ایمنی ارزهای رمزنگاری شده – چگونه از کلاهبرداری اجتناب کرده و پس انداز کنید

هیچ کس نمی خواهد قربانی کلاهبرداری شود. درست مثل هر صنعت جدید ، دنیای رمزنگاری پر از “مشاغل” مختلف سایه ای است که سعی می کنند شما را گول بزنند. یکی از روشهای بسیار دشوار برای سرقت پس انداز شما ، فیشینگ است. فیشینگ از وب سایت های مخربی استفاده می کند که به عنوان پیوندهای قانونی سرویس های شناخته شده مبدل شده اند. یک پیوند فیشینگ معمولی غلط املایی است. نامه یا دامنه ای را از دست می دهد یا شامل آن می شود که تعریف آن دشوار است. حتی اگر اهل فن هستید ، ممکن است بدون توجه به آن ، به راحتی طعمه کلاهبرداری فیشینگ شوید.

تیم Changelly به شدت نگران فیشینگ هستند. ما می خواهیم شما در مورد چگونگی گسترش کلاهبرداری فیشینگ ارزهای رمزپایه و اینکه برای جلوگیری از آنها و صرفه جویی در هزینه های خود چه کاری باید انجام دهید ، یاد بگیرید. بیایید با استفاده از مثال های Changelly و. به این جعبه ترفندها بپردازیم MyEtherWallet, یکی از برجسته ترین کیف پول های اتر و توکن ها.

در واقع فیشینگ چیست?

تصور کنید که هنگام چک کردن صندوق ورودی خود ، متوجه یک بروزرسانی بسیار مهم از کیف پول محل ذخیره سکه های خود شده اید. پیام موجود در به روزرسانی می گوید شما باید کیف پول خود را با شبکه ای که اخیراً سخت گیر شده است همگام سازی کنید. برای انجام این کار ، باید قفل حساب خود را با استفاده از کلید خصوصی یا پرونده Keystore باز کنید ، در غیر این صورت نمی توانید سکه ارسال یا دریافت کنید.

به نظر ترسناک است ، اینطور نیست?

بنابراین شما روی پیوند ارائه شده کلیک می کنید اما اشتباه تایپی را در URL مشاهده نمی کنید. شما صفحه وب کلاهبردار را باز کرده و تمام اطلاعات خود را به امید به روزرسانی کیف پول خود قرار می دهید. اکنون کلاهبرداری به کیف پول شما دسترسی دارد و تمام پس انداز شما را از آن می رباید. شما با عصبانیت در تلاش هستید تا با پشتیبانی کیف پول خود تماس بگیرید ، اما آنها ، بدبختانه ، هیچ تصوری از آنچه اتفاق می افتد ندارند و بنابراین نمی توانند پول از دست رفته شما را پس دهند. بنابراین ممکن است آنها را به عنوان کلاهبرداری برچسب گذاری کنید ، گرچه هیچ ارتباطی با ماجرای فیشینگ شما نداشته اند.

چگونه کلاهبرداری فیشینگ در حال گسترش است?

فیشینگ ایمیل

مهاجمین فیشینگ از پایگاه داده های ایمیل استفاده می کنند و پیام های مخربی را برای کشیدن پشم روی چشم شما ارسال می کنند. در نگاه اول ، مشکوک به نظر نمی رسند اما حاوی URL های کلاهبردار و ویروسی مانند MyEtherWal هستندمنبه جای MyEtherWallet.

صفحه فیشینگ

حساب های جعلی توییتر

کلاهبرداری فیشینگ از طریق شبکه های اجتماعی به ویژه توییتر گسترش می یابد. ممکن است پیام مخربی دریافت کنید که از شما می خواهد سکه های خود را ارسال کنید یا داده های خود را ارائه دهید. هیچ یک از خدمات رمز ارز واقعی نیازی به انجام آن ندارید. حسابهای توییتر را برای ارسال به روز ، دنبال کنندگان و تاریخ پیوستن بررسی کنید. حساب واقعی باید تأیید شود یا حداقل حساب های مارک معتبری به عنوان دنبال کننده داشته باشید.

