در سراسر جهان ، داده های دیجیتال ما هر ساله دو برابر می کنیم. با پیش بینی کارشناسان پیش بینی می کنیم که تا سال 2020 سالانه 44 زتابایت داده بزرگ تولید کنیم.

ذخیره و دستیابی به چنین حجم عظیمی از داده ها هزینه بر ، انرژی زیاد و زمان بر است.

فضای ذخیره سازی ابری دارد انقلابی روشی که ما اسناد ، تصاویر و داده ها را ذخیره و به اشتراک می گذاریم.

اپراتورهای ذخیره سازی ابری سنتی ، مانند Microsoft Azure ، داده های بارگذاری شده ما را می گیرند و در سرورهای متمرکز ذخیره می کنند.

با این حال ، ذخیره سازی ابر سنتی با چندین مشکل در مواجه شده است امنیت داده های کاربران به دلیل این سرورهای متمرکز ، که کارشناسان استدلال می کنند ، ارائه می دهند نقطه حمله برای هکرها.

به همین ترتیب ، ارائه دهندگان حافظه ذخیره سازی قدیمی به طور پیش فرض داده ها را رمزگذاری نمی کنند و اگر این کار را انجام دهند ، اغلب در سمت سرور است ، نه مشتری ، داده ها را در هنگام “حمل و نقل” آسیب پذیر و در معرض دید قرار می دهد.

در کنار این موارد ، مشکلاتی در رابطه با در دسترس بودن و عملکرد برای کسانی که از مراکز داده ابری دور هستند وجود داشته است.

جان کوین ، بنیانگذار مشترک ، و مدیر ارشد درآمد در Storj

با ظهور فناوری بلاکچین ، ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز را فعال کرده است که می تواند راه حل مورد نیاز برای رشد روزافزون نیازهای جهانی را فراهم کند.

بلوک با جان کوین ، بنیانگذار و مدیر ارشد درآمد ، مصاحبه کرد استورج, برای فهمیدن اینکه چرا تمرکز زدایی دوره جدیدی را در رایانش ابری آغاز می کند.

تأسیس آزمایشگاه های Storj

آزمایشگاه Storj یک ارائه دهنده راه حل ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز است که در آتلانتا ، ایالات متحده آمریکا مستقر است. Storj در سال 2014 توسط شاون ویلکینسون و جان کوین تاسیس شد ، از فناوری بلاکچین برای فراهم کردن ذخیره اطلاعات استفاده می کند که حفظ حریم خصوصی ، امنیت و اطمینان بیشتری نسبت به میراث ذخیره سازی ابری متمرکز دارد..

جان کوین ، که قبلاً در موسسات مالی Credit Suisse و Deutsche Bank ایفای نقش می کرد ، رهبری قدرتمندی را در Storj به ارمغان آورد و به آن کمک کرد تا 3 میلیون دلار سهام خود را در سال 2016 و فروش توکن 30 میلیون دلاری Storj را در سال 2017 انجام دهد.

مفهوم Storj زمانی شکل گرفت که شاون ویلکینسون ، پس از جستجوی مکانی مقرون به صرفه برای ذخیره مجموعه های بزرگ داده ، دریافت که ذخیره سازی ابر متمرکز گران است ، محدود کننده است و داده های در معرض آن باقی مانده است. در عوض ، شاون یک بستر را در نظر گرفت که می توانست با استفاده از بلاکچین ، داده ها را در دستگاه های ذخیره سازی دوستان ذخیره کند و اصول اصلی Storj را تشکیل دهد.

کوین می گوید:

“شما می توانید پلت فرم Storj را به عنوان Airbnb ذخیره سازی ابر در نظر بگیرید. هدف نهایی ما این است که بدون داشتن مالکیت یا اداره یک مرکز داده ، به بزرگترین ارائه دهنده ذخیره سازی ابر در جهان تبدیل شویم. “

زیرا اکثر دستگاههای ذخیره سازی در کمتر از کمتر کار می کنند 25٪ از ظرفیت کل آنها, شبکه Storj متشکل از اپراتورهای گره ذخیره سازی است که ظرفیت ذخیره سازی بیش از حد دارند و کسانی که نیاز به ذخیره داده در ابر دارند.

این دو شرکت کننده شبکه هسته اصلی Storj را تشکیل می دهند ، اپراتورهای گره به عنوان “تأمین کننده” فضای ذخیره سازی عمل می کنند و کاربر سنتی شما که به عنوان تقاضا به ذخیره سازی ابر امن نیاز دارد.

شبکه Storj

Storj’s V3 Network ، که در پاییز 2019 راه اندازی می شود ، یک شبکه است سازگار با S3 راه حل ذخیره سازی ، به این معنی که کاربران جدید می توانند فقط با استفاده از چند خط کد ، پلت فرم Storj را در معماری ذخیره سازی موجود خود پیاده سازی کنند.

