عملکرد محصول مفهوم دیگری از دنیای فیزیکی است که می تواند در صنعت رمزنگاری استفاده شود. ما در حال حاضر معدن کاران و مزارع استخراج معادن داریم. چرا ما هم نمی توانیم کشاورز شویم؟ بخش DeFi (امور مالی غیرمتمرکز) یک روند داغ در صنعت رمزنگاری است. طیف وسیعی از مبادلات غیرمتمرکز (DEX) افزایش قابل توجهی در بازدید دارند در حالی که ارز رمزنگاری شده دوم در جهان ، Ethereum (ETH) ، در حال حاضر دارای هزینه های معاملات بالایی است.

چه خبر است؟ آیا این دومین آمدن هجوم رمزنگاری است یا فقط یک حباب رمزنگاری؟ کشاورزی عملکرد چیست؟ Changelly موضوع را بررسی کرده و موارد ضروری را جمع آوری کرده است. اینجا میریم.

نحوه عملکرد کشاورزی بر بازار تأثیر می گذارد: گلوگاه در Ethereum

در ماه اوت ، هزینه معاملات Ethereum (گاز) بیش از 100٪ افزایش یافت. افزایش تقاضا برای ETH باعث رشد هم قیمت و هم سرمایه بازار شد.

همه ما زمانی را به یاد می آوریم که یک برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum (dApp) ، CrypttoKitties ، بیش از 10٪ از ترافیک شبکه Ethereum را به خود اختصاص داده است. این وضعیت باعث ایجاد تنگنا در بلاکچین شده است به طوری که کاربران با هزینه های دیوانه بنزین روبرو می شوند و برای پردازش معامله ساده مجبور به انتظار برای سنین مختلف می شوند..

با این حال ، این بار کاملاً متفاوت است. همانطور که در بالا ذکر شد ، بخش DeFi روند ارزهای رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار می دهد و عامل اصلی تولید محصول است. صرافی های غیرمتمرکز (که بیشتر آنها بر پایه Ethereum ساخته شده اند) کاربران جدید را به خود جلب می کنند ، سیستم عامل ها و پروتکل های وام مانند Compound بسیار مورد تقاضا هستند. هنوز ، یک جز a سوم وجود دارد که ممکن است رشد ناگهانی Ethereum را تحت تأثیر قرار دهد.

پروژه هایی که نوید درآمد منفعل را می دهند ، اگر کاربران از سه یا چند نفر دعوت مشترک داشته باشند ، به طرز مشکوکی کلاهبرداری را یادآوری می کنند. در 11 آگوست ، ویتالیک بوترین ، بنیانگذار Ethereum ، پروژه Forsage مستقر در آسیا را به کلاهبرداری متهم کرد. برای ماه گذشته ، کاربران Forsage حدود 455 میلیون دلار برای هزینه های گاز پرداخت کرده اند. نمایندگان Forsage ادعا کردند که “چنین پروژه هایی” صنعت رمزنگاری را به جلو سوق داده است.

پاسخ forsage به Ethereum

چند روز بعد ، Buterin به کاربران یادآوری کرد که برنامه های ETH dApp دیگری وجود دارد تا به جای ‘defi things.’

یادآوری: شما مجبور نیستید در آن شرکت کنید "جدیدترین موضوع داغ داغ" در اتریوم بودن در حقیقت ، مگر اینکه * واقعاً * متوجه شوید چه اتفاقی می افتد ، به احتمال زیاد بهتر است بیرون از خانه بنشینید یا فقط با مقادیر بسیار کم شرکت کنید.

انواع مختلف دیگری از dapp های ETH وجود دارد ، آنها را کاوش کنید!

– vitalik.eth (VitalikButerin) 14 آگوست 2020

در اواسط ماه اوت ، یک سرمایه گذار ناشناس اقدام به خرید بیشتر کرد 40،000 ETH (حدود 15 میلیون دلار) در Uniswap DEX. همه اینها رشد ارزهای رمزنگاری شده و افزایش هزینه های گاز را تحریک کردند. کاربران عادی مجبورند هزینه های کمیسیون دیوانه واریز را بپردازند و آنها از بوترین خواستند تا این مسئله را در اسرع وقت حل کند.

آقا لطفا هزینه بنزین را درست کنید آقا متشکرم آقا. &# 129322؛

– Joselito (JLSwipe) 14 آگوست 2020

سیستم عامل های وام

سیستم عامل های وام نقشی اساسی در توسعه DeFi دارند. مطابق با بدحجابی, در حال حاضر 8.89 میلیارد دلار بودجه سهام در فضای غیر متمرکز وجود دارد. پروتکل وام Aave در ماه دیگر توجه زیادی را به خود جلب کرده بود زیرا می تواند میزان وجوه سهام را 34٪ افزایش دهد. پروژه Aave در حال حاضر با به دست آوردن 1.39 میلیارد دلار ، از نظر اعتبارات قفل شده مقام اول را به خود اختصاص داده است.

