عرضه اولیه سکه: طغیان از نشانه های جدید

پیشنهادات اولیه سکه یا ICO ، در سال 2017 بازار ارزهای رمزنگاری شده را تحت سیطره خود درآورد. هزاران پروژه ایده های خود را ارائه دادند و توکن صادر کردند تا قطعه بزرگتری از کیک غول پیکر رمزنگاری را بدست آورند. در نگاه اول ، ICO راهی نوآورانه برای جمع آوری سرمایه برای کارآفرینان رمزنگاری مایل به راه اندازی شرکتهای مبتنی بر بلاکچین خود بود. با این حال ، از سال 2018 ، شکل جمع آوری پول که قبلاً محبوب بود ، ناامیدی زیادی را برای سرمایه گذاران مربوطه به همراه داشت. عدم کنترل منجر به ظهور ده ها پروژه متقلبانه شد. بنابراین ، طغیان بازار با هزاران sh * tcoins. حباب ICO به سرعت شروع به تخلیه کرد. متخصصان پایان ICO را به عنوان یک روش قابل اعتماد برای جمع آوری کمک مالی پیش بینی کردند که جای تعجب نبود. سقوط بازار باعث شد سرمایه گذاران علاقه خود را به پروژه های کوچک و جدید از دست دهند ، بنابراین تقریباً به ICO پایان می دهد.

با توجه به داده های سایت تحقیق TokenData, پروژه های اولیه ارائه سکه (ICO) مطرح شده است 118 میلیون دلار اوایل امسال ، یعنی 58 برابر کمتر از مدت مشابه در سال 2018, وقتی آنها 6.9 میلیارد دلار عظیم جمع کردند.

برای بازگرداندن اعتماد سرمایه گذاران به بازار ارزهای رمزنگاری شده ، در سال 2019 ، دو مدل جدید تعیین رمز به دنیا آمدند: IEO و STO.

در این بررسی اجمالی ، مدیر عامل Changelly ، اریک بنز ، کهنه سربازی با بیش از 10 سال سابقه در بخش فناوری مالی ، در مورد ویژگی های اصلی IEO ها و STO ها بحث خواهد کرد. این بحث سپس به نشان دادن پتانسیل این مدل های جایگذاری رمز کمک می کند.

اندیشه های اریک:

“یک کارآفرین رمزنگاری برای راه اندازی ICO به چه چیزهایی نیاز دارد؟ شخص باید یک ایده روشن و سودآور تشکیل دهد ، یک نقشه راه گسترده تهیه کند و تیمی از متخصصان را جمع آوری کند که می توانند ایده را عملی کنند و به نتیجه رسیدن آن کمک کنند. این همه است. نیازی به در زدن دستگاه جوجه کشی کسب و کار یا درخواست مجوز تنظیم کننده برای راه اندازی مشاغل جدید نیست. ICO ها از نظر واقعی و انحرافی ، پلی ایده آل بین استارت آپ های مدرن فناوری اطلاعات و مخاطبانی است که مایل به سرمایه گذاری در یک محصول نوآورانه هستند که هیچ ارتباطی با دنیای “متمرکز” ندارد. “

بنابراین ، اعتبار مدل ICO خیلی سریع منقضی شد. با این حال ، برخلاف عدم اطمینان قانونی ، فروش رمزها از خاکستر افزایش یافته است. نام این ققنوس پیشنهاد اولیه مبادله (IEO) است.

پیشنهاد اولیه مبادله: تضمین آنچه?

پیشنهاد اولیه مبادله (IEO) نوعی فروش رمز است که توسط صرافی ارز رمزنگاری شده ارائه می شود. IEO توسط صرافی از طرف استارتاپ کنترل و مدیریت می شود. هدف آن جمع آوری سرمایه است. – BitcoinWiki

IEOs در دنیای رمزنگاری به عنوان یک خواهر و برادر ICO ظاهر شد ، اما با نقش اصلی مبادله رمزنگاری همراه بود و قبل از لیست کردن رمزها ، رقابت استارت آپ ها را تجزیه و تحلیل می کرد. در مورد IEO ، نشانه های مدل بر اساس مبادله رمزنگاری نگهداری می شوند ، که به یک شریک اصلی صادر کننده رمز تبدیل می شود. در حقیقت ، مبادلات رمزنگاری به عنوان واسطه بین صادرکنندگان رمز و سرمایه گذاران عمل می کنند.

