اوراکل, شرکت نرم افزاری و محاسباتی چندملیتی آمریکایی ، که بیشتر به دلیل محصولات پایگاه داده سازمانی خود شناخته می شود ، اخیراً مورد جدید خود را با استفاده از “The World Bee Project” برای استفاده از فناوری بلاکچین به نمایش می گذارد.

ارائه در اجلاس Blockchain London 2019, هفته گذشته در المپیای لندن برگزار شد, اوراکل نقش آنها را در مواردی که ممکن است یکی از تأثیرگذارترین و مهمترین موارد استفاده در فناوری بلاکچین باشد ، توصیف کرد.

پروژه جهانی زنبور عسل با هدف افزایش امنیت غذایی در سراسر جهان با استفاده از آخرین فن آوری در هوش مصنوعی, فن آوری حسگر ، و اینترنت چیزها. Oracle در حال حاضر با پروژه World Bee Project برای کمک به ردیابی سلامت کندوی عسل از طریق رایانش ابری در حال کار است و اکنون هر دو طرف در حال بررسی پتانسیل فن آوری دفتر توزیع شده برای حفاظت از محیط زیست هستند..

زنبورها برای زندگی انسان ضروری هستند ، و کل سیستم های کشاورزی و امنیت غذایی ما را تشکیل می دهند و اجرای زنجیره بلوک برای حمایت از چرخه حیات آنها می تواند مورد مهمی باشد که در نهایت قدرت بلاکچین عمومی.

Oracle and the World Bee Project با استفاده از بلاکچین چگونه هستند?

بنابراین ، بلاکچین چگونه به زنبورداران کمک می کند؟ در حال حاضر چندین مسئله در سراسر زنجیره تامین عسل وجود دارد ، بسیاری از تأمین کنندگان عسل نجس یا آلوده تولید می کنند ، که همان محصولی نیست که برچسب نشان می دهد.

ناخالصی هایی مانند قندهای تصفیه شده ، شربت ذرت ، نمک یا سایر مواد سمی به طور منظم در بسیاری از عسل های خریداری شده در مغازه ها پیدا شده است. این نه تنها مشکلی برای مصرف کنندگان محسوب می شود ، بلکه یک بار اقتصادی سنگین را برای زنبورداران مسئولی که عسل مرغوب تهیه می کنند ، به بار می آورد. به نوبه خود ، از آنجا که این زنبورداران مسئول به مراتب بیشتر مدیریت زنبورهای عسل را به طور پایدار انجام می دهند ، بر سطح کندوهای موجود به خوبی مدیریت شده تأثیر می گذارد.

به گفته اوراکل ، این یک مشکل عظیم است بیش از 75٪ عسل فروخته شده در فروشگاه ها “جعلی” است ، یا به همان خالصی که روی شیشه می گوید خالص نیست. در عوض ، بلاکچین – که دفتری تغییرناپذیر از کلیه معاملات یا داده های گذشته را فراهم می کند ، می تواند منشا دقیق عسل خریداری شده در فروشگاه را برای مصرف کنندگان در محل فروش ثابت کند..

نمایش نمایشی Oracle ، به نام “کندوی متصل و آینده کشاورزی,”از حاضران دعوت کرد تا روند استقرار حسگرهای اینترنت اشیا و هوش مصنوعی را برای ردیابی سلامتی این گرده افشان حیاتی مشاهده کنند. اینها شامل جمع آوری معیارهای وزن کندو ، مسافت طی شده توسط زنبورها و حتی داده های صوتی از داخل کندوها – به طور موثر ایجاد اولین “کندوهای هوشمند” AI در جهان.

اندی کلارک ، مدیر طراحی و نوآوری در Oracle ، از این فرصت استفاده كرد و با شركت كنندگان در اجلاس Blockchain به اشتراک گذاشت كه چگونه فناوری blockchain Oracle می تواند به عنوان بخشی از محصولات دارای گواهینامه سازگار با محیط زیست ، به پروژه جهانی زنبور عسل در تأیید عسل کمک کند..

نوآوری اصلی در ذخیره سازی داده های عسل در بلاکچین از روش تأیید آن ناشی می شود. دانشمندان در دانشگاه ردینگ روش جدیدی برای ضبط ‘امضای’ گرده از گیاهان اطراف کندو ایجاد کرده اند که می تواند در بلاک چین ذخیره شود. اگر بعد از آن عسل دیگری اضافه شود که باعث تقلب در محصول شود ، امضای گرده دیگری وجود دارد و عسل به عنوان تک منبع گواهی نمی شود.

راه حل blockchain Oracle با پروژه The Bee World و Reading-based در حال توسعه است پروفسور سایمون پاتس, یک مشاور گرده افشانی جهانی برای اتحادیه اروپا و یک عضو کنوانسیون تنوع بیولوژیکی برای سازمان ملل.

تا به امروز ، این یکی از برجسته ترین نمونه های سازمانی متمرکز بر محیط زیست است که راه حل های بلاکچین را اجرا می کند ، برای مسئله ای که پیگیری و ردیابی آن قبلاً غیرممکن بود..

آیا Blockchain آینده روشن تری را برای زنبورهای عسل ارائه می دهد?

در حالی که اوراکل در حال حاضر با پروژه The World Bee به طور عمده برای ردیابی منشا عسل با استفاده از بلاکچین کار می کند ، تأثیرات ناخوشایند برای سلامتی این گرده افشان های حیاتی به طور بالقوه بسیار زیاد است.

زنبورداران و کشاورزانی که می توانند از طریق منشا اثبات شده در محل فروش ، قیمت بالاتری برای عسل خود بپردازند ، متعاقباً می توانند زمان و منابع بیشتری را در کندوهای خود سرمایه گذاری کرده و برای مراقبت بهتر از زنبوران خود انگیزه بگیرند. به همین ترتیب ، برای اولین بار ، مصرف کنندگان می توانند به محصولات عسلی که می خرند اعتماد کنند.

این استفاده از فناوری بلاکچین در یک سناریوی واقعی یکی از مسئولیت های سازگار با محیط زیست و اجتماعی است که تا به امروز از زنجیره بلوک استفاده می کند ، و این کاملاً مغایر با روایت مشهور است که بلاکچین برای سلامتی محیط زیست مضر است..

در آینده ، به احتمال زیاد سایر محیط زیست یا مدیریت زنجیره تامین راه حل های بلاکچین برای اثبات منشأ محصول یا کشاورزان و تولیدکنندگان برای گرفتن گواهینامه ارزشمند در مورد محصولات خود ظاهر می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me