در الگوریتم های سنتی PoW ، استخراج کنندگان قدرت هش ماشین های خود را برای محافظت و پشتیبانی از شبکه های بلاکچین فراهم می کنند. کار ماینرها با یافتن بلوک های جدید پاداش سکه می گیرد. با این حال ، چنین فرآیندی همیشه سودآور نیست ، به خصوص با توجه به قیمت پایین برخی از ارزهای رمزپایه و هزینه بالای برق و تجهیزات استخراج.

به همین دلیل استیکینگ برای دارندگان رمزنگاری متوسط ​​به مقرون به صرفه ترین و سودآورترین نوع استخراج تبدیل شده است. برای ارزهای رمزپایه ای که بر اساس الگوریتم اثبات توافق اثبات سهام (تأیید نرخ) عمل می کنند ، استفاده می شود. Staking فرض می کند که کاربران نشانه های خود را در کیف پول ذخیره می کنند ، که برای محافظت از شبکه ، تأیید معاملات و ایجاد بلوک های جدید استفاده می شود. درست مثل الگوریتم اثبات کار ، وقتی بلوک های جدید پیدا می شود ، استکرها برای شرکت در این فرایند پاداش دریافت می کنند.

در طول یک سال گذشته ، محبوبیت سهام در حال افزایش است که برای راه اندازی آن کمی تلاش لازم است و دریافت درآمد منفعل را آسان می کند. اگر هنوز هم می خواهید به جای staking استخراج کنید ، یک مقاله Changelly در مورد سخت افزار Bitcoin برای استخراج را بررسی کنید.

مبانی اثبات سهام

سازوکار اجماع جایگزین ، اثبات سهام ، اولین بار در سال 2012 در ارز رمزنگاری شده PPCoin (که اکنون با نام PeerCoin شناخته می شود) اجرا شد. سانی کینگ و اسکات نادال اولین مقاله را در مورد الگوریتم جدید نوشت. ایده اصلی استفاده از “سهام” به عنوان منبعی که تعیین کند کدام گره خاص حق استخراج بلوک بعدی را دارد ، بود.

در رویکرد Proof of Stake ، گره ها همچنین سعی می کنند داده ها را برای جستجوی نتیجه ای کمتر از مقدار مشخص هش کنند. در این حالت ، پیچیدگی متناسب با توازن گره توزیع می شود. به عبارت دیگر ، با توجه به تعداد سکه (توکن) ذخیره شده در حساب کاربر.

بنابراین ، گره ای با تعادل بیشتر احتمال ایجاد بلوک بعدی را دارد. چنین رویکردی در درجه اول کاملاً جذاب به دلیل حداقل نیاز به منابع محاسباتی و همچنین به دلیل هدر رفتن هیچ ظرفیت کاملاً جذاب به نظر می رسد.

تصویری از بیت کوین روی یک سکه طلایی نزدیک یک علامت مربع آبی رنگ ثابت مربع با اثبات کلمات شرط بندی شده در زیر

مزایای Staking

الگوریتم PoS دارای مزایای زیر است:

  • Staking یک روش راحت تر و کم هزینه برای درآمدزایی با ارز رمزنگاری شده نسبت به استخراج از طریق اثبات کار است. تجهیزات گران قیمت استخراج مورد نیاز نیست.
  • Staking از دارندگان در برابر تورم محافظت می کند. در صورت کاهش قیمت ارز رمزپایه کمک می کند تا ضرر را به طور کامل یا جزئی پوشش دهید.
  • Staking یک الگوریتم امن است. بودجه قابل توجهی برای انجام یک حمله مورد نیاز است ، که آن را از نظر مالی غیر عملی می کند. در عین حال ، اگر مهاجمی تعداد زیادی نشانه در اختیار داشته باشد ، از حمله نیز رنج خواهد برد ، زیرا این امر ثبات ارز رمزنگاری شده را نقض می کند.

بهترین رمز ارز برای Staking

شماره 1 تزوس

Tezos در سپتامبر 2014 راه اندازی شد ، یک پلتفرم منبع باز زنجیره ای سوئیس برای دارایی ها و برنامه ها است. از الگوریتم Liquid Proof of Stake استفاده می کند و به عنوان پروتکل شبکه برای سیستم های قرارداد هوشمند ایمن و آزمایش شده قرار گرفته است..

