حتی اگر از آنچه بیت کوین چیست آگاهی داشته باشید ، ممکن است در مورد مفهومی به عنوان “سرمایه بزرگ ارز رمزنگاری شده” در تاریکی باشید. چه معنایی دارد؟ بیایید سعی کنیم بفهمیم کلاه بازار رمز ارز چیست و توسط چه عواملی تعریف می شود.

کلاهک بازار چگونه محاسبه می شود?

بیایید با تعریف کلاه بازار شروع کنیم.

به بیان ساده ، ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده ارزش تمام رمزهای رمزپایه در گردش است. برای محاسبه ارزش بازار ، باید مقدار تمام نشانه های در گردش را در قیمت 1 واحد ضرب کنید.

درپوش بازار بسیار کمتر از آنچه به نظر می رسد پیچیده است. بیایید نرخ سرمایه بازار را با یک مثال توضیح دهیم. تصور کنید سازمانی وجود دارد که 1.000.000 نشانه را منتشر می کند – همه در گردش هستند. قیمت یک توکن 5 دلار است. برای ارزیابی پتانسیل ارزش کل شرکت ، باید محاسبه زیر را انجام دهیم: تعداد کل سهام (توکن) آن را در قیمت یک دارایی ضرب کنید. 1،000،000 5 5 دلار = 5 میلیون دلار.

سقف بازار بزرگ با ارز رمزنگاری شده می تواند هم هزینه بالای یک سکه را نشان دهد و هم تعداد زیادی سکه در گردش را نشان دهد. رشد سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده یک جنبه مهم برای سرمایه گذاران بالقوه است. این ثابت می کند که این رمزنگاری در حال توسعه است و پول دیجیتال به طور گسترده ای به وسیله پرداخت محبوب تر می شود.

سرمایه بازار ارزهای رمزپایه برترسرمایه بازار ارزهای رمزپایه برتر

با این حال باید توجه داشته باشیم که تخمین ارزش سکه های مجازی غیرممکن است زیرا به هیچ وجه نمی توان ارزش واقعی آنها را ثابت کرد – قیمت آنها محدود به طلا یا دارایی فیزیکی دیگری نیست. از آنجا که آنها به نفت ، طلا یا ارزهای سنتی گره نخورده اند ، هیچ راهی برای شناسایی نسبت واقعی رمزنگاری هایی که هنوز در حال کار هستند و از دست رفته ها وجود ندارد. به هر حال ، ارز رمزنگاری شده می تواند به دلیل خراب شدن سرورها و مشکلات شبکه از بین برود.

با این حال ، ارزش بازار ارزهای رمزپایه تنها پارامتری نیست که باید به آن توجه شود. حجم معاملات برای مدت زمان مشخصی نیز مهم است. افزایش علاقه به پول دیجیتال ثابت می کند که سرمایه گذاری رمزنگاری واقعاً جواب می دهد و با هر روز بعد ، هزینه دارایی رمزنگاری هر چه بیشتر می شود.

محدودیت بازار به چه چیزهایی بستگی دارد?

وقتی صحبت از ارزهای رمزپایه می شود ، سرمایه بازار کاملاً به تغییرات نرخ ارز و فعالیت بازیگران بازار بستگی دارد. مقدار کل رمزنگاری تقریباً بدون تغییر باقی مانده است.

با توجه به این واقعیت که ارزش سرمایه ارزهای رمزپایه به نرخ ارز بستگی دارد ، می توان گفت که سطح تقاضا نیز بر آن تأثیر می گذارد. هرچه افراد فعال تر به ارز دیجیتال خاصی علاقه مند باشند ، ارزش و سرمایه آن بالاتر است. به طور خاص ، هزینه دارایی های رمزنگاری شده توسط جنبه هایی از جمله تعریف می شود:

  • فعالیت بازیکنان بزرگ در مبادلات ؛
  • فن آوری های نوآورانه در زمینه رمزنگاری ؛
  • نظرات افراد معتبر ، نتیجه گیری تحلیلگران ، کارشناسان ، تأثیرگذارهای مالی و غیره ؛
  • مقررات حاکم بر وضعیت بیت کوین و سایر رمزنگاری ها ؛
  • اخبار مربوط به سکه های مجازی.

کلاهبرداری بازار Crypto در مقابل کلاه سهام بورس

اصطلاح سرمایه بازار در ابتدا از بورس اوراق بهادار سرچشمه می گیرد. برای درک تفاوت بین محدودیت بازار در سهام و رمزنگاری ، باید نحوه عملکرد سهام را درک کنید.

داشتن سهام در یک سازمان بخشی از مالکیت آن را به شما ارائه می دهد. تصرف به طور جامع حاوی دو چیز است:

  • حق داشتن بخشی از درآمد آینده شرکت به عنوان سود تقسیم شده است.
  • در صورت فروش شرکت ، مبلغی متناسب از درآمد را دریافت کنید

برآورد همه جانبه تعداد قابل توجه پیشنهادها محدودیت بازار سازمان است. محدودیت بازار این سازمان اندازه گیری ظرفیت فعلی آن برای تأمین درآمد و پتانسیل توسعه آن است. سطح عظیمی از سهام یک سازمان توسط مبتکران و سایر سرمایه گذاران بزرگ نگهداری می شود.

هنگامی که صحبت از ارز رمزنگاری می شود ، بخش عظیمی از رمزها توسط افراد خارج از پروژه و نهنگ هایی نگهداری می شوند که به سادگی آنها را قلع و قمع می کنند و آنها را منفعل در کیف پول خود نگه می دارند.

