کارشناسان حقوقی درباره اثربخشی سازمانهای خودتنظیمی در صنعت رمزنگاری تردید دارند

اگرچه صنعت ارزهای رمزنگاری شده پر از تقلب و عدم اطمینان نظارتی است ، اما تعدادی از شرکتهای ارز رمزنگاری شده به عنوان راهی برای بهبود اعتبار صنعت ، سازمانهای خودتنظیمی (SRO) تشکیل دادند. در حالی که خودتنظیمی ممکن است به بلوغ بازار کمک کند ، طبق a مقاله Business Insider در 8 اکتبر منتشر شد ، کارشناسان حقوقی در مورد تأثیر نهادهای خودتنظیمی س questionال می کنند و در مورد اینکه آیا می توانند نتایج قوی و م resultsثر ارائه دهند بسیار بدبین هستند.

انجمن کالاهای مجازی برای ایجاد بهترین روشهای صنعت

محیط های نظارتی نامشخص اغلب بازیگران بد را به خود جلب می کند ، که منجر به تعدادی از مشکلات مانند کلاهبرداری ، هک و فعالیت های متقلبانه می شود ، که در بخش ارزهای رمزپایه بسیار مشهود است. Business Insider گزارش داد در آوریل که از سال 2011 تا 2018 ، صنعت ارز رمزپایه 1.7 میلیارد دلار به دلیل هک و کلاهبرداری ضرر کرده است. از این 1.7 میلیارد دلار ، 670 میلیون دلار فقط در سه ماه اول 2018 ضرر کرد.

در حالی که صنعت ارزهای رمزپایه مملو از تقلب و طرح های Ponzi است ، تعدادی از شرکت های ارز رمزپایه مشتاق ترمیم این تصویر هستند. در چند ماه گذشته ، دو نهاد خودتنظیمی جدید ظهور کرده اند. یکی از آنها انجمن کالاهای مجازی (VCA) است ، بدنه ای که توسط مبادلات ارزهای رمزپایه Gemini ، Bitstamp ، Bittrex و bitFlyer USA تشکیل شده است..

طبق اعلامیه مطبوعاتی, VCA بر بازارهای کالاهای مجازی نظارت خواهد کرد و قوانین و چارچوبی را برای بهترین روشهای صنعت تعیین خواهد کرد. در حالی که بسیاری از افراد ارز رمزنگاری شده VCA را بخاطر تلاش و ابتکار آن تحسین می کنند ، با این وجود کارشناسان حقوقی عدم اطمینان زیادی را با بدن ابراز کرده و معتقدند که ممکن است نتایج بسیار موثری نداشته باشد.

خودتنظیمی ممکن است جوابگو نباشد

جوزف مورنو ، یک شریک از گروه دفاع و تحقیقات یقه سفید Cadwalader ، نسبت به نهادهای خودتنظیمی مانند VCA بسیار بدبین است زیرا آنها توسط یک نهاد نظارتی خاص پشتیبانی نمی شوند. گفت مورنو:

“اگر یک نهاد نظارتی در پشت آن نباشد ، در SRO هیچ دندانی وجود ندارد. به نظر نمی رسد بدون اختیار قانونی بسیار کارآمد باشد. احتمالاً این استانداردها را تعیین می کند و در صورت تخلف اعضا ، توانایی اخراج آنها را دارد ، اما هیچ مقام نظارتی دولتی مانند اقدامات اجرایی یا هزینه های دریافتی نخواهد داشت. “

مورنو کارایی VCA را زیر سال برد. وی VCA را با سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FIRA) مقایسه کرد. اگرچه FIRA یک نهاد خودگردان است ، اما توسط دولت آمریکا مجاز است و تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است.

فیل لوكادو ، یك شركت در شركت حقوقی بین المللی شركت Haynes Boone ، با مورنو موافقت كرد. وی همچنین در مورد ایده خودتنظیمی و اینکه آیا بهترین روش برای صنعت ارزهای رمزپایه است ، عدم اطمینان و تردید را بیان کرد..

با وجود این ، خودتنظیمی س itالات زیادی را در رابطه با ارزهای رمزپایه ایجاد می کند. به عنوان مثال ، ارز رمزپایه و بلاکچین تمایل دارد که مغایر ایده مرکزیت باشد و از طرفداران بزرگ تمرکززدایی است. تمرکززدایی یکی از ویژگی های اصلی شبکه های بلاکچین است زیرا ایده حذف واسطه های متمرکز به عنوان نقطه قدرت و اقتدار است. خودتنظیمی از تمرکززدایی سرپیچی می کند.

عدم شفافیت مانع ورود سرمایه گذاران نهادی به بازار می شود

در حالی که مزایای زیادی برای خودتنظیمی وجود دارد ، Business Insider معتقد است که ظهور اخیر نهادهای خودتنظیمی می تواند تلاشی از سوی شرکت ها برای جذابیت بیشتر خود و صنعت برای سرمایه گذاران نهادی باشد..

SEC بسیار مردد بوده و هنوز Bitcoin ETF را تأیید نکرده است و سرمایه های هنگفت وال استریت نیز به بازار ارزهای رمزپایه نپیوسته اند. با فقدان ضمانت ، شفافیت پایین و میزان بالای تقلب ، هک و طرح های Ponzi ، مقررات قوی تر و قوی تر به احتمال زیاد سرمایه گذاران نهادی را ترغیب به ورود به بازار می کند..

مشخص نیست که آیا یک نهاد خودتنظیمی به بهبود مشکلات موجود در بازار کمک می کند و بازار را به مرحله بلوغ می رساند. با این وجود ، نهادهای خودتنظیمی به عنوان یک یادآوری بزرگ برای تنظیم کننده ها برای اهمیت رشد قوانین ارزهای رمزنگاری شده به تنظیم کنندگان عمل می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map