در تاریخ 31 اکتبر 2008 ، یک توسعه دهنده ناشناخته با نام مستعار Satoshi Nakamoto مقاله سفید انقلابی “Bitcoin: یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” را منتشر کرد. این سند آغاز صنعت ارزهای رمزنگاری شده است که اکنون 200 میلیارد دلار ارزش دارد و همچنین فناوری ابتکاری بلاکچین که دنیای مالی را زیر و رو کرده است..

کاغذ سفید سفید به سختی خوانده می شود. با این حال ، ما سند نه صفحه ای ناکاموتو را بازگو می کنیم تا بتواند برای کودکان و والدین توضیح داده شود. در اصل دوازده بخش وجود دارد ، اما در اینجا ما چهار موضوع اصلی را برجسته خواهیم کرد. اینها اشخاص ثالث مورد اعتماد ، مشکل هزینه های مضاعف ، انگیزه کارگران معدن و حریم خصوصی هستند.

اعتماد شخص ثالث

ساتوشی ناکاموتو توضیح می دهد که شبکه جهانی وب پردازش پرداخت های الکترونیکی را به اشخاص ثالث مورد اعتماد مانند بانک می سپارد. با این حال ، این روند منجر به مشکلاتی مانند برگشت پذیری معامله و هزینه های بالا می شود. علاوه بر این ، چنین سیستمی به طور حتم شامل تقلب است و این با هزینه های اضافی بر دوش همه است.

به گفته ساتوشی ، رویکرد بهتری وجود دارد که به طرفین اجازه می دهد مستقیماً با یکدیگر تعامل داشته باشند. این می تواند از طریق یک شبکه همتا به همتا با مشارکت کنندگان برابر حاصل شود ، جایی که اعتماد با تأیید جایگزین می شود. در این حالت معاملات غیرقابل برگشت خواهند بود. برای اطمینان از امنیت شبکه ، رایانه های غیرمتمرکز – به زبان رمزنگاری گره ها یا ماینرها – شواهدی از معاملات را به ترتیب زمانی ارائه می دهند.

همه تراکنش ها از طریق شبکه پخش می شوند و هر یک به یک سفارش معامله واحد پایبند هستند. چنین نسخه واحدی از واقعیت (یا پایگاه داده) به کاربران اطمینان می دهد که سوابق الکترونیکی دقیق و معتبر هستند.

علاوه بر این ، یک سیستم اثبات کار – یا PoW – برای حل مسائل ریاضی به گره های رایانه ای نیاز دارد. ناکاموتو می گوید موفقیت برای یک هکر دشوار خواهد بود زیرا کامپیوترها همیشه به عنوان طولانی ترین رجیستری توزیع شده به دنبال طولانی ترین زنجیره هستند. این ویژگی های سیستم و دنباله ای از بلوک است که تراکنش های بیت کوین را غیر قابل برگشت می کند.

شماره هزینه دو برابر

قبل از بیت کوین ، مشکل هزینه های مضاعف به سازمان ها امکان ایجاد ارز دیجیتال را نمی داد. هزینه مضاعف به این معنی است که کاربر همان رمزهای دیجیتال را بیش از یک بار هزینه خواهد کرد. اگر بتوان یک رمز را چندین بار مصرف کرد ، این امر به اقتصاد مجازی آسیب می رساند زیرا چنین ارزی قابل اعتماد نخواهد بود.

Satoshi Nakamoto راه حل های ابتکاری ارائه داده است که تا حدی انقلابی در اقتصاد دیجیتال ایجاد می کند.

اول ، همه معاملات باید در دسترس عموم باشد. ثانیاً ، همه شرکت کنندگان شبکه باید با توالی معاملات مشابه – یک نسخه واحد و واقعی از روش دریافت معاملات – موافقت کنند. به عنوان مثال ، ارسال سکه مشابه به دو فروشنده مختلف کارساز نخواهد بود ، زیرا برچسب های زمانی مختلف باعث عدم اعتبار پرداخت دوم (تلاش برای هزینه های مضاعف) می شوند.