توییتر جعلی Changelly

حمله شل و فروم

هنگام استفاده از Slack یا فروم ها ، ممکن است مورد کلاهبرداری فیشینگ باشید که از شما می خواهد با کلیک روی پیوند حاوی غلط نوشتاری ، اما دامنه های اضافی ، به عنوان مثال وارد کیف پول خود شوید. MyEtherWallet.com.co به جای MyEtherWallet.com

چگونه از کلاهبرداری جلوگیری کنیم

تبلیغات جعلی

یکی از هوشمندانه ترین راه های فریب دادن شما این است که یک URL کلاهبردار را در تبلیغات سیستم عامل های موتور جستجو کنید. بنابراین اگر تبلیغات برخی از کیف پول ها را مشاهده کردید ، ممکن است کلاهبرداری باشد. اطمینان حاصل کنید که URL ارائه شده صحیح است.

تبلیغات جعلی

غلط املایی خودتون

هنگام گشت و گذار در شبکه ، ممکن است گاهی اوقات اشتباه تایپی در نام یک وب سایت ایجاد کنید که احتمالاً شما را به یک سرویس کاملاً ناشناخته برساند.

چگونه از کلاهبرداری جلوگیری کنیم

کیف پول فیشی

قبل از سپردن پس انداز خود به هر کیف پول ، اطلاعات گوگل را در این گروه شامل تیمی از توسعه دهندگان ، شبکه های اجتماعی ، نظرات در گوگل قرار دهید هیچ چیز با ارزشی یافت نشد؟ به احتمال زیاد ، ایمن نیست.

جلوگیری

فیشینگ مجموعه ای فریبنده از ترفندهای یواشکی است که باید از آنها مراقب باشید. خوشبختانه ، شما می توانید اقدامات لازم را برای رفع تقلب انجام دهید و وجوه خود را از آنها دور نگه دارید.

  • اطمینان حاصل کنید که آیا ارائه دهنده کیف پول شما به ایمیل شما نیاز دارد یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، خواهید کرد هرگز از آن پیامی بگیرید. بیشتر کیف پولها از جمله MyEtherWallet هرگز از شما ایمیل نمی خواهند.
  • به URL توجه کنید ، زیرا شامل اشتباه تایپی مانند MyEtherWal استمنet.com نسخه اصلی هرگز شامل غلط نوشتاری نیست.
  • همیشه املای خود را بررسی کنید. تنها لینک واقعی به Changelly https://Changelly.com است
  • URL مشکوک را در جستجو کنید EtherScamDB. اگر پیوند را در پایگاه داده پیدا کردید ، احتمالاً کلاهبرداری است.
  • هنگام شرکت در ICO یا ارسال سکه های خود به جای دیگر ، همیشه آدرس کیف پول رمز را در چک کنید اترسک. اگر آدرس در فعالیت فیشینگ شناسایی شود ، اخطار را به شرح زیر مشاهده خواهید کرد.

  • استفاده کنید MetaMask یا سایر ردیاب های فیشینگ. پس از شناسایی ، جعلی مسدود می شود.

متاماسک

  • هرگز کلید خصوصی خود را به هر کسی بدهید. تا زمانی که کیف پول شما حضانت نداشته باشد ، ارائه دهندگان کیف پول تحت هیچ شرایطی از شما نمی خواهند که کلیدهای خصوصی خود را در اختیار آنها قرار دهید.
  • همیشه قبل از کلیک بر روی هر لینک مشکوک ، دو بار فکر کنید.

کلاهبرداری فیشینگ شناسایی شد؟ لطفا آن را به ما گزارش دهید در [ایمیل محافظت شده]. همچنین ، فراموش نکنید که ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از آخرین اخبار و نکات رمزنگاری مفید مطلع شوید:

توییتر 

فیس بوک 

تلگرام 

Reddit

یوتیوب

مبادله های خوب ، # پیوندها!?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map