همانطور که به آرامی به فصل هالووین نزدیک می شویم ، تصور می کنیم استخوان های جغجغه ای ، موشهای صحرایی ، زمزمه های محکم و برخی از صدای قطره قطره ، قطره قطره و قطره قطره چکه می کنند. آیا قبلاً آن فانوسهای جک و او را دیده اید که با چشمان آتشین خود می بلعند؟ همه این موارد به نوعی ترسناک است. اما ما اینجا هستیم تا سه داستان ترسناک هنگام خواب از دنیای رمزنگاری را برای شما بازگو کنیم. اولین مورد در مورد مردی است که کل مبادله ارز رمزنگاری شده را در اختیار داشت و به طرز غیر منتظره ای مرد. پرونده Quadriga یک طرح Ponzi است که دارای چند چرخش سینمایی است.

Changelly سعی می کند خون شما را سرد کند. بیایید به پس زمینه یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری کانادا برویم و بفهمیم که چگونه همه چیز شروع شد ، چه اتفاقی برای این سیستم عامل و بنیانگذار آن افتاد و چرا مردم هنوز در مورد آن صحبت می کنند.

تاریخچه کوادریگا

در سال 2013 ، دو علاقه مند جوان و درخشان رمزنگاری کانادایی ، جرالد کوتن و مایکل پاترین ، صرافی به نام Quadriga (به هر دلیلی به نام ارابه رومی نامگذاری کردند) تأسیس کردند. به زودی به نظر می رسید که یک مبادله سریع و ایمن سکه است که به سرعت در بازار رمزنگاری کانادا رشد می کند.

سال آینده ، سه برجسته ترین مبادلات رمزنگاری کانادا به طور غیر منتظره ای یکی یکی بسته شدند. ناگهان مدیران کوادریگا در راس بزرگترین صرافی کشور قرار گرفتند. این شرکت در طول عمر خود سرمایه گذاران زیادی داشته است و فقط در سال 2014 850.000 دلار سرمایه خصوصی جمع آوری کرده است. Quadriga به طور مداوم وجوهی را از مشتریان و سرمایه گذاران خود می پذیرفت و شتاب بیشتری می گرفت. کارت های خود را در طی هجوم سال 2017 بیت کوین به خوبی بازی کرد. بستر تجاری تقریباً 2 میلیارد دلار رمزنگاری از بیش از 360.000 کاربر را پردازش کرده است.

کوتن و پاترین در کانون صحنه رمزنگاری کانادا بودند. آنها در دفتر Quadriga گردهمایی های محرمانه ای برگزار کردند و از رویدادهای محلی مربوط به بیت کوین پشتیبانی کردند. کوتن رئیس همکاری کوین بیت کوین ونکوور شد. او دومین دستگاه خودپرداز بیت کوین را در کانادا در مقر کوادریگا نصب کرد و حتی بیشتر علاقه مندان به رمزنگاری را به خود جلب کرد.

با وجود موفقیت آشکار کوادریگا به عنوان تبادل رمزنگاری ، مردم می دانستند که این ماهی ماهی است. در سال 2016 ، کوتن تنها مدیر این شرکت شد. در برهه ای از زمان ، وی تنها کارمند رسمی Quadriga بود و مطابق گفته یک شاهد عینی ، دفتر فقط یک اتاق بود با چند میز و یک شخص دیگر که از MacBookPro کار می کرد. اگرچه افزایش قیمت بیت کوین در سال 2017 باید میلیون ها رمز ارز برای Quadriga به ارمغان می آورد ، آنها به دلایلی در پرداخت پول مشتریان خود تلاش کردند. Cotten اعلام کرد ضرر پس از ضرر ، شکست پس از شکست ، بهانه ای برای شرکت است. در سال 2018 ، شکایات مشتریان و سرمایه گذاران به پرونده های قضایی تبدیل شد.

مدیر عامل شرکت

قرار بود سال 2018 برای جرالد کوتن مبارک باشد. او ازدواج کرد و قصد داشت ماه عسل خود را در هند بگذراند. هیچ کس نمی داند چرا او تصمیم گرفت درست قبل از عزیمت عاشقانه وصیت نامه بنویسد.

در تاریخ 9 دسامبر ، او پس از شوک سپتیک ، انسداد روده و چندین قسمت از ایست قلبی ناگهان در جیپور ، هند درگذشت. اعتقاد بر این است که این عوارض ناشی از بیماری کرون بود که کوتن داشت. جنیفر رابرتسون ، همسر تازه استخراج شده خود ، معتمد کوتن شناخته شد. وی املاک 9.6 میلیون دلاری وی از جمله قایق ، هواپیما ، املاک و مستغلات در چندین استان کانادا و موارد دیگر را به ارث برد..

عکس گواهی فوت quadrigacx

در ژانویه 2019 ، صرافی کوادریگا به حالت تعمیر و نگهداری درآمد و سپس برای حمایت از طلبکار درخواست کرد. معلوم شد که این شرکت حدود 190 میلیون دلار به 115000 مشتری خود بدهکار بوده است. اکثر مردم می گویند ، آن چیزها اتفاق می افتد. اما این پیچ و تاب است.

