Hola VPN Review [2020]: سرویس رایگان ، اما اطلاعات شما را ثبت می کند

اگر به دنبال یک سرویس VPN رایگان هستید ، یکی از گزینه هایی که حتماً در آن قرار خواهید گرفت Hola است. Hola یک سرویس VPN است که به صراحت به باز کردن قفل وب سایت ها اختصاص دارد.

بررسی Hola VPNبررسی Hola VPN

با این وجود رایگان به ندرت بدون رشته های متصل است. بنابراین ، آیا یک صید وجود دارد?

تصمیم گرفتیم خودمان این موضوع را بفهمیم. بیایید ببینیم در بررسی Hola VPN چه حکمی صادر شده است.

Hola VPN چیست?

Hola VPN سرویسی است که به عنوان یک سرویس طراحی شده است ابزار باز کردن قفل جغرافیایی, دسترسی به وب سایت های سراسر جهان را برای شما فراهم می کند. این شرکت که در اسرائیل مستقر است ، ارائه خدمات VPN را از اواخر سال 2012 آغاز کرد.

Hola VPN چیست؟Hola VPN چیست?

طبق وب سایت این شرکت ، بیش از 190 میلیون نفر در سراسر جهان از این سرویس استفاده می کنند. شرکت می گوید که آن:

“با هدف ایجاد اینترنت بهتر از طریق فن آوری های پیشرفته مسیریابی – ایجاد وب سریعتر ، بازتر و ارزان تر برای کار تأسیس شده است.” تیم Hola VPN, تیم Hola VPN

Hola VPN منحصر به فرد است زیرا از جامعه استفاده می کند و به عنوان یک سیستم عامل عمل می کند VPN نظیر به نظیر. این شرکت برای دسترسی امن به اینترنت به منابع بیکار سایر افراد متکی است.

Hola به یک شبکه روتینگ مسیریابی HTTP متصل است که آن را در نرم افزار سمت مشتری و شبکه سرور خود قرار می دهد. Hola دو نسخه مختلف از خدمات خود را ارائه می دهد. یک نسخه رایگان وجود دارد که برای باز کردن قفل وب سایت ها و غلبه بر سانسور. همچنین یک سرویس پولی وجود دارد که شما را با تجربه مرور خصوصی بیشتر.

Hola VPNHola VPN

علاوه بر این ، Hola VPN می گوید که محصول آن روی مجموعه وسیعی از دستگاه ها اجرا می شود ، از جمله:

  • مرورگرهای وب مانند Chrome و Firefox
  • دستگاه های Android
  • دستگاه های مک و آیفون
  • کنسول های بازی
  • تلویزیون های هوشمند

طرفداران

این واقعیت که Hola VPN رایگان است و از شبکه های نظیر به نظیر استفاده می کند می تواند باشد فریبنده برای بسیاری از مردم.

طرفداری - بررسی Hola VPNطرفداری – بررسی Hola VPN

در زیر ، خلاصه امتیازات برجسته تری را که در بررسی Hola VPN شناسایی کردیم ، پیدا خواهید کرد.

سرویس رایگان

همانطور که می دانیم ، یکی از مهمترین مزایای Hola VPN این است یک گزینه رایگان وجود دارد.

سرویس رایگان - بررسی Hola VPNسرویس رایگان – بررسی Hola VPN

می توانید بدون نیاز به پرداخت یک سنت ، خدمات را فوراً بارگیری کنید. علاوه بر این ، Hola VPN Pro کاملا مقرون به صرفه است, بسیار بیشتر از سایر سرویس های VPN.

سرعت سریع

هنگام استفاده از VPN ، احتمالاً خواهید دید که عملکرد شما کمی آسیب خواهد دید. کمبود سرعت معامله ای است که شما برای جعل جغرافیایی انجام می دهید. با این حال ، هنگام آزمایش Hola VPN ، متوجه شدیم که سرعت اتصال بیشتر از VPN های دیگر بود.

