Maker (MKR) یک پروژه ارز رمزنگاری شده است که در بستر Ethereum اجرا شده است. ارز رمزنگاری شده بومی این پروژه MKR استاندارد ERC-20 است که نمی تواند استخراج شود. سازمان سازنده پایدار بیت کوین DAI را تولید می کند که هیچ نوسان ندارد و قیمت آن به دلار آمریکا وابسته است. خوب ، سعی می شود و همانطور که مدیرعامل MakerDAO در اوایل سال جاری اظهار داشت:

هرگز دقیقاً با قیمت 1 دلار نیست. همیشه می توانید کمی بالاتر از 1 دلار آن را بخرید و کمی زیر آن را بفروشید. اما اکنون به 1 دلار بسیار نزدیکتر است.

ران کریستنسن ، منبع: breakermag.com

پیش بینی قیمت سازنده (MKR) ما را برای سال 202 بخوانید1

همه ما در مورد سایر پول های ثابت مانند Tether و True USD اطلاعات داریم. با این حال ، این سکه ها به دلیل کم شفاف بودن با منتقدان زیادی روبرو هستند. پروژه Maker ، به نمایندگی از MakerDAO ، سعی دارد سکه Dai را با سکه MKR داخلی تثبیت کند. این رویکرد نزدیک به بانکداری تا حدی رزرو شده است که در آن فقط بخش کوچکی از تعهدات سپرده گذاری آن به بانک احتیاج دارد.

چرا این ارز رمزنگاری شده با بقیه ارزهای پایدار تفاوت زیادی دارد؟ بیایید با Changelly به این موضوع پی ببریم!

سکه سازنده (MKR) توضیح داده شده است

DAI یک دارایی مطمئن از یک ارز پایدار قرن 21 و اولین سکه پایدار غیرمتمرکز در بلاک چین Ethereum است. با استفاده از مکانیزم های بازار خارجی و مشوق های اقتصادی ، پلت فرم Maker هزینه یک DAI را در 1 دلار تثبیت می کند ، در حالی که کنترل کامل فرآیندهای موجود در بلاکچین Ethereum ، نیازی به اعتماد به سازمان های متمرکز و نگرانی در مورد ممیزی های خارجی را از بین می برد..

همانطور که قبلا ذکر شد ، سکه Maker (MKR) یک سکه ERC-20 است که بر اساس پلتفرم Ethereum ساخته شده است. سازنده در مورد توسعه بلاکچین خود شفاف است زیرا کارکنان سازنده از هر جلسه ضبط شده در صفحه SoundCloud ضبط می کنند.

MakerDao سکه های DAI را با استفاده از قراردادهای هوشمند CDP تولید می کند. به این نوع قرارداد هوشمند موقعیت بدهی وثیقه (CDP) گفته می شود. بنابراین با رمز ارز Ethereum پخته شده است ، و رمزهای ETH تمام دارایی ها را پوشش می دهند. قراردادهای CDP حاوی ETH است و اگر اتفاقی بیفتد ، سکه MKR تمام خسارات را پوشش می دهد. بیش از 2.1 میلیون ETH در قرارداد Maker CDP قفل شده است.

طرح انتشار DAI را می توان با موضوع پول تضمین شده توسط طلا مقایسه کرد. تفاوت در این است که رمز ارز اتر به جای طلا استفاده می شود: کاربر مقدار مشخصی ETH را به قرارداد هوشمندی که توکن را صادر می کند می فرستد.

MakerDAO با Digix ، Request Network ، CargoX و OmiseGO همکاری دارد. بنابراین تا زمانی که اتحاد جدید اتفاق بیفتد پایدار کوین بیشتر و زنده تر می شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=fr0mgjDwZ5c

مشتریان می توانند از دای استفاده کنند اگر وی ارز رمزنگاری شده دیگری را برای سرپوش گذاشتن بر دارایی ها واریز کند. این مانند یک تاجر است که اعتبار خود را تأمین مالی می کند. اگر قیمت ارز وثیقه کاهش یابد ، سکه های سازنده جدید صادر می شود. برای جبران اختلاف فروخته می شوند.

در این حالت ، قیمت سکه Maker کاهش می یابد ، زیرا سکه های MKR بیشتری در گردش هستند. اگر قیمت ها در ارز وثیقه بدون تغییر بمانند یا افزایش یابد ، به هیچ وجه به سکه های سازنده نیازی نیست. سپس سکه های سازنده MKR از بین می روند ، که باعث افزایش قیمت MKR برای سرمایه گذاران می شود.