برای اینکه یک اعتبار سنج Tezos شوید ، باید مقدار مشخصی از XTZ را در کیف پول خود منجمد کنید. در اوایل ، سهام 10.000 XTZ بود ، اما چندی پیش ، جامعه Tezos رأی به کاهش سهام داد ، و اکنون انجماد 8.000 XTZ کافی است. با این حال ، اکوسیستم امکان تفویض اختیار را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد – هر تعداد سکه شخصی شما می تواند به یک معدنچی سپرده شود. درآمد سالیانه در حال حاضر حدود 5.5٪ است: XTZ یکی از بهترین سکه ها است.

شماره 2 تصدیق

Decred یک ارز دیجیتال مستقل با یک سیستم اجماع ترکیبی است. ارز رمزنگاری شده از هر دو مکانیزم Proof-of-Work و Proof-of-Stake استفاده می کند ، که مرکزیت را کاهش می دهد و امنیت بلاکچین را بیشتر می کند. استخراج کنندگان PoW بخشی از پاداش بلوک 60٪ و دارندگان بلیط PoS DCR – 30٪ دریافت می کنند. 10٪ باقیمانده به خزانه داری پروژه منتقل می شود.

برای شروع ذخیره سازی و قفل نگه داشتن آنها باید حداقل 138 سکه DCR در کیف پول خود داشته باشید. سود سالانه دارندگان DCR به 6.9٪ می رسد.

شماره 3 Synthetix (SNX)

Synthetix پروتکلی است که تجارت دارایی های مصنوعی را در یک بلاکچین تسهیل می کند ، به عنوان مثال USD ، BTC ، طلا ، سهام و … این پروژه کاربران را قادر می سازد دارایی های دنیای واقعی را به نشانه های ERC20 تبدیل کنند که دارایی های آنها برابر است و سپس آنها را در دنیای دیجیتال تجارت می کنند..

دارندگان SNX می توانند با قفل دارایی های خود در یک قرارداد هوشمند به عنوان وثیقه ، در ضرب سکه شرکت کنند. جوایز سهام هفتگی پرداخت می شود. پاداش سالانه این سهام ارز رمزپایه 47.2٪ است.

شماره 4 الگوراند (ALGO)

پروژه الگوراند با هدف ایجاد یک اقتصاد دیجیتالی رایگان ، مقیاس پذیر ، غیرمتمرکز و ایمن ساخته شده است. این مبتنی بر بلاکچین Algorand است و از ALGO به عنوان رمز اصلی خود استفاده می کند. Algorand به دلیل هزینه های معاملاتی بسیار پایین خود شناخته شده است. اکوسیستم بر اساس الگوریتمی عجیب به نام Pure Proof-of-Stake ساخته شده است: سکه را می توان ضمیمه کرد ، اما مکانیسم تفویض اختیار وجود ندارد و بدون هیچ مرجع مرکزی می توان به توافق رسید..

کاربران می توانند برای به دست آوردن ارز رمزنگاری شده ، حتی 1 ALGO در کیف پول خود نگه دارند. آنها با هر بلوک ایجاد شده پاداش می گیرند. از سپتامبر 2020 ، پاداش سالانه سهام ALGO حدود 5.3٪ است.

شماره 5 نماد (ICX)

آیکون اغلب “شبکه رمزنگاری شبکه” نامیده می شود. این پروژه با هدف بلند پروازانه ایجاد یک کشور دیجیتالی ، زیرساختی برای کاربران برای ساخت ارزهای رمزپایه و اقتصاد خود در کره جنوبی در سال 2017 تاسیس شد. بلاکچین آیکون روی سکه ICX کار می کند و پنج قسمت مهم اکوسیستم را با هم متحد می کند: Icon Republic ، Icon Communities ، نمایندگان Community ، Community Nodes و Citizen Nodes.

همانطور که بر روی الگوریتم Delegated Proof of Stake ساخته شده است ، دارندگان ICX گره هایی را انتخاب می کنند که مجاز به اضافه کردن بلوک های جدید هستند. Staking Icon می تواند سالانه 11.7٪ سود برای شما به همراه داشته باشد.

