هزینه های تحصیل ، رقابت شدید بین همسالان و دسترسی ساده به رسانه های اجتماعی یک چالش رو به رشد برای دانشگاه ها و کارفرمایان ایجاد کرده است. با بیش از پنجاه درصد از کارفرمایان نظرسنجی که ادعا می کنند در کارنامه خود دروغ گفته اند و گفته می شود از هر 3 نفر 1 صریحاً در مورد تحصیلات خود دروغ گفته اند, این به طور فزاینده ای برای سازمان ها مهم است که می توانند زودهنگام آنچه را می توان به عنوان هک شغل توصیف کرد ، شناسایی و از بین ببرند.

38٪ از استخدام کنندگان گفتند که پس از کشف اطلاعات نادرست ، متقاضیان را از بررسی خارج کرده اند. با این حال ، این هنوز برای مدیر استخدام یک کار وقت گیر و پرهزینه است و به هیچ یک از مشاوران مشاور استخدام کمک نمی کند. این هزینه کلاهبرداری از سرگیری فقط جامعه تجاری را تحت تأثیر قرار نمی دهد. دانشگاه های انگلستان برای تأمین هزینه درخواست برای تأیید صلاحیت فارغ التحصیلان بیش از 2 میلیون پوند ضرر کردند. افزایش هزینه تحصیلات عالی به طور فزاینده ای خطر را برای بسیاری توجیه می کند. ترکیب این کار با یک بازار کار بسیار رقابتی برای موقعیت های مطلوب تر ، احتمالاً باعث شیوع تقلب در مقاطع تحصیلی می شود.

نه تنها تایپ کردن چند خط مربوط به مدرک علوم کامپیوتر آسان است ، بلکه می تواند شما را به سمت نردبان سازمانی سوق دهد ، هرچند همه آسیب ندیده اند. موردی در این زمینه می تواند مدیر عامل سابق یاهو ، اسکات تامپسون ، باشد ادعا کرد که او چنین مدرک علوم کامپیوتر را دارد, فقط توسط یک سرمایه گذار فعال در معرض دید قرار گیرد. آیا اگر او به چنین مقام بالایی نرسیده بود ، آیا همان سرمایه گذار با چنان قوت برنامه های خود را دنبال می کرد?

چگونه مشاغل و م institutionsسسات آموزشی می توانند از منافع خود و دانشجویان اصیل و سخت کوش محافظت کنند؟ ممکن است در فضای مجازی پاسخی وجود داشته باشد که به صورت بلاکچین باشد.

“آیا Blockchain کاری با بیت کوین و مجرمان سایبری ندارد؟” نه کاملا. بلاکچین کاربردهای مفیدی دارد که برخی از آنها تازه شروع به ظهور می کنند. بلاکچین در واقع یک پایگاه داده تغییرناپذیر است که در اینترنت به اشتراک گذاشته شده و توسط بسیاری از شرکت کنندگان نگهداری می شود. نقطه قوت اصلی آن در نحوه نوشتن سوابق با استفاده از یک مدل “بی اعتماد” است که از حمله و فساد محافظت می کند. این فناوری به عنوان یک فناوری مفید در جایی که اعتماد شخص ثالث ، در دسترس بودن و تغییرناپذیری شخص ثالث است ، وام می دهد. بنابراین می توانید به راحتی ببینید که چگونه بیت کوین و سایر ایده های ارز رمزنگاری شده اینقدر محبوب شده اند. من یک سکه (رمز دیجیتال منحصر به فرد) دارم ، آن سکه را در مبادله با استفاده از یک سیستم کاملاً در دسترس به شخص دیگر منتقل می کنم و این معامله به صورت غیرقابل تغییر ثبت می شود و از تقلب جلوگیری می کند. به هیچ بانکی (یا واسطه ای) نیازی نیست.

یکی از این سازمان ها که به دنبال مقابله با این مسئله است ، شرکت نوپای Blockchain است, دانشگاه منبع آزاد.  هنگام صحبت با Technology Lead, جردن جامبازوف, من از او پرسیدم که به نظر آنها برجسته ترین موضوعات چیست و چگونه می توانند به حل آنها کمک کنند. وی در مورد مسائل اصلی نظرات زیر را داشت:

“اولا ، بهره وری نیروی کار. با سرعت سریع پیشرفت فناوری ، مردم و بازار کار نیز باید از این سرعت حمایت کنند. داشتن جامعه تحصیل کرده قطعاً به بهره وری نیروی کار – چه در سطح خرد و چه در سطح کلان – کمک می کند. ثانیاً ، قابلیت ردیابی دستاوردها. داشتن دستاوردهای قابل ردیابی برای هر مشاغل سالم است ، زیرا امکان برنامه ریزی بهتر را فراهم می کند و هدف آن را به راحتی قابل پیش بینی می کند. این برای کارمندان نیز خوب است ، زیرا دستاوردهای آنها را قابل مشاهده می کند ، که به حداکثر رساندن پاداش نیز کمک می کند.

مسئله سوم اعتماد است. هیچ مشاغلی بدون اعتماد نمی تواند فعالیت کند. قابلیت ردیابی و تغییرناپذیری داده ها در مورد بلاکچین در روند اعتماد سازی نقش دارد. البته ، این ارتباط خوب را مستثنی نمی کند. در آخر ، صلاحیت. در قرن بیست و یکم بسیار مهم است که سریع با تغییرات جدید سازگار شوید و در طول زندگی خود یاد بگیرید. در این راستا ، داشتن بستری مهم است که در آن مشاغل ، دانشگاه ها وجود داشته باشد & فراگیران می توانند مستقیماً همکاری کنند و به سرعت با شرایط مورد نیاز سازگار شوند. “

این فناوری را در چالش پیش روی سازمانهای استخدام به کار گیرید و ما می توانیم سازوکار اساسی را با سود ببینیم. پس از اتمام موفقیت آمیز یک دوره ، دانش آموزان می توانند نشانه های منحصر به فرد اختصاص دهند که نه تنها نمرات نهایی آنها ، بلکه بالقوه سایر اطلاعات مربوط به موفقیت های تحصیلی آنها را نشان می دهد. این نوع اثبات تغییرناپذیر می تواند به کارفرمایان کمک کند تا جستجو را جستجو کنند و متقاضیان ایده آل خود را از استخرهای بزرگ استعدادیابی پیدا کنند ، به جای اینکه در حال حاضر به یک فرآیند تبلیغاتی گران قیمت و گاهی طولانی نیاز داشته باشید ، که ممکن است نتایج کمتری داشته باشد یا در برخی موارد بی نتیجه باشد.

جردن جامبازوف درباره مفید بودن بررسی های پیش زمینه فعلی اظهار نظر کرد:

“شاید آنها در برخی موارد به اندازه کافی خوب باشند ، اما این رویکرد مقیاس پذیر نیست. من معتقدم که آوردن گواهینامه ، مهارت & دستاوردهای یک سیستم قابل اعتماد می تواند صدها هزار ساعت را صرفه جویی کند. “

وقتی به آمار نگاه می کنید ، ممکن است حق با او باشد.

ترکیبی از یک بازار کار سخت ، افزایش شهریه ها و پذیرش گسترده ای که می تواند رزومه را بدون گرفتار شدن زیبا کند ، احتمالاً باعث افزایش تقلب می شود. اگرچه هک شغل در بسیاری از موارد آسان است ، اما پرونده روشن استفاده از فناوری بلاکچین احتمالاً بازدارنده برخی است. همچنین باید ارزش درازمدت واقعی را برای موسسات آموزشی ، سازمانهای تجاری و خود افراد سخت کوش فراهم کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me