تجارت فرابورس توضیح داده شده است

در حالی که سیستم عامل های معاملات رمزنگاری محبوب هستند ، هر دو تعداد کاربران و حجم معاملات هر ساله افزایش می یابد ، معاملات فرابورس اغلب توسط کاربران رمز ارز نادیده گرفته می شوند. اما در اینجا در Changelly ما همیشه مراقب راه هایی هستیم که می توانید برای سودآوری استفاده کنید. بیایید نگاهی به آنچه معاملات فرابورس ارائه می دهد بیاندازیم.

تعریف بدون نسخه

معاملات “بدون نسخه” فرآیندی است که معامله گران معاملات خود را در خارج از سیستم عامل های رسمی و بدون نظارت خارجی انجام می دهند. اصولاً دو نفر دارایی های خود را مستقیماً مبادله می کنند.

همانطور که در خارج از یک بستر رسمی با مجموعه قوانین خاص خود اتفاق می افتد ، بازرگانان می توانند هر چیزی را که می خواهند مبادله کنند. معامله گران فرابورس همچنین نیازی به انتشار قیمت دارایی هایی که تجارت می کنند ندارند ، زیرا این یک معامله خصوصی است. در حالی که معامله در صرافی اتفاق نمی افتد ، به این معنی نیست که معامله گران باید معامله را خودشان انجام دهند. در واقع ، آنها همیشه می توانند از شخص ثالث مانند کارگزار یا میز OTC کمک بگیرند.

میز فرابورس اوراق بهادار تجاری را به دلایل مختلف در سیستم عامل های بزرگ از لیست خارج می کند. و این دلایل می تواند کاملاً مخالف باشد: در حالی که شرکت های کوچک به سادگی قادر به رعایت الزامات لیست یا پرداخت هزینه نیستند ، شرکت های بزرگ به OTC می روند تا بتوانند با آزادی بیشتری تجارت کنند. از این گذشته ، هیچ نظارتی فرصت بیشتری را برای تجار که می دانند چه کاری انجام دهند ، فراهم نمی کند.

اوراق بهادار برای معاملات فرابورس

همانطور که قبلاً اشاره شد ، بازار فرابورس مختص شرکتهای کوچک نیست. بهمن هایی مانند Nestle SA ، Danone SA و Bayer A.G نیز سهام خود را در OTCQX معامله می کنند. از نظر رمزنگاری ، بزرگترین معامله گران فرابورس نهنگهای رمزنگاری شده هستند ، مایل به فروش مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده ، معمولاً سرمایه گذاران بزرگ و استخراج کنندگان.

یکی از معاملات بیشتر اوراق بهادار فرابورس ، رسید سپرده گذاری آمریکایی (به اختصار ADR) است. آنها نمایانگر سهام سهام هستند که در مبادلات خارجی معامله می شوند. این سهام به دلایل مختلف از جمله دارایی های مشترک فرابورس هستند. متداول ترین آنها مقررات سختگیرانه سیستم عامل های معاملاتی و نسبتاً هزینه های مجازات برای لیست است. با توجه به این موضوع ، بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند کارگزار استخدام کنند و تلاش خود را در معاملات فرابورس انجام دهند.

یک توضیح کوتاه از معاملات فرابورس

اوراق قرضه همچنین در بازارهای فرابورس یک چشم انداز معمول است ، زیرا بانک ها آنها را در سیستم عامل های صرافی معمول معامله نمی کنند. در عوض ، آنها آنها را از طریق شبکه های فروشنده دلال به بازار عرضه می كنند. آنها همچنین اوراق بهادار فرابورس محسوب می شوند ، زیرا مستقیماً و بدون نظارت از یک بستر صرافی رسمی مورد معامله قرار می گیرند. بانک ها هزینه ها را کاهش می دهند ، زیرا از شبکه های داخلی استفاده نمی کنند. مشتقات اغلب در گروه اوراق بهادار فرابورس قرار می گیرند و از طریق شبکه فروشنده معامله می شوند.

مزایا و معایب معاملات فرابورس

در کنار طیف وسیعی از دارایی های موجود (سهام ، ADR ، مشتقات ، رمزنگاری و غیره) ، معاملات فرابورس مزایای بسیار بیشتری را به کاربران خود ارائه می دهد. با این وجود ، مجموعه ای از چالش ها را برای هر کاربر ، چه یک شرکت بزرگ و چه یک معامله گر واحد ، فراهم می کند. معاملات فرابورس غالباً به عنوان “سوداگرانه” توصیف می شود و دلیل خوبی هم دارد. به همین ترتیب ، سرمایه گذاران علاقه مند به معاملات فرابورس باید ریسک ها را در نظر بگیرند و تا آنجا که ممکن است آنها را کاهش دهند.

