سودآوری معدن Litecoin و لیست بهترین تجهیزات استخراج LTC

استخراج Litecoin (LTC) فرآیند تأیید معامله ارسالی و کارایی شبکه با کمک پشتیبانی ویژه تجهیزات محاسباتی است. استخراج Litecoin بر اساس الگوریتم Scrypt انجام شده است. استخراج کنندگان ASIC به عنوان کارآمدترین تجهیزات عمل می کنند. بنابراین بیایید بدانیم که سودآورترین استخراج کننده برای استخراج ارز رمزنگاری شده Litecoin (LTC) چیست.

استخراج Litecoin (LTC) در مقابل بیت کوین (BTC)

بعد از ظهور Litecoin ، بسیاری آن را به دلیل عدم اختلاف با بیت کوین مقصر دانستند. با این حال ، تیم Litecoin Litecoin را بهبود بخشید و آن را متفاوت کرد. کل موضوع Litecoin (LTC) 84 میلیون سکه است. این چهار برابر BTC است.

برخلاف بیت کوین ، بلاکچین Litecoin برای حجم بالایی از معاملات طراحی شده است. بلوک در شبکه سریعتر تولید می شود ، به این معنی که عملیات سریع تر است. در همان زمان ، الگوریتم Scrypt مسئول پیچیدگی است ، که با قدرت محاسبات درگیر در فرآیند استخراج سازگار است.

اگر نرخ هش شبکه رشد کند ، پیچیدگی افزایش می یابد. اگر به هر دلیلی افت کرده باشد (به عنوان مثال ، در نتیجه نصف شدن) ، پس از آن پیچیدگی کاهش می یابد.

اسکریپت ساده تر از SHA-256 است. در عین حال ، این الگوریتم به دلیل حجم زیاد محاسبات حساب به حافظه بیشتری نیاز دارد. این باعث می شود ASIC برای استخراج Litecoin گرانتر از بیت کوین باشد.

سودآوری معدن Litecoin (LTC)

در سال 2019 ، استخراج Litecoin با پردازنده ها و کارت های ویدیو عملا سودآوری نداشت. درآمد هزینه برق و تجهیزات سخت افزاری را جبران نمی کند.

ظهور ماینرهای ASIC که عملکرد بالایی در مقایسه با CPU و GPU دارند ، تقریباً باعث از بین رفتن استخراج LTC شد. با این حال ، هنوز هم علاقه مندان هستند که مزارع را روی کارت های ویدیو جمع آوری می کنند. اگر خرید ASIC را در نظر نگیرید ، این تنها راه کسب درآمد از استخراج Litecoin است.

زمان استخراج بلوک در شبکه Litecoin 2.5 دقیقه است که چهار برابر سریعتر از بیت کوین است. در ابتدا ، پاداش ماینرها برای یافتن یک بلاک جدید 50 LTC بود. سپس به 25 LTC تغییر کرد. هر 840،000 بلوک را نصف می کند.

آخرین تغییر جایزه در 6 آگوست 2019 اتفاق افتاد و مقدار LTC برای بلوک استخراج شده 12.5 سکه است. این فرآیند مستقیماً روی ماینرها تأثیر می گذارد ، زیرا به سودآوری کار آنها مربوط می شود.

نحوه انتخاب سخت افزار استخراج Litecoin

تا سال 2020 ، فقط دو روش برای استخراج Litecoin واقعاً سودآور باقی مانده است که در حال ساخت مزرعه ای روی کارت های ویدیویی و خرید ASIC هستند..

استخراج Litecoin مانند هر سکه دیگر با خرید تجهیزات و محاسبه سود بالقوه آغاز می شود. پس از آن ، شما فقط نیاز به نصب نرم افزار و انتخاب استخر برای استخراج دارید. فرآیندهای بعدی به طور خودکار انجام می شوند. در هر مرحله می توانید سودآوری فرآیند استخراج خود را محاسبه کنید ماشین حساب استخراج Litecoin. فقط کارت گرافیک های قدرتمند از شش قطعه باعث سودآوری استخراج می شود.

