرمایه گذاران خرده فروشی دور می کند. از بین معدود نمونه های اوراق بهادار سنتی که در این اندازه ذکر شده اند ، یک نمونه Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A) است که هم اکنون با زمان فروش 313،465 دلار معامله می شود. سرمایه گذاران خرده فروشی فقط حدود 10٪ را تشکیل می دهد از همه صاحبان BRK.A ، با موسسات و شرکت های داخلی صاحب اکثریت قریب به اتفاق.

Cboe انتظار دارد سهام ETF خود را در درجه اول توسط م institutionsسسات ، از جمله صندوق های تامینی خریداری کند. Courchesne توجه ما را به خود جلب کرد تشکیل پرونده, که می گوید:

“حامی مالی انتظار دارد که سهام عمدتا توسط سرمایه گذاران اساسی و بنیادی (مانند صندوق های تامینی ، دفاتر خانوادگی ، مدیران ثروت خصوصی و افراد با ارزش خالص بالا) خریداری شود که نقدینگی و شفافیت بیشتری را برای بازار بیت کوین فراهم می کند وسیله نقلیه نظارتی مانند اعتماد. “

Cboe برای دستیابی به بیت کوین لازم برای پوشش سهام این صندوق ، در حال خرید و فروش فرابورس (خارج از بورس) از طرف و طرف های مشابه آنهایی است که سهام را خریداری می کنند. همانطور که در پرونده ذکر شد ، معاملات OTC بیت کوین با “صندوق های تامینی ، دفاتر خانوادگی ، مدیران دارایی خصوصی و افراد با ارزش خالص بالا” انجام می شود.

به عمد گران شده است?

Cboe می داند که این قیمت بالا برای اکثر سرمایه گذاران خرد خسارت آور است و احتمالاً این گرانفروشی عمدی بوده است. از پرونده:

“با برآورد قیمت اولیه هر سهم معادل 25 بیت کوین ، سهام برای سرمایه گذاران خرده فروشی کوچکتر هزینه بردار خواهد بود در حالی که به سرمایه گذاران بزرگتر و به طور کلی پیچیده تر برای دستیابی به قیمت بیت کوین اجازه می دهد”

با توجه به هدف اصلی SEC ، حفظ امنیت سرمایه گذاران خرده فروشی ، قیمت گذاری ETF از محدوده آنها یک قدم هوشمندانه از Cboe است. موردی که اطمینان حاصل می کند تمرکز اصلی SEC در حمایت از سرمایه گذاران خرده فروشی هنگام تصمیم گیری در مورد تصویب یا رد ETF نیست..

ETF ذهنیت موسسات را تغییر نخواهد داد

در حالی که سرمایه گذاران خرده فروشی امیدوارند که راه حل های مناسب نگهداری در یک ETF بیت کوین نیازهای پول سازمانی را برآورده کند ، واقعیت ممکن است کاملا متفاوت باشد. Cboe ETF این امر را فراهم می کند ، اما بسیاری از مدیران صندوق منتظر یک راه حل ثابت شده هستند و به محض دسترسی به وسیله نقلیه ، لزوماً در بیت کوین سرمایه گذاری زیادی نمی کنند. به گفته Courchesne ، قیمومیت نگرش مدیران صندوق را در برابر نوسانات و خطرات بیت کوین تغییر نخواهد داد. همچنین ، پیشنهادهایی مبنی بر اینکه سرمایه گذاران نهادی که می خواهند در بیت کوین مناصبی داشته باشند ، قبلاً جمع شده اند ، وجود داشته است.

تقسیم سهام در آینده می تواند ETF را برای سرمایه گذاران خرده فروشی باز کند

تقسیم را تقسیم کنید. منبع: Shutterstock.comتقسیم را تقسیم کنید. منبع: Shutterstock.com

برای ارائه دهندگان ETF غیر معمول نیست سهام آنها را تقسیم کرد, فرایندی که سهام قابل دسترسی بیشتری را با قیمت پایین تر هر سهم ایجاد می کند.  CNBC پیشنهاد کرد این مانور در ماه نوامبر 2014 برای ETF رایج تر می شود. تقسیم ها می توانند به حفظ نقدینگی یک دارایی به دلیل جدید کمک کنند قیمت پایین تر سهام تقسیم شده, که به ویژه هنگامی که سهام قیمت یک دارایی بی ثبات مانند بیت کوین را ردیابی می کنند ، می تواند بسیار مفید باشد.