سازنده توسط هیچ صندوق مرکزی مانند Bitcoin و Ethereum مدیریت نمی شود. در عوض ، یک گروه غیرمتمرکز از علاقه مندان و توسعه دهندگان سازنده وجود دارد که بهترین آنها در جامعه مشهور شده و به رهبران سازنده تبدیل شده اند. این افراد مانند کنی روو هستند که بیشتر ساعات بیداری خود را به توسعه و بازاریابی سیستم Maker اختصاص می دهند.

مقدار سازنده (MKR)

فقط حدود 600،000 MKR در گردش است. این برای دامنه ارز رمزپایه بسیار اندک است. حاشیه 17 میلیون بیت کوین نسبتاً کم است و سکه های سازنده فقط حدود 3.5٪ از این مقدار را تشکیل می دهند. از آنجا که سازنده به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت ، این منجر به افزایش قیمت سکه های MKR منفرد شد.

نمودار قیمت سازنده (MKR)

Maker از نظر سرمایه بازار در بین تمام ارزهای رمزپایه در رتبه 23 قرار دارد. 576،135،749 دلار است. بالاترین قیمت در تاریخ 18 ژانویه 2018 آزمایش شد و ارزش سکه 1،773.92 دلار بود. قیمت پایین همیشگی در تاریخ 30 ژانویه 2017 ثبت شد و فقط 21.06 دلار بود. اکنون سکه MKR با قیمت 576.14 دلار معامله می شود.

چهار بازار می توانند از استفاده از DAI stabillcoin بهره مند شوند:

 • بازارهای قمار. شرط بندی طولانی مدت منطقی نیست که از نوسانات مستعد ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنید. این نه تنها خطر کاهش اندازه نرخ بلکه خطر کاهش قیمت دارایی های اساسی را نیز به همراه دارد. استفاده از ارز رمزپایه پایدار به شما امکان می دهد خطر را به احتمال معمول از دست دادن محدود کنید.
 • بازارهای مالی. وثیقه با قیمت ثابت برای قراردادهای هوشمند گزینه ها و مشتقات مناسب است. CDP های ارائه شده توسط سیستم همچنین ابزارهای تجاری غیرمتمرکز بدون بهره را ارائه می دهند.
 • تجارت بین المللی. هزینه معاملات بین المللی اغلب می تواند بسیار زیاد باشد ، اما DAI ، با حذف واسطه ها ، می تواند هزینه ها را تا حد کافی کاهش دهد.
 • سیستم های حسابداری شفاف. به لطف معاملات کاملا قابل تأیید DAI ، سازمان ها می توانند کارایی عملیاتی را بهبود بخشیده و احتمال فساد را کاهش دهند.

نقشه راه سازنده

در ماه گذشته ، MakerDAO نقشه راهی را با مواردی که قبلاً در سال جاری ساخته شده ارائه داد. وظیفه اصلی تیم توسعه دهنده برای امسال راه اندازی Dai چند وجهی (MCD) در Mainnet است. این هدف با تکمیل مراحل زیر محقق خواهد شد:

 • برای امنیت بیشتر سیستم ، حسابرسی قراردادهای هوشمند را ارائه دهید
 • اسناد جدیدی راجع به قراردادهای هوشمند CDP منتشر کنید
 • تجربه کاربر را ارتقا دهید: به طراحی فکر کنید ، سیستم پرداخت را کاربرپسند کنید.

برای دیدن نقشه راه دقیق ، لطفاً به آدرس مراجعه کنید صفحه وبلاگ MakerDao.

سازنده آخرین اخبار

بنیاد ساز ، سازمانی غیرانتفاعی با همکاری Coinbase و پلت فرم Zeppelin ، دور دوم ممیزی یک قرارداد هوشمند را برای رای گیری در شبکه MakerDAO انجام داد ، که در طی آن یک آسیب پذیری مهم کشف شد. توسعه دهندگان اقدام به بروزرسانی فوری کردند.

درهمکاری با coinbase & ZeppelinOrg ما در دور دوم ممیزی قرارداد رأی گیری شرکت کرده ایم. در طی این فرآیند ، ما نیاز به ارسال یک به روزرسانی مهم را پیدا کردیم که اکنون فعال است.

اگر تو داری MKR دلار در قرارداد قدیمی ، pls اقدام می کند: https://t.co/zY5IKReVXy

– سازنده (@ MakerDAO) 6 مه 2019

کاربرانی که در قرارداد مدیریت رأی دادن یک استیک در MKR گشودند (تقریباً 190 آدرس در زمان انتشار) باید بلافاصله وجوه قرارداد قبلی را به کیف پول خصوصی برداشت کنند.