وجوه قفل شده در پروتکل aave

چرا بسترهای وام برای ارزهای رمزپایه چنین تقاضایی دارند؟ هنگامی که صنعت رمزنگاری به مقدار گسترده دارایی های رمزنگاری شده در بورس ها و کیف پول ها پی برد ، تصمیم بر این شد که راه حلی برای کارکرد این وجوه پیشنهاد شود. سیستم عامل های وام کاملاً مناسب هستند تا این طرح عملی شود.

بیشتر سیستم عامل های وام غیرمتمرکز “سازندگان بازار خودکار” (به اختصار AMM) هستند. اینها ربات هایی هستند که همیشه مایل به خرید و فروش هر ارز رمزنگاری شده ای هستند که برای آنها بازار تهیه می کنند.

علاوه بر این ، بیایید با این واقعیت روبرو شویم که اقتصاد جهانی از یک بحران مالی رنج می برد. 2020 پر از حوادث وحشتناک است و هر ماه “شگفتی” های جدیدی به همراه می آورد. جنگ های نفتی و COVID-19 به شدت بر اقتصاد تأثیر گذاشته است. صنعت رمزنگاری ممکن است به یک گزینه عالی برای سرمایه گذارانی تبدیل شود که می خواهند به درآمد خود از سرمایه های رمزنگاری شده ادامه دهند. با واریز وجوه در سیستم عامل های وام ، سرمایه گذاران این فرصت را دارند تا ضمن توسعه صنعت همزمان ، درآمد منفعلانه نیز بدست آورند.

سکه های ثابت

به گفته ، USDT به عنوان بخشی مهم در صنعت DeFi ، دومین مصرف کننده گاز در شبکه Ethereum است جشن گاز. بارزترین سوالی که به ذهن خطور می کند این است: چرا؟ چرا USDT اینقدر جلب توجه می کند؟ در آغاز تابستان ، مدیر عامل شرکت سه Arrows Capital ، سو ژو ، سعی کرد این را در سال 2007 توضیح دهد مصاحبه.

“من فکر می کنم این به این دلیل است که (USDT) در حال انجام خدماتی به کل جهان است تا نقدینگی خود را از طریق همه این مبادلات پر کند و اجازه دهد از رمپ خارج شود ، من فکر می کنم با این وضعیت ، به طور خودکار توجه همه را به خود جلب می کند تنظیم کننده ها بر روی خود رمزنگاری. “

USDT یکی از محبوب ترین دارایی های دیجیتال در صنعت است. می توان آن را به سرعت با یک کارت اعتباری یا Apple Pay در بستر Changelly خریداری کرد و همچنین در برابر ارزهای رمزنگاری شده BTC ، ETH و سایر ارزهای رمزپایه در بورس کامل Change Change PRO معامله کرد. Changelly PRO هزینه های برداشت و بازرگانی مسطح را فراهم می کند. Tether همچنین برای معاملات حاشیه در Changelly PRO با حداکثر اهرم x10 در دسترس است.

عملکرد کشاورزی

تولید محصول اصطلاح نسبتاً جدیدی در صنعت است ، اما احتمالاً می توانید آن را در بخش بازی ها داشته باشید. Techopedia تعریف زیر را از کشاورزی بازی ارائه می دهد:

Farming به یک تاکتیک بازی اشاره دارد که در آن بازیکن یا کسی که توسط یک بازیکن استخدام شده است اقدامات تکراری را برای کسب تجربه ، امتیاز یا نوعی ارز درون بازی انجام می دهد.

بازگشت به دنیای رمزنگاری ، تولید محصول به کاربران کمک می کند تا از طریق استراتژی های رمزنگاری مختلف بهره واری در دارایی های بیکار خود را بدست آورند: وام دهی ، بازاریابی (جمع آوری نقدینگی) و غیره سرمایه گذاری اولیه خود را بدون افزودن بودجه اضافی به آن رشد دهند. با قدرت اهرم و وام ، معامله گران رمزنگاری ممکن است سرمایه گذاری اولیه خود را دو برابر / سه برابر / و غیره افزایش دهند.

بنابراین ، الگوریتم تولید محصول چیست؟ بگذارید مثالی بزنیم.