شماره 6 ترون (TRX)

پلت فرم Tron در سال 2017 به عنوان جایگزین دیجیتالی صنعت سرگرمی در دنیای واقعی ایجاد شد. اکوسیستم Tron از الگوریتم Delegated Proof of Stake و همچنین dApps و قراردادهای هوشمند استفاده می کند. اعتبار سنجی معامله توسط 27 نماینده فوق العاده انجام می شود که برای حفظ یک سیستم عادلانه چرخش می کنند. پاداش بلوک برابر با 16 TRX است و هر سه ثانیه داده می شود (زمانی که برای تولید یک بلاک جدید طول می کشد). پاداش سالانه سهام TRX حدود 3.3٪ است اما ممکن است بیشتر باشد.

کسب علاقه برای ذخیره سکه های Tron حتی برای دارندگان رمزنگاری مبتدی نیز می تواند یک تلاش سودآور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Staking Tronix ، راهنمای Staking Tron ما را بخوانید.

شماره 7 NEO (NEO)

متخصصان رمزنگاری اغلب می گویند که پروژه NEO همان Ethereum چینی است. الگوریتمی که در پشت آن قرار دارد ، تحمل گسل بیزانسی تفویض شده نامیده می شود.

NEO با غیر قابل تقسیم بودن با سایر ارزهای رمزپایه تفاوت دارد – نمی توان آن را به قطعات کمتر از 1 NEO تقسیم کرد. مدل “سوخت” همچنین به صورت توکن GAS استفاده می شود – وقتی بلوک بعدی پیدا شد ، 7 GAS به طور خودکار بین دارندگان NEO توزیع می شود. درآمد انفعالی فعلی حاصل از ذخیره ارز رمزنگاری شده NEO حدود 1٪ در سال است.

یک صفحه نوت بوک که در آن رابط پلت فرم NEO وجود دارد با برخی از آمار و شماره های گازنشانه های NEO و GAS در بستر NEO

شماره 8 کیهان (ATOM)

راه اندازی Cosmos Hub پس از سه سال تلاش در مارس 2019 انجام شد. این پروژه برای اطمینان از سازگاری بلاکچین های مختلف (در درجه اول Ethereum و Bitcoin) طراحی شده است. Cosmos در جامعه رمزنگاری “اینترنت بلاکچین” نیز نامیده می شود: همیشه شبکه هایی را که پرورش می دهد اولویت بندی می کند و یک اکوسیستم را برای اشتراک داده بدون هیچ مرجع مرکزی در اختیار شما قرار می دهد..

Cosmos با الگوریتم تحمل گسل بیزانس کار می کند ، که نوعی الگوریتم Proof-of-Stake است. 100 گره برتر که ATOM را درگیر می کند ، به گره های اعتبارسنج تبدیل می شوند. موقعیت شما در لیست گره ها به تعداد سکه های ATOM در کیف پول شما بستگی دارد. اعتبارسنج های شبکه Cosmos برای ذخیره امنیت بلاکچین با ذخیره رمزهای خود ، رمزهای اضافی ATOM دریافت می کنند. Cosmos یکی از بهترین سکه های ذخیره شده در نظر گرفته می شود: درآمد فعلی سهام سالانه حدود 9٪ تخمین زده می شود.

شماره 9 هستی شناسی (ONT)

Ontology یک بستر بلاکچین برای مشاغلی است که خواهان دسترسی ایمن و سرراست به ابزارهای دیجیتالی هستند. شرکت ها و پروژه ها می توانند بلاکچین های خود را در شبکه اصلی Ontology بسازند و از قراردادهای هوشمند استفاده کنند. سکه ONT کل سیستم را تأمین می کند. ذخیره سکه هایی مانند هستی شناسی بسیار آسان است: برای شروع فقط 500 ONT نیاز دارید.

تصویری از مرکز اطلاعات ذخیره سازی هستی شناسی که لیستی از گره های اجماع را با برخی از آمار به تصویر می کشد

در اکتبر 2019 ، صرافی Gate.io در برنامه جدید خود با عنوان “HODL & بدست آوردن”. کاربران Gate.io می توانند با سپرده گذاری در ONT حدود 3٪ سود سالانه را دریافت کنند. نرخ بازده به تعداد ONT های ذخیره شده طی 14 روز گذشته بستگی دارد. سود سهام هر دو هفته تعلق می گیرد.