با این حال ، توسعه دهندگان تأکید کردند که وجوه کاربر همچنان ایمن باقی مانده و این آسیب پذیری قبلاً برطرف شده است. کسانی که در رأی گیری شرکت نمی کنند به این مشکل ارجاع نمی شوند.

سازنده (MKR) کیف پول

از آنجا که سازنده یک سکه اتریوم ERC-20 است ، می توانید از هر کیف پول اتریوم که مناسب شما باشد استفاده کنید.

 • لجر نانو اس بهترین انتخاب کیف پول سخت افزاری در بین رقبا است. قیمت کیف پول حدود 85 دلار است. کیف پول سخت افزاری یک بندر امن برای ذخیره سکه های MKR و DAI است.
 • کیف پول Trezor دومین کیف پول سخت افزاری محبوب است. همچنین ، یک انتخاب بسیار خوب برای ذخیره ارزهای رمزپایه ، از جمله MKR و DAI.
 • کلید را نگه دارید کیف پول سخت افزاری سومین گزینه برای ذخیره رمزهای ERC20 و MKR شما است.
 • متاماسک یک کیف پول رومیزی است که توسط بنیاد Ethereum و Consensys تأمین می شود.
 • Mist Wallet یک کیف پول رومیزی است که توسط بنیاد Ethereum ایجاد شده است. این یک کیف پول اساسی برای کاربران Ethereum است.
 • هجرت. این کیف پول منبع باز نیست ، بنابراین توسعه دهندگان نمی توانند به درستی این کیف پول را بررسی کنند. اما هنوز ، این یک کیف پول کاربردی برای ذخیره سازی سکه های مبتنی بر Ethereum است.
 • MyEtherWallet محبوب ترین کیف پول وب Ethereum است. این کیف پول یک بار هک شد بنابراین در انتخاب آن بسیار کلافه باشید.
 • TrustWallet کیف پول موبایل Ethereum و ERC20 خوبی است که توسط صرافی Binance خریداری شده است.

همچنین می توانید امتحان کنید BRD و کیف پول Jaxx. کیف پول کاغذی را فراموش نکنید که همیشه گزینه خوبی است.

محل تولید ساز (MKR)?

به دلیل تعداد قابل توجهی از سیستم عامل هایی که این ارز رمزپایه را پذیرفته اند ، مبادله سکه های MKR آسان است.

تبادل BTC DAI ETH دلار آمریکا USDT
Bittrex
HitBTC
KuCoin
تجارت محلی

خرید ساز (MKR) در Changelly

پلتفرم Changelly راهی برای خرید MKR با کارت بانکی خود به سرعت ، با خیال راحت و با حداقل مراحل احراز هویت به شما ارائه می دهد. روند پرداخت فیات توسط شریک ما Indacoin تأمین می شود و انجام تنها چند مرحله ساده انجام می شود.

[add-changelly-widget from = usd to = mkr]

گزینه خرید هم از طریق وب سایت ما و هم از طریق ابزارک Exchange که در منابع شرکای ما یافت می شود ، باز است.

بررسی سازنده

کل سیستم سازنده مبتنی بر انتظار شکوفایی ارز رمزنگاری شده در آینده است. در این حالت ، سازنده نیازی به ذخیره وثیقه DAI ندارد. در عوض ، مالکان MKR ثروتمند می شوند و حق استفاده از دارایی MKR خود را برای رای دادن در انجمن سازندگان بدست می آورند.

سازنده سکه یکی از بهترین مفاهیم ارز رمزنگاری شده است که به وجود Bitcoin پایدار ، به همان اندازه قابل اعتماد به DAI ، امکان می دهد. آینده او نامشخص است ، اما با داشتن چنین محصول قدرتمندی و چنین تیم بین المللی معتبر از کاربران و طرفداران ، فکر می کنیم که آینده سکه ساز احتمالاً درخشان است.

کسانی که سرمایه گذاری می کنند به احتمال زیاد پاداش سخاوتمندانه دریافت می کنند ، زیرا سکه Maker بسیار گسترده شده است و صنعت ارزهای رمزنگاری به طور کلی در حال رشد است.

درباره Changelly

سلب مسئولیت: این مقاله در مورد Ethereum (ETH) نباید به عنوان پیشنهادات تجاری در نظر گرفته شود. بازار ارزهای رمزنگاری شده از نوسانات زیاد و حرکات دلخواه گاه به گاه رنج می برد.

هر سرمایه گذار باید قبل از تعهد به سرمایه گذاری ، روی چندین دیدگاه تحقیق کند و با کلیه مقررات محلی آشنا باشد.