هر صنعت اصطلاحات ، تعاریف و کلمات اختصاری منحصر به فرد خود را دارد که فقط کسانی که در صنعت هستند واقعاً آن را درک می کنند. با این حال ، برای افراد خارج از کشور ، پیروی از کلمات اختصاری خاص صنعت می تواند یک چالش واقعی و مانع قابل توجهی برای ورود باشد.

دنیای ارزهای رمزنگاری شده و بلاکچین از این قاعده مستثنی نیست و هنگام پایین آمدن از منحنی یادگیری (خصوصاً اگر مرتباً ردیت می کنید!) با اصطلاحات مرموز و کلمات اختصاری عجیبی روبرو خواهید شد: همراه با ترجمه های روزمره انگلیسی آنها.

واژه شناسی

ارز رمزنگاری شده

بیایید با اساسی ترین تعریف شروع کنیم – ارز رمزنگاری شده. اصطلاح رمز ارز به نوعی دارایی دیجیتال گفته می شود که به عنوان وسیله ای برای مبادله طراحی شده است. این نوع مبادله از رمزنگاری برای حفظ امنیت معاملات استفاده می کند. رمزنگاری همچنین برای کنترل ایجاد واحدهای اضافی ارز استفاده می شود.

نشانی

در اصطلاح ارز رمزنگاری شده ، آدرس کدی است که برای ارسال ، دریافت یا ذخیره ارز رمزپایه استفاده می شود. این آدرسها از 26-35 حرف تشکیل شده است ، ترکیبی از حروف و اعداد. این آدرس همچنین می تواند به کلید عمومی اشاره داشته باشد ، یک جفت کلید برای امضای معاملات دیجیتالی آنها لازم است.

آلت کوین

اصطلاح altcoin به هر رمز ارز دیجیتالی به غیر از بیت کوین (و تا حدودی Ethereum) اطلاق می شود. بیت کوین محبوب ترین ارز رمزنگاری شده است ، اما بیش از 1000 ارز دیگر نیز وجود دارد. هر یک از این بیش از 1000 ارز رمزپایه به عنوان altcoin شناخته می شود که مخفف سکه جایگزین است.

بلاکچین

بلاکچین چیزی است که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین را امکان پذیر می کند. این لیستی از هر بلوکی است که از زمان ایجاد ارز رمزنگاری شده استخراج شده است.

پاداش بلاکچین

ارزهای رمزپایه چاپ نمی شوند – آنها استخراج می شوند. هر بار که یک ماینر با موفقیت بلوک تراکنش را هش می کند ، پاداش بلاکچین دریافت می کند.

واحد پول فیات

ممکن است بشنوید که دلار آمریکا و سایر ارزهای سنتی به عنوان ارزهای فیات شناخته می شوند ، اما این به چه معناست؟ از ارز فیات برای توصیف هر واحد پول کاغذی فیزیکی استفاده می شود. دولت ها و بانک های مرکزی به طور معمول ارزهای فیات صادر می کنند و آنها کاملاً تنظیم و متمرکز هستند.

دارنده کیف

هنگامی که یک سرمایه گذار ارز رمزنگاری شده ای را کاهش می دهد که قیمت آن کاهش یافته است ، شناخته می شود که آنها “دارنده کیف” یا “نگهدارنده کیف” هستند.

چنگال سخت

هارد فورک در دنیای ارزهای رمزپایه معمولی است و این اصطلاح به تغییر ساختار بلوک اصلی ارز رمزپایه اشاره دارد.

هاش

هش اصطلاحی برای فرایند ریاضی است که مقدار متغیری از داده را به یک خروجی با طول ثابت کوتاهتر تبدیل می کند. این اصطلاح در استخراج ارزهای رمزپایه استفاده می شود.

معدن

ارزهای رمزپایه نه در ساختارهای زیرزمینی بلکه با سخت افزار رایانه استخراج می شوند. استخراج شامل استفاده از سخت افزار رایانه ای پیچیده برای حل مسائل پیچیده ریاضی است.

اثبات کار

از اثبات کار برای گره زدن قابلیت استخراج به توان محاسباتی رایانه های مورد استفاده استفاده می شود.

شورتینگ

ارز رمزنگاری شده را می توان تقریباً به همان شیوه سهام کوتاه کرد. هنگامی که یک معامله گر یا سرمایه گذار در استفاده از ارز رمزنگاری شده کوتاهی می کند ، امیدوار است که از کاهش قیمت سود ببرد. اتصال کوتاه می تواند خطرناک باشد زیرا افزایش قیمت می تواند ضرر زیادی داشته باشد.

آرزو

گرفتن یک موقعیت بلند مخالف یک موقعیت کوتاه است. وقتی یک تاجر یا سرمایه گذار طولانی می رود ، آنها امیدوارند که از افزایش قیمت سود ببرند.

نوسان

نوسان اندازه گیری حرکت قیمت یک سرمایه گذاری در طول زمان است. بازارهای ارزهای رمزنگاری شده به دلیل سطح بالایی از نوسانات شناخته شده اند.

کیف پول

از نظر ارز رمزنگاری شده ، کیف پول یک آدرس دیجیتال یا فیزیکی است که برای ذخیره سکه ها استفاده می شود. از این کیف پول می توان برای ارسال و دریافت بیت کوین و سایر اشکال ارز رمزنگاری شده نیز استفاده کرد.

