تصور کنید در جهانی زندگی می کنید که در آن دولت مجموع گزینه های مالی شما را مشخص می کند. از طریق بانک ها ، شما به هزینه معاملات آنها ، جایی که می توانید پول ارسال یا دریافت کنید ، وابسته هستید. حتی بدتر اینکه ، اگر سیاست های دولت شما منجر به تورم بیش از حد شود ، ارزش پول ملی شما را بسیار کاهش می دهد?

حتی ممکن است برخی به دلایل سیاسی در موقعیت نامطلوبی قرار داشته باشند که از بانک حذف شوند. به همین ترتیب ، ملت شما ممکن است روابط ضعیفی با ملت دیگری داشته باشد و در نتیجه محدودیت های مالی و تحریم هایی ایجاد کند.

با ظهور فناوری بلاکچین غیر متمرکز که در سال 2009 توسط بیت کوین (BTC) رواج پیدا کرد ، ما ابزاری برای هموار کردن مسیرهای مالی خود داریم که هیچ زمان دیگری در تاریخ ندارد. بیت کوین نشان دهنده ارز رمزپایه غالب است که روند را برای بقیه تعیین می کند. بر این اساس ، وقتی نگاهی به نرخ پذیرش بیت کوین بیندازیم ، می توانیم بینش بهتری در مورد آگاهی از ارزهای رمزپایه عمومی داشته باشیم.

اخیرا بیت کوین فرزندخواندگی نظر سنجی با استفاده از Tokenist ، با مقایسه نرخ پذیرش بیت کوین از اوج بیت کوین در سال 2017 ، تا آشفته 2020 ، با ویروس کرونا و چاپ بی سابقه پول فدرال رزرو ، چنین بینشی به ما می دهد.

اعتماد از دست رفته اعتماد به دست آمده است

این تحقیق مقایسه ای شامل تقریباً 5000 پاسخ دهنده در 17 کشور و تمام گروه های سنی بین 18 تا 65 سال و بالاتر ، نشان دهنده افزایش اعتبار Bitcoin است. وقتی در برابر موسسات بانکی سنتی قرار بگیرند ، افراد بیشتری نسبت به بانک ها به بیت کوین اعتماد می کنند.

اعتماد بیت کوین در مقابل موسسات بانکی سنتی

به طور خاص ، 29 درصد بیشتر افراد در مقایسه با سال 2017 بیت کوین غیرمتمرکز را قابل اعتماد تر از بانک ها می دانند. از این تعداد ، هزاره های مرد هستند که هزاره های زن از نزدیک پشتوانه هستند. به همین ترتیب ، در مقایسه با سه سال پیش ، اکثر شرکت کنندگان ، 60٪ ، بیت کوین را به عنوان یک پیشرفت مثبت در دنیای مالی ، در تمام گروه های سنی ارزیابی می کنند..

وقتی س askedال شد “چقدر با این گفته موافقید یا مخالف هستید؟ “بیت کوین یک نوآوری مثبت در فناوری مالی است” ، 27٪ افزایش یافته است که پاسخ مثبت داده اند:

بیت کوین یک نوآوری مثبت در فناوری مالی است؟ - نتایج نظرسنجی

با این وجود ، گروه بزرگتر از 65 سال سن کمترین اشتیاق را در بیت کوین گزارش می کند. بر این اساس ، بدون در نظر گرفتن اتفاقات در دنیای پول های فیات ، این آمار جمعیتی حداقل استفاده از بیت کوین را آغاز می کند.

در حالی که 44٪ از هزاره ها ، زن و مرد ، قصد خود را برای خرید BTC در پنج سال آینده اعلام کردند ، فقط 3٪ از جمعیت دموگرافیک بالای 65 سال اعلام کردند که قصد خرید و استفاده از BTC در پنج سال آینده را دارند.

در 5 سال آینده چقدر احتمال خرید بیت کوین وجود دارد؟ - نتایج نظرسنجی

به طور خلاصه ، جمعیت دموکراتیک مسن تر احتمالاً دیدگاه ها و عادات آنها را بر اساس مواجهه بیشتر یا رویدادهای دنیای واقعی تغییر نمی دهد. این به احتمال زیاد فقط مختص بیت کوین نیست ، بلکه مربوط به نیروهای روانشناختی است که در افراد بالاتر از یک سن خاص وجود دارد زیرا آنها معمولاً در روش های مشاهده جهان قرار دارند..