Courchesne کشف کرد که Cboe قیمت سهام 0.025 BTC را در پرونده خود ذکر کرده است. این می تواند نوشتن روی دیوار باشد که آنها تقسیم نهایی سهام را برنامه ریزی می کنند. Cboe اظهار داشت:

“خواه قیمت سهام معادل 25 بیت کوین با یک سبد 5 سهم باشد یا سهام آن برابر با 025/0 بیت کوین با یک سبد 5000 سهم باشد ، هزینه ایجاد یا بازخرید یک AP دقیقاً یکسان خواهد بود.”

انجام چنین تقسیمی با احتساب قیمت بیت کوین 8000 دلار ، قیمت سهام 200 دلاری را ایجاد می کند ، که برای سرمایه گذاران خرده فروشی بسیار بیشتر از مبلغ اصلی 200000 دلار است. به طور کلی ، قوانین مربوط به احتمال تقسیم قبل از برقراری معاملات وضع می شود ، بنابراین طرفین علاقه مند از نزدیک مشاهده می کنند تا نحوه تشکیل پرونده را برای ترکیب اطلاعات بیشتر در مورد هر گونه تقسیم احتمالی در آینده بررسی کنند..

به گفته کورچسن تصویب ETF بعید است

معامله گران بیت کوین ماه گذشته به مقاله ای از مجله ICO مجله ای مبنی بر تأیید Bitcoin ETF Cboe’s کشیده شده بودند اجتناب ناپذیر بود. با این حال ، بسیاری از مطالب ارائه شده توسط یک نویسنده نام مستعار بدون اعتبار ، با استناد به منابع ناشناس تردید داشتند در مورد صحت اطلاعات ارائه شده صحبت از [blokt] در مورد تأیید Cboe ETF یا نه ، Courchesne احساس می کند تصویب بعید است. او به [blokt] گفت:

“من فکر می کنم ETF انجام می دهد نه تأیید شدن یکی از دلایل رد شدن ETF Winklevoss به دلیل نگرانی SEC در مورد دستکاری در بازار اساسی بود. هیچ چیزی در فضای محدود برای تغییر این مسئله تغییر نکرده و اثبات اینکه بازارهای بیت کوین در برابر دستکاری مقاوم هستند دشوار است. “

در مورد واکنش احتمالی بازار به انکار ETF ، Courchesne پیشنهاد می کند که فروش مجدد اجتناب ناپذیر است ، اما عمر آن نسبتاً کوتاه خواهد بود:

“فکر کردن در مورد چیزی دشوار است اما در صورت انکار ، فروش مجدد اتفاق می افتد. فکر نمی کنم برای حرکت از این رویداد و یافتن خوش بینی و پذیرش جدید فضا طولانی شود. “

این اولین باری نیست که Bitcoin ETF به حاشیه رانده می شود ، با این وجود بیت کوین همچنان سرمایه گذاران را جذب می کند.

شاید یک ETF پاسخ نباشد – انواع دیگر فرزندخواندگی می تواند موج بعدی پول نقد را به بیت کوین بیاورد

Courchesne معتقد است که ما شروع به دیدن حساب های سرمایه گذاری فردی می کنیم که ارزهای رمزپایه را اتخاذ می کنند ، این امر خرید سرمایه بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال را برای سرمایه گذاران روزمره آسان می کند. او به [blokt] گفت:

“پیش بینی می کنم حساب های سرمایه گذاری فردی (مانند کارگزاری و IRA) شروع به استفاده از دارایی های دیجیتالی کنند. اینها حسابهایی هستند که پیوند آنها با سیستم عاملهای رمزنگاری خودکارگردانی اگر غیرممکن هم نباشد ، معمولاً سخت است.

با نزدیک شدن سریع مهلت های تصمیم گیری ETF ، از جمله مهلت تعیین شده برای دو صندوق از ProShares در 23 آگوست ، سرمایه گذاران بیت کوین در آستانه فروش قرار دارند. اما شاید امید به تأیید از SEC بی فایده باشد. بیت کوین ممکن است مانند گذشته بدون کمک ETF رونق بگیرد.