Co dát na zeď k postelí?

Co dát na prázdnou zeď

Raději se držte jemnějších barev, materiálů i tvarů. Nabízí se vám hned několik možností, jak vyzdobit stěny ložnice. Zvolit můžete barevné tapety, zajímavou výmalbu, geometrické tvary, ale také nástěnné dekorace, obrazy či zrcadla.

Jak si vyzdobit ložnici

V souladu s moderními trendy a oblíbeným skandinávským stylem musí být vánoční dekorace co nejpřírodnější. Ložnici si proto můžete vyzdobit smrkovými větvičkami, šiškami a jednoduchými, dřevěnými ozdobami. Ke skandinávskému stylu patří přírodní dekorace, větvičky, šišky, dřevo.

Co pověsit nad postel

Tady je několik inspirativních a zároveň jednoduchých tipů.1) Využijte kouzlo dřeva. Vjednoduchosti je síla.2) Pověste sivzorovaný kobereček.3) Ozdobte prostor nástěnnou malbou.4) Vytvořte si nad postelí fotogalerii.5) Praktické police.6) Zrcadlo, nápis, kresba nebo malba7) Série obrazů8) Osvědčené tapety.
Archiv

Co dát na studenou zeď

Velkým pomocníkem v tomto případě může být takzvaný termoizolační nátěr. Tedy přípravek, který obsahuje skleněné duté mikrokuličky, jež zajišťují izolačně-reflexní funkci. Na zdi tedy vytvoří prodyšnou vrstvu, díky níž zůstává v místnosti teplo a i samotná zeď již není studená jako dřív.

Co v obyvaku na zeď

Dekorace do obýváku na stěnuObrazy do obýváku.Hodiny.Dřevěné nálepky.Fotorámečky.Dřevěná zvířata.Stromy života.Dřevěné mandaly.Abstraktní obrazy.

Jak oživit bílou zeď

Nejznámější možností, jak zvýraznit některou ze stěn, je natřít ji barvou. Na trhu jsou kromě běžných nátěrových hmot také strukturální barvy. V nich je přimícháno hrubé plnivo (např. dřevěné hoblinky, kamínky, písek) a to se válečkem nanáší na stěnu.

Jak vyřešit malou ložnici

9 skvělých tipů pro malou ložniciVyberte správný rám postele. Zvolíte lůžko s masivním dekorativním rámem.Vyberte k posteli nástěnné lampy.Racionalizujte úložné prostory.Využijte zrcadel.Vestavné police se hodí vždycky.Nezapomínejte na prostor pod postelíNemalujte všechny stěny na bílo.Využijte stěny a výšku stropu.

Co do ložnice nad postel

Dekorace do ložnice může mít mnoho podob. Ať se jedná o tradiční dekoraci na zeď v podobě obrazů, samolepek nebo dekoraci nad postel umístěnou na poličku – například dekorační figurky a sošky nebo třeba vázičky. Pro někoho je důležité mít na zdi v ložnici také hodiny. Dekorace na zeď do ložnice může také vypadat různě.

Co na zeď

Dekorace na zeďTapety.Obrazy, plakáty, cedule.Samolepky.Velkoformátové dekorace.Mapy.Rámečky.Dětské dekorace na zeď

Co za postel místo celá

Klasické palety

Palety jsou v posledních letech velice oblíbeným materiálem, z něhož se dají vyrobit úžasné kousky nábytku, a to včetně čela. Po obroušení a natření na požadovanou barvu stačí palety libovolně připevnit na stěnu za postelí. A pokud do palet ukryjete světýlka, uděláte z vaší postele romantické místo.

Jak zateplit studený pokoj

Jako tepelná izolace se pro vnitřní zateplení nejlépe osvědčila paroproustná minerální vata. Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby.

Jak zateplit být zevnitř

Zateplení zevnitř nejčastěji spočívá v montáži tepelné izolace na stěny, včetně doizolování ostění oken a zatažení izolace až pod okenní rám. Při tomto způsobu zateplení se vyplatí izolace o síle 4 až 10 cm. Kvůli vlivu tepelných mostů, které způsobují stropy, příčky a stropní trámy nemá silnější izolace efekt.