شاید دلیل اصلی این امر این باشد که این شرکت ترافیک را از طریق سرورها کانال نمی کند. در عوض ، به لطف سیستم شبکه نظیر به نظیر آن, هولا به ارتباطات اینترنتی مستقیم کاربران دیگر متکی است.

سرعتهای سریع - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comسرعتهای سریع – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

هنگام استفاده از Hola VPN ، یکی از دو قسمت را انتخاب می کنید ، یکی اتحادیه اروپا یا ایالات متحده. سپس می توانید از طریق اتصال اینترنت کاربر دیگری در آن منطقه متصل شوید ، این همان چیزی است که به شما امکان می دهد موقعیت مکانی خود را جعل کنید.

در طول آزمایش ، معیار ما 97 مگابیت در ثانیه بود. هنگامی که ما به خدمات وب اتحادیه اروپا متصل می شویم ، سرعت بارگیری در حدود 85 مگابیت بر ثانیه بود, که حدود 12 درصد کندتر از معیار بود.

ما سرعت بارگذاری تقریباً 39 مگابیت بر ثانیه بود, که حدود 26 درصد کندتر از معیار 53 مگابیت بر ثانیه بود. با این حال ، هر دو این ارقام به طور قابل توجهی بهتر از VPN های رایگان دیگری هستند که آزمایش کرده ایم.

نرخ ارتباطات ایالات متحده چندان خوب نبود ، گرچه هنوز هم ثابت بود بهتر از آنچه در VPN های رایگان دیگر دیده می شود. سرعت بارگیری در ایالات متحده تقریباً 33 مگابیت در ثانیه بود که حدود 65 درصد کمتر از معیار ما بود. سرعت بارگذاری بدترین عملکرد را دارد. سرعت بارگذاری تقریباً 8 مگابیت بر ثانیه در حدود 85 درصد کمتر از خط پایه بود.

منفی ها

اگرچه Hola VPN رایگان است ، اما a تعداد قابل توجهی از “مخالفان” که هنگام انجام بررسی Hola VPN شناسایی کردیم. در زیر ، مهمترین مشکلاتی را که در هنگام آزمایش شناسایی کردیم ، خواهید یافت.

نکات منفی - بررسی Hola VPNنکات منفی – بررسی Hola VPN

گزارش های اطلاعاتی

چگونه Hola VPN می تواند خدمات را به صورت رایگان ارائه دهد؟ این شرکت می گوید که این کار را توسط فروش خدمات خود به مشاغل.

ما آن را نمی خریم.

گزارش های اطلاعاتی - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comگزارش های اطلاعاتی – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

Hola VPN از ارائه محصول به دلیل محصول محو می شود اطلاعات و سابقه مرور شما را ثبت کرده و آنها را مانند بازاریابان به شرکت های شخص ثالث می فروشد. این امر معمولاً برای شرکتهایی که خدمات VPN رایگان ارائه می دهند بسیار معمول است و به همین دلیل است که آنها برای شروع گزینه رایگان دارند.

Hola VPN در وب سایت شرکت در مورد ثبت اطلاعات اطلاعات زیادی ذکر نمی کند. ما باید به عمق سیاست حفظ حریم خصوصی محصول.

در آنجا ، در متن سیاه و سفید ساده ، شرکت به ثبت اطلاعات اذعان دارد.

هولا می گوید که:

“اطلاعات ورود به سیستم ممکن است شامل اطلاعات زیر باشد – نوع مرورگر ، صفحات وب بازدید شده ، زمان صرف شده در آن صفحات ، زمان دسترسی و تاریخها.” تیم Hola VPN, تیم Hola VPN

علاوه بر این ، Hola VPN اعتراف می کند که اطلاعات خصوصی شما را نیز ثبت کند. می گوید این فقط شامل آدرس IP شما نیست بلکه نام و آدرس ایمیل شماست. شاید نگران کننده ترین واقعیت این باشد که Hola VPN چنین می گوید شما را ثبت می کند اطلاعات پرداخت و صورتحساب.

