وزارت دارایی لیتوانی دستورالعمل هایی در مورد ICO ، رمزهای امنیتی و مالیات بر رمز ارزها صادر می کند

وزارت دارایی لیتوانی فقط یک ارائه 16 صفحه ای از ارزهای رمزپایه ، پیشنهادات اولیه سکه (ICO) ، انواع مختلف رمزها را که در حوزه قضایی و قوانین مالیاتی آن در نظر گرفته شده و در حوزه رمزنگاری اعمال می شود ، منتشر کرد..

سند منتشر شده در 8 ژوئن با بیانیه افتتاحیه وزیر دارایی ، ویلیوس شاپوکا ، که کشورش را در صف مقدم انقلاب Blockchain و قطب راه اندازی کننده برتر در FinTech به لطف اقتدار عمومی آزاد ذهن خود ستایش می کند ، شروع می شود..

وی اضافه می کند که چالشی که نهادهای نظارتی با آن روبرو هستند یافتن تعادل مناسب بین ایجاد چارچوب نظارتی انعطاف پذیر برای رونق مشاغل و جلوگیری از طرح های غیرقانونی ، پولشویی و فعالیت های تأمین مالی تروریسم است..

دستورالعمل های ICO

این سند ICO را به عنوان هر پیشنهاد توکن که توسط یک شرکت تجاری به منظور جمع آوری سرمایه برای تولید محصولات یا خدمات جدید یا تأسیس خود شرکت و شروع فعالیتهای آن ارائه می شود ، تعریف می کند..

در حالی که این فرآیند توسط یک نهاد نظارتی خاص تنظیم نمی شود ، بانک لیتوانی ملزم به نظارت بر پیشنهادات توکن است که “ممکن است به موجب الزامات” قانون کشور باشد.

این سند توضیح می دهد که بسته به پیشنهاد ، یک توکن ممکن است در تصمیمات شرکتی شرکت حق رأی را اعطا کند ، به دارندگان بخشی از سود شرکت اعطا کند ، نرخ سود مبلغ سرمایه گذاری شده را دریافت کند و یا اصل پول وام را دریافت کند ، و در بازار ثانویه معامله شود.

در ادامه توضیح داده می شود که اگر توکن یکی از حقوق فوق را به دارندگان اعطا کند ، “این احتمال وجود دارد که به عنوان امنیت در نظر گرفته شود.” بنابراین ، صادرکننده را ملزم به رعایت “قانون مربوطه” می کند. این تعریف در واقع از مواد 1.101-1.108 قانون مدنی جمهوری لیتوانی گرفته شده است.

بیت کوین طلایی روی پس زمینه تاریک پرچم ایالت لیتوانی قرار دارد. منبع: Shutterstock.comبیت کوین طلایی روی پس زمینه تار پرچم ایالت لیتوانی قرار دارد. منبع: Shutterstock.com

مالیات

این بخش ارز مجازی را به عنوان دارایی فعلی استفاده می کند که به عنوان ابزار تسویه مالی کالا و خدمات یا ذخیره ارزش استفاده می شود. ارزهای واقعی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر ارزش افزوده به عنوان ارزهای مستقل مانند یورو یا دلار در نظر گرفته می شوند.

برای سایر دسته های مالیاتی ، برخی از نشانه ها نیز ممکن است به عنوان ارزهای مجازی در نظر گرفته شوند. در ادامه این سند توضیح داده شده است که شناختن برخی از سرمایه های توکن به عنوان اوراق بهادار لزوماً منجر به حکمرانی آنها به این ترتیب برای اهداف مالیاتی نمی شود.

در حقیقت ، اظهار شده است که توکن های صادر شده در طی ICO مشمول مالیات بر درآمد شرکت نمی شوند در صورتی که مشخصات اوراق بهادار ذکر شده در بالا را ارائه دهند یا اگر به عنوان وسیله ای برای استفاده از محصول یا خدمات یک شرکت صادر شده باشند ، پرداخت می شود با استفاده از آن نشانه ها.

این سند مورد دوم را “پیش پرداخت” می داند ، این یک انتقال ساده نقدی است که به دست نمی آید زیرا این توکن به دارندگان حق کسب کالاها یا خدمات شرکت را به میزان دقیق در آن علامت ها نمی دهد..

با توجه به مالیات بر درآمد شخصی ، سود حاصل از تجارت ارزهای مجازی “ممکن است به عنوان درآمد حاصل از فعالیت های فردی محاسبه شود” ، در صورت اعمال مجموعه خاصی از معیارهای جمع شده (به عنوان مثال ، تداوم ، استقلال و پیگیری منافع اقتصادی ).

در این سند به طور خلاصه تداوم توضیح داده می شود که مربوط به انجام فعالیت هایی است که ماهیت مستمر دارند و محدود به یک دوره مالیاتی نیستند و به طور مکرر انجام می شوند. برای برخی از فعالیت هایی که این معیارهای جمع شده را به عنوان مالیات بر درآمد شخصی برآورده می کنند ، نرخ ثابت 15٪ اعمال می شود.

سود حاصل از استخراج ارزهای رمزپایه براساس سند مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست. با این حال ، اگر شخصی پاداش خدمات معدنی عرضه شده را از شخص دیگری دریافت کند ، مشمول مالیات بر ارزش افزوده می شود.

در بخش افشاگری آمده است که انتشار تفسیر رسمی قانون لیتوانیایی نیست و این حکم در اقتصاد جدید رمزنگاری با تلاش مشترک همه نهادهای ذی صلاح به صورت موردی ساخته می شود.

علاوه بر این ، اعتقاد بر این است که دستورالعمل های مربوط به آن فقط بخشی از جنبه های مورد بررسی توسط موسسات مالی و نظارتی مربوطه را شامل می شود و در اصل ، تحت تغییرات و به روزرسانی های بعدی قرار می گیرد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map