Cotten تمام وجوه کاربران Quadriga را روی کیف پول های سرد روی لپ تاپ خود ذخیره کرد. وی تنها کسی بود که به آنها دسترسی داشت: از آنجا که نه توسط حلقه داخلی کوتن و نه توسط سازمان های اجرای قانون هیچ گذرواژه یا عبارت رمزگذاری یافت نشده است. اگر می دانید کیف پول های رمزنگاری چگونه کار می کنند ، احتمالاً قبلاً حدس زده اید که در این صورت ، وجوه برای همیشه از بین می رود ، کل 190 میلیون دلار سکه. کوتن به معنای واقعی کلمه بودجه را به مزارش برد.

بررسی پرونده

کوادریگا قبل از مرگ کوتن مدتی در رادار اجرای قانون بود. به محض اطلاع عموم از حسابهای قفل شده ، FBI و پلیس سوار بر سلطنتی کانادا دو تحقیق کامل و جداگانه را آغاز کردند. جالب اینکه فقط آنها نبودند. صدها ناشناس ناشناس از Reddit ، Twitter و سایر سیستم عامل ها تحقیقات خود را آغاز کردند. سخت است که بگوییم چه کسی موثرتر است ، اما ما می دانیم که کمبودهای شبکه های اجتماعی کمک زیادی به این موضوع کردند.

معلمان گرافیکی Blockchain دریافتند که هیچ اثری از کیف پولهای سرد Quadriga در دفتر عمومی وجود ندارد. شرکت حسابداری ارنست & یانگ ، ناظر شخص ثالث برای ورشکستگی کوادریگا ، ادعا کرد که آنها پنج کیف پول سرد شرکت پیدا کرده اند. آنها از سال 2018 خالی بودند.

سپس سه کیف پول دیگر ظهور کردند ، یکی از آنها ادعا شده بود که در دسامبر 2018 برای انتقال بیت کوین به کیف پول داغ Quadriga استفاده شده است. به نظر می رسد که Cotten میلیون ها رمز ارز را به مبادلات دیگر و حساب های شخصی منتقل کرده است. آنها همچنین وقتی پلیس به آنها رسید خالی بودند ، بنابراین به نظر می رسید که جرالد کوتن قبل از مرگ همه پول را برای تجارت عجولانه خرج کرده است. باز هم ، گویا.

زمانی که محققان (رسمی و آماتور) یافته های خود را منتشر کردند ، مشتریان متضرر Quadriga قبلاً این ایده را پیدا کرده بودند که کل ماجرا جعلی است. همه چیز به آن اشاره داشت.

ارنست & یانگ فاش کرد که کوادریگا سالها هیچ پرونده داخلی نداشته است (علی رغم داشتن حجم معاملات سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار). خود کوتن به طور معمول فراموش نمی کرد که اظهارنامه مالیاتی شخصی را ثبت کند ، و وقتی این کار را نکرد ، Quadriga هرگز به عنوان منبع درآمد خود ذکر نشد. مرگ مشکوک و به موقع او فقط گلدان را به هم زد و توطئه گران رمزنگاری و محققان خانگی را به یک جنگ صلیبی برای حقیقت فرستاد.

بعدی چیست?

هیچ کس در جامعه رمزنگاری ها تحت هیچ توهمی زندگی نمی کند: پروژه Quadriga یک کلاهبرداری بود و هر دو بنیانگذار آن مردانی جذاب اما خونسرد بودند. با این حال ، به همین دلیل است که بحث ها در مورد کوادریگا همچنان ادامه دارد.

پس از رسوایی ، عموم مردم در دو اردوگاه به سرانجام رسیدند: برخی معتقدند که مرگ کوتن طرح پونزی را که به عنوان یک سکوی تبادل رمزنگاری مبدل شده بود ، آشکار کرد. دیگران مطمئن هستند که مرگ بنیانگذار خود بخشی از این طرح بوده است و کوتن زنده و سالم است.

طرفداران نظریه دوم ادعا می كنند كه كوتن (احتمالاً با همكاری با رابرتسون و پاترین) قصد داشته كه در تمام مدت مرگ او را جعل كند. این احتمالاً به این معنی است که وجوهی که توسط Cotten منفجر شده است ، در یک حساب سایه دیگری تسویه شده و به او کمک کرده است تا وقتی صحبت می کنیم با زندگی پس از مرگ پر زرق و برق خود ادامه دهد.

برای امروز کافی است. آیا ما شلوار را از روی شما ترساندیم؟ بستر پرونده Quadriga می تواند کسی را دیوانه کند که شما تحقیقات خود را شروع کنید. ممکن است ما هرگز واقعیت را در مورد پرونده مرموز کوادریگا ندانیم. به هر حال ، فردا قسمت دیگری از داستان های ترسناک قبل از خواب خواهد بود. دنیای رمزنگاری ، با قهرمانان و اشرار ، طوفان های کامل ، ناپدید شدن خرقه ها و خنجرها ، قله ها و دره ها ، به هر دو طرف ادامه خواهد داد.

P.S. ما چیزی برای شما داریم! در هر داستان ترسناک ، ما یک معما باقی می گذاریم که با یک کلمه مشخص می شود. بعد از بیرون آمدن قسمت سوم داستان های ترسناک ، یک عبارت سه کلمه ای بسازید. 5 شرکت کننده اول یک جایزه 100 دلار به اشتراک می گذارند. در توییتر بیشتر بدانید.

پازل برای روز اول هالووین

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me