با ظهور مفهوم آن در سال 2009 ، بیت کوین قول داده شد که اقتصاد جهان را مختل کند. اگرچه خیلی جایگزین ارزهای فیات نشده است ، اما نمی توان نقش آن را در سیستم مالی جهانی بیش از حد ارزیابی کرد. بیایید نگاهی دقیق تر به BTC در زمینه اقتصاد جهانی بیندازیم و ارزش خالص بیت کوین را در سال 2019 تجزیه و تحلیل کنیم.

ارزش یک بیت کوین چقدر است

ارزش BTC نسبت به پول جهان

همانطور که در اینفوگرافیک مشاهده می کنیم ، ارزش جهانی بیت کوین 60 ~ از ارزش کل ارز رمزنگاری شده یا 1/70 از ارزش ذخیره جهانی طلا را تشکیل می دهد (به همین دلیل است که تسلط بیت کوین در مقابل طلا مشخص است). ارزش کل دلار آمریکا 14 برابر کل ارزش بیت کوین است. لازم به ذکر است که ارزهای رمزپایه فقط 0.23٪ از کل پولهای جهان را تشکیل می دهند.

از منظر کل ذخیره پول جهان قضاوت می کنیم ، بیت کوین بخش کوچکی از آن را تشکیل می دهد. با این حال ، از نظر ثروت فردی یا ملی ، به نظر می رسد سرمایه بازار BTC مبلغ قابل توجهی باشد. به عنوان مثال ، در سال 2018 تولید ناخالص داخلی اوکراین برابر با 112 میلیارد دلار ، ارزش کل بیت کوین در آن زمان بود.

ارزش بیت کوین در اقتصاد جهانی چقدر است?

موقعیت بیت کوین در بازار مالی با وجود اینکه پول دیجیتال به تازگی موجودیت خود را آغاز کرده است ، هر ساله ثبات بیشتری می یابد. روز به روز ، لیست شرکت ها و کشورهایی که BTC و پول دیجیتال را به رسمیت می شناسند ، در حال رشد است. بیت کوین به تدریج به عنوان ابزاری برای پرداخت در دو دنیای آنلاین و فیزیکی ایجاد می شود.

عملکردهای پول عادی به سکه های دیجیتال منتقل می شود. با این حال ، برخی از ویژگی ها منحصر به فرد ارز رمزپایه است. این موارد شامل ذخیره سازی ، پرداخت اینترنتی ناشناس ، بورس کالا و نوسانات جدی قیمت است.

به لطف دیجیتالی سازی گسترده داده ها ، پیشرفت اقتصاد جهانی به سطح جدید اجتناب ناپذیر می شود. ظهور ارز رمزنگاری شده طبیعی است ، این یک گام منطقی جدید در راه رسیدن به جهانی کاملاً دیجیتالی است. تأثیر ارزهای دیجیتال شدت یافته و اثری بر اقتصاد ملی و گردش مالی جهانی می گذارد. این عوامل تحت تأثیر قرار می گیرند:

  • سرمایه گذاری در پول رمزنگاری در مقایسه با ارزهای دیگر پتانسیل درآمد بالاتری دارد.
  • پول دیجیتال رایگان است: بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه صاحبان متمرکز دائمی ندارند ، در حالی که پول فیات به اوضاع اقتصادی و سیاسی یک کشور گره خورده است.
  • قیمت بیت کوین کاملاً به تقاضا بستگی دارد. ارزهای رمزپایه با داشتن مزایای زیادی نسبت به پولهای فیات ، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند: آنها در صنایع و مناطق مختلف در حال اجرا هستند.

ارزش Bitcoin در طول تاریخ

تاریخچه قیمت تمام وقت BTC

بیت کوین صعود خود را به بالاترین سطح خود در ماه مه سال 2013 آغاز کرد. قیمت آن از سطح 90 دلار شروع به افزایش کرد و در حدود سه هفته به 134 دلار افزایش یافت اما پس از آن بازپرداخت به دنبال داشت. در نتیجه ، تا تاریخ 6 جولای اولین ارز رمزنگاری شده تقریباً دو برابر کاهش یافت و به 69 دلار رسید. در شش ماه آینده دارایی 1571٪ رشد کرد: حداکثر (در آن زمان) 1،153 دلار در 5 دسامبر 2013 ثبت شد. بازار گاو به مدت پنج ماه ادامه داشت.

پس از آن ، طی دو هفته ، ارز رمزنگاری شده 50٪ کاهش یافت و به 552 دلار رسید ، اما تا 7 ژانویه 2014 ، بیت کوین دوباره به مرز 1000 دلار رسید ، اما خرس ها دخالت کردند.

