رئیس SEC ، جی کلیتون ، وضوح بیشتری در مورد وضعیت Cryptos ارائه می دهد

تنظیم ارز رمزنگاری در حال تکامل است و به تدریج همه چیز واضح تر می شود.

اخیراً ، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اظهار داشت که یک سکه دیجیتال که قبلاً به عنوان اوراق بهادار به حساب می آمد ، در صورت غیرمتمرکز شدن “به اندازه کافی” ، ممکن است به عنوان کالا در نظر گرفته شود..

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم ، بیایید جدول زمانی و تحولاتی را که اتفاق افتاده است درک کنیم.

گاری جلوتر از بولاک است

رگولاتورها در سراسر جهان در تنظیم بخش ارزهای رمزپایه مشکل دارند.

اخلال در فناوری و نوآوری در بلاکچین از دولتها و نهادهای نظارتی مانند بانکهای مرکزی یا تنظیم کننده های بازار پیشی می گیرد.

سبد خرید مطمئناً از گاو نر جلوتر است.

برخی از کشورها طرفدار ارزهای رمزپایه هستند و از طرف دیگر ، برخی آنها را به شدت ممنوع کرده اند.

در چنین سناریوی گیج کننده ای ، طبیعی است که به مواضع نظارتی و سیاستگذاران ایالات متحده نگاه کنیم که بزرگترین و قدرتمندترین اقتصاد جهان را نشان می دهند.

قبل از ادامه به ما اجازه دهید چند اصطلاح را درک کنیم.

توکن ها چگونه دسته بندی می شوند و ICO چیست?

خوب ، سه نوع رمز وجود دارد.

  1. واحد پول
  2. نرم افزار
  3. نشانه های سرمایه گذاری

در مورد ICOs ، دکتر فیلیپ هکر که یک مقاله را منتشر کرد گزارش تحقیق با عنوان “مقررات رمزنگاری اوراق بهادار: ICO ها ، فروش توکن ها و ارزهای رمزنگاری شده تحت قانون مالی اتحادیه اروپا” ICO ها را به عنوان رویدادی تعریف می کند که در آن:

“کارآفرینان تازه کار در ازای دریافت سکه های رمزنگاری (به طور معمول بیت کوین یا اتر) توکن ارائه می دهند. سرمایه گذاران نشانه هایی را دریافت می کنند که می توان آنها را کوپن هایی با رمزنگاری دانست که مجموعه ای از حقوق و تعهدات را دربرمی گیرد. “

برخی ICO ها به راه اندازی یک دیجیتال جدید کمک کردند واحد پول. به عنوان مثال ، با استفاده از Ethereum ICO ، سرمایه گذاران بیت کوین گذاشتند و در ازای آن “Ether” دریافت کردند ، این ارز رمزپایه دیگری است.

برخی از نشانه ها عملکردی دارند سودمندی به آن متصل شده است در پیش بینی محصولی که توسعه دهندگان آن پروژه در حال ایجاد یا ایجاد آن هستند. به عنوان مثال ، Filecoin با تلاش برای استفاده از فضای ذخیره سازی گسترده استفاده نشده بر روی رایانه های سراسر جهان ، یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز ایجاد می کند.

سرانجام ، وجود دارد نشانه های سرمایه گذاری که به عنوان دارایی های دارای جریان نقدی آینده در نظر گرفته می شوند.

این ICO ها بدون دخالت بازیگران سنتی مانند بانک های سرمایه گذاری در یک محیط کاملاً واسطه انجام می شوند. برخی از نمونه های برجسته ICO در گذشته نه چندان دور شامل Telegram ، Dragon و Huobi است.

اما همانطور که این گزارش نشان می دهد ، نشانه های بسیاری وجود دارد که می توان آنها را “نشانه های ترکیبی” نامید. چنین نشانه هایی عناصر دو یا هر سه نمونه کهن الگو را تشکیل می دهند.

نشانه ها را می توان به طرق مختلفی طراحی کرد که دسته بندی آنها را در مورد اوراق بهادار دشوار می کند یا نه.

تست هووی چیست?

دادگاه عالی ایالات متحده قرارداد سرمایه گذاری را در پرونده برجسته هووی در سال 1948 به شرح زیر تعریف کرد:

قراردادهای سرمایه گذاری از چهار عنصر تشکیل شده است-

  1. سرمایه گذاری پول
  2. یک شرکت مشترک
  3. انتظارات سود
  4. تلاش های کارآفرینی یا مدیریتی شخص ثالث

جدول زمانی تحولات اخیر

در آوریل 2018 ، گری جنسلر ، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالاها ، از SEC و ناظران خواست که وضوح بیشتری به ارمغان بیاورد.

به گفته وی ، اگر کسی XRP یا Ether را خریداری می کند ، در اصل در حال خرید یک اوراق بهادار است سرمایه گذاری پول در یک شرکت مشترک, با انتظارات از سود از تلاش های کارآفرینی شخص ثالث.

بنابراین این سکه ها با آزمایش هووی مطابقت دارند. شرکت مشترک XRP آزمایشگاه های Ripple و برای Ether ، بنیاد Ethereum است.

با این حال ، Coincentre.org یک مرکز تحقیقاتی غیرانتفاعی پیشرو و گروه حمایت از صنعت است که تمرکز خود را بر روی موضوعات سیاست در مورد ارز رمزنگاری شده و بلاکچین می گذارد همچنین اظهار داشت که اتر امنیت نیست.

