یک شرکت تست عملکرد Blockchain یک آزمایش معیار مستقل 3 ماهه را در Blockchain EOS به پایان رساند. نتایج آزمون منتشر شده توسط این شرکت در تاریخ 1 نوامبر استنباط کرد که EOS شرایط فنی لازم برای طبقه بندی به عنوان Blockchain را برآورده نمی کند و دارای قابلیت های عملیاتی تراکنش قابل توجهی کمتر از آنچه EOS ادعا کرده است.

EOS یکی از بحث برانگیزترین پروژه هایی است که از محدوده حوزه Blockchain ظهور می کند. این اساساً به دلیل رکوردشکنی ICO یک ساله آن است که کمک به جمع آوری 4 میلیارد دلار در سال 2017, توسط برخی در بهترین حالت حریص ، و در بدترین حالت فریبکار توصیف می شود.

در واقع ، این پروژه تا زمان راه اندازی هیچ حداقل محصول قابل دوام نداشت و عمدتاً به برنامه های توسعه منبع باز و پاداش پرداخت شده به اشخاص ثالث برای کمک به رفع هزاران اشکال و نقص در کد منبع خود متکی بود. بعلاوه ، حداقل راه اندازی شبکه اصلی EOS وحشتناک بود و هفته ها با تاخیر ، گزارش حساب های منجمد و معاملات معکوس همراه بود.

چگونه Whiteblock آزمایش را انجام داد?

شرکتی که پشت این آزمایش به نام Whiteblock INC قرار دارد ، یک نمونه دقیق از شبکه EOS را با هدف آزمایش توانایی مقاومت در برابر شرایط استرس و خطاهای احتمالی در هنگام کار عادی ایجاد کرده است. معیارهایی که در گزارش 25 صفحه ای ارزیابی شده اند عبارتند از: توان عملیاتی معاملات ، مقاومت در برابر شرایط نامطلوب شبکه ، اثرات نرخ و اندازه های معاملات متغیر ، متوسط ​​زمان نهایی برای انجام یک معامله ، تحمل خطا و تحمل پارتیشن.

در واقع ، این گزارش نتایج 3 ماه تلاش تحقیقاتی ارائه شده توسط این شرکت برای تجزیه و تحلیل معماری EOS و معیار عملکرد عملکرد آن در شرایط مختلف محیطی را ارائه می دهد.. بیانیه مطبوعاتی همراه گزارش نشریه توضیح می دهد:

“از طریق آزمایشات عملی و آزمایشات در یک آزمایشگاه کنترل شده ، این تحقیق یک مدل کامل و عینی از [EOS Network ، Ed Note] طراحی ، عملکرد و اقتصاد آن را ارائه می دهد تا مرجعی برای جامعه Blockchain ارائه دهد”

تجزیه و تحلیل معماری

این سند ارزیابی معماری سیستم EOS ، لایه های مختلف آن و چگونگی تعامل اجزای اساسی آن در یک ساختار پایگاه داده توزیع شده را ارائه می دهد.

بر اساس ارزیابی دقیق کل سیستم ، این مطالعه نتیجه گرفت که اگرچه در ابتدا به عنوان یک بلاکچین معماری شده است ، اما سیستم عامل EOS حاصل به عنوان یک سیستم پایگاه داده بی اعتماد ساخته شده است. این گزارش استدلال می کند که مورد دوم به دلیل اینکه اعتبار سنجی رمزنگاری بجای اینکه الزاماً مصداق داشته باشد ، در مجاورت اجرا می شود ، نتواند به ترکیب لازم Blockchain برسد..

همانطور که این گزارش توضیح می دهد ، EOS فاقد هر نوع اجرای الگوریتمی در مورد رسیدن به اتفاق نظر در بین تولید کنندگان بلوک است. در این گزارش آمده است:

“تولید کنندگان بلوک به طور ذهنی در مورد معاملات دریافت شده از سایر تولیدکنندگان بلوک بدون لزوماً اتکا به اثبات رمزنگاری خاص برای تأیید وضعیت ، به توافق می رسند.”