سرانجام ، این شرکت در سیاست حفظ حریم خصوصی خود اذعان دارد که اطلاعات شخصی شما را برای “سایر ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث یا شرکای دیگر به منظور ارائه خدمات ، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل ها” ، افشا می کند.

سیاست حفظ حریم خصوصی - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comسیاست حفظ حریم خصوصی – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

این باید پرچم های قرمز جدی را به هر کسی که علاقه مند به استفاده از محصول است برافراشته کند. کل نکته استفاده از VPN این است که هنگام مرور وب ، اتصال ایمنی را برای شما فراهم می کند. با این حال ، از آنجا که Hola VPN اطلاعات حساس شما را به شرکت های دیگر توزیع می کند ، شما حتی بدون استفاده از VPN داده های خود را حتی بیش از این که بخواهید به خطر می اندازید.

هنگام استفاده از Hola VPN ، اطلاعات خصوصی خود را در یک صفحه نقره ای ارائه می دهید.

با اتحادیه های نظارتی همکاری کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، Hola VPN در اسرائیل واقع شده است. با این حال ، این امر همچنین باید باعث نگرانی کاربران شود. این به این دلیل است که اسرائیل با اتحاد پنج چشم همکاری می کند. اتحاد پنج چشم گروهی از کشورها است که اطلاعات مربوط به امنیت و امنیت وب را به اشتراک می گذارد.

با اتحادیه های نظارت - Hola VPN - منبع: Shutterstock.com همکاری کنیدبا اتحادیه های نظارت – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com همکاری کنید

اساساً معنای آن این است که Hola VPN می تواند اطلاعات شما را در هر زمان به دولت اسرائیل تحویل دهد. اسرائیل می تواند این اطلاعات را با سایر کشورها مانند ایالات متحده و کانادا. به طور معمول ، با توجه به اینکه VPN ها خدمات ناشناس ارائه می دهند ، این ممکن است مسئله بزرگی نباشد.

اما ، همانطور که ما تازه تأسیس کردیم, Hola VPN سوابق گسترده ای از داده های شما را نگهداری می کند. اگر این شرکت مجبور شود اطلاعات خود را به اسرائیل تحویل دهد ، دولت بلافاصله به مواردی مانند نام و آدرس IP اصلی شما دسترسی خواهد داشت. این نیز باید باعث نگرانی قابل توجه شما شود دوبار در مورد بارگیری Hola VPN فکر کنید.

عدم امنیت

نکته دیگری که در مورد Hola VPN برجسته است این است که به طور محسوسی عدم امنیت محصول وجود دارد. به طور معمول ، ارائه دهندگان VPN از مواردی مانند رمزگذاری AES-256 و پروتکل OpenVPN برای محافظت از اطلاعات کاربران خود استفاده می کنند. با این حال, از آنجا که Hola VPN یک شبکه همتا به همتا است ، این موارد امکان پذیر نیست.

عدم امنیت - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comعدم امنیت – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

در عوض Hola به پهنای باند دیگران که محصول آن را بارگیری کرده اند اعتماد می کند. اساساً ، هنگام اتصال به Hola VPN, شما از آدرس IP شخص دیگری استفاده می کنید – اگر بخواهید با فرض هویت آنها.

برای اولین بار ، این باید مکث جدی به شما بدهد ، زیرا وقتی شما حضور نداشته باشید ، شرکت نیز از منابع بیکار شما استفاده خواهد کرد. تصور کنید شخصی در خارج از کشور به آدرس IP شما متصل شده و پول هایی را که بعداً برای تأمین بودجه فعالیت های غیرقانونی استفاده می شود ، شستشو می کند. FBI این عمل را به آدرس IP شما برمی گرداند.

با توجه به اینکه پلیس سوابق معامله ای را که از طریق آدرس IP شما عبور می کند ، چگونه اثبات می کنید که فعالیت غیرقانونی انجام نداده اید؟ به نظر می رسد Hola فرض می کند که مشتریان از اتصالات شبکه نظیر به نظیر آن استفاده خواهند کرد فقط به عنوان راهی برای دور زدن سانسور, اما احتمال زیادی وجود دارد که مجرمان از VPN برای خیلی بدتر استفاده کنند.