استخراج بر روی کارت های ویدیو امکان پذیر است. برای افزایش کارایی کار بهتر است همزمان از چندین دستگاه استفاده کنید. تجهیزات استخراج Litecoin روی کارت های ویدیو باید بر اساس نکات زیر انتخاب شوند:

 1. بهتر است منبع تغذیه با توان حداقل 1300W انتخاب شود. به عنوان یک گزینه دیگر ، می توانید از دو واحد 750 وات متصل به آداپتور استفاده کنید.
 2. برای عملکرد کارآمد رم ، حداقل باید 8 گیگابایت وجود داشته باشد.
 3. کابل ها از 1x تا 16x برای هر GPU کار می کنند. آنها برای اتصال کارتهای گرافیک به مادربرد و سازماندهی فضای بین آنها برای تهویه بهتر استفاده می شوند.
 4. HDD برای نصب سیستم عامل ، به درایو SSD نیاز دارید.
 5. فن های خنک کننده. برای حفظ دمای مطلوب در GPU های دائمی که در حال کار هستند ، خنک کننده اضافی مورد نیاز است.
 6. کارت های ویدیو باید حداقل 2 گیگابایت حافظه ویدئویی داشته باشند.

کارآمدترین و محبوب ترین دستگاه های استخراج ارز رمزنگاری شده دستگاه های ASIC هستند. آنها به طور خاص برای این منظور طراحی شده اند. ASIC ها معمولاً با نرم افزار استخراج از پیش نصب شده روی کنترل کننده یکپارچه ارائه می شوند و تقریباً به هیچ پیکربندی نیاز ندارند.

هر دستگاه ASIC برای پشتیبانی از یک الگوریتم خاص طراحی شده است و به شما امکان می دهد فقط سکه هایی را که از این الگوریتم استفاده می کنند استخراج کنید. برای استخراج Litecoin ، باید از دستگاهی استفاده کنید که با الگوریتم Scrypt کار می کند. هنگام انتخاب ASIC ، باید به بازده هشدار و مصرف انرژی نیز توجه کنید.

GPU vs ASIC Litecoin Mining

کارت های ویدیویی گزینه خوبی در خانه برای کسانی است که می خواهند با استخراج Litecoin آشنا شوند. امکان بهبود تجهیزات و استخراج ارزهای رمزنگاری شده مختلف وجود دارد.

با این وجود ، در بحث استخراج Litecoin معایب بیشتری وجود دارد. همه تنظیمات به طور مستقل انجام می شود و نیاز به دقت دارد. طراحی بسیار بزرگ است ، برق زیادی را مصرف می کند و هزینه مونتاژ نیز گران خواهد بود.

مزایای استخراج با ASIC ها قیمت نسبتاً پایین با توان بالاتر است. همچنین ، ASIC فضای زیادی را اشغال نمی کند. از آنجا که تنظیمات در کارخانه انجام شده است ، شما فقط می توانید ارز رمزنگاری شده ای را که دستگاه تحت آن تنظیم شده است دریافت کنید.

هنگام انتخاب بین مزرعه GPU و ASIC ، هزینه برق نقش زیادی در درآمد شما دارد. به عنوان مثال ، در مورد مزرعه 10 Nvidia GeForce GTX 1080 Ti ، میزان مصرف تقریبی ماهیانه 2.1 مگاوات ساعت خواهد بود ، در حالی که ASIC این رقم حدود یک و نیم برابر کمتر است.

3 سخت افزار برتر استخراج Litecoin (LTC)

شماره 1 Antminer L3+

bitmain antminer l3

اولین نسخه ANTminer L3 ASIC در اوایل سال 2017 در بازار ظاهر شد. به دلیل ویژگی های فنی آن ، تأثیر خوبی ایجاد کرد. با مصرف برق حدود 0.4 کیلووات در ساعت ، به شما اجازه می دهد ارزهای رمزنگاری شده را با استفاده از الگوریتم Scrypt با سرعت حداکثر 250-255 مگاهرتز در ثانیه استخراج کنید..

با این وجود ، با افزایش پیچیدگی استخراج ، استخراج کنندگان Litecoin TH به تدریج منسوخ شدند و مصرف کنندگان بازپرداخت وعده داده شده توسط سازنده را دریافت نکردند. بنابراین ، این شرکت اصلاحات زیر را در ASIC miner L3 + در بازار آغاز کرد.