این مطالعه ادعا می کند که نحوه اجرای “پردازش موازی” توسط EOS منجر به این می شود که تولیدکنندگان بلوک تا زمان اجرای آنها در یک بلوک ، دید مستقیم در معاملات ندارند. این بدان معناست که آنها فقط می توانند در صورت معامله عقب نشینی عمل کنند که درمورد معاملات خطا به نتیجه نهایی رسیده اند ، که این امر تأیید اجماع را به خطر می اندازد.

کارایی

گزارش شده است که عملکرد EOS Blockchain با هدف ارزیابی معاملات سیستم EOS در رابطه با سه معیار اساسی (عملکرد ، تمرکززدایی و مجاورت) بر روی ماکت آزمایش شده است..

در بین توسعه دهندگان و متخصصان Blockchain اتفاق نظر وجود دارد که پروتکل های Blockchain در مقایسه با معماری سرویس دهنده-سرور ، عملکرد تراکنش بسیار کمتری را نشان می دهند.

همانطور که در مطالعه توضیح داده شده است ، این مشاهدات به دلیل ماهیت توزیع شده و ناهمزمان آنها است ، که به “الگوریتم های اجماع محاسباتی جامع و مکانیسم های امنیتی” نیاز دارد که باید برای دور زدن نیاز به اعتماد هنگام انتقال داده ها اجرا شود.

این گزارش ادعا می کند که عملکرد تراکنش در سیستم EOS از 250 تراکنش در ثانیه (tps) فراتر نمی رود ، حتی در یک تنظیم مطلوب تاخیر 0 میلی ثانیه و 0٪ افت بسته. آزمایشات در شرایط دنیای واقعی (تاخیر 50 میلی ثانیه ، از بین رفتن بسته 0.01 درصدی بسته) عملکرد را به زیر 50 دور در ثانیه کاهش داد. این محدوده در واقع با عملکرد نمایش داده شده توسط Ethereum (حدود 20 tps) و بیت کوین (حدود 11tps) قابل مقایسه است..

شایان ذکر است که روزنامه سفید EOS ادعا کرد که EOS می تواند یک روز مقیاس را پردازش کند تا میلیون ها تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

ادعای حیرت انگیز دیگری که در این گزارش برگزار می شود این است که داشتن اثبات رمزنگاری محدود ، و نداشتن نتایج اجرای الگوریتمی در الگوریتم های مشتق شده اثبات سهام (DPoS) که توسط EOS اجرا شده اند و هیچ نوع تحمل خطای بیزانس را ندارند..

“اجماع در EOS تحمل گسل بیزانس را نشان نمی دهد. استفاده از 21 تولیدکننده بلوک در سیستم خودسرانه است زیرا تولیدکنندگان در حال پردازش معاملات به روشی دور و بدون منطق الگوریتمی هستند که تولیدکنندگان بلوک رفتار نامناسبی دارند. “

در این گزارش آمده است:

“اشکال مختلف عدم توافق در آزمایش شبکه نشان داده شده است. اجماع کاملاً به مکانیزم رأی گیری وابسته است که مبتنی بر اجماع اجتماعی است نه اجماع الگوریتمی BFT “.

تجزیه و تحلیل بعدی از اکوسیستم رمز EOS نشان داد که این شبکه یک بازار برای محاسبه است. در اعلامیه مطبوعاتی آمده است:

“توکن EOS و بازار RAM اساساً یک سرویس ابری است که در آن شبکه قول هایی را برای منابع محاسباتی در یک جعبه سیاه برای دسترسی کاربران از طریق اعتبار ارائه می دهد. هیچ مکانیزمی برای پاسخگویی به دلیل عدم شفافیت تولیدکنندگان بلوک از نظر قدرت محاسباتی وجود ندارد. “

نتیجه گیری از Whiteblock

این گزارش از EOS دعوت کرد تا بخش عمده ای از زیرساخت های خود را دوباره طراحی کند تا به درستی به عنوان یک پروتکل پایه پایه عمل کند. از طرف دیگر ، در بیانیه مطبوعاتی ادعا می شود كه عدم ادعای اثبات ادعاهای عملکرد نیز اثبات شده است و نتیجه گرفته شده است كه EOS بر اساس یك مدل ناقص و متمركز ساخته شده.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me