شبکه نظیر به نظیر - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comشبکه نظیر به نظیر – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

Hola سعی می کند ادعا کند که این اتصالات ایمن تر از ارتباطات ارائه شده توسط سایر سرویس های VPN هستند, اما ما آن را نمی بینیم. به عنوان مثال ، رمزگذاری AES-256 را در نظر بگیرید. این کد رمزگذاری است که توسط سازمان های دولتی ایالات متحده مانند FBI و CIA استفاده می شود.

برای شکستن رمزگذاری AES-256 میلیاردها سال به ابر رایانه ها نیاز است. هیچ شانسی وجود ندارد که شبکه ناشناس peer-to-peer به نوعی از کد رمزگذاری استفاده شده توسط قدرتمندترین سازمان های دولتی جهان امن تر باشد.

نشت های قابل تشخیص

در حین آزمایش, ما همچنین نشت های قابل تشخیص در نرم افزار Hola VPN را شناسایی کردیم. هنگامی که نشتی رخ می دهد ، هکرها می توانند آدرس IP اصلی شما را پیدا کنند ، بنابراین ناشناس بودن شما را شکست می دهند. نشت می تواند حتی قوی ترین VPN ها را پایین بیاورد.

نشت های قابل تشخیص - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comنشت های قابل تشخیص – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

هنگام انجام بررسی Hola VPN ، برنامه را از طریق شش تست تشخیص نشت اجرا کردیم. این نرم افزار در نیمی از آزمایشات ناموفق بود. این به این معنی است که هنگام استفاده از این سرویس احتمال زیادی وجود دارد که آدرس IP شما نشان داده شود.

با Netflix سازگار نیست

یکی از مهمترین مزایای استفاده از سرویس های VPN این است که این ترفندهای جغرافیایی را ارائه می دهند, به شما امکان می دهد مکان خود را به مکان دیگری در سراسر جهان تغییر دهید. Hola VPN این کار را به خوبی انجام می دهد. به عنوان مثال ، اگر در ایالات متحده هستید ، می توانید به Hola VPN بگویید که می خواهید در انگلستان متصل شوید ، به شما امکان می دهد نمایش های محلی را ببینید و از وب سایت ها بازدید کنید.

با Netflix سازگار نیست - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comبا Netflix سازگار نیست – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

چند سال پیش ، بسیاری از مردم شروع به استفاده از VPN ها به عنوان راهی برای تماشای گزینه های دیگر کردند نت فلیکس نشان می دهد. Netflix به برچسب های جغرافیایی متکی است تا محتوای مرتبط را در اختیار شما قرار دهد. به عنوان مثال ، نسخه آمریکایی “The Office” را در ایالات متحده دریافت خواهید کرد ، و بالعکس هنگامی که در انگلیس هستید. با VPN می توانید نسخه آمریکایی “The Office” را حتی در لندن تماشا کنید.

متاسفانه, نت فلیکس شروع به گرفتن این مسئله کرد و یک مسدود کننده VPN را در سایت خود نصب کرد. اکنون, Netflix تعداد خوبی از VPN پیدا می کند, بنابراین کاربران نمی توانند محتوای جایگزین را تماشا کنند. اگرچه هنوز برخی از VPN ها وجود دارد که توسط مسدودکنندگان Netflix پرچم گذاری نشده اند ، Hola VPN یکی از آنها نیست. در حین آزمایش ، Netflix بلافاصله ما را شناسایی و محتوا را مسدود کرد. این اتفاق در هر یک از سرورهایی که امتحان کردیم رخ داده است.

بنابراین ، اگر می خواهید از VPN برای تماشای Netflix یا پخش محتوای دیگر استفاده کنید, شما می خواهید از یک محصول جایگزین مانند ExpressVPN یا NordVPN استفاده کنید.