آلیس تصمیم می گیرد از مزرعه محبوب تولید بهره کسب کند. وی سرمایه گذاری اولیه خود را در یک پلت فرم خاص وام غیرمتمرکز ، مثلاً مرکب قرار می دهد.

داشبورد کشاورزی عملکرد عملکردترکیب

آلیس می بیند که اگر توکن توجه اساسی (BAT) را به پلتفرم Compound عرضه کند ، می تواند تقریباً 14٪ APY (سود سالانه) بدست آورد. او توکن های BAT به ارزش 100 دلار در سیستم عامل Comound قرار می دهد و شروع به کسب درآمد منفعل می کند. BAT دارای 60٪ ضریب وثیقه است ، به این معنی که آلیس 60 دلار برای وام گرفتن هر ارز رمزپایه ذکر شده در اختیار دارد.

نشانه توجه اساسی و عامل وثیقه آن در مورد ترکیب

آلیس وام ETH را انتخاب می کند (می توانیم ببینیم کمترین نرخ بهره را برای وام گیرندگان دارد). او می تواند 60 دلار اتر قرض کند. پس از اتمام کار ، او به صرافی غیرمتمرکز می رود ، به عنوان مثال Uniswap. قدم بعدی که آلیس باید بردارد تبدیل 60 دلار ETH به BAT است.

تعویض ETH به BAT در Uniswapاز او صرف نظر کنید

پس از آن ، او به پلت فرم Compound برمی گردد تا نشانه های BAT جدید خود را به سرمایه گذاری اولیه اضافه کند. اکنون او 160 دلار خفاش دارد. آلیس چندین بار به این کار ادامه می دهد تا سرمایه گذاری اولیه خود را افزایش دهد. این کار کشاورزی است.

بدیهی است که برخی از خطرات وجود دارد. بازار رمزنگاری بسیار بی ثبات است ، به طوری که نرخ ارز رمزنگاری شده ممکن است طی چند ساعت تغییر چشمگیری کند. اگر می خواهید استراتژی آلیس را دنبال کنید ، لطفاً به یاد داشته باشید که باید وثیقه هایی را که قبلاً ارائه کرده اید پس دهید. در غیر این صورت ، برای پرداخت بدهی موقعیت شما منحل می شود و ممکن است وجوه خود را از دست دهید.

درباره پرورش محصول بیشتر بدانید اینجا.

7 سکه برتر DeFi در سال 2020

شماره 1 Chainlink (پیوند)

Chainlink در هسته خود بستری است که هدف آن ارتباط برنامه های واقعی با فناوری قراردادهای هوشمند است. این پروژه تقریباً سه سال است که در بازار موجود است. امروزه Chainlink به عنوان معیار شبکه غیرمتمرکز اوراکل تلقی می شود. به گفته تیم Chainlink ، اوراکل یک فید داده است که زنجیره بلوک را به داده های خارج از بلاکچین متصل می کند. نیازی به انکار نیست که ما به سمت فرزندخواندگی دسته جمعی پیش می رویم. بنابراین ، LINK در میان کسانی که مایل به پیوستن به یک مسابقه غیرمتمرکز هستند یک روند داغ است.

رمز LINK نه تنها در بخش DeFi بلکه به طور کلی در صنعت رمزنگاری نقش اساسی دارد. این یکی از معدود سکه های DeFi است که می تواند با سرمایه بازار بهترین لیست ارزهای رمزپایه را بدست آورد. LINK همچنان به تقویت موقعیت های خود در بازار و تسخیر بخش DeFi ادامه می دهد.

شماره 2 yearn.finance (YFI)

yearn.finance یک بستر مبتنی بر بلاکچین است که طیف وسیعی از توابع DeFi ، نقدینگی جمع شده ، معاملات اهرمی و بازاریابی خودکار را ارائه می دهد. هزاران کاربر را به خود جلب می کند و همین امر آن را به یکی از محبوب ترین مکانها برای تولید محصول تبدیل می کند.

توکن بومی YFI در ابتدای تابستان سال 2020 وارد بازار شده است. این توکن بخاطر رشد سریع باورنکردنی اش مشهور است زیرا موفق شد نه تنها از نرخ BTC فراتر رود بلکه ارزش 30000 دلار را نیز بدست آورد. کاربران می توانند با تأمین نقدینگی استخر نقدینگی yearn.finance ، YFI کسب کنند. علاوه بر این ، رمز برای شبکه حاکم استفاده می شود. لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که سیستم عامل در مرحله بتا است. Yearn.finance از کاربران می خواهد تا با مسئولیت خود از این سرویس استفاده کنند.