نسخه بهبود یافته بهره وری دو برابر – 504 مگاهرتز در ثانیه دریافت کرد. دلیل بهبود عملکرد استفاده از چهار صفحه استاندارد ANTminer L3 بود. به همین دلیل ، سر و صدا از سیستم خنک کننده ، اندازه و مصرف برق افزایش می یابد.

در اکتبر 2017 ، سازنده Bitmain دوستداران معدن را با اصلاح دیگری به همین نام خشنود کرد. تفاوت نسخه تراشه اورکلاک شده بود که با افزایش مصرف ANTminer L3 فقط 50 وات ، میزان هش ریت را به 600 MH / s افزایش داد. سر و صدای مدل به 75 دسی بل افزایش یافت.

قیمت آن از 350 تا 750 دلار متغیر است. مزایای اصلی این تجهیزات عبارتند از:

 • هزینه نسبتاً مقرون به صرفه در سال 2020 ؛
 • بازپرداخت ، که در مقایسه با مزارع موجود در کارت های ویدیو بسیار بالاتر است.
 • حداقل تعداد عناصری که برای کارکرد دستگاه مورد نیاز است: ANTminer L3 + خود ، منبع تغذیه و اتصال اینترنت سیمی.
 • قابلیت اطمینان تجهیزات ، که می تواند حداقل 5 سال طول بکشد.
 • در صورت بروز سوunction عملکرد ، سریع مجدداً راه اندازی کنید.
 • ابعاد کوچک ، اجازه می دهد تا معدنچی حداقل فضا را اشغال کند.

شماره 2 AMD Radeon RX 580

ویژگی های RX 580 برای ماینرها جذاب به نظر می رسد. فرکانس هسته زیادی که کارت در اختیار دارد به دریافت مقادیر خوب در الگوریتم های خاص کمک می کند. فرکانس استاندارد تراشه 1257 مگاهرتز و در حالت توربو – 1340 مگاهرتز است. فرکانس حافظه 1750 مگاهرتز است. معماری Polaris به شما امکان می دهد با به روزرسانی درایورها و افزایش فرکانس ها ، 20٪ افزایش عملکرد داشته باشید.

برای بدست آوردن سکه در RX 580 با 4 گیگابایت تقریباً با نرخ مشابه RX 580 با 8 گیگابایت روبرو خواهید شد.

تنظیمات پیش فرض کارت گرافیک قادر به تولید مقادیر زیادی نخواهد بود. در ابتدا با اتصال RX 580 با پارامترهای کارخانه ، نمی توانید بیش از 25 Mh / s در حین استخراج بدست آورید. برای باز کردن پتانسیل و افزایش سرعت استخراج ، لازم نیست که فقط پردازنده و حافظه را اورکلاک کنید بلکه BIOS را نیز فلش کنید.

شماره 3 انویدیا GeForce GTX 1060

انویدیا GeForce GTX 1060

فرکانس پایه GPU به جای توصیه شده 1506 مگاهرتز به 1595 مگاهرتز افزایش می یابد. بر این اساس ، مقدار متوسط ​​شتاب نیز افزایش می یابد که در این حالت به جای 1709 مگاهرتز ، 1809 مگاهرتز است.

کارت گرافیک دارای 6 گیگابایت حافظه GDDR5 است که کمترین سرعت را نیز دارد – تا 8100 مگاهرتز. کارت گرافیک از یک سیستم خنک کننده اختصاصی نسل جدید – Twin Frozr VI استفاده می کند.

خلاصه

در سال 2020 ، تقریباً جایی برای مزارع استخراج Litecoin (LTC) در GPU وجود ندارد. جایگاه غالب هنوز توسط ASIC حفظ می شود. تعداد زیادی از ASIC ها قبلاً متوقف شده اند ، اما می توانید آنهایی را که خریداری کرده اید خریداری کنید.

حتی قدرتمندترین مزارع در جدیدترین کارتهای گرافیک از نظر عملکرد نسبت به ASIC پایین ترند. بنابراین ، انتخاب یک سکه برای استخراج ، و داشتن یک GPU خوب ، ارزش دارد که به استخراج سایر توکن ها نگاه دقیق تری داشته باشید. این سود بیشتر از Litecoin خواهد بود. برای در نظر گرفتن همه موارد ، توصیه نمی کنیم Litecoin را استخراج کنید زیرا سکه های زیادی با دشواری کمتر و سود بیشتر وجود دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map