عدم وجود تورنت

یکی دیگر از نقاط ضعف Hola VPN این است که هنگام استفاده از محصول نمی توانید تورنت را بارگیری کنید. متاسفانه, Hola وقتی صحبت از این می شود کمی گمراه کننده است. وب سایت این شرکت در مورد عدم امکان استفاده از تورنت چیزی نمی گوید. با این حال, ما سعی کردیم تورنتها را از طریق این VPN بارگیری کنیم و سرنگون شدیم.

کمبود تورنت - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comکمبود تورنت – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

دلیل احتمالی این ارتباطات شبکه همتا به همتا است که Hola از آن استفاده می کند. از آنجا که شما اتصال اینترنت خود را از طریق روتر شخص دیگری هدایت می کنید ، در هنگام تورنت از قوانین ارائه دهنده خدمات آن شخص آزاد هستید. بنابراین از آن برای تورنت استفاده نکنید ، مگر اینکه بخواهید به دردسر بیفتید. سعی کنید از یکی از بهترین vpn ها برای تورنت از راهنمای ما استفاده کنید.

عدم پشتیبانی دستگاه

یکی دیگر از مواردی که هنگام انجام این بررسی ما را ناامید کرد ، این بود عدم پشتیبانی دستگاه از شرکت ارائه شده است. با این حال ، این فقط عدم پشتیبانی نبود که ما را آزار می داد – بلکه تبلیغات گمراه کننده در وب سایت شرکت بود.

عدم پشتیبانی دستگاه - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comعدم پشتیبانی دستگاه – Hola VPN

وقتی وب سایت شرکت را مشاهده می کنید ، به نظر می رسد که Hola VPN با ده ها دستگاه مختلف کار می کند. با این وجود ، وقتی به لینک بارگیری این دستگاه ها می روید ، پیامی دریافت می کنید که می گوید:, “Hola هنوز از این دستگاه پشتیبانی نمی کند.” بنابراین وب سایت این شرکت به نظر می رسد در صورت واقعی بودن ، می توانید محصول را روی هر دستگاهی بارگیری کنید, فقط می توانید آن را از طریق چند ابزار بارگیری کنید.

این امر مطابق با اتفاقی است که دو سال پیش رخ داد ، زمانی که هولا از مشترکین رایگان خود به عنوان بات نت برای فروش یک سرویس برتر استفاده کرد. اساساً ، این شرکت بود سرقت داده ها و پهنای باند از مشتریان رایگان خود و انتقال آنها به عنوان مال خود.

اطلاعات قیمت گذاری

Hola VPN خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهد. با این حال ، اگر هنگام مرور وب به دنبال امنیت بیشتر هستید, می توانید مشترک شدن در Hola VPN Plus باشید. Hola می گوید که سرویس اشتراک نه تنها از شما محافظت می کند حریم خصوصی, اما همچنین به شما امکان می دهد از هر کشوری مرور کنید. Hola مشخص نمی کند هنگام ارتقا چه نوع حریم خصوصی یا امنیتی دریافت می کنید. با این حال ، هنگام استفاده از نسخه اشتراک Hola ، می توانید حداکثر ده دستگاه را متصل کنید.

اطلاعات قیمت گذاری - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comاطلاعات قیمت گذاری – Hola VPN

مشتریان علاقه مند می توانند Hola VPN Plus را برای اندکی خریداری کنند کمتر از 3 دلار در ماه. این شرکت همچنین با این سرویس 30 روز ضمانت بازگشت وجه را ارائه می دهد. با این حال ، به نظر می رسد که هنگام سفارش ، مشتریان مجبور به خرید یک برنامه سه ساله می شوند. پس از 75 درصد تخفیف ، مشتریان در آخر قرار می گیرند پرداخت کل 110 دلار.

