دبی امارات متحده عربی - 08032018 داخلی ماشین الکتریکی تسلا مدل S P100D در یک جاده خالی در دبی هنگام غروب خورشید - تصویر

به عنوان شهروندان مدرن ، ما کاملاً مورد تماشا قرار گرفته ایم. در اکثر مناطق شهری در سراسر جهان در هر خیابان قدم بزنید ، و به احتمال زیاد تعداد دوربین های نظارتی را که یک ساعت بی صدا را از محیط اطراف خود نگه می دارند ، از دست خواهید داد..

از ساختمان های تزئین شده با دوربین ، نمای خیابان Google با ارائه تصاویری روشن از زندگی روزمره یا تصاویر ماهواره ای که می تواند از باغ شما دیدن کند ، نظارت قرن 21 در همه جا وجود دارد.

این یک دیستوپی اورولین نیست. این به سادگی یک قاعده است. اما اکنون ، یک نژاد جدید فوق العاده شارژ شده وجود دارد که در حال جمع آوری مقادیر زیادی از داده های تصویر عمومی هستند و بسیار زیاد است که شهروندان متوسط ​​شهری صدها بار در روز در نگاهشان اسیر می شوند.

آنها وسایل نقلیه مستقلی هستند و چندین دوربین روی چرخ دارند – به زودی به خیابانی در نزدیکی شما می آیند.

وسایل نقلیه خودمختار

این بازسازی سه بعدی ، میزان بسیار زیادی از اطلاعات عمق را نشان می دهد که تسلا می تواند از چند ثانیه فیلم از 8 دوربین خودرو جمع کند pic.twitter.com/w2x6pkM2Eb

– تسلا (تسلا @) 23 آوریل 2019

در حالی که اتومبیل های بدون راننده هنوز یک فناوری نوپا هستند ، یک ویدیوی اخیر توسط تولید کننده پیشرو اتومبیل های الکتریکی در توییتر منتشر شده است, تسلا, میزان داده های جمع آوری شده توسط یکی از وسایل نقلیه آن را فقط در چند ثانیه رانندگی نشان داد.

ویدئوی سه بعدی ، که هنگام حرکت ماشین در خیابان شلوغ شهر ضبط شده است ، نمایش دقیق ساختمانهای اطراف ، وسایل نقلیه پارک شده ، چراغ های خیابان و حتی علائم فروشگاه را نشان می دهد.

ویتالیک بوترین ، بنیانگذار بلاک چین Ethereum ، در توئیتر خود نوشت:

تعجب می کند که تعداد کمی از آنها مصرف می کنند "نظارت انبوه ترسناک OMG" زاویه روی این یکی فقط به این فکر کنید که در طی 20 سال ، هر چند وقت یک بار در اتومبیل خودران رانندگی می کنید که فقط در خیابان قدم می زند. https://t.co/h3HR45rxi4

– Vitalik غیر دهنده اتر (VitalikButerin) 24 آوریل 2019

وی همچنین اظهار داشت که برای کسانی که در شهرها زندگی می کنند ، حریم شخصی غیرقانونی “مبارزه برنده ای” نیست.

برای کسانی که دوست دارند با آنها موازی کنند فانتزی 1984 و واقعیت روزمره ما ، این واضح است که باعث شده است جاسوس های خودران تسلا که در خیابان ها گشت و گذار می کنند ، تماشای شهروندان با وضوح 3 بعدی در حالی که زندگی روزمره خود را دنبال می کنند.

این اتفاق اندکی پس از آن است که اخیراً تسلا از عرضه همه وسایل نقلیه تسلا خبر داد حق ثبت اختراع, برای تشویق سایر تولیدکنندگان خودرو برای استفاده از فناوری تسلا در ناوگان خود ، و اعتقاد عمومی بر این است که طی 20 سال آینده, 95٪ اتومبیل مستقل خواهد بود.

مجهز به پیشرفته سیستم های نوری ، از جمله رادار برد بلند ، دوربین های سه بعدی ، دید در شب, LIDAR, سونوگرافی و دوربین های استاندارد ، خودروی خودمختار متوسط ​​دارای 8 دوربین مجزا در اطراف ماشین است که می تواند تا حداکثر تولید کند 100 گیگابایت از داده های خام در ثانیه.