به عبارت دیگر ، همه با هم توافق دارند ، که به هر گره ، استخراج کننده اجازه می دهد تا تعیین کند معاملات خاصی معتبر هستند یا خیر. همه نیز به توالی زمانی یکسان پایبند هستند ، بنابراین پرداخت های نامعتبر مجاز نیستند و یا توسط مهرهای زمانی منحصر به فرد شناسایی نمی شوند.

ناکاموتو همچنین در مورد چگونگی کارکرد یک شبکه نظیر به نظیر صحبت می کند. تراکنش های جدید به تمام رایانه های شبکه پخش می شود. هر گره محاسباتی معاملات را به یک بلوک ترکیب می کند و یک زنجیره بلوک – یک زنجیره بلوک تشکیل می دهد. بلوک فقط در صورتی معتبر است که تمام تراکنش های موجود در آن معتبر بوده و سکه ها قبلاً مصرف نشده باشند.

انگیزه معدنچیان

به دلیل فقدان یک مرجع مرکزی که سرنوشت بیت کوین را تعیین می کند ، انگیزه برای گره ها (استخراج کنندگان) به روشی خاص تنظیم می شود. ماینرها به دلیل اطمینان از عملکرد و امنیت شبکه در بیت کوین پاداش دریافت می کنند. در عین حال ، انگیزه مکانیسمی است که بوسیله آن بیت کوین جدید به گردش در می آید. به عبارت دیگر ، این معدن کاران هستند که سکه های جدید استخراج می کنند.

ساتوشی ناکاموتو می گوید فرآیندهای توصیف شده در بالا به دلیل زمان و منابع صرف شده برای ایجاد بیت کوین ، مانند استخراج طلا ، ارزش افزوده ایجاد می کنند.

اضافه شدن پایدار مقدار ثابت سکه های جدید مشابه نحوه مصرف منابع معدنچی طلا برای افزودن طلا به گردش است. در مورد ما ، وقت ، توان محاسباتی و برق تلف می شود.

هنگامی که تعداد سکه های از پیش تعیین شده ای به گردش در می آید ، انگیزه می تواند به طور کامل به کمیسیون معاملات تغییر کند و تورم سرانجام متوقف خواهد شد.

بیت کوین رایگان نیست و ایجاد آن گران است. این امر آن را به یک فروشگاه مفید با ارزش و وسیله تبادل در شبکه همتا به همتا تبدیل می کند که نیازی به اعتماد ندارد. برخلاف ارزهای فیات صادر شده توسط دولت ها و بانک های مرکزی ، بیت کوین مشمول تورم نیست. پس از همه ، شما نمی توانید آن را به تنهایی ایجاد کنید – دقیقاً 21 میلیون بیت کوین وجود دارد.

ناکاموتو ادعا می کند که سیستم پاداش شبکه گره ها را به صادق ماندن ترغیب می کند و حمله به بیت کوین برای مهاجمان دشوار خواهد بود..

یک هکر بالقوه به طور حتم خواهد فهمید که بازی کردن با قوانینی که به او سکه های جدید بیشتری می دهد نسبت به بقیه با هم سودآورتر است – از اینکه سیستم و واقعیت ثروت خودش را تضعیف کند..

گمنامی

بانک های سنتی با محدود کردن دسترسی به اطلاعات به آن دست می یابند. در بیت کوین ، رازداری از طریق ناشناس ماندن کلیدهای عمومی حاصل می شود. افراد خارجی می توانند مبالغ ارسال شده و دریافت شده توسط آدرس ها را مشاهده کنند ، اما معاملات با هیچ داده شخصی مرتبط نیستند.

شبکه از نظر سادگی بدون ساختار قوی است. همه گره ها همزمان با حداقل هماهنگی کار می کنند. نیازی به شناسایی نیست ، زیرا پیام ها به مکان خاصی ارسال نمی شوند ، بلکه فقط باید به روشی بهینه ارسال شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me