Co musí být v charakteristice
Při psaní charakteristiky osoby se vám nejvíce budou hodit přídavná jména, slovesa (ve spojení s podstatnými jmény) a přirovnání. Popis by měl být zároveň logický a květnatý, aby čtenář nabyl dojmu, že ji zná stejně dobře jako vy a sám by o ni dokázal vyprávět dál, aniž by ji kdy poznal osobně.
Archiv
Jakou postavu si vybrat na charakteristiku
Je třeba vybrat si postavu z oblíbené knížky, vyhledat v textu, jak ji autor knihy popisuje, zamyslet se nad tím, jak působí na mě. Je třeba říci, proč charakterizuji právě tuto postavu, v čem pro mě byla vzorem, které její vlastnosti se mi naopak nelíbily.
Jak se popisuje charakteristika
Charakteristika je popisný slohový útvar, který zachycuje povahové vlastnosti člověka či (fiktivní) postavy. Všímá si jeho vztahu k lidem, zájmů a schopností, vztahu k povinnostem nebo například práci.
Jak má vypadat slohová práce charakteristika
Slohové práce Charakteristiky
U charakteristiky volíme zvláštní hodnotící výrazy, používáme častá přirovnání a rčení k vystižení povahových rysů. Dělíme ji na přímou a nepřímou. Nepřímá charakteristika vyvozuje závěry o člověku na základě jeho jednání v konkrétních situacích; čtenář si sám učiní vlastní představu.
Archiv
Co obsahuje charakteristika
Charakteristika je útvar slohového postupu charakterizačního. To znamená, že se v ní autor snaží vystihnout vnější i vnitřní znaky, příznačné rysy, schopnosti a zájmy objektu – nejčastěji osoby. Zvolte si předem osnovu textu.
Jak se píše charakteristika postavy
Zachycujeme chování postavy, tzn. jak mluví, jak jedná, vztah k lidem a k práci, vztah k sobě, zájmy, schopnosti = to vše je charakteristika vnitřní. Součástí charakteristiky bývá také i stručný popis osoby = charakteristika vnější = ta vystihuje vzhled, zevnějšek.
Co musí obsahovat sloh
Shrnutí:Sloh musí obsahovat nadpis, text a závěr,nezapomeňte na odstavce,neutrální jazyk, odborné výrazy.
Co charakteristika
Charakteristika je popisný slohový útvar, který zachycuje povahové vlastnosti člověka. Všímá si jeho vztahu k lidem, zájmů a schopností, vztahu k povinnostem nebo například práci. Přímá – vlastnosti charakterizované osoby se vyjadřují přímo, např. „Jana je pečlivá.
Jaký je rozdíl mezi popisem a charakteristikou
Pokud máme ale za úkol popsat předmět, zajímá nás především jeho vzhled, materiál a v některých případech i funkce – píšeme popis, který na rozdíl od charakteristiky nepopisuje psychickou výbavu člověka nebo osobní pocity a bývá odbornějšího rázu.
Jak napsat charakteristiku literární postavy
Charakteristika literární postavyZachycujeme chování postavy, tzn. jak mluví, jak jedná, vztah k lidem a k práci, vztah k sobě, zájmy, schopnosti = to vše je charakteristika vnitřní.Součástí charakteristiky bývá také i stručný popis osoby = charakteristika vnější = ta vystihuje vzhled, zevnějšek.