پیش بینی قیمت Yearn.finance (YFI)

شماره 3 UMA (UMA)

UMA (دسترسی جهانی به بازار) یکی دیگر از پروژه های DeFi است که مبتنی بر بلاک چین Ethereum است. پروتکل UMA به هر کسی که دارای دانش فنی پایه است اجازه می دهد دارایی های مصنوعی خود را ایجاد کند. وام گرفتن برخی مفاهیم از منابع مالی متعارف (مانند معاملات آتی ، گزینه ها و غیره) ، UMA به شما امکان می دهد مشتقات را به صورت غیرمتمرکز طراحی کنید.

رمز UMA در فهرست بهترین سکه های DeFi رتبه سه را به خود اختصاص داده است. با این حال ، تمام شانس های بهبود موقعیت های خود را دارد. UMA در میان کشاورزان عملکرد بسیار مورد تقاضا است. فناوری قراردادهای هوشمند در کنار توسعه زیرساخت های DeFi بزرگترین کود برای برداشت توکن UMA است.

شماره 4 Aave (قرض دادن)

پیش از این EthLend DEX ، Aave پروتکل Aave خود را در ژانویه 2020 معرفی کرد. از آن زمان به بعد ، رمز LEND شروع به رشد سریع خود در لیست برترین سکه های DeFi کرد. از سپتامبر 2020 ، LEND چهارمین رمز DeFi از نظر سرمایه بازار است.

Aave یک پلت فرم غیرمتمرکز و غیر حضوری است که برای کاربرانی طراحی شده است که می خواهند ضمن تأمین نقدینگی به بازار ، سود سپرده گذاری و قرض گرفتن دارایی های رمزنگاری را کسب کنند. پروتکل Aave منبع باز است ، به این معنی که هر کسی می تواند با مشتری UI پلتفرم ارتباط برقرار کند. اگر دانش فنی اولیه داشته باشید ، ممکن است مستقیماً از طریق API یا قراردادهای هوشمند با Aave تعامل داشته باشید.

شماره 5 دای (DAI)

توکن DAI در میان کسانی که عمیقا در امور مالی رمزنگاری گیر کرده اند ، شناخته شده ترین است. DAI یک ثبات پایدار غیرمتمرکز از پلت فرم MakerDAO است که به هر کسی اجازه می دهد سود سپرده های رمزنگاری را کسب کند. از آنجا که Dai یک پایدار بیت کوین است ، ارزش آن به دلار آمریکا وابسته است و باعث می شود DAI در دارایی های رمزنگاری بسیار ناپایدار یک دارایی نسبتاً بی نوسان باشد.

چرا نرخ ارزهای رمزنگاری سودمندتر از فیات است – Changelly PRO Analytics

شماره 6 مرکب (COMP)

پروتکل وام دیگری به نام Compound نیز به شما امکان می دهد تا با وام دادن وجوه خود به منفعل درآمد کسب کنید. رمز COMP اکنون تقاضای زیادی دارد زیرا به طور فعال برای تولید محصول استفاده می شود.

استراتژی های مختلفی برای تکثیر وجوه COMP شما وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید ETH را روی سیستم عامل Oasis Borrow واریز کرده و برای دریافت DAI خرک باز کنید. واریز DAI در سیستم عامل های دیگر مانند InstaDapp امکان پذیر است. پس از آن ، دو راه برای شروع به دست آوردن سود وجود دارد. ابتدا می توانید از ویژگی “حداکثر درآمد سود” استفاده کنید. گزینه دوم ارائه توکن های Dain خود به طور مستقیم در بستر Compound است.

شماره 7 SushiSwap

این ممکن است شبیه یک شوخی باشد ، اما اینطور نیست. SushiSwap در حال حاضر کلمه ای سرگرم کننده از بخش DeFi است.

SushiSwap یک مبادله غیر متمرکز ارز رمزنگاری شده است. در هسته اصلی خود ، این DEX چنگال یکی دیگر از تبادلات Uniswap مبتنی بر Ethereum است. درست مانند بسیاری دیگر از DEX ها ، SushiSwap توکن اصلی خود را به همین نام معرفی می کند تا زیرساخت های خود را توسعه دهد و قابلیت های پیشرفته تری را در اختیار کاربران قرار دهد. با این حال ، برخلاف دیگران ، SushiSwap توسط جامعه ای اداره می شود که از نشانه های SushiSwap برای اداره شبکه استفاده می کند.

با استفاده از مدل معروف بازارسازی خودکار (AMM) ، SushiSwap تلاش می کند ابزارهای مناسبی را برای کسب درآمد منفعل در اختیار کاربران قرار دهد..