دلیل این است:

ارزش اتر و عملکرد شبکه Ethereum به بنیاد وابسته نیست ، بلکه از تلاش هزاران توسعه دهنده ، استخراج کننده و کاربر غیرمستقیم ناشی می شود. “

به طور خلاصه ، هنگامی که شخص ثالث قابل تشخیصی (شرکت مشترک) وجود ندارد که انتظار می رود از آن سود کسب کند ، نمیتوان به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کرد.

سپس ویلیام هنمن در ژوئن 2018, مدیر امور مالی شرکت ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همان نقطه را چسباند که دارایی های دیجیتال که می توانستند به عنوان یک اوراق بهادار فروخته شوند ، ممکن است به عنوان یک امنیت باقی نمانند ، زیرا شبکه پشت آن “به اندازه کافی” غیرمتمرکز است.

در مورد این س ofال که آیا یک دارایی دیجیتال که در اصل به عنوان “امنیت” ارائه شده است ، می تواند به عنوان چیز دیگری طبقه بندی شود ، آقای ویلیام هنمن این را بیان می کند:

“پاسخ به این سوال بسته به شرایط هر دو” بله “و” نه “است.

در مواردی که دارایی دیجیتال مجموعه ای از حقوق را نشان می دهد که به دارنده منافع مالی در یک شرکت را می دهد ، پاسخ احتمالاً “نه” است.

اما در مورد مواردی که دیگر هیچ شرکت مرکزی در آن سرمایه گذاری نشده است یا دارایی دیجیتال فقط برای خرید کالایی یا خدماتی موجود است که از طریق شبکه ای که در آن ایجاد شده است ، به فروش می رسد؟ من معتقدم در این موارد پاسخ “بله” واجد شرایط است. “

بنابراین به گفته وی ، هنگامی که یک دارایی دیجیتال “به اندازه کافی” غیرمتمرکز شود ، جایی که انتظار نمی رود هیچ گروه واحدی تلاش کارآفرینی کند ، دارایی ممکن است یک قرارداد سرمایه گذاری نباشد.

خوب ، س mال بحث برانگیز اینجاست که چگونه می توان “به اندازه کافی” کمی کرد؟

پس از این پیشرفت ، نماینده مجلس از کارولینای شمالی تد بود نامه ای فرستاد به رئیس SEC SEC ، جی کلایتون در سپتامبر 2018 ، از او خواست که روشن کند آیا SEC با نظرات آقای هینمن موافق است یا خیر?

جی کلایتون از SEC ، موضع همکار خود را تکرار می کند

در اینجا نحوه پاسخ رئیس به س questionsالات مطرح شده توسط نماینده ارائه شده است.

من با توضیحات مدیر هینمن درمورد اینکه چگونه یک معامله دارایی دیجیتال دیگر نمی تواند قرارداد سرمایه گذاری باشد ، موافقم ، اگر برای مثال خریداران دیگر انتظار معقول از شخص یا گروهی برای انجام اقدامات اساسی مدیریتی یا کارآفرینی ندارند. در چنین شرایطی ، دارایی دیجیتال ممکن است یک قرارداد سرمایه گذاری تحت چارچوب Howey نباشد.

نکته ای که باید در اینجا ذکر شود این است که آقای کلیتون در نامه خود قاطعانه اتر را مشخص نکرده است.

رئیس ESMA به دنبال مقررات بیشتر است

استیون میجور ، همتای جی کلیتون در اروپا ، در آن سوی اقیانوس اطلس ، رئیس اتحادیه اوراق بهادار و بازارهای اروپا اظهار داشت که به دنبال تنظیم بیشتر دارایی های رمزنگاری شده.

هدف آن جلوگیری از خطرات اساسی برای مصرف کنندگان است. او گفت:

در جایی که دارایی های رمزنگاری شده به عنوان ابزار مالی واجد شرایط نیستند ، ما نگران هستیم که عدم وجود قوانین مالی قابل اجرا ، مصرف کنندگان را در معرض خطرات اساسی قرار دهد. “

ESMA و دیگر رگولاتورهای اروپایی طرفدار ایجاد یک رژیم سفارشی برای دارایی های رمزنگاری هستند.

به گفته مایجور ، یک رویکرد یکپارچه برای همه هرگز در فضای رمزنگاری که نوآوری های جدید فن آوری های موجود را مختل می کند ، کارساز نخواهد بود. وی در کنفرانس Fintech در بروکسل ، بلژیک سخنرانی می کرد.

درمجموع ، این اظهارات SEC و ESMA پیشرفت خوبی است. اما هنوز ، وضوح بسیار بیشتری لازم است. ناظران باید قوانینی عادلانه وضع کنند تا ضمن حمایت از سرمایه گذاران اصلی خیابان ، نوآوری مسئولانه را نیز تقویت کنند.

جهان در حال تغییر است. جامعه در حال تغییر است. آینده ثروت متحرک و غیرمتمرکز است.

از آنجایی که جهان از انقلاب صنعتی 4.0 استقبال می کند ، تنظیم کنندگان باید خود را در مقابل گاری قرار دهند و در مورد ارز رمزنگاری شده و فضای بلاکچین به مردم راهنمایی کنند و هرگونه مانعی را که ممکن است نوآوری مورد نیاز را خفه کند ، ایجاد کند تا جهان به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل شود..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map