در مقایسه با شبکه قبلی Storj V2 ، شبکه V3 راه حل هایی برای مشکلات مقیاس پذیری ایجاد خواهد کرد که شبکه V2 از سال 2017 شروع به کار کرده و به 150 پتابایت داده حیرت انگیز برسد..

در زمان راه اندازی ، انتظار می رود توسعه دهندگان ساخت برنامه ها را در شبکه ذخیره سازی ابری غیر متمرکز Storji آغاز کنند. کوین به اشتراک گذاشت:

“در هنگام راه اندازی ، بهترین موارد استفاده برای شبکه برنامه هایی است که داده های ثابت را یک بار ذخیره می کنند و بارها آن را می خوانند ، برنامه هایی که پرونده های بزرگ را ذخیره می کنند و می خوانند و موارد استفاده که به پشتیبان گیری طولانی مدت نیاز دارند. در دراز مدت ، ما می بینیم که پلت فرم تقریباً به هر نوع ذخیره سازی و دسته بندی تحویل داده ها از جمله شبکه های تحویل محتوا منشعب شده است. “

به همین ترتیب ، Storj تسهیل خواهد کرد کانکتورها, طرفینی که داده ها را از همان ابتدای راه اندازی بین اجزای سازنده انتقال می دهند. این اجازه می دهد تا Storj شرکای منبع باز برای ایجاد درآمد هر بار که کاربران سیستم عامل خود داده ها را در شبکه Storj ذخیره می کنند ، از طریق برنامه شریک منبع باز Storj.

برنامه شریک منبع آزاد Storj

برنامه شریک منبع آزاد Storj ، جامعه نرم افزار منبع آزاد (OSS) را قادر می سازد تا هر بار که کاربرانشان داده ها را در فضای ابری ذخیره می کنند ، منفعلانه درآمد کسب کنند و امکان مشارکت در ایجاد ارزش مشترک برنامه مشارکت Storj را فراهم می کند.

در مورد روش جدید کسب درآمد Storj ، کوین اظهار داشت:

“نیاز شدیدی به مدل های جدید کسب درآمد در جامعه OSS وجود دارد. OSS بیشترین حجم کارهای ابری را به خود اختصاص می دهد ، اما شرکت های ارائه دهنده این فناوری تنها قسمت کمی از درآمد را دریافت می کنند. برنامه شریک Storj برای شرکت های منبع باز بسیار توانمند خواهد بود ، زیرا چالش کسب درآمد از ابر را حل می کند. “

همانطور که انتظار می رفت ، برنامه Storj علاقه بسیاری از شرکت های OSS ایجاد کرده است. تا به امروز ، استورج با ده شرکت OSS مشارکت داشته است MongoDB, MariaDB, کاناپه, مینیو, و سایر افرادی که مشتاق استفاده از مدل درآمدزایی Storj هستند.

جای تعجب نیست که Storj در حال ایجاد مشارکت های قوی است زیرا در حال حاضر فاصله زیادی بین درآمد رایانش ابری و پاداش شرکت های OSS وجود دارد.

کوین بیشتر توضیح می دهد:

“رایانش ابری یک صنعت 150 میلیارد دلاری است ، با این وجود علی رغم اینکه شرکتهای OSS بیشترین حجم کار را به خود اختصاص می دهند ، درآمد کل شرکتهای عمومی OSS فقط 5 میلیارد دلار است. بسیاری از شرکت های منبع آزاد برای رقابت در برابر ارائه دهندگان بزرگ ابر ، که از نرم افزار منبع آزاد به عنوان رهبر ضرر برای فروش خدمات محاسبات ابری و ذخیره سازی خود استفاده می کنند ، تلاش کرده اند. ”  

کوین افزود که از آنجا که تبدیل شدن به یک ارائه دهنده زیرساخت سنتی بسیار گران و وقت گیر است و برای تبدیل شدن به یک تأمین کننده زیرساخت ابر به مقیاس گسترده نیاز دارد ، تقریباً غیرممکن است که پروژه های OSS بتوانند از بزرگترین روند محاسبات استفاده کنند.

گره های ذخیره سازی شبکه Storj V3

شبکه Storj از سه قسمت مجزا ، گره های ذخیره سازی ، لینک اتصال و ماهواره ها برای ارتباط تشکیل شده است.

شبکه Storj از سه قسمت تشکیل شده است. اولین گره های ذخیره سازی است که داده ها را ذخیره می کند و توسط افرادی که مایل به اجاره بیش از حد ظرفیت و پهنای باند دیسک سخت هستند ، اداره می شود.

در مرحله دوم ، Uplink وجود دارد که داده ها را به شبکه بارگذاری می کند و برنامه ها را برای تسهیل ذخیره داده ها در سیستم عامل متصل می کند. قسمت پایانی شبکه ماهواره است که هماهنگی ترافیک بین Uplinks و گره های ذخیره سازی را ایجاد می کند.

در حال حاضر ، Storj افراد را تشویق می کند تا به اپراتورهای گره ذخیره سازی V3 تبدیل شوند. ما پرسیدیم گره های V3 چیست و اپراتورهای گره چه مزایایی دارند?