در سال 2015 ، قیمت ارز رمزنگاری شده کاهش یافت اما گاهی اوقات برای مدت کوتاهی افزایش می یابد. جامعه رمزنگاری تا 17 ژانویه 2015 شاهد رشد جدی 173 دلار و افت 85 درصدی در 12 ماه بود. این نرخ تا ماه اکتبر همان سال نتوانست از چنین افت چشمگیری برخوردار شود: از 300 دلار فراتر نرفت اما به زیر 200 دلار هم نرسید. در تاریخ 25 آگوست 2015 ، با 205 دلار معامله شد و پس از 2.5 ماه ، در 4 نوامبر با 488 دلار معامله شد.

در ژوئن 2016 ، ارزش بیت کوین از 761 دلار فراتر رفت ، در مارس 2017 حداکثر تاریخی قبلی را به روز کرد و برای اولین بار به 1،274 دلار رسید. در 17 دسامبر 2017 ، بیت کوین با 19974 دلار معامله شد. اگر نمودار ارزش BTC را بررسی کنید ، می فهمید که این رکورد تاکنون شکسته نشده است.

در نتیجه ، با تخمین های تقریبی ، بازار گاو نر 28 ماه ادامه داشت: از آگوست 2015 تا دسامبر 2017. در این مدت ، قیمت ارز رمزنگاری شده 9884 increased افزایش یافت.

در سال 2018 ، روند خرس بر کل بازار پول دیجیتال تأثیر گذاشت: نرخ بیت کوین شروع به سقوط کرد. در ماه فوریه این رقم زیر 7200 دلار بود و در 16 دسامبر 2018 به 3200 دلار رسید. سقوط بیش از 12 ماه 84 درصد بود ، همان چهار سال قبل.

نمودار قیمت BTC 2019

در طی سال 2019 ، BTC در بهار به 6000 دلار رسید. در ماه ژوئن ، تقریباً سطح 13000 دلار را لمس کرد ، اما اجرای گاو نر زیاد طول نکشید. به تدریج تا ماه نوامبر به 8 هزار دلار کاهش یافت و طی هفته های گذشته حدود 7،200-7،600 دلار بوده است.

ارزهای رمزپایه در اقتصاد جهانی

  • اتریوم (سقف بازار: 13 762 170 080 دلار) اولین بلاک چین است که قراردادهای هوشمند را اجرا می کند. به لطف پیشرفت های فناوری و حوزه کاربرد گسترده ، محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است. امروز ، ETH دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان با سقف بازار است و از این سکه نه تنها در dApps بلکه در تجارت نیز استفاده می شود.
  • XRP (سقف بازار: 8 226 360 909 دلار) در سال 2012 به عنوان محصولی ظاهر شد که نیازهای شرکت ها را برطرف می کند. هدف اصلی XRP تأمین امنیت و راحتی بیشتر موسسات (تأمین کنندگان پرداخت و بانک ها) برای معاملات بین المللی است. XRP نسبت به بسیاری از ارزهای دیگر – نقدینگی – یک مزیت بزرگ دارد. استفان توماس CTO سابق Ripple ادعا کرد که معاملات XRP تا 1000 برابر (یا بیشتر) سریعتر از معاملات بیت کوین انجام می شود.

سرعت معامله XRP

  • EOS (قیمت بازار: 2 404 400 602 دلار) ارز رمزنگاری شده توسط Block.one با مشاركت Dan Larimer (بنیانگذار Bitshares و Steemit) و Brendan Bloomer ساخته شد. EOS-coin برای تهیه سیستم عامل غیرمتمرکز منبع باز Eosio برای توسعه دهندگان نرم افزار راه اندازی شد. از بسیاری جهات ، EOS مشابه Ethereum است ، زیرا بر اساس آن ساخته شده اما با پیشرفت های چشمگیری صورت گرفته است. به عنوان مثال ، EOS برای مدیریت نرم افزار خود به پرداخت های خرد نیاز ندارد.
  • ستاره ای (سقف بازار: 901 018 586 دلار) به یکی از ارزهای دیجیتال برجسته در کره زمین تبدیل شده است: این ارز برای ساده سازی معاملات مالی بین ارزهای رمزپایه طراحی شده است. هزینه خدمات 1٪ ثابت در سال افزایش می یابد که بسیار کمتر از نرخ سالانه بلند مدت حتی در ایالات متحده آمریکا (2-3٪) است. برخلاف XRP ، Stellar غیر متمرکز است و بر اساس الگوریتمی اجماع ساخته شده است که تراکنش ها را “بی وقفه” می کند.

خط پایین

ارزش BTC روز به روز رشد می کند و ما نه تنها در مورد قیمت و محدودیت بازار صحبت می کنیم. ارز رمزنگاری شده نقشی اساسی در بازسازی حوزه مالی مدرن بازی می کند – جهان در حال دیجیتالی شدن است ، بانک ها شروع به اعتماد به معاملات آنلاین و راه حل های پیشرفته فنی می کنند. با در نظر گرفتن این واقعیت که BTC توسط هیچ طرفی تنظیم نمی شود ، این دارایی رمزنگاری ممکن است به زودی به همان اهمیت طلا یا دلار آمریکا برسد.