ارزهای رمزپایه محلی و منطقه ای – سکه های تحت حمایت دولت وارد صحنه می شوند

ارزهای رمزپایه محلی, همچنین به عنوان شناخته می شود ارزهای رمزپایه منطقه ای برای ارزهای مکمل طراحی شده اند که نیازهای جامعه را تأمین می کنند و به نگه داشتن پول در آن کمک می کنند. اندازه جوامع پذیرفته شده متفاوت خواهد بود و می تواند از یک دهکده کوچک تا یک ملت دیگر یا حتی مناطق وسیعی که از مرزها عبور می کنند متغیر باشد..

هدف ارزهای رمزپایه محلی / منطقه ای لزوماً رقابت با ارزهای فیات ملی نیست. با این حال ، بدون شک آنها به گونه ای طراحی خواهند شد که مزایایی نسبت به آنها داشته باشند. ارزهای رمزپایه محلی ممکن است از پشتیبانی دولتی برخوردار باشند ، اما ایجاد آن ضروری نیست. مقداری کارشناسان پیش بینی می کنند که یک روز تمام ارزهای فیات دیجیتالی می شوند ، اما اگر اتفاق بیفتد مدت زمان طولانی خاموش است.

در حالی که ریشه های رمزنگاری محلی به طور محکم در یک جامعه کاشته می شوند ، همچنین ممکن است در سراسر جهان مورد استفاده و تجارت قرار گیرند. همانطور که دلار آمریکا واحد پول محلی ایالات متحده آمریکا است ، استفاده از آن فقط در مرزهای کشور محدود نیست و در سراسر جهان یافت می شود.

ارزهای رمزپایه محلی تحت حمایت دولت

اکنون چندین کشور در حال تحقیق و بررسی هستند که آیا ارز رمزنگاری شده ملی با حمایت دولت ایجاد می کنند. این کشورها شامل ترکیه ، ایران ، چین ، روسیه ، استونی و سوئد هستند که احتمال آن در آینده بیشتر است.

Sveriges Riksbank ، بانک مرکزی سوئد در حال حاضر در حال بررسی این موضوع است که آیا این کشور به یک ارز رمزنگاری شده ملی که کرون الکترونیکی نامیده می شود نیاز دارد یا خیر. این در حالی است که سوئد به پیشرفت خود در جهت تبدیل شدن به یک جامعه بدون پول نقد ادامه می دهد ، و همانطور که آنها توسعه سریع تکنولوژی در ارزهای رمزپایه و روش های پرداخت را تشخیص می دهند.

تنها ارز رمزنگاری شده تحت حمایت دولت که در حال حاضر موجود است پترو است. پترو در 20 فوریه 2018 آزاد شد و توسط دولت ونزوئلا پشتیبانی می شود. ونزوئلا بزرگترین بحران مالی خود را طی چهار سال گذشته تجربه کرده است و ارزش پول ملی خود بولیوار را به شدت کاهش داده است. پترو هنوز در هر مبادله بین المللی در دسترس نیست و بسیار بحث برانگیز است زیرا این کشور در حال حاضر تحت تحریم های ایالات متحده است.

جالب است بدانید که برخی از دولتهایی که قصد ایجاد ارز رمزپایه محلی تحت حمایت دولت را دارند در حال حاضر مورد تحریم هستند. ایران و روسیه هر دو تحت تحریم های ایالات متحده هستند و ممکن است ارزهای رمزپایه را راهی برای دور زدن آنها تلقی کنند. ایالات متحده قبلاً گفته است که اگر شهروندان در پترو سرمایه گذاری می کنند, این می تواند با تحریم ها مخالفت کند و آنها را در معرض خطرات قانونی قرار دهد.

ارزهای رمزپایه محلی (پشتیبانی دولتی نیست)

ارزهای رمزپایه محلی نیازی به حمایت دولتی ندارند. در واقع ، جذابیت کل ارزهای رمزپایه برای بسیاری از مردم این است که آنها غیرمتمرکز هستند و به دولت ها ، بانک ها یا هیچ موسسه ای متکی نیستند..

هر کسی با دانش فنی می تواند ارز رمزنگاری شده ایجاد کند ، و آن را به گونه ای طراحی کند که برای یک جامعه مناسب باشد. در حقیقت ، موفق ترین نمونه های ارزهای رمزپایه محلی / منطقه ای پشتوانه دولت نداشته اند.

دو نمونه از ارزهای رمزپایه محلی که موفقیت هایی کسب کرده اند SIBCoin و AuroraCoin است. بیش از دو سال است که هر دو سکه وجود دارد و هر دو از رشد ارزش بیش از 1000 درصدی در طول سال 2017 برخوردار بوده اند. در حالی که هدف ارزهای رمزپایه محلی لزوماً وسیله ای برای حدس و گمان نیست ، رشد آنها سطح تصویب و توانایی حفظ پایگاه کاربر.

SIBCoin

SIBCoin مبتنی بر بلاکچین Dash است و خود را به عنوان “ارز رمزنگاری شده مردم مستقیماً از قلب سیبری” توصیف می کند. این در سال 2015 به عنوان یک ارز دیجیتال برای پذیرایی از جوامع روسی زبان ایجاد شد و یک پایگاه کاربری در سراسر جهان ایجاد کرده است. SIBCoin حریم خصوصی است و در برابر ASIC مقاوم است. SIBcoin در حال حاضر 33.5 میلیون دلار سقف بازار دارد و در صرافی های Bittrex ، Upbit ، YoBit و Cryptopia موجود است.

نمودار SIB / USD

نمودار ارزیابی قیمت تاریخی SIBCoin به دلار آمریکا را نشان می دهد.

AuroraCoin

AuroraCoin یک گزینه ایسلندی برای ارز محلی خود Krona ایسلندی و بیت کوین است. بحران مالی 2009-2009 سخت به ایسلند ضربه زد و منجر به سقوط بانک های آن شد که پس انداز بسیاری از شهروندان را از بین برد. AuroraCoin در سال 2014 به عنوان یک ارز دیجیتال مستقل از سیستم بانکی ایسلند راه اندازی شد. آن دارد یک بنیاد راه اندازی شد که بر توسعه و پذیرش AuroraCoin در ایسلند متمرکز است. AuroraCoin در حال حاضر 15.5 میلیون دلار سقف بازار دارد و در صرافی های Bittrex ، YoBit و Cryptopia موجود است.

نمودار AUR / USD

نمودار ارزیابی قیمت تاریخی AuroraCoin به دلار آمریکا را نشان می دهد.

آینده برای ارزهای رمزپایه محلی / منطقه ای چیست?

به نظر می رسد ما می توانیم انتظار داشته باشیم ارزهای رمزپایه منطقه ای بیشتری در آینده شاهد باشیم ، خصوصاً اکنون که دولت ها و بانک های مرکزی وارد صحنه شده اند. مطمئناً رویکردهای مختلفی اتخاذ شده است که نتایج متفاوتی را در پی خواهد داشت. سازندگان ارزهای رمزپایه محلی ممکن است بخواهند تدابیری را برای کاهش نوسانات یا محدود کردن کاربرد و در دسترس بودن آن در نظر بگیرند. آیا موفق ترین ارزهای رمزپایه محلی در آینده توسط دولت پشتیبانی می شود یا خیر؟ آیا آنها برای بهترین خدمت به جوامع خود ایجاد خواهند شد یا برنامه های دیگری نیز وجود خواهد داشت؟ جالب است که ببینید چگونه بازی می شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map