حال ، بیایید نگاهی به مزایای ارائه شده توسط OTC به تاجران بیندازیم:

  • این اجازه را به معامله گران می دهد تا به دارایی هایی که در صحنه مبادلات عمومی به راحتی در دسترس نیستند دسترسی پیدا کنند. ADR ها ، مشتقات ، حتی برخی سهام و رمزنگاری ها را می توان در میزهای OTC معامله کرد ، به شما این امکان را می دهد که به طور قابل توجهی سبد معاملات خود را گسترش دهید.
  • با مقررات کمتری و بدون پرداخت هزینه ، شرکت هایی که توانایی ثبت لیست دارایی های خود را در یک بستر معاملاتی رسمی ندارند ، می توانند این کار را در فرابورس انجام دهند. گرچه برای شرکت ها خوب است ، اما برای بازرگانان نیز عالی است ، زیرا آنها دارایی های بیشتری برای سرمایه گذاری خواهند داشت.
  • در حالی که فرابورس بیش از حد حدس و گمان و در نتیجه مخاطره آمیز است ، این امکان را برای شما فراهم می کند که با معامله در سهام ارزان بازده بیشتری کسب کنید ، و ROI شما بسیار بالاتر باشد. همچنین برای شرکتها بسیار عالی است ، زیرا دارایی آنها با سهولت بیشتری خریداری می شود.

حال ، بیایید نگاهی به جنبه تاریک معاملات فرابورس بیندازیم و اینکه چه معایب و خطری ممکن است به همراه داشته باشد:

  • از آنجا که بیشتر معاملات فرابورس کم حجم هستند ، دارایی هایی که از این طریق معامله می شوند نقدینگی کمتری نسبت به دارایی های معامله شده در بورس ها دارند. اگرچه این یک مشکل حیاتی نیست ، اما به معنای گستردگی اسپرد پیشنهادات و تأخیر در انجام معاملات است.
  • در حالی که مقررات کمتری دامنه وسیع تری از دارایی ها را مجاز می داند ، این بدان معنی است که خطر وقوع کلاهبرداری بیشتر است. در صورت ورود به معاملات فرابورس ، جزئیات یک معامله را کاملاً بررسی کنید.
  • بازار با نظم کمتر همچنین اطلاعات کمتری در مورد معامله موجود ، هم برای مردم و هم برای بازرگانان به دست می آورد. اطلاعات ممکن است منسوخ شده باشد ، بنابراین برای یک تغییر ناگهانی در طول معامله آماده باشید.
  • دارایی های فرابورس مستعد نوسان هستند. به ویژه در هنگام انتشار اخبار / داده های اقتصادی یا سیاسی. با این حال ، برای تجار و علاقه مندان به رمزنگاری چیز جدیدی نیست.

این شما هستید که تصمیم می گیرید که آیا موارد مثبت در این مورد بیش از موارد منفی است. هنوز هم ، همانطور که معامله گران رمزنگاری می توانند گواهی دهند: مشاغل پر خطر بهترین حاشیه سود را ارائه می دهند.

معاملات فرابورس: مهر و موم معامله

در دنیای رمزنگاری ، و همچنین مبادله در دنیای واقعی ، بیشتر معاملات از طریق واسطه ها یا میز OTC انجام می شود: یک بستر ویژه که به طور خاص برای تجارت OTC ایجاد شده است. معاملات مستقیم خریدار به فروشنده در ارزهای رمزپایه نادر است ، زیرا احتمال تقلب بیشتر است.

هنگام معامله از طریق واسطه ها ، کار برای یافتن یک خریدار / فروشنده بالقوه کاملاً بر عهده آنها است. کارگزاران شخصاً با سرمایه گذاران کار می کنند و در صورت خراب شدن معامله اعتبار خود را بر سر سهام می گذارند. هنگامی که خریدار از طریق شبکه کارگزار پیدا شد ، معامله منعقد می شود و کارگزار هزینه خود را دریافت می کند. مشکل اصلی در این راه سرعت کند آن است.

یک روش سریعتر اما خطرناک برای تجارت رمزنگاری در OTC ، استفاده از میز رمزنگاری OTC است. اخیراً تعداد زیادی از آنها به وجود آمدند ، از جمله مواردی که توسط Huobi و Bithumb راه اندازی شدند. در اینجا ، خریداران از طریق الگوریتم ها با فروشندگان مطابقت پیدا می کنند. پس از انعقاد معامله ، پلتفرم هزینه خود را نیز می گیرد. مشکل اصلی در اینجا این است که شما برای تجارت نیاز به مقدار قابل توجهی رمزنگاری دارید. همیشه هنگام تجارت روی میز OTC امکان هک وجود دارد.

خلاصه

معاملات فرابورس یک سرمایه گذاری پرخطر است که برخی از آب های خیانتکارانه باید آن را پا بگذارد. معامله گرانی که بدون برنامه پشتیبان ، استراتژی جامع تجارت و فقدان اطلاعات عمومی وارد بازار می شوند ، تمام سرمایه های خود را از دست می دهند. برای مقابله با آن ، پس از پیدا کردن ، باید در مورد اصول ، روند کلی بازار فرابورس و یک دارایی خاص و میز فرابورس تحقیق کاملی انجام دهید.

این پست تنها بخشی از این تحقیقات است ، زیرا اصول تجارت معاملات فرابورس ، موافقان و مخالفان و یک نمای کلی از نحوه عملکرد آن را در دنیای واقعی در بر می گیرد. حتی اگر تصمیم بگیرید که OTC نوع شما نیست ، همیشه می توانید انواع مختلف تجارت را در وبلاگ ما بخوانید. برای معاملات بیشتر و اطلاعات رمزنگاری با ما همراه باشید!

درباره Changelly

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map