سرانجام ، بیت کوین هنوز جوان چندین مرحله تورم و تورم را پشت سر گذاشته است. حتی برخی ممکن است از این مراحل به عنوان “حباب” نام ببرند. در مقایسه با سه سال پیش ، تعداد افرادی که به بیت کوین به عنوان حباب نگاه می کنند به طور پیوسته کاهش یافته است:

بیت کوین یک حباب است؟ - نتایج نظرسنجی

فقط 24٪ از هزاره ها موافق این هستند که بیت کوین یک حباب است ، در حالی که دو برابر این ، 50٪ افراد بالای 65 سال با این مفهوم که BTC یک حباب دیجیتال است موافق هستند. قابل توجه است ، با انعکاس مرحله اولیه BTC به عنوان یک گزینه مناسب ارز فیات ، عدم اطمینان هنوز در تمام گروه های سنی در حدود یک سوم از پاسخ دهندگان نفوذ می کند.

ارزش بیت کوین کجاست؟?

از زمان راه اندازی آن ، علاقه مندان به ارزهای رمزپایه در مورد نقش ارز رمزنگاری شده بحث کرده اند. آیا این یک فروشگاه ارزش ، یک نسخه دیجیتالی شمش طلا است ، یا یک گزینه مناسب برای پول فیات است که در فروشگاه ها استفاده می شود?

مطمئناً بسیاری از فروشگاه های آنلاین مانند Overstock یا Newegg ، بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت ادغام کرده اند. با این حال ، به دلیل نوسانات بیت کوین ، بسیاری آن را به عنوان یک ارزش نگهدارنده می دانند ، که با رشد ارزش آن مورد احترام قرار می گیرد و در زمان نیاز یا بازنشستگی استفاده می شود.

بر این اساس ، 53٪ از هزاره ها بیت کوین را نگه می دارند ، در حالی که فقط 27٪ آن را می فروشند یا بلافاصله خرج می کنند. این برخلاف گروه سنی بالای 65 سال است. فقط 13٪ از آنها بیت کوین دارند ، در حالی که 44٪ BTC می فروشند یا هزینه می کنند. این یک بار دیگر به شکاف بین گروه های سنی و نحوه مشاهده هر یک از کاربردهای تحول دیجیتال در پول خیانت می کند.

اگر کسی بیت کوین به شما بدهد ، با آن چه می کنید؟ - نتایج نظرسنجی

در پی COVID-19 که اقتصاد جهانی را ویران کرده و باعث افزایش بیکاری گسترده شده است ، به احتمال زیاد شاهد استقرار کامل ارزشهای ذاتی بیت کوین خواهیم بود. این را هم اکنون می توانیم در کشورهای در حال توسعه مشاهده کنیم ، که در نتیجه دومینوی COVID-19 متحمل بدترین شرایط خواهند شد.

اقتصادهای ملی و ارزهای بسیار ضعیف شده باید شاهد افزایش چشمگیر استفاده از بیت کوین باشند ، هم به عنوان پرداخت و هم ذخیره ارزش. ما قبلاً این پدیده را در طی بحران اقتصادی یونان, که یک دهه طول کشید.

به همین ترتیب ، بیت کوین – به عنوان ذخیره ارزش در مقایسه با طلا – مورد آزمایش قرار می گیرد. تاکنون ، به نظر می رسد که بیت کوین بسیار مقاوم است علی رغم ایجاد تصور ، در کنار بازار سهام نوسان می کند. با این حال ، اگر بزرگنمایی کنیم ، می بینیم که سقوط بازار سهام مرتبط با تاج فقط یک چشم انداز در مسیر کلی صعودی بیت کوین است..

بردن

طی 20 سال گذشته جهان به طور فزاینده ای دیجیتالی شده است. با توجه به اینکه 92٪ سازمانها قصد دارند فعالیتهای تحول دیجیتالی خود را افزایش دهند ، دنیای دیجیتال در بسیاری از جنبه های زندگی روزمره ما به یک قاعده تبدیل شده است.

وقتی سیستم های پولی تاریخی جهان را در نظر می گیریم ، می توانیم بفهمیم که کاربرد Bitcoin چیست. بیت کوین قابل مداخلات ارگانهای مرکزی نیست. در حالی که نهنگ های بیت کوین هر از چندگاهی بر ارزش BTC تأثیر می گذارند ، اما اصول آن برای مقاومت در برابر عدم اطمینان ناشی از بانک های مرکزی ، در درجه اول ایالات متحده ، منحصراً آماده است. فدرال رزرو و اتحادیه اروپا ECB.

وقتی مردم می بینند که آنها به عنوان یک نتیجه از تئوری پولی مدرن (MMT) درگیر طرح های گسترده چاپ پول هستند ، اعتماد به ارز فیات کاهش می یابد. چنین آزمایش و تدبیر با کاهش کمی ممکن است در نهایت منجر به تورم بیش از حد نشود. به هر حال ممکن است ، افراد شروع به تنوع بخشیدن به ریسک خود در مکانهایی خارج از موسسه مالی موجود می کنند ، همانطور که توسط بیت کوین نشان داده می شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me