شماره 10 شبکه بافندگی (LOOM)

Loom یک شبکه دیجیتال است که به برنامه های غیرمتمرکز اجازه می دهد تا در شبکه های جانبی آن اجرا شوند. این مبتنی بر بلاکچین Ethereum است و از الگوریتم توافق اثبات سهام استفاده می کند. LOOM رمز اصلی شبکه است که شبکه اصلی را ایمن می کند.

بازی Loom staking از سال 2019 در دسترس است ، اما هنوز روند ساده ای نیست. LOOM با بسیاری از کیف پول ها سازگار نیست: برای ذخیره آن باید از Metamask ، Ledger یا Trezor استفاده کنید. همچنین برای تأمین هزینه معامله مجبورید مقداری گاز اتریوم بخرید. اگر می خواهید در مورد هزینه های معامله اتریوم بیشتر بدانید ، مقاله ما را در مورد گاز اتریوم بخوانید.

بسته به دوره سهام ، کاربران می توانند از 5٪ تا 20٪ سود سهام LOOM سود کسب کنند.

شماره 11 همجوشی (FSN)

فیوژن یک اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین برای معاملات مالی است. این کار برای کمک به مشاغل در پرداختن به کارهای روزمره مالی و اداری ایجاد شده است. این پلتفرم توسط توکن FSN تأمین می شود که 46.78 میلیون مورد در کل عرضه دارد.

کاربران می توانند Fusion را در صرافی ، استخر یا با اجرای یک گره Fusion درگیر کنند. شركت در بورس بدین معناست كه شما باید حداقل برای یك ماه سكه های FSN خود را قفل كنید. اگر تجربه اشتیاق بی دردسر را می خواهید ، می توانید این کار را با استخر انجام دهید: آنها هزینه کمی از شما می گیرند اما تمام کارهای باقیمانده را به عهده خودشان می گیرند.

عبور از یک گره Fusion به 5000 FSN و مهارت های فنی اولیه برای راه اندازی گره نیاز دارد. داشتن این رمزنگاری حدود 24.2٪ از سود سالانه شما را به خود اختصاص می دهد.

شماره 12 Fantom (FTM)

Fantom یک شبکه بلاکچین است که هدف آن فراهم کردن سرعت معامله ، امنیت و مقیاس پذیری بالا با استفاده از فناوری Directed Acyclic Graph است. این پلتفرم یک هدف بلندپروازانه از ارائه زیرساخت های دیجیتالی به شهرهای به اصطلاح هوشمند است که روی قراردادهای هوشمند و dApp کار می کنند. Fantom از الگوریتم توافق Proof of Stake برای تأیید معاملات استفاده می کند و توسط رمز FTM طراحی می شود.

پلتفرم Fantom به شما امکان می دهد تا با ایمن سازی شبکه جوایز زیادی کسب کنید. دارندگان FTM می توانند از تلفن یا رایانه های شخصی خود بهره مند شوند ، هیچ سخت افزار پیچیده ای لازم نیست. سکه های FTM باید به کیف پول PWA منتقل شوند ، سپس به آدرس اپرا منتقل شوند و سرانجام به یک معتبر معتبر سپرده شوند. Fantom یکی از بهترین سکه های ذخیره سازی در سال 2020 است: در زمان نوشتن مقاله ، پاداش سالانه برای ذخیره سازی آن 26.8٪ است.

خلاصه

طی چند سال گذشته Staking در بین دارندگان رمزنگاری محبوب شده است. این یک روش ساده و بدون دردسر برای کسب درآمد از سکه های دیجیتال است. کاربران می توانند سکه هایی را که با الگوریتم PoS و تغییرات آن اجرا می شوند ، سهام کنند. با استفاده از الگوریتم Proof of Stake ، سازنده یک بلوک جدید از طریق یک مکانیزم قطعی انتخاب می شود: این به ثروت گره بستگی دارد ، همچنین به عنوان سهام تعریف می شود.

اگر تاجر فعال نیستید و نمی خواهید این خطر را متحمل شوید ، ذخیره سکه گزینه خوبی برای شما خواهد بود. پاداش ممکن است از 3 to تا 30 range باشد ، اما بهترین چیز در مورد آن این است که شما مجبور به انجام کاری نیستید. این 100٪ درآمد منفعل است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me