این به طور طبیعی منجر به برخی بحث های شدید درباره اینکه چه کسی این داده ها را در اختیار دارد و افرادی که به طور اجتناب ناپذیر در مکان های دیدنی ماشین بدون راننده اسیر می شوند ، دارای چه حقوقی است?

چه کسی داده های اتومبیل بدون راننده را در اختیار دارد?

افزایش محبوبیت اتومبیل های بدون راننده و احتمال پذیرش انبوه آنها ، چندین س questionsال مهم را از گروه های مربوط به حریم خصوصی افراد و بهترین روش های جمع آوری اطلاعات ایجاد کرده است. اصلی ترین این نگرانی ها این است که چه کسی مالک این داده ها است و چگونه از آنها استفاده می شود?

داده های تصویری ، مانند تسلا ، که اخیراً نشان داده است ، به سادگی یکی از جنبه های عظیم وسایل نقلیه مستقل است که توانایی جمع آوری داده ها را دارند. هفده ایالت ایالات متحده قبلاً قوانینی را تصویب کرده اند که مسائل مربوط به حریم خصوصی جمع آوری اطلاعات از “ضبط کننده اطلاعات رویداد,”که در اکثر اتومبیل های خودران نصب شده است.

لابی گران می گویند که چنین است جمع آوری داده ها, که ممکن است آماری از الگوهای ترمزگیری راننده ، اطلاعات برخورد ، رفتار راننده ، تعداد مسافران و سرعت را شامل شود ، می تواند توسط گروه هایی مانند شرکت های بیمه برای هدف قرار دادن رانندگان با حق بیمه بالاتر یا توسط نیروی انتظامی برای ردیابی افراد مورد علاقه استفاده شود..

موارد زیادی نیز در معرض خطر است. کارشناسان پیش بینی می کنند که تا سال 2030 ، ارزش داده های جمع آوری شده از وسایل نقلیه خودمختار از 450 تا 750 میلیارد دلار باشد ، و طرفین علاقه مند از جمله پمپ بنزین ها ، خرده فروشان ، مکانیک ها و حتی مراکز فروش مواد غذایی – همه برای کسب اطلاعات در مورد مکان های بعدی افراد در حال رقابت هستند.

جامعه رانندگی خودکار 2025 ، که بهترین شیوه های صنعت را ترویج می کند ، گزارش داد که 48٪ از مصرف کنندگان ایالات متحده از اینکه اتومبیل های متصل می توانند داده های شخصی خود را ذخیره و به اشتراک بگذارند ، اطلاع ندارند ، که حتی شامل داده های حساس مانند آدرس خانه رانندگان و شماره های تأمین اجتماعی است..

واضح است که برای آموزش رانندگان در مورد جمع آوری داده های اتومبیل های بدون راننده و تشکیل یک چارچوب قوی برای نحوه استفاده از این داده های جمع آوری شده از دامنه عمومی ، باید کارهای بیشتری انجام شود..

راه پیش رو

نادیده گرفتن این نکته دشوار است که اتومبیل های بدون راننده س questionsالات بی پاسخ بزرگی در مورد حریم خصوصی داده ها و حقوق فردی ایجاد می کنند. تهدید مداوم علیه حریم خصوصی ما منجر به این شده است که بسیاری از افراد به دنبال راه هایی برای جلوگیری از نظارت دولت ها و شرکت های بزرگ فناوری مانند استفاده از خدمات VPN و پاک کردن رسانه های اجتماعی.

با این حال ، به عنوان یک فناوری آینده ، پتانسیل وسایل نقلیه خودمختار برای ایمن سازی رانندگی و کارآیی صنعت حمل و نقل ما بسیار زیاد است ، به طوری که ارگان های صنعت اظهار داشتند که فناوری بدون راننده می تواند تا سال 2040 تصادفات جاده ای را تا 80٪ کاهش دهد.

اول ، با این حال ، سازمان های دولتی و عموم مردم باید در مورد چگونگی پذیرش و تنظیم این وسایل نقلیه تصمیم بگیرند تا لایه جدیدی از نظارت را به برنامه های روزانه خود که به شدت تحت نظارت است ، اضافه کنند. پیش از این ، همانطور که ویتالیک بوترین می گوید ، حریم شخصی غیر حضوری کاملاً تخریب می شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me