کلمات اختصاری

در فضای بلاکچین با کلمات اختصاری زیادی روبرو خواهید شد که بسیاری از آنها را در جای دیگر پیدا نخواهید کرد. اینها ممکن است در ابتدا گیج کننده باشند اما بیشتر از این نگاه نکنید ، زیرا در اینجا متداول ترین موارد ذکر شده است.

DAPP ها

برنامه های غیرمتمرکز یک برنامه مبتنی بر بلاکچین که کاملاً غیرمتمرکز اجرا می شود.

DCA

میانگین هزینه دلار استفاده می شود برای کاهش نوسانات اوراق بهادار بازار با گسترش خرید و فروش در یک دوره طولانی تر.

FOMO

FOMO مخفف Fear of Missing Out است و این یک اتفاق معمول در بازارهای در حال افزایش است. با افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده ، تازه واردان بیشتری وارد بازار می شوند. این احساس FOMO می تواند باعث افزایش تقاضا حتی بیشتر شود.

FUD

FUD مخفف ترس ، عدم قطعیت و تردید است و همچنین یک چشم انداز رایج در بازار ارزهای رمزپایه است. همیشه این ترس وجود دارد که تازه واردان در بالاترین سطح وارد بازار شوند و پس از سرمایه گذاری قیمت آنها به شدت سقوط کند. عدم اطمینان و تردید نیز در بازارهای بی ثبات امری عادی است و سرمایه گذاران جدید باید برای این امر آماده باشند.

ICO

ICO یک پیشنهاد اولیه سکه است ، مشابه پیشنهاد اولیه اولیه (IPO) در بازار سهام. ICO برای تهیه پول برای یک پروژه ارز رمزنگاری شده جدید با ارائه مقدار مشخصی سکه به مردم استفاده می شود. این مجموعه اولیه سکه با قیمت پایه در دسترس است و پس از آن قیمت بر اساس عرضه و تقاضا نوسان می کند.

TA

TA اختصار تجزیه و تحلیل فنی است. تحلیلگران برای پیش بینی عملکرد و جهت گیری سکه در آینده نزدیک از آن استفاده می کنند. برخی از مردم معتقدند که این هیچ چیز کمی از کلاهبرداری نیست ، اما بسیاری از تحلیلگران فکر می کنند که با نوسانات معمولی که در بازارهای رمزنگاری اتفاق می افتد ، می توانند سودهای زیبایی کسب کنند.

درک اصطلاحات مربوط به بازار ارزهای رمزپایه بسیار مهم است ، به خصوص اگر آماده ورود به بازار باشید. هر صنعت واژگان منحصر به فرد خود را دارد ، و درک این اصطلاحات می تواند سطح راحتی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

عنوان اختصاصی بیت کوین H2 عنوان در اینجا

ما برخی اصطلاحات را از فضای رمزپایه عمومی و فضای بلاکچین بررسی کرده ایم ، اکنون بیایید به طور خاص به دارایی دیجیتال پیشرو ، بیت کوین نگاه کنیم.

مسدود کردن

بلاک یک بخش جمع شده از معاملات بیت کوین در شبکه بیت کوین است که طی یک دوره مشخص انجام شده است. تکمیل هر “بلوک” معمولاً حدود 10 دقیقه طول می کشد. استخراج کنندگان بیت کوین برای دریافت پاداش بلوک خود باید بلوک ها را اعتبار سنجی کنند.

تأییدها

یک تراکنش از کیف پول خود به صرافی ارسال کنید و چند دقیقه صبر کنید. بعد از مدتی ، ممکن است وجوه خود را در آدرس مبادله خود مشاهده کنید ، اما در کنار آنها چیزی مانند “تأییدها (20/12/20)” گفته می شود. معامله بیت کوین تا زمانی که کاملاً در یک بلوک قرار نگیرد و توسط گره های کامل در شبکه بیت کوین تأیید شود ، تأیید نمی شود ، همانطور که در بالا توضیح دادیم. پس از آن ، بودجه شما در دسترس خواهد بود.

چند کیف (چند سیگنال) کیف پول

کیف پول برای ایمن نگه داشتن وجوه رمزنگاری شده ضروری است. کیف پول های چند امضایی که به آنها “multi-sig” نیز گفته می شود ، همانطور که از نامشان پیداست ، کیف پول هایی که نیاز به امضای الکترونیکی از طرف های مختلف دارند. بدون امضای چندین شخص در معامله ، وجوه قابل جابجایی نیستند. کیف پول های چند سیگاری به ویژه در استفاده های شرکتی و مبادله ای رایج است.

کلیدهای خصوصی

کلیدهای خصوصی یک رشته تصادفی از حروف و / یا اعدادی است که برای ارسال بیت کوین به و از کیف پول استفاده می شود. کلیدهای خصوصی روشی است که کیف پول به آن دسترسی پیدا می کند و برای ایمن نگه داشتن وجوه باید ایمن نگه داشته شود.

ساتوشی

Satoshi ، به نام خالق گمنام Bitcoin’s Satoshi Nakamoto ، کوچکترین واحد مبادله در شبکه Bitcoin است. بیت کوین به هشت رقم اعشاری قابل تقسیم است و یک Satoshi (0.00000001) کوچکترین واحد ممکن است.

SHA-256

SHA-256 به عملکرد هش اشاره دارد ، که هنگام فرآیند استخراج هنگامی که ماینرها بلوک های درون شبکه بیت کوین را تأیید می کنند ، استفاده می شود.

اگر چیزی را کنار گذاشته ایم ، لطفاً در زیر نظر دهید ، و ما آن را اضافه خواهیم کرد!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me