کوین به اشتراک گذاشت:

“شبکه V3 ما در نسخه ای است که ما آن را آلفای Explorer خود می نامیم ، که برای اولین بار از عملگرهای گره ذخیره سازی در شبکه استقبال کرده است. این اپراتورهای گره ذخیره سازی پهنای باند و ظرفیت ذخیره سازی خود را در ازای توکن های STORJ در شبکه به اشتراک می گذارند. ”

در مرحله فعلی ، بسیاری از داده های شبکه Storj داده های آزمایشی است که به تنظیم دقیق شبکه Storj قبل از راه اندازی کامل شبکه کمک کرده است..

کوین اضافه می کند که در مرحله بعدی آلفا ، که نسخه Vanguard است ، توسعه دهندگان و شرکا می توانند قبل از شروع تولید کامل ، ذخیره اطلاعات در شبکه Storj را با ظرفیت آزمون آغاز کنند..

یکی از جالب ترین ویژگی های شبکه Storj این است که اپراتورهای گره ذخیره سازی V3 فقط به سخت افزار رایانه ای درجه یک و اتصال ثابت به اینترنت ، در کنار ظرفیت و پهنای باند اضافی دیسک سخت که می خواهند به اشتراک بگذارند ، نیاز دارند..

نشانه STORJ

رمز STORJ تسهیل پرداخت ها به شبکه Storj از عملگرهای گره ذخیره سازی است. کوین می گوید ، بدون رمز بومی ، پاداش دادن به همه عملگرهای گره در شبکه غیرممکن است.

با گسترش کاربری رمز STORJ ، کوین افزود:

“در اوج شبکه V2 ما ، بیش از 150،000 اپراتور گره ذخیره سازی در بیش از 200 کشور و سرزمین وجود داشت. با استفاده از شبکه Ethereum و توانمندی های آن برای پرداخت با توکن های STORJ ، می توانیم صدها هزار پرداخت را در مدت زمان کوتاهی با هزینه های معاملاتی بسیار کمتر از ارز فیات ارسال کنیم. ”

از آنجا که انتظار می رود مقدار عملگرهای گره رشد کند ، تیم Storj در حال ارزیابی هستند شبکه Raiden, برای پرداخت ارزان تر ، در زمان کمتر و به صورت برنامه ای.

در مورد سودمندی طولانی مدت رمز STORJ ، کوین افزود:

“رمز سودمند STORJ به ما امکان می دهد از ویژگی های پرداخت برنامه ای بیشتری مانند پرداخت های خرد ، مبادله های اتمی و موارد دیگر استفاده کنیم.”

STORJ در حال حاضر در بسیاری از مبادلات با حجم بالا از جمله Binance ، Bittrex ، OKEx و HitBTC در حال تجارت است..

آینده استورج

اصلی نسخه های آینده در شبکه Storj شامل Vanguard است که چند هفته تا راه اندازی فاصله دارد و توسعه دهندگان شروع به ذخیره سازی داده ها در شبکه Storj می کنند. در اواخر سال ، انتشار Storj Pioneer نشان دهنده بتا Storj است ، پس از آن شبکه Storj به سمت تولید کامل حرکت می کند.

در مقایسه با سایر راه حلهای ذخیره سازی اشیا سازگار با S3 ، مانند آمازون S3 ، Google Cloud و Microsoft Azure ، طبیعت غیرمتمرکز Storj به آن برتری بیشتری نسبت به ارائه دهندگان سنتی می دهد.

کوین توضیح می دهد که:

“سیستم عامل ذخیره سازی غیر متمرکز ابر بسیار مقرون به صرفه تر است ، تقریباً نیمی از قیمت ارائه دهندگان ذخیره سازی ذخیره سازی ابری ، عملکردی بهتر ، علاوه بر خصوصی ، ایمن و قابل اعتماد بودن ، 20٪ سریعتر از AWS.”

با تامل در شرایط بازار سال 2018 و چشم انداز آینده شبکه Storj ، کوین نتیجه گرفت:

“من فکر می کنم بازار بالغ شده است ، و من می خواهم فکر کنم که ما در خط مقدم این روند بوده ایم. Storj در حال ساخت یک فناوری عالی است که برای کاربران ما مفید است و برای آمازون ، گوگل و مایکروسافت مخل است … در پایان ، ما احساس می کنیم می توانیم یک چرخه فضیلت برای شبکه ما ، برای جامعه و برای شرکای منبع آزاد خود ، جایی که همه ما با هم پیشرفت می کنیم. “

آزمایشگاه های Storj در ارائه یكی از منصفانه ترین و شفاف ترین شبكه های رایانش ابری كه تاكنون توسعه یافته است و تأمین توانمندی اقتصادی برای جامعه منبع باز گام برداشته اند. Blokt مشتاقانه منتظر انتشار نسخه بتا پلتفرم Storj در پاییز 2019 است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me