پس چه تفاوتی دارد?

بخش عمده ای از این سهام سود کسب می کند. در این راستا ، سهامی که صاحبان سهام خواهند داشت ، سود آنها را بدست می آورد که باعث ضعف سهام مورد ادعای سرمایه گذاران خواهد شد. اما در مورد ارزهای رمزپایه اینگونه نیست. در نقطه ای که یک نهنگ در کیف پول های خود نشانه جمع می کند ، فقط در آنجا می ماند. مگر بقیه ما چنین مبالغی را روی کیف پول خود فراموش نمی کنیم?

تفاوت عمده دیگر بین ارزهای رمزپایه و اوراق بهادار سنتی ، مانند سهام ، عدم توانایی در تعیین دقیق سرمایه واقعی است ، زیرا تعیین مقدار واقعی ارز رمزپایه برای سرمایه گذاران غیرممکن است, و اینکه چه مبلغی به دلیل از دست دادن رمز عبور یا انتقال اشتباه به آدرسهای نادرست (که غیرقابل برگشت است) برای همیشه در حسابهای کاربران باقی مانده است.

چگونه بازار می تواند بر رفتار سرمایه گذاری تأثیر بگذارد?

سقف بازار بیت کوین را با هزینه آن اشتباه نگیرید – اینها مفاهیم مختلفی هستند ، حتی اگر به هم پیوسته باشند: کاهش سرمایه منجر به کاهش قیمت ارز رمزپایه می شود و به همین ترتیب ، رشد قیمت رمزنگاری منجر به افزایش سرمایه می شود. چرا?

قیمت ارزهای رمزپایه بیشتر براساس ایمان است: با مشاهده رشد سرمایه ، سرمایه گذاران می فهمند که تقاضا در حال افزایش و بیش از عرضه است. شخصی سرمایه قابل توجهی سرمایه گذاری می کند ، بر این اساس ، قیمت رمزنگاری افزایش می یابد ، بنابراین بهتر است آن را در اسرع وقت خریداری کنید ، که باعث افزایش تقاضا می شود.

جمعیت دلالان جزئی و ربات های تجاری با ایجاد اثر گلوله برفی این روند را تسریع می کنند تا زمانی که اتفاق مهمی رخ دهد و شرایط را تغییر دهد ، یا تا زمانی که بازیکنان بزرگ شروع به رفع سود خود کنند. این جایی است که روند شکسته می شود.

چرا سرمایه بازار جنبه ثانویه در معاملات ارزهای رمزنگاری شده است?

شاخص سرمایه بازار ارزش واقعی ارز رمزنگاری شده منفرد یا کل بازار را منعکس نمی کند. به همین دلیل است:

  • این اعداد با واقعیت منطبق می شوند تنها در صورت فروخته شدن کلیه سکه های صادر شده ، و این تقریباً غیرممکن است.
  • معمولاً حسابرسی در شرکتهای موجود در زمینه صدور توکن غیرممکن است و ارز رمزپایه فقط با سرمایه سرمایه گذاران پشتیبانی می شود.
  • صادرکنندگان غالباً وجوهی را برای خود می گذارند: این قبیل سکه ها از هیچ چیز پشتیبانی نمی شوند و ممکن است مقدار آنها ناشناخته باشد.

در این رابطه, از آنجا که صادرکنندگان آنها (به عنوان مثال ، Circle ، توسعه دهنده ارز رمزنگاری USDC) مرتباً حسابرسی های رسمی را انجام می دهند ، شفاف ترین آنها هستند. براساس این گزارش ها ، 4 میلیارد دلار رمزپایه پشت این پول دیجیتال در حساب های بانکی واقعی ذخیره می شود. برای سایر ارزها (از جمله بیت کوین) ، ارزش بازار بیش از یک عدد اسمی نیست – ضرب مقدار ارز در قیمت اعلام شده.

اگر تصمیم به محاسبه کل ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده بگیریم ، کار حتی گیج کننده تر می شود. مشکل این است که نه تنها عوامل ذکر شده ، بلکه Bitcoin نیز تحریف می شوند: واسطه بین سرمایه گذار و ارز می شود.

سرمایه گذاری در بازار به دلار انجام می شود و به دلار محاسبه می شود ، اما همه ارزهای رمزپایه را نمی توان با دلار خرید. بسیاری از آلت کوین ها هنوز فقط در رابطه با بیت کوین معامله می شوند. برای به دست آوردن آنها ، یک سرمایه گذار ابتدا بیت کوین را خریداری می کند (که باعث افزایش ارزش بازار BTC می شود) و سپس بیت کوین را در altcoin سرمایه گذاری می کند ، بنابراین سرمایه دوم را افزایش می دهد.

خط پایین

سرمایه بازار ارزهای رمزپایه یک پارامتر اساسی است که ارزش کل پول مجازی در گردش را منعکس می کند. به طور تقریبی ، این نوعی نشانگر قدرت بازار ارز رمزنگاری شده است.

اگر به فکر سرمایه گذاری در ارز رمزپایه هستید ، حتماً محدودیت بازار را در نظر بگیرید. نوسانات جزئی قیمت ارز نمی تواند شرکتی را که دارای سرمایه بالایی است تحت تأثیر قرار دهد. در عین حال ، دارایی هایی که از سرمایه بازار کمی برخوردار هستند ممکن است در مدت زمان کوتاهی دارای نوسانات جدی باشند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me