مشتریان می توانند این اشتراک را با استفاده از گزینه های پرداخت معروف مانند PayPal و همچنین کارت های اعتباری عمده مانند:

  • ویزا
  • کشف کردن
  • مسترکارت
  • آمریکن اکسپرس

راحتی در استفاده

اگر شما علاقه مند به استفاده از Hola VPN هستید ، این را پیدا خواهید کرد کاربردش ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که محصول را بارگیری کرده و روی یکی از دستگاه های خود نصب کنید. این شرکت تعداد دستگاههایی را که می توانید محصول را نصب کنید محدود نمی کند. پس از نصب محصول ، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

سهولت استفاده - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comسهولت استفاده – Hola VPN

می توانید با استفاده از حساب Google یا Facebook که قبلاً دارید سریعاً این کار را انجام دهید. با این حال ، همانطور که اشاره کردیم, هنگام استفاده از این محصول نگرانی های امنیتی قابل توجهی وجود دارد. این می تواند به نفع شما باشد که از یکی از حساب های شخصی خود صرف نظر کنید و در عوض یک حساب کاربری ایجاد کنید حساب مستعار اختصاصی برای استفاده در این VPN.

یکی دیگر از ویژگی هایی که نصب Hola VPN را بسیار آسان می کند این واقعیت است که می توانید آن را به عنوان یک افزونه بر روی مرورگر وب خود نصب کنید. در هنگام آزمایش ، متوجه شدیم که در کمتر از یک دقیقه می توانیم از Hola VPN به عنوان پسوند مرورگر وب استفاده کنیم از زمانی که روی “بارگیری” کلیک کردیم

برخی از کاربران متوجه شدند که رایانه های آنها وقتی به سایت های خاصی متصل شدید کمی عقب می ماند. به عنوان مثال ، یک نفر در تلاش برای تماشای یک نمایش تلویزیونی انگلیس از پسوند مرورگر وب استفاده کرد. رایانه کاربر حدود یک دقیقه مسدود شد. با این حال ، بعد از یک دقیقه ، رایانه خود را یخ زد و سایت شروع به کار کرد.

حکم نهایی

متأسفانه وجود دارد خیلی اشتباه با Hola VPN برای ما توصیه می کند که از این سرویس استفاده کنید.

یکی از پرچم های قرمز قابل توجهی که پیدا کردیم این بود که شرکت تمام اطلاعات شما را ثبت می کند, که اکثر کاربران نباید با آن راحت باشند.

حکم نهایی - Hola VPN - منبع: Shutterstock.comحکم نهایی – Hola VPN – منبع: Shutterstock.com

ورود به سیستم معمولاً در بسیاری از سرویسهای VPN رایگان اتفاق می افتد ، بنابراین لزوماً تعجب آور نیست ، اما این باعث نگرانی قابل توجهی می شود.

علاوه بر این ، Hola VPN در زمینه امنیت به شدت از رقبا عقب است. هنگام استفاده از این VPN رمزگذاری ارائه نمی شود, که می تواند اطلاعات شخصی شما را در معرض خطر قرار دهد.

همچنین ، Hola VPN عملا فقط برای باز کردن قفل وب سایت ها مفید است. این سرویس به شما امکان تورنت یا تماشای Netflix را نمی دهد. خدمات مشتری این شرکت نیز زیرپایه است. اگر تصمیم دارید برای ارتقا به سرویس پولی هزینه پرداخت کنید ، این را می فهمید ویژگی ها هنوز در مقایسه با سایر گزینه های VPN که شما را مجبور به پرداخت می کنند ، فرعی هستند.

منتظر چی هستی؟منتظر چی هستی?

وقتی صحبت از VPN می شود ، بهتر است که شما باشید برای اطمینان از ایمن بودن اطلاعات خود ، روی یک محصول با کیفیت سرمایه گذاری کنید. با این حال ، حتی اگر می خواستید از سرویس VPN رایگان استفاده کنید ، گزینه های دیگری وجود دارد که باید آنها را از Hola VPN انتخاب کنید. حتماً بهترین لیست vpn ما را برای یافتن لیستی به روز شده از خدمات دارای امتیاز برتر VPN بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map