صادر کنندگان: در مورد صادر کنندگان ، مبادله رمزنگاری یک حسابرسی و ارزیابی کامل از شرکت انجام می دهد ، در نتیجه خطرات معتبری را تحمل می کند. صادرکنندگان توکن (توسعه دهندگان) هزینه لیست را به همراه درصد توکن های فروخته شده در IEO به صرافی پرداخت می کنند.

سرمایه گذاران: هنگام شرکت در IEO ، سرمایه گذاران مستقیماً با صادرکنندگان رمز ارتباط برقرار نمی کنند. آنها بر اساس سطح شرایطی که ممکن است از یک مورد IEO به مورد دیگر متفاوت باشد ، با یک تبادل رمزنگاری توافق نامه ای منعقد می کنند. به عنوان مثال ، ممکن است محدودیت هایی در تعداد توکن های توزیع شده در یک دست داشته باشد. همچنین ، مدل IEO از قراردادهای هوشمند برای ارسال وجوه استفاده نمی کند (همانطور که در ICOs انجام می شود). در عوض ، سرمایه گذار باید یک حساب در صرافی ایجاد کند و از آن استفاده کند. کلیه معاملات مستقیماً از طریق صرافی انجام می شود که هم صادر کنندگان و هم سرمایه گذاران را بررسی می کند.

به عبارت دیگر ، مبادله رمزنگاری خود نقش یک تنظیم کننده را بازی می کند. از نظر تئوری ، مدل IEO برای سرمایه گذاران بسیار قانع کننده تر به نظر می رسد ، زیرا مبادلات رمزنگاری ، استارت آپ های ناموفق را فیلتر می کند.

در ابتدای سال 2019 معرفی شد ، سرمایه گذاران این مدل جدید سرمایه گذاری را مثبت پذیرفتند و صادر کنندگان توسعه استارتاپ های خود را از سر گرفتند. با این وجود ، مدل IEO همه آفتاب و رنگین کمان نیست. سکه همیشه دو طرف دارد.

اندیشه های اریک:

“مدل IEO از خواهر و برادر ICO قانونی تر به نظر می رسد. با این حال ، هر دو ICO و IEO به سرمایه گذاران هیچ تضمینی نمی دهند که قیمت توکن آنها سر به فلک خواهد زد. ماندگاری پروژه و پتانسیل آن یک چیز است. اما حتی با جمع آوری اعتبار کافی در مرحله ICO یا IEO ، این پروژه باید خود به خود توسعه یابد و در همین حال جامعه چسبنده خود را توسعه دهد. ایمان به تنهایی فقط کافی نیست ، بالاخره این یک تجارت است. و مانند هر مشاغل دیگر صحبت درمورد پول است. “

به اندازه کافی منصفانه اگرچه ، با وجود سرمایه گذاران ICO ، به سختی می توان محصول را قبل از سرمایه گذاری مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و وقتی صحبت از IEO می شود ، ما با استارتاپی روبرو می شویم که هیچ تضمینی برای موفقیت بیشتر آن نیست. تقریباً تمام استارت آپ هایی که وارد IEO می شوند در مراحل ابتدایی قرار دارند و از نظر تئوری ، IEO برای ادامه توسعه پروژه مورد نیاز است. در عمل ، پس از اتمام IEO ، هیچ چیزی مانع از انجماد توسعه دهندگان در پروژه نمی شود و پس از آن قیمت توکن کاهش می یابد. بارها وضعیت مشابهی در مدل ICO مشاهده شد. بنابراین ، حتی با ظهور مدل IEO ، سرمایه گذاران از دست دادن سرمایه خود محافظت نکردند. با این وجود ، در حالی که مبادلات رمزنگاری نقش اصلی را در هنگام فروش رمز داشتند ، اما در صورت خاموش شدن پروژه بلافاصله پس از IEO ، آنها هنوز هیچ گونه مسئولیتی ندارند..

پیشنهاد رمز امنیتی: IPO برای ارزهای رمزپایه?

پیشنهاد رمز امنیتی (STO) نوعی مدل جمع آوری کمک مالی است که با شرکتی ارائه می دهد که اوراق بهادار توکن دار ارائه می دهد. ویژگی مشخص پیشنهادهای رمزهای امنیتی در تعریف آن است. چه زمانی ICO ها با سکه های رمزنگاری و IPO با اوراق بهادار انجام می شود ، STO ترکیبی از هر دو است. – BitcoinWiki

ICO و IEO به ترتیب تحت هیچ قانونی قرار نمی گیرند ، در حالی که STO چنین است. رمزهای امنیتی دارایی های دیجیتالی هستند که تابع قوانین اوراق بهادار فدرال هستند. برخلاف دو نوع رمز اول ، سکه های امنیتی دارایی را تصدیق می کنند و به دارندگان توکن حق اجرای اهداف سرمایه گذاری به عنوان درصد سود یا هر نوع سود سهام دیگر را می دهند. حقوق سرمایه گذاران از طریق قراردادهای هوشمند ثبت می شود و توکن ها در صرافی های مختلف قابل معامله هستند. عملاً نام این نشانه ها خود گویاست. تا به امروز ، این امن ترین نوع سرمایه گذاری رمزنگاری است.

اندیشه های اریک:

“با توجه به قانونگذاری ، مدل STO س questionsالات بسیار کمتری نسبت به ICO یا IEO ایجاد می کند. با این حال ، هر سطح از خطر مسئولیت های بیشتری را به عهده خود صادر کنندگان می گذارد. در مورد سرمایه گذاران ، شرکت در STO به نقدینگی بیشتری برای سرمایه گذاری ، به علاوه سطح اعتبار ، نیاز دارد. علاوه بر این ، هنگام سرمایه گذاری در STO ، می توان بی هویتی را فراموش کرد – مهمترین چیزی که به فناوری بلاکچین برتری دارد. “

غمگین ، اما درست است. برای انطباق با الزامات قانونی ، صادرکننده رمز امنیتی باید زمان و هزینه زیادی (بسیار شبیه به IPO) سرمایه گذاری کند. همچنین ، اگر در مورد IPO (مدل عرضه اولیه عمومی مورد استفاده در بازار سهام) ، این هزینه ها قابل جبران است و گردش مالی ارزهای رمزنگاری شده آنقدر قابل توجه نیست.

عدم هویت گمنامی مشکل بزرگ دیگری است که هم به سرمایه گذاران و هم به صادر کنندگان مربوط می شود. حتی اگر شرکت راه اندازی یک فروش توکن خصوصی را انجام دهد که در آن سرمایه گذاران نیازی به تأیید خود ندارند ، صادر کننده برای تنظیم کننده های مربوطه ناشناس نخواهد ماند.

سرانجام ، میزان سرمایه گذارانی که می توانند در STO شرکت کنند بسیار محدود است. از آنجا که پیشنهادات توکن امنیتی باید با شرایط SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده) مطابقت داشته باشد و فقط سرمایه گذاران واجد شرایط (معتبر) و سودآور می توانند در آن شرکت کنند.

غذاهای آماده

بازار ارزهای رمزنگاری شده هنوز در مراحل اولیه توسعه است. هیچ یک از مدل های تعیین شده توکن تضمین شده برای درآمد بیشتر نیست. در حالی که تلاش می کنیم صنعت رمزنگاری را با قوانین معمول “دنیای مالی سنتی” تنظیم کنیم ، ماهیت فناوری بلاکچین را از دست می دهیم. با این حال ، اگر به هیچ وجه کنترلی وجود نداشته باشد ، ممکن است بازار ارزهای رمزپایه به یک گلدان بزرگ و هرج و مرج تبدیل شود.

اندیشه های اریک:

“اولین قانونی که همه باید بخاطر بسپاریم این است که هرگونه سرمایه گذاری نیاز به تجزیه و تحلیل مقدماتی کامل دارد. من کاملاً مطمئن هستم که اگر آن استارت آپ های رمزنگاری به نقشه راه خود ادامه دهند و تا دوران تصویب انبوه ارزهای رمزنگاری شده همچنان ادامه داشته باشند ، آنها می توانند سرمایه گذاران خود را به شدت ثروتمند کنند!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me