Co povesit na stenu

Na zdi můžete připevnit různé textilní dekorace, které dodají extra strukturu. Hodí se ozdobné látky, vintage koberec, macramé dekorace i patchworkové výrobky. Stačí je jednoduše připevnit na dřevěnou tyč nebo pěknou, rovnou větev a tu pomocí provázku pověsit na zeď.

Jak oživit obývací pokoj

Několik nových malých kousků neuškodí

K oživení obývacího pokoje postačí i několik stylových odkládacích stolků, sedáků, či taburetů. Pokud hodláte obměnit konferenční stolek, vsaďte na multifunkční sestavy například ze tří stolků v několika různých rozměrech a tvarech.

Jak vyčistit malbu

Mastnotu ze zdi pomůže vyčistit chleba, ocet i savo

Z měkké střídy vytvoříme kuličku, kterou skvrnu zlehka vygumujeme. Stejně tak běžně dostupný je v každé domácnosti ocet. Připravte si sprej z octa a vody v poměru 1 : 1. Nastříkejte ho na mastné fleky na zdi a nechte na několik minut vsáknout.

Jak zakrýt skvrny na zdi

Jak na to:Do rozprašovače nalijte 1 díl octa a 1 díl vody.Nastříkejte tekutinu na jeden mastný flek, a to nejprve na vyzkoušení, jestli to vaše zeď zvládne.Po deseti minutách ocet opatrně setřete mokrým hadříkem. Skvrna by měla zmizet.Opakujte na dalších skvrnách.

Jak zaridit malou mistnost

Místnost opticky zvětší fototapeta či zrcadlo

Malou místnost také můžete opticky zvětšit. Pomůže třeba velké zrcadlo na jedné ze stěn. Pokud by vám zrcadlo nevyhovovalo, zkuste jednu ze stěn vymalovat tmavším odstínem než ty ostatní. To stěnu opticky oddálí.

Co na zeď do ložnice

Dekorace do ložnice může mít mnoho podob. Ať se jedná o tradiční dekoraci na zeď v podobě obrazů, samolepek nebo dekoraci nad postel umístěnou na poličku – například dekorační figurky a sošky nebo třeba vázičky. Pro někoho je důležité mít na zdi v ložnici také hodiny. Dekorace na zeď do ložnice může také vypadat různě.

Jak připevnit Girlandu na zeď

Girlandu můžete připevnit buď rovně, na vrch zábradlí, nebo z ní vytvořit spuštěné obloučky. Pokud chcete vánoční girlandu na zábradlí ještě něčím ozvláštnit, připevněte na ni různé ozdoby, jako například stuhy, mašle, květiny či vánoční koule.

Co na zeď do obýváku

Dekorace do obýváku – hodiny, obrazy, vázy a mnohem víc

Sáhnout u nás můžete po různých doplňcích, které dají obýváku novou tvář – obrazy, sošky, vázičky či svícny. Doporučujeme mít na paměti, do jaké barvy je váš obývací pokoj laděn. Světle vymalovaný pokoj můžete vyzdobit odvážnějšími dekoracemi.

Jak si vyrobit čelo postele

Čelo vytvoříte i z přírodních větví nebo starých hokejek, pádel či skateboardů. Nad čelo postele můžete připevnit i záclonovou tyč a na ni věšet různobarevné závěsy. Ty je ideální na spodní straně zatížit, aby moc nevlály. Když připevníte druhou tyč ke stropu, můžete si tak vytvořit i lehký baldachýn.

Co je to pelest

Konstrukce postele se obvykle skládá z : dvou svislých čel (tzv. „v hlavách a v nohách“) také zvaných pelest, svislé stojací desky, případně s nohami.

Jak zateplit zeď

Nejjednodušší možností je obalit zevnitř všechny stěny, včetně doizolování ostění oken a zatažení izolace až pod okenní rám. Při tomto způsobu zateplení se vyplatí izolace o síle 4 až 10 cm. Kvůli vlivu tepelných mostů, které způsobují stropy, příčky a stropní trámy nemá silnější izolace efekt.

Jak nejlépe zateplit být

Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby. Díky tomu se vlhkost bude roznášet až k vnitřnímu povrchu zateplení a na líci se pak v příhodném okamžiku odpaří.